Lok. Košice – Poprad 0:1 (kon.) | Pohronie – Podbrezová B 0:1 (kon.)
0:1 (0:0)
FK Poprad
sk Pátek 17.11.2017, 13:00 • Družstevná pri Hornáde • MONACObet liga • 17. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok sviatočného dňa. (14:52:57)

Košičanom to dnes nevyšlo, keď nevyrovnali stav stretnutia v záverečných momentoch. O víťazný gól sa postaral Stanislav Šesták, Lokomotíva môže prísť o prvé miesto v tabuľke.

Poprad sa naopak vďaka víťazstvu 1:0 posúva o dva body za svojho dnešného súpera a s trochou šťastia môže prezimovať na druhej priečke.

Posledné kolo jesene vyšlo lepšie v prospech hostí, oba mančafty sa môžu pobrať na dovolenky.

90+2
    Domáci stíhajú záverečný dlhý nákop, bude sa hrať ešte o pár sekúnd dlhšie.

90+2
    Ešte posledná šanca pre Lokomotívu, lopta je ale ďaleko od Maleca.

90+1
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Hatok, prichádza Jančo.

90+1
    Patrik Hrčka upokojuje situáciu na ihrisku, nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Šesták, prichádza Dubec.

90
    Tento faul už plynul možno aj z frustrácie, čoskoro sa dozvieme údaj o nadstavenom čase.

90
    Žltú kartu dostáva Dický (FC Lokomotíva Košice).

89
    Posledné príležitosti na vyrovnanie, pri lopte sú však hostia, ktorí by si už mali postrážiť najtesnejšie vedenie.

88
    Košičania s útočným faulom, takto sa góly nedávajú.

87
    Center veľa neplechy nenarobil, my sa medzitým nachádzame už v pokročilom štádiu súboja.

86
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Medak, prichádza Daško.

86
    Zblokovaná strela hostí, tí budú zahrávať šiesty roh.

85
    Poprad sa s rozohrávkou voľného kopu neponáhľa. Hrá sa prakticky čisto, veď za doterajší priebeh zápasu sa rozdali iba dve žlté karty.

84
    Ako je známe, Lokomotíva je doslova majstrom, čo sa gólov v posledných minútach týka. Nie je preto vylúčené, že si líder tabuľky uchmatne aspoň bod v nadstavenom čase.

83
    Toto bol už v poradí ôsmy zásah Brédu, ktorý sa nemôže sťažovať na nedostatok práce. Jeho obrancovia mu v týchto momentoch duelu vôbec nepomáhajú.

82
    Roh už tradične postrachom nebol, Poprad však zostáva na útočnej polovici.

81
    Poprad pridáva na obrátkach, chce uštedriť finálny zásah svojmu súperovi. Bréda v plnej permanencii, strelu vyráža na piaty rohový kop.

80
    Čas sa rýchlo míňa, hostia majú navyše ešte všetky tri striedania k dispozícii, čo im výrazne umožní narábať s časom v záverečných minútach.

79
    Po centri došlo aj k strele, Bréda iba kontroloval dráhu letu lopty.

78
    Najlepšia obrana je útok. To platí aj v tomto prípade, roh pre Poprad.

77
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Dický.

77
    Domáci držia loptu na vlastnej polovici, tam ju však strácajú, čo hostia z Popradu nedokázali využiť.

76
    Košice s ďalšou neúspešnou snahou preniknúť až pred Maleca.

75
    Záverečná štvrťhodina tak bude ešte riadne vypätá, domáci majú už iba jedno striedanie k dobru.

73
    Poprad dal gól! A je to tu, hostia využili neschopnosť Lokomotívy a strieľajú prvý presný zásah duelu! Skúsenosťami ošľahaný STANISLAV ŠESTÁK posiela svoj tím do vedenia.

72
    Držanie lopty sa v tejto chvíli vyrovnalo, Poprad začína čoraz viac tlačiť na domáce Košice.

71
    Fauluje sa čoraz častejšie, hráčom odchádzajú sily, akcie už nie sú také presné a priamočiare. Do konca stretnutia zostáva niečo vyše dvadsať minút.

71
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Cicman, prichádza Kolek.

69
    Center sa pred Brédu nedostal, my sa čoskoro pozrieme na štatistiky. Predtým však budú vhadzovať hostia, ktorí zostali na území súpera.

68
    A ďalší nedovolený priestupok od domácich, ktorí strácajú pôdu pod nohami.

67
    Faul v strede poľa od domáceho záložníka, čas na vymyslenie novej akcie pre Popradčanov.

66
    Nepresná koncovka aj od Lokomotívy, blížime sa ku polovici druhého polčasu.

65
    Táto akcia skončila až na hranici šestnástky, Poprad už bol blízko k vyslaniu strely na Brédu.

64
    Hrá sa prevažne v strede ihriska. Ak aj dôjde k nejakému pokusu, ten je zvyčajne nepresný...

62
    O ten sa teraz pokúša hosťujúci futbalista, jeho pokus je však nepresný.

61
    Hodina stretnutia je už minulosťou. Pred nami stále dostatok času na otvárací gól.

60
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza L. Tóth, prichádza Gáll.

60
    Tretí ofsajd duelu na strane Košíc, s nedočkavými hráčmi sa nám v posledných minútach roztrhlo vrece.

59
    Pri lopte Poprad. Aj hostia bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred zimnou prestávkou.

58
    Ani teraz to nebol presný center, čoskoro uvidíme aj prvé striedania.

56
    Košiciam sa nepodarilo vymyslieť nič, čo by prekvapilo hostí, strata lopty bola logickým vyústením tejto príležitosti.

55
    Postavenie mimo hry aj na druhej strane, obrany oboch tímov si robia svoju prácu na jednotku.

53
    V tej istej minúte sa stihli hostia vystaviť aj do ofsajdu. Prvých desať minút druhého dejstva už stihlo ponúknuť viacero zaujímavých momentov.

53
    Po centri prichádza piata nepresná koncovka Popradčanov.

52
    V 52. minúte vyrovnávajú hostia štatistiku rohových kopov na 3:3.

51
    Tento útok Popradu sa šťastne neskončil, obrana Košíc zafungovala na sto percent.

50
    Druhá strela do priestoru brány od domácich, obaja brankári si tak v druhom polčase už siahli na loptu. Za nami je iba päť minút.

49
    Ak chcú Košičania prezimovať na čele tabuľky a nechcú nechať nič na náhodu, musia dnes vyhrať.

48
    Po ňom prichádzajú dve zakončenia hostí, ktoré Bréda aj so šťastím kryl.

47
    Druhý polčas začíname prakticky rovnako ako ten prvý, v tomto prípade však roh zahráva Poprad.

45+1
    Ešte jedna žltá karta a po nej voľný kop pre Košice, ktorý ukončí prvý polčas.

45
    Žltú kartu dostáva Gallovič (FK Poprad).

45
    Loky ešte raz pohrozila, no strela spoza pokutového územia bola veľmi nekvalitná.

44
    Pravdepodobne sa nebude ani nadstavovať minúta naviac, zbytočne sa hra nekúskovala. Pri lopte aktuálne Košičania.

43
    Všetko nasvedčuje tomu, že v prvej časti gól už neuvidíme.

42
    Poprad nič nevymyslel, iba odovzdal loptu domácemu mužstvu.

41
    Päť minút do konca polčasu, pri lopte hostia.

39
    Jeden z množstva nepresných atakov Košíc, Popradčania sa ani nezľakli.

38
    Na ofsajdy je to v tomto momente 1:1, domáci zakončovateľ sa nestihol vyhnúť ofsajdovej pasci.

37
    Koniec polčasu sa blíži, Košice s voľným kopom na polovici Popradu.

36
    Aj tento nákop do šestnástky prežili hostia bez väčších problémov.

36
    S nepresnými zakončeniami sa nám roztrhlo vrece, aj po tejto bude nasledovať rohový kop, opäť raz pre lídra tabuľky.

35
    Rohové kopy nie sú veľkou pohromou, Poprad šiel do rýchleho protiútoku, po ktorom to len tak zahučalo. Strela minula bránu Brédu. Škoda.

34
    Ani domáci sa nechcú nechať zahanbiť a aj oni si vybojovali roh po zblokovanej strele.

33
    Lokomotíva sa ubránila, koncovku z minimálnej vzdialenosti snáď ani nemôžeme započítať do štatistík.

32
    Akcia sa dostala až do šestnástky domácich, po ktorej prišla nádejná koncovka. Strela bola vyrazená na rohový kop.

31
    Hostia zakladajú postupný útok, bude z toho niečo?

30
    Polhodina stretnutia sa v tejto chvíli naplnila, Bréda s druhým zákrokom dnešného dňa.

28
    Nepresný center z ľavého krídla. Takto si svoju prihrávku domáci hráč rozhodne nepredstavoval.

28
    Žltú kartu dostáva Ilinjo (FC Lokomotíva Košice).

27
    Tretia strela domácich v rozpätí niekoľkých minút, ani v tomto prípade Malec zasahovať nemusel.

26
    Košičania začínajú pridávať na tempe, pri tomto zakončení však lopta šla úplne vedľa svojho cieľa. Brankár Popradu už rozohráva nakrátko.

24
    Až po polovici polčasu prichádza prvá strela Lokomotívy. Malec mal chladnú hlavu a koncovku domáceho strelca chytá.

23
    To isté platí aj o Popradčanoch, stále čakáme na výraznejšiu šancu, ktorá by mohla toto meranie síl výraznejšie zmeniť.

22
    Domáci dobre zakombinovali, avšak nedokázali sa usadiť na polovici súpera.

21
    Dvadsať minút je za nami, Košice sa stále hľadajú, mierny tlak Popradu ochabol.

20
    Aj Poprad vyprodukoval nejaké nepresné prihrávky, čím dáva možnosť domácim zahroziť. Lokomotíva túto príležitosť okamžite zahadzuje...

19
    Toto bol nevydarený center domáceho krídelníka, Malec si po čase siahne na loptu.

18
    Píska sa prvý ofsajd, v ňom sa ocitol útočník hosťujúceho celku.

16
    Poprad musíme pochváliť za dobrú úvodnú štvrťhodinu, počas ktorej mohli hostia so šťastím vyhrávať. Lídra tabuľky navyše nepustili k jedinému streleckému pokusu.

15
    Už sme si zvykli, že Košice akoby mali horší vstup do stretnutia, dnes sa to opäť potvrdilo.

14
    Ďalší pokus FK mieri mimo, otvárací gól duelu akoby visel vo vzduchu.

13
    A do tretice to boli hostia, ktorí vystrelili na bránu. Až teraz sa musel Bréda činiť a koncovku súpera aj likvidovať. Domáci ochranca svätyne sa hnevá na svojich spoluhráčov, tí totiž v obrane pôsobia naozaj laxným dojmom.

12
    Nie, ani teraz to nebude tak, ako by si to domáci želali. Poprad má silných záložníkov.

11
    Košičania majú aj naďalej problémy s rozohrávkou, keď sa nevedia konštruktívnym spôsobom dostať cez stred poľa. Snáď to vyjde teraz.

10
    Ani z tohto nebude presná strela, koncovka z hranice veľkého vápna mieri výrazne mimo troch žrdí brány Lokomotívy.

9
    Faul domáceho hráča na vlastnej polovici, nasleduje voľný kop Popradu.

8
    Množstvo nepresností pretrváva, stále sme však iba v úvodnej desaťminútovke.

7
    Spomínaný atak sa musí odložiť na neurčito, keďže sme videli ďalšiu zbytočnú stratu, z ktorej rezultovala prvá strela stretnutia. Brankár Bréda pri tomto pokuse Popradčana zasahovať nemusel.

6
    Až teraz Košičania obrali hostí o loptu a postupným útokom sa posúvajú pred šestnástku Maleca.

5
    V týchto chvíľach sa musí brániť Lokomotíva. Hostia z Popradu niekoľkokrát za sebou vhadzovali na útočnej polovici.

4
    Domáci útočník si pri snahe o zisk lopty pomohol faulom, hlavný arbiter videl situáciu úplne jasne.

3
    Košičanom sa center nepodaril, hostia zaútočili z brejku, no ani ich akcia sa neskončila úspechom.

2
    Domáci začínajú aktívne a hneď v druhej minúte si vybojovali rohový kop.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Ilinjo, Serečin, L. Tóth, Človečko, Cicman, Zajac (C), Pavúk, M. Tóth, Kuľha, Cmarko
    Náhradníci: Dický, Gáll, Beli, Kolek, Fabini, Ristovski

FK Poprad: Malec – Urbanič, Hric, Palša (C), Kica, Kopúnek, Hatok, Gallovič, Medak, Horodník, Šesták
    Náhradníci: Knurovský, Daško, Jančo, Šuľa, Dubec, Lukáč, Ferenc

Rozhodca: Patrik Hrčka – Andrej Hrmo, Martin Špivák.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 17. kolo našej druhej najvyššej súťaži, kde FC Lokomotíva privíta na svojom trávniku FK Poprad. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE:

Futbalisti tohto celku sa v aktuálnom ročníku nachádzajú na 1. priečke tabuľky so ziskom 33 bodov. To sa im podarilo po desiatich víťazstvách, troch remízach a troch porážkach. Svojím súperom dovedna nastrieľali 27 gólov a len 13 inkasovali. Nedokázali zvíťaziť ani v jednom z posledných troch zápasoch, pričom získali len dva body po dvoch remízach. Naposledy vycestovali do Zvolena, odkiaľ však odchádzali domov bez bdu po presnom zásahu domáceho Hrebika, ktorý sa trafil v 49.minúte.

FK POPRAD:

Hráči z Popradu môžu byť so svojím postavením v tabuľke taktiež spokojní. Aktuálne figurujú na 5. mieste s päťbodovou strátou na lídra z Košíc. Na svojom konte majú osem víťazstiev, štyri remízy a štyri porážkach. Ich skóre je rovnaké ako ich dnešného súpera, a to 27:13. Poprad ťaha dvojzápasovú sériu bez prehry. Naposledy sa predstavili pred zrakmi vlastných fanúšikov v zápase so Sereďou. Diváci sa gólu dočkali až v 90. minúte, kedy strhol plný bodový zisk na svoju stranu domáci Stanislav Šesták. V rovnakej minúte sa po dvoch žltých kartách nechal vylúčiť Kukol, ktorý tak do dnešného zápasu nenaskočí.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Viktor Kalinács.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Viktor Kalinács

Branky: 73. Šesták

Karty:   28. Ilinjo (LKE), 90. Dický (LKE) – 45. Gallovič (PPD)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 6:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 19:15.

Rozhodčí: Patrik Hrčka – Andrej Hrmo, Martin Špivák