25 25 23 25
VK Benátky nad Jizerou
1
17 21 25 20
Pondělí 20.11.2017, 18:00 • Kladenská sportovní hala, Kladno • Uniqa extraliga mužů • 8. kolo

0:0
    Kladno nepodalo excelentní výkon, přesto berou Středočeši všechny tři body. Benátky bojovaly, ale z Kladna odjíždí s nepořízenou.

Kladno muselo udělat změny v základní sestavě oproti úvodním duelům sezony. Zraněného univerzála Gromadowského nahradil čistokrevný smečař Tomáš Hýský. Jeho post poté obsadil teprve osmnáctiletý Adam Kozak. Také Benátky se musely vypořádat s absencí Michala Sukuby.

V úvodním setu nebylo co řešit. Domácí jasně na palubovce dominovali, ve druhém dějství už byl mnohem vyrovnanější, ale v závěru se Kladno dostalo do mírného vedení a to už udrželo do konce. Kladenští vedli ve třetím setu už 19:14 a mohlo se zdát, že už bude brzy konec. Benátky se ale zvedly a bojovnou hrou si zajistily pokračování. Podobně ale dopadli i hostující hráči ve čtvrtém setu. Kladno dokázalo otočit čtvrtou sadu a bere tak do tabulky všechny tři body. (20:05:17)

25:20
    Čtvrtý set skončil.

25:20
    Je konec! Místo Ticháčka přišel ještě do hry Nesvačil. Stanislav Vachoušek však podává do autu a zápas končí.

24:20
    Benátky ještě snižují skóre ve čtvrtém setu. Zajíček zasáhl v poli, Hýský měl na ruce konec setu i zápasu, ale je zablokován.

24:19
    Pět mečbolů pro Kladno! Zajíček znovu za koncovou lajnou. Marek Nesvačil dostal nahrávku na hlavní kůl, ale smečuje do autu.

23:19
    Kladno je dva body od vítězství. Po servisu Adama Zajíčka se nehrálo. Čisté eso k základní lajně.

22:19
    To už by si Kladno mělo pohlídat. Domácí kapitán pokračuje na podání. Vachoušek smečuje daleko do autu.

21:19
    A už to je o dva body! Adam Zajíček přidává kvalitní podání. Marek Nesvačil si nepřišel na trojblok Kladna.

20:19
    Kladno ale vstupuje do koncovky ve vedení. O bod se postaral na středu sítě Zajíček.

19:19
    Ticháček přichází do hry místo Nesvačila. Vachoušek se štěstím vytlouká blok Westa.

19:18
    Kladno pokračuje v tlaku. Po servisu Adama Kozaka útočil za hostující celek Vachoušek. Domácí se ubránili a po bloku Celerýna je hostující nahrávač v síti.

18:18
    Srovnáno. Adam Kozak na servisu. Celerýn našel Nesvačila, ale ten musel jen přihrát míč lehce nad blokem. Hýský srovnává tvrdým útokem po lajně.

17:18
    Drama se chystá i ve čtvrté sadě. Syrůček podává do sítě.

16:18
    Benátky si však ještě drží dvoubodové vedení. Hýský našel servisem jen Nesvačila. Domácí měli k dispozici bodovku a to už trestá Vachoušek.

16:17
    Kladno je zpět ve hře o čtvrtou sadu. Tomáš Hýský znovu zatlačil servisem, následně útočil Syrůček jen do bloku Zajíčka. Benátky si berou oddechový čas.

15:17
    A už to je jen o dva body. Hýský pokračoval na servisu, Vachoušek je na hlavním kůlu zablokován.

14:17
    Tomáš Hýský na servisu. Také Celerýn je nachytán v síti po nepřesné přihrávce.

13:17
    Kladno se ještě nevzdává. Vachoušek sáhl do nahrávky americkému nahrávači Kladna.

12:17
    Benátky si jdou pro čtvrtou sadu, znovu to je o pět bodů. Filip Nesvačil přidává eso přesně k lajně.

12:16
    Benátkám pomohl oddechový čas a ukončují tak sérii Kladna. Vladimír Sobotka se opřel znovu do servisu, ale míč končí daleko v autu. Následuje technický oddechový čas.

12:15
    Kladno bojuje o čtvrtou sadu. Sobotka pokračuje na servisu. Nesvačil je zablokován na hlavním kůlu. Benátky si berou oddechový čas.

11:15
    Dva body v řadě pro Kladno. Vladimír Sobotka zatlačil servisem, Hudák bod středem sítě nedal. Vachoušek je zablokován z pipu Zajíčkem.

10:15
    Marek Nesvačil na servisu. West zasáhl proti úderu o pásku a Hýský snižuje.

9:15
    Petr Šulista na servisu. Nesvačil si poradil se servisem o pásku. Marek Nesvačil ukončil výměnu dalším vytlučením bloku.

9:14
    Martin Hudák na servisu. Filip Nesvačil měl na ruce bodovku, ale nedostal dobrou nahrávku a trefil jen anténku.

8:14
    Benátky si ale drží luxusní vedení. Matthew West na podání. Marek Nesvačil se štěstím boduje ránou do středu kurtu.

8:13
    Stanislav Vachoušek pokračuje na podání. Místo Trojana se vrací do hry Sobotka. Nyní už se raduje Kladno. Právě Sobotka se uvádí na palubovce bodem.

7:13
    Tlak Benátek nepolevuje. Šulista je tentokrát na hlavním kůlu zablokován. Oddechový čas pro Kladno.

7:12
    A už to je o pět bodů. Šulista přihrál jen k Markovi Nesvačilovi, který přidává bod na síti.

7:11
    Benátky jsou v laufu. Proti čtvrtému týmu extraligy se dostávají do trháku. Šulista přihrál jen do stropu.

7:10
    A už to je o tři body. Vachoušek pokračuje na podání a přidává přímý bod. Milan Fortuník si bere oddechový čas.

7:9
    Kladno začíná ztrácet půdu pod nohama. Benátky vedou již o dva body. Šulista bez bodu a to trestá z hlavního kůlu Filip Nesvačil.

7:8
    Adam Zajíček na podání. Tentokrát napálil Petr Šulista svou bodovku jen do jednobloku Vachouška. Je tady první technický oddechový čas.

7:7
    Šulista přesný na přihrávce a právě Šulista boduje po zkrácené nahrávce.

6:7
    A Benátky jdou do vedení. Hýský si neporadil s nízkou nahrávkou a Hudák zatloukl míč do země.

6:6
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Vachoušek s prosazuje po rychlé nahrávce do hlavního kůlu.

6:5
    Kladno si drží nejmenší možné vedení. Martin Syrůček na servisu našel Kozaka. Ten přidává bod z hlavního kůlu.

5:5
    Také ve čtvrtém setu pokračuje drama. Syrůček opět v akci na středu sítě.

5:4
    Filip Nesvačil na podání. Zajíček dostává tým do laufu smečí ze středu kurtu.

4:4
    Štěpán Trojan na podání. Další chyba za koncovou lajnou.

4:3
    Marek Nesvačil přidává další chybu na podání.

3:3
    Petr Šulista na servisu. Syrůček zužitkoval nahrávku Celerýna a srovnává stav.

3:2
    Kladno jde o bod vpředu. Hudák poslal plachtící podání daleko do autu.

2:2
    Matthew West na podání. Marek Nesvačil s lehkostí poslal míč do rohu kurtu.

2:1
    Vachoušek na podání. Moník skvěle přihrál a vše zakončil smečí Šulista.

1:1
    Adam Zajíček na podání. Hudák ze středu sítě vytlouká blokaře Kladna.

0:0
    Začal čtvrtý set.

23:25
    Třetí set skončil.

23:25
    Třetí set jde na konto Benátek. Stanislav Vachoušek zatlačil servisem, Hýský našel smečí jen Sadílka. Poté se domácí univerzál opřel do bloku, ale bod nedal. Následně boduje Marek Nesvačil. Zápas bude pokračovat minimálně ještě jedním setem.

23:24
    Benátky mají setbol! Adam Zajíček na podání příliš nezaškodil. Šulista měl na ruce bodovku, ale míč končí mimo kurt.

23:23
    A je jasné, že třetí set skončí o dva body. Kladno srovnává krok s hostujícím týmem. Šulista přesný na přihrávce i v útoku proti jednobloku.

22:23
    Dvojstřídání zpět. Celerýn s Nesvačilem jsou ve hře. Hýský bod nedal, je zablokován a Benátky vedou! Ještě jeden oddechový čas pro Kladno.

22:22
    Adam Kozak na podání. Mladý smečař našel Vachouška, který poté boduje z hlavního kůlu.

22:21
    Kladno opět ve vedení. Martin Syrůček našel Kozaka servisem. Na středu sítě ale září domácí kapitán Zajíček.

21:21
    Drama pokračuje. Tomáš Hýský se představil na podání. Sadílek v problémech na přihrávce, ale vše zakončil Vachoušek.

21:20
    Domácí tým si ale drží jednobodové vedení. Filip Nesvačil podává do autu.

20:20
    Srovnáno! Kladno se dostává ve třetím setu do problémů! Po servisu Filipa Nesvačila útočil Hýský daleko do autu.

20:19
    A už to je jen o bod! Filip Nesvačil na podání. Bodovka za hosty proměnil z hlavního kůlu Vachoušek. Také Milan Fortuník si musí brát oddechový čas.

20:18
    Do hry zasahuje také druhý nahrávač Ondřej Fučík, který vystřídal Marka Nesvačila. Trojan podává do sítě.

20:17
    Marek Nesvačil pokračuje na podání. Nyní se už ale prosazuje Adam Kozak smečí z hlavního kůlu.

19:17
    Benátky jsou znovu na dohled domácího týmu. Marek Nesvačil přidává další povedené podání. Marek Nesvačil procpal smeč blokem.

19:16
    Jakub Rybníček se dostává do hry místo Jonáše Celerýna. Marek Nesvačil přidává eso přesně do rohu kurtu.

19:15
    Oddechový čas Benátkám pomáhá. Hosté rozhodili podávajícího Šulistu, který napálil servis do sítě.

19:14
    A další bod pro Kladno. Šulista trápí soupeře servisem. Nesvačil bod útokem nedal a to trestá na středu sítě Trojan, který dostal nahrávku od Westa. Pavel Třešňák zastavuje hru oddechovým časem.

18:14
    Luxusní vedení Kladna je zpět. Petr Šulista přitvrdil na servisu a hned je z toho přímý bod. Vachoušek přihrál jen do stropu.

17:14
    Teď už ale přichází bod pro domácí. Hýský se na první pokus neprosadil, následně ale proti jednobloku smečuje do středu kurtu.

16:14
    Po servisu Hudáka to je jen o dva body. Hýský je zablokován Markem Nesvačilem.

16:13
    Benátky chtějí ještě zápas prodloužit a nyní stahují vedení Kladna. Filip Nesvačil přidává bod z hlavního kůlu.

16:12
    Stanislav Vachoušek na podání. Hýský dostal nahrávku proti jednobloku a s přehledem sestřelil smečí v poli stojícího Sadílka. Je tady druhý technický oddechový čas.

15:12
    Adam Zajíček na servisu. Celerýn našel na středu sítě Hudáka, ten bod nedal, ale Vachoušek se po příchodu do hry prosazuje bodově smečí skrz blok.

15:11
    Kladno si hlídá odstup. Šulista se po druhé době prosazuje také na útoku.

14:11
    A pozor! Dva body v řadě pro hostující celek. Zajíček útočí středem sítě do autu.

14:10
    Adam Kozak na podání. Filip Nesvačil si poradil s přihrávkou a poté útočí také z pipu.

14:9
    Vachoušek přichází do hry místo Ticháčka. Po servisu Syrůčka útočil za domácí Kozak.

13:9
    Hýský pokračuje za koncovou lajnou. Tentokrát jde podání do sítě.

13:8
    Kladno si jde pro tři body do extraligové tabulky. Tomáš Hýský znovu parádně podal. Následně útočil Ticháček jen do bloku Westa.

12:8
    A už to je o čtyři body. Hýský exceluje na servisu. Nesvačil byl znovu v problémech a nespravil to ani na univerzálu Marek Nesvačil. Hosté si berou oddechový čas.

11:8
    Tomáš Hýský na podání. Podání dnes univerzála Kladna nedokázal přihrát Filip Nesvačil.

10:8
    Tentokrát už podání Nesvačila jde mimo kurt.

9:8
    Dva body v řadě také pro Benátky. Filip Nesvačil podal o pásku a Zajíček netrdičně přijímal až do stropu.

9:7
    Trojan pokračuje na servisu. Plachtící podání končí v autu.

9:6
    Kladno odskakuje na rozdíl tří bodů. Štěpán Trojan na podání. Při útoku je Filip Nesvačil v síti.

8:6
    Kladno vede při prvním technickém oddechovém čase o dva body. Trojan zabojoval poli a toho využívá Hýský.

7:6
    Štěpán Trojan na servisu. Marek Nesvačil bod z handy nedal a poté už přidává kvalitní útok Kozak.

6:6
    Znovu srovnáno. Marek Nesvačil zatlačil servisem, ale Kozak přidává povedený útok do diagonály.

5:6
    A Benátky jdou do vedení. Trojan sice bod nedal, poté útočil Hýský jen do bloku.

5:5
    Srovnáno. Adam Kozak smečuje z hlavního kůlu jen do autu.

5:4
    Benátky se podobně jako ve druhém setu drží v kontaktu. Petr Šulista napálil podání jen do Ticháčka. Syrůček bez bodu, ale po útoku Kozaka čaroval v poli Sadílek. Filip Nesvačil boduje z hlavního kůlu.

5:3
    Martin Hudák na podání. Šulista si přihrál a poté také odútočil po lajně.

4:3
    Matthew West znovu na servisu. Nyní už bodují Benátky. Filip Nesvačil sice bod na první pokus nedal, Hýský však smečuje ze záklonu do autu.

4:2
    A už to je znovu o dva body. West na servisu dokázal soupeře zaskočit. Marek Nesvačil je po nástupu do hry zablokován.

3:2
    Kladno ale soupeře do vedení nepouští. Ticháček chybuje na podání.

2:2
    A právě Ticháček na podání. Šulista bod nedal a to trestá na druhou přes Celerýn.

2:1
    Kladenský kapitán pokračuje na podání. Další útok Ticháčka už končí bodem pro hosty.

2:0
    Adam Zajíček na podání. Ticháček smečuje z handy jen do autu.

1:0
    Také do třetího setu vstupuje lépe domácí tým. Adam Zajíček zahájil třetí set servisem. Nesvačil bod z hlavního kůlu nedal a při bodovce Šulisty je blok soupeře v síti.

0:0
    Začal třetí set.

25:21
    Druhý set skončil.

25:21
    Jak byl druhý set celou dobu vyrovnaný, tak závěr je jasný. Po servisu Adama Kozaka se Celerýn odvážil ke druhé přes. Následně se ale Hýský technickým úderem za blok prosadil a druhý set končí.

24:21
    Tři setboly pro Kladno. Adam Kozak se předvedl na servisu, dokázal soupeře zatlačit. Hudák bod středem sítě nedal a to trestá Hýský další povedenou smečí. Benátky si ještě berou čas na poradu.

23:21
    Stále to je o dva body. Martin Syrůček na servisu. Hýský sestřelil v poli stojícího Syrůčka.

22:21
    Tomáš Hýský na podání. Sadílek skvěle na přihrávce a Ticháček zakončil z vysoké nahrávky.

22:20
    Domácí si ale drží potřebné dvoubodové vedení. A to i po servisu Filipa Nesvačila. Míč jde do autu.

21:20
    Benátky ještě rozhodně druhý set nevzdávají. Po servisu Adama Zajíčka útočil z hlavního kůlu přesně Nesvačil.

21:19
    A je to o dva body. Adam Zajíček servíroval o pásku a vše zakončil zakončením Sobotka. Nepřesný příjem Ticháčka může Benátky mrzet. Je tady oddechový čas pro hosty.

20:19
    Místo Šulisty přichází do hry Lenc. A právě Lenc přihrával. Nakonec se prosazuje Kozak z hlavního kůlu.

19:19
    Srovnáno. Šulista se opřel do podání více než před malou chvíli, ale Rybníček boduje smečí po lajně.

19:18
    Domácí se dostávají do vedení. Petr Šulista na podání. Rybníček technicky neuspěl proti Moníkovi v poli. Následně blokuje Kozak Rybníčka.

18:18
    Benátky se ale nemohou odpoutat od soupeře. Martin Hudák zaskočil soupeře servisem, poté se dostal k útoku Hýský a přidává bod po přesné diagonále.

17:18
    Matthew West na podání. Míč jde z jeho ruky do autu.

17:17
    Opět to byl Martin Ticháček, kdo se představil na podání po oddechovém čase. Domácí ale rychle srovnávají. Hýský dostává míč na zem.

16:17
    Martin Ticháček na servisu. West zkusil hrát na druhou přes, ale míč dostal jen do sítě. Domácí celek si bere oddechový čas.

16:16
    Vladimír Sobotka na servisu. Nesvačil nedostal dobrou nahrávku na pipe, ale domácí se při bodovce neprosadili.

16:15
    Kladno vede při druhém technickém oddechovém čase o bod. Celerýn zatlačil servisem, hosté měli dokonce bodovku, ale nakonec se prosazuje až Sobotka středem sítě.

15:15
    Adam Kozak na podání. Celerýn našel Ticháčka a domácí blok jen znovu v síti.

15:14
    Martin Syrůček za koncovou lajnou. Kozak na přihrávce zaváhal, ale vše napravil smečí kolem bloku Hudáka.

14:14
    Statečný výkon Benátek ve druhém setu pokračuje. Hýský na podání. Rybníček útokem bod nedal, ale domácí blok je v síti.

14:13
    Kladno se dostává do tempa. Po servisu Filipa Nesvačila útočil Hýský. Právě Nesvačil ještě zasahoval v poli, ale míč ve hře neudržel.

13:13
    Benátky se drží v kontaktu. Po Zajíčkově servisu končí míč těsně mimo.

13:12
    Adam Zajíček se představil také na podání. Hosté nepřesně přihráli a to trestá útokem z velké výšky Hýský.

12:12
    Opět je srovnáno. Jakub Rybníček dal servis, ale Zajíček měl na středu sítě jednoduchou pozici.

11:12
    Petr Šulista za koncovou lajnou. Další chyba na servisu.

11:11
    Přetahovaná pokračuje. Martin Hudák znovu na podání, nyní ale chybuje.

10:11
    A hosté jsou znovu ve vedení. Hudák na podání. Šulista poté smečuje do autu.

10:10
    Matthew West na servisu. Rybníček vytlouká se štěstím blok soupeře.

10:9
    A Kladno jde po delším čase do vedení. Po servisu Westa útočil Rybníček jen do připravené domácí obrany. Vše zakončil jako správný kapitán Zajíček.

9:9
    Srovnáno. Martin Ticháček podává daleko do autu.

8:9
    Hosté jsou ale stále o krok vpředu. Vladimír Sobotka svým servisem příliš nezaškodil. Nesvačil lehce získává bod z pipu.

8:8
    Jonáš Celerýn na podání. Kozak perfektní na přihrávce, poté se ale dostal do útoku Ticháček. Domácí se ubránili a Hýský se již prosazuje smečí po lajně.

7:8
    Nakonec to jsou Benátky, které vedou při prvním technickém oddechovém čase o bod. Adam Kozak podává do sítě.

7:7
    Kladno ale nepouští soupeře do výraznějšího vedení. Také Syrůček podává do autu.

6:7
    Tomáš Hýský na podání. Ticháček musel odevzdat míč po nepřesné nahrávce. Dlouhou výměnu ukončil Kozak smečí do bloku.

6:6
    Přetahovaná o každý bod ve druhém setu pokračuje. Hýsky se prosadil na druhý pokus smečí kolem bloku Ticháčka.

5:6
    Benátky znovu ve vedení. Adam Zajíček se předvedl na servisu. I jeho nepříjemné podání jde mimo.

5:5
    Srovnáno. Po servisu Jakuba Rybníčka se nehrálo.

4:5
    Petr Šulista na servisu. Benátky se dostávají pomalu do tempa. Nesvačil se prosazuje po uvolnění Celerýna.

4:4
    Martin Hudák pokračuje na podání. Nyní už ale kapitán Kladna přidává bod středem sítě.

3:4
    Po dvou bodech pro Kladno přichází dva body také pro Benátky. Martin Hudák na podání. West nenašel Zajíčka na středu sítě.

3:3
    Znovu americký tvůrce hry na podání. Míč jde daleko do autu.

3:2
    Kladno si bere vedení zpět. Matthew West za koncovou lajnou. Nesvačil útočil technicky jen do autu.

2:2
    Martin Ticháček na podání. Nyní ale už míč končí v síti.

1:2
    Benátky jsou snad poprvé ve vedení. Ticháček zatlačil servisem, poté Sadílek skvěle vybral smeč Hýského a vše zakončuje Rybníček.

1:1
    Vladimír Sobotka na servisu. Nesvačil si poradil se servisem a poté smečuje středem sítě Hudák.

1:0
    Druhý set zahajuje na podání Jonáš Celerýn. Šulista lehkým útokem do středu kurtu získává bod.

0:0
    Začal druhý set.

25:17
    První set skončil.

25:17
    První sada jde na konto Kladna. Martin Hudák našel servisem Kozaka, který byl přesný. West poté uvolnil k útoku Hýského, který útokem po lajně zakončil první set.

24:17
    První setbol není využit. Petr Šulista se opřel do podání, ale míč zastavila síť.

24:16
    Osm setbolů pro Kladno. Petr Šulista znovu na podání a tentokrát z toho bylo téměř eso. Benátky se dostaly k útoku, ale Filip Nesvačil neprošel blokem.

23:16
    Petr Šulista znovu na servisu. Kladno se blíží zisku první sady. Kladenský smečař přidává povedené podání. Hosté se útokem středem sítě neprosadili a Kozak přidává bod.

22:16
    Adam Kozak se vrací zpět do hry. Petr Šulista byl na servisu. Celerýn musel hodně zabrat aby mohl nahrávat. Nesvačil poté smečuje jen do bloku. Benátky si berou ještě jeden oddechový čas.

21:16
    Stále to je o pět bodů. Pawel Pietkiewicz napálil míč ze servisu do sítě.

20:16
    Matthew West na podání. Sadílek skvěle přihrál a vše zakončil Nesvačil z pipu.

20:15
    Domácí celek si jde pro první sadu. Jonáš Celerýn našel plachtícím servisem jen aut.

19:15
    Vladimír Sobotka na podání. Kladenský blokař ale také chybuje.

19:14
    Ondřej Lenc nahrazuje na palubovce Kozaka. Syrůček našel servisem Moníka a poté se prosazuje na středu Sobotka.

18:14
    Benátky se dostávají do tempa. Po servisu Adama Kozaka se nehrálo, míč končí v síti.

18:13
    Pawel Pietkiewicz se vrací do hry místo Ticháčka. Filip Nesvačil podává jen do autu.

17:13
    Tomáš Hýský za koncovou lajnou. Syrůček dostal parádní nahrávku na středu sítě od Celerýna a připisuje si bod.

17:12
    Jakub Rybníček na servisu. Univerzál Benátek chybuje do autu.

16:12
    Kladenský kapitán Adam Zajíček se představil po oddechovém čase na podání. Benátky se zvedají a přidávají bod zásluhou Nesvačila.

16:11
    Martin Hudák za koncovou lajnou. Kozak byl v problémech na přihrávce, ale vše si vynahradil vytlučením Rybníčka na bloku. Je tady druhý technický oddechový čas.

15:11
    Petr Šulista znovu na podání. Rybníček propálil kladenský dvojblok.

15:10
    A už to je znovu o pět bodů. Šulista se opřel do podání. Rybníček neměl ideální pozici a jen odevzdat míč. To trestá na domácím polovině Zajíček.

14:10
    Místo Pietkiewicze přichází do hry Ticháček. Zajíček na středu sítě zatloukl míč do palubovky.

13:10
    Matthew West na podání. Další povedený pipu hostujícího celku zakončil Nesvačil.

13:9
    Celerýn znovu na podání. Nad síti zaváhal Pawel Pietkiewicz a bod jde na stranu domácího týmu.

12:9
    Benátky se přibližují ve skóre. Jonáš Celerýn zatlačil servisem, poté útočil neúspěšně Šulista. Navíc je v síti.

12:8
    Vladimír Sobotka na servisu. Jeho podání končí v síti.

12:7
    Domácí si ale drží luxusní vedení. Martin Syrůček poslal plachtící podání do autu.

11:7
    Hosté snižují. Po servisu Syrůčka útočil Šulista jen do těsného autu.

11:6
    Adam Kozak na podání. Teprve osmnáctiletý smečař Kladna našel jen Nesvačila a Syrůček na středu sítě boduje.

11:5
    Filip Nesvačil na servisu. Kozak měl co dělat na přihrávce, poté ale útočil Hýský jen do bloku. Právě Syrůček byl ale přichycen v síti.

10:5
    A právě Tomáš Hýský za koncovou lajnou. Nesvačil se prosazuje po zkrácené nahrávce Celerýna.

10:4
    Šestibodové vedení stále na domácí straně. Jakub Rybníček svým servisem nazaškodil. Na druhé straně útočil Šulista z pipu jen do připravné obrany. Hýský vše zakončuje smečí po lajně.

9:4
    Adam Zajíček na servisu. Kapitán Kladna našel Nesvačila na přihrávce, ten bod v útoku nedal. Na druhé straně se neprosadil Kozak ani Hýský. Dlouhou výměnu zakončil až z pipu Pawel Pietkiewicz.

9:3
    Martin Hudák na podání. Kozak skvěle přihrál a poté také zakončil celou akci smečí.

8:3
    Petr Šulista se představí na podání po oddechovém čase. Smečař, který prošel Příbramí, Ostravou, nebo Jihostrojem. Rybníček se prosazuje proti jednobloku smečí do středu kurtu.

8:2
    Kladno vede při prvním technickém oddechovém čase o šest bodů. Pawel Pietkiewicz servíroval jen do sítě.

7:2
    Až nyní přichází bod také pro Benátky. Westův servis se do kurtu nevešel.

7:1
    Čtyřiadvacetiletý nahrávač Kladna pokračuje na podání. Kladno nepolevuje ani po oddechovém čase. Pawel Pietkiewicz smečuje jen do anténky.

6:1
    Série domácího týmu pokračuje. West trápí soupeře servisem. Přímý bod! Pawel Pietkiewicz nepřihrál. Benátky si berou oddechový čas.

5:1
    Parádní úvod domácího týmu. Matthew West pokračuje na podání. Pietkiewicz bod nedal a Hýský smečuje do kurtu.

4:1
    A už to je o tři body. Američan znovu zatlačil servisem. Rybníček se z hlavního kůlu neprosadil a to trestá Šulista.

3:1
    Matthew West dává na úvod zápasu také eso.

2:1
    Nahrávač Benátek na podání. Hýský nastoupil do zápasu jako univerzál a hned se prosazuje útokem diagonály.

1:1
    Sobotka znovu za koncovou lajnou. Nyní už Celerýn našel na středu sítě Hudáka, který útočil přesně do zadní části kurtu.

1:0
    Do zápasu vstupuje na podání domácí celek, konkrétně Vladimír Sobotka. Jonáš Celerýn nečistě nahrává.

0:0
    0:0 Dnešní utkání bude mít speciálního hosta. V hledišti se objeví Barbora Špotáková!

0:0

Středočeši v minulé sezoně zazářili a nebyli daleko od svého historicky třetího titulu z nejvyšší české soutěže. Po parádní jízdě základní částí skončil tým Milana Fortuníka na prvním místě. Po vyřazení Odoleny Vody a Liberce se postavilo Kladno ve finále Jihostroji České Budějovice. Ve více než vyrovnané sérii o zlato se nakonec radoval jihočeský klub.

Ze stříbrných medailistů však zůstala jen čtveřice pro nový ročník. Tým opustily všechny zahraniční posily s Daanem van Haarlemem a Dirkem Sparidansem v čele. Do mistrovského Jihostroje zamířil také Filip Křesťan. Na jeho pozici přišel do Kladna zkušený polský univerzál Marcel Gromadowski. Tým posílil blokař české reprezenace Vladimír Sobotka nebo dvoumetrový smečař Petr Šulista. Prvním nahrávačem je Američan Matthew West, který přišel z nizozemského Groningenu.

Kladno potvrzuje i v novém ročníku extraligy ambice na nejvyšší příčky. Z prvních sedmi kol prohráli Středočeši jen s Libercem. Před týdnem musel ale tým Milana Fortuníka otáčet v Ostravě nepříznivý stav z 0:2 na sety. Bojovností a zvýšenou aktivitou se podařilo Kladenským zvítězit a udržet se na vítězné vlně. Před dohrávkou osmého kola patří Kladnu čtvrté místo, ale pokud dnes zvítězí může se ještě posunout před třetí Karlovarsko.

0:0

Benátky zakončily základní část minulé sezony až na desátém místě a musely bojovat ve skupině o udržení. V konkurenci Zlína, ČZU Praha a Ústí nad Labem bylo dávno jasné, že v baráži bude bojovat právě severočeský celek.

Také Středočeši výrazně změnili svůj kádr. Do Rakouska přestoupil nahrávač Pavel Bartoš, Milan Moník se přesunul do Kladna a tak potřebovaly Benátky posílit. K týmu se přesunuli mladí blokaři Hudák se Syrůčkem, ale i zkušení volejbalisté. Jakub Rybníček, Ondřej Fučík nebo nově zvolený kapitán Benátek Michal Sukuba, který přestoupil z Karlovarska.

Ani do nové sezony však Benátky nevstoupily ideálně. V prvních šest zápasech jen jednou vyhrály a to když na domácí palubovce porazily v pěti setech Odolenu Vodu. Po bodu si středočeský celek připsal za porážky v tiebreaku s ČZU Praha a Zlínem. V posledním zápase se nepodařilo Benátkám čelit silnému Liberci a tak po další prohře zůstává tým Pavla Třešňáka na předposlední jedenácté pozici.

0:0
    Krásný pondělní podvečer, vítá všechny příznivce volejbalu. Extraliga mužů pokračuje již osmým kolem a my se zaměříme na dohrávku. Kladno přivítá na domácí palubovce Benátky nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vít Schück

Kladno volejbal cz: West, O. Fortuník – Lenc, Hýský, Šulista, Kozak – Zajíček (C), Trojan, Sobotka – Gromadowski, Blažek – Moník
    Trenér: Milan Fortuník

VK Benátky nad Jizerou: Fučík, Celerýn – Pietkiewicz, Vachoušek, F. Nesvačil, Teubner, Ticháček (C) – Hudák, Sukuba, Syrůček – M. Nesvačil, Rybníček – Sadílek, Němeček
    Trenér: Pavel Třešňák

Rozhodčí: Roman Marschner – Tomáš Fink