Plzeň – Dukla 31:31 (kon.) | Karviná – Strakonice 38:26 (kon.) | Nové Veselí – Královo Pole 30:29 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
30:29 (18:16)
SKKP Handball Brno
Neděle 26.11.2017, 16:00 • ZDT Arena • Chance Extraliga mužů • 10. kolo

60
    Přesně půl minuty schází do konce zápasu. Trenér Brna si bere oddechový čas. (30:29)
    60
    Tentokrát už ale našli domácí recept na hostující obranu. Na trefu do pravé šibenice brankář Brna nedosáhl. (30:29)

59
    Nové Veselí si vyžádalo oddechový čas minutu a půl před koncem zápasu. (29:29)
    58
    Havlát dokázal proskočit mezi obránci do brankoviště a střelou k levé tyči překonat strážce domácí svatyně. (29:29)
    57
    Živojinović kontruje stejnou mincí z pozice pravé spojky. Brankář Brna byl bez větší šance na zásah. (29:28)
    57
    Z pravého křídla si do brankoviště naskočil Burget, který dokázal vymést levý horní roh domácí brány. (28:28)
    56
    Tomáš Cáb snižuje na rozdíl jediné branky a čtyři minuty před koncem zápasu je zaděláno na drama. (28:27)

55
    A navíc přichází o dalšího hráče, neboť byl na devíti metrech faulován Hastík za přípustností pravidel. (28:26)
    54
    Tentokrát už to ale Brnu vyšlo. Z levého křídla našel mezírku mezi bližší tyčí a tělem brankáře Cáb. (28:26)
    52
    I přes početní nevýhodu se ale domácí propracovávají ke vstřelení branky, které jim momentálně stačí k pohodlnému vedení o tři branky. (28:25)

52
    Jako viník proti pravidlům je označen Přibyl (NVE), který cestuje na dvě minuty na střídačku. (27:25)
    51
    Havlát i přes faul na sedmi metrech dokázal v pádu najít cestu pro míč do brány. (27:25)
    50
    Tři minuty trvalo, než se povedlo jednomu celku opět skórovat. Nyní se to podařilo z pivota Janu Ipserovi, ačkoli byl bráněn hned trojicí protihráčů. (27:24)

48
    Trenér Brna na vývoj posledních minut reaguje oddechovým časem. (27:23)
    47
    Ovšem na druhé straně hrací plochy se další pumelicí prosazune Roman Chosik a domácí poprvé v dnešním utkání odskakují soupeři na rozdíl čtyř branek. (27:23)
    46
    Valoušek měl před sebou volnou cestu, tak na nic nečekal a rozběhl se do uličky. Podél levé ruky Koňaříka dostal míč do brány Brna. (26:23)

46
    Hastík si odchází odpykat svůj dvouminutový trest, který mu vyměřili rozhodčí za svůj zákrok na soupeře. (25:23)

45
    Na druhé straně je nařízen sedmimetrový hod pro Brno. (25:23)
    45
    Chosik se prezentoval nechytatelnou bombou do pravého horního rohu hostující brány. (25:23)
    44
    Specialista na sedmimetrové hody v domácím je jednoznačně Jakub Štěrba, který už dnes proměnil čtvrtou příležitost s bodu pro sedmimetrový hod. (24:23)

44
    Proti Brnu je nařízen sedmimetrový hod. (23:23)
    43
    Jenže nečekanou ranou z kroku se prezentuje Jozef Hanták, který tak znovu připravil vyrovnání. (23:23)
    43
    Po nacvičené akci se dostal Sekulić s míčem až nad brankoviště, odkud se mu povedlo překonat Koňaříka. Nové Veselí tak znovu vede o jednu branku. (23:22)

42
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Tomáš Adamčík). (22:22)
    42
    Dosavadní nejlepší střelec Brna, Viktor Hastík, dokázal v souboji jeden na jednoho uspět, stejně jako s následnou střelou. (22:22)
    40
    Tentokrát už to ale Zivojinovićovi vyšlo! Brankář sice míč zasáhl a vypadalo to, že odrazí míč vedle brány, nicméně ten si našel cestu do sítě. (22:21)
    38
    Adamčík zajistil po rychlém protiútoku při situaci 3 na 1 střelou o zem vyrovnání zápasu. (21:21)
    37
    David Burget se z pravého křídla prosadil střelou přes ruku brankáře. (21:20)
    36
    Melichar si pomohl horní tyčí k dopravení míče do brány. Brankář Brna neměl na zákrok nárok. (21:19)
    34
    Domácí se ještě pořádně nestihli rozestavit do obranného postavení a Burget snižuje na rozdíl jediné branky. (20:19)
    34
    Sekulič dostal na pivotovi příliš prostoru, což využil ke vstřelení branky. (20:18)
    33
    Úspěšným podstřelem se ale prezentoval na druhé straně také Jiří Havlát, který drží Brno v dostřelu. (19:18)
    33
    Povedený podstřel v běhu předvedl Živojinović. Brankář na podstřel vůbec nezareagoval. (19:17)
    32
    Adamčík ve skrumáži těl na brankovišti nalezl míč a dokázal ho následně dopravit až do brány Nového Veselí. (18:17)
    30
    Půl minuty před koncem prvního poločasu snižuje ztrátu Brna Jozef Hanták. (18:16)
    29
    Jenže při dalším rychlém protiútoku už to neplatí. Z pozice levé spojky se trefuje Sekulić. (18:15)

29
    Domácí lodivod si bere oddechový čas. (17:15)
    27
    Domácím byl nabídnut sedmimetrový hod, který proměnil Jakub Štěrba. (17:15)

27
    Navíc je vyloučen domácí Přibyl (NVE) a tak se síly na hrací ploše vyrovnávají. (16:15)

26
    Rozhodčí vyhodnotili faul Ipsera jako zákrok za hranicí pravidel, a tak si bude muset na dvě minuty odpočinout. (16:14)
    26
    I přes trojnásobnou přesilu obránců Brna se dokázal v pádu prosadit Živojinović. (16:14)
    26
    Jozef Hanták se postaral o čtrnáctou branku Brna. Rozdíl ve skóre je rázem jen jedna branka. (15:14)
    23
    S brankami se v Novém Veselí roztrhl pytel! Je tu další fáze, ve které padá jedna branka za druhou. (15:13)
    23
    Ale domácí velmi rychle po rozehrávce trestají špatně rozestavenou obranu soupeře. (15:12)
    22
    Dohrávka do pivota na Ipsera přináší Brňanům kýženou branku. (14:12)
    22
    Brankáře Brna může mrzet, že tentokrát nezakročil o něco lépe, neboť moc dobře ví, že střelu z devíti metrů z rukou Chosika mohl vyrazit. (14:11)
    21
    Hastík se zjevil na konci celé akce Brna a snižuje ztrátu svého celku. (13:11)
    21
    S nabídnutou sedmičkou neměl Jakub Štěrba sebemenší potíže a zvyšuje náskok domácích na rozdíl tří branek. (13:10)

21
    Mičola (BNO) fauloval soupeře při náskoku do brankoviště a je po právu vyloučen na 2 minuty. (12:10)
    20
    Na druhé straně se střelecky nemýlí Živojinović. (12:10)
    20
    Souhra až na pivota přináší Brnu ovoce, do střeleckých statistik se zapsal Hastík již po páté. (11:10)
    18
    Havlát dokázal další střelou ze střední vzdálenosti rozvlnit síť za zády Schamse. Ani tentokrát si brankář Nového Veselí na míč nesáhl. (11:9)
    18
    Sekulić se dokázal prokličkovat až do zakončení, při kterém byl úspěšný. (11:8)
    17
    A ten s příležitostí naložil dobře, neboť klepnutím o zem překonává Schamse. (10:8)

15
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas. (10:7)
    15
    A domácí odskakují zpět na rozdíl tří branek. Zápas střídá jeden rychlý protiútok za druhým. (10:7)
    15
    Nechytatelnou ránu z cirka 13 metrů vyslal na bránu Nového Veselí Jiří Havlát. Brankář na tuto střelu vůbec nezareagoval. (9:7)
    15
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Marko Živojinović). (9:6)
    15
    Tentokrát už to ale hostům vyšlo, trefuje se Burget. (8:6)
    14
    Na brankovišti dostal až příliš prostoru Valoušek, který se neostýchal a po náskoku do brankoviště zakončil k milimetrově k pravé tyči. (8:5)
    13
    Veselí svému soupeři odskakuje na rozdíl dvou branek. Brankář Brna neměl možnost míč zasáhnout. (7:5)
    12
    Nádherná akce v podání hráčů Brna. Nahazovačka začala na pravém křídle a skončila na levém křídle, kde si nad brankoviště naskočil Cáb který už měl úlohu velmi snadnou. (6:5)
    11
    Jenže Brňané reagují bleskově. Hastík po náskoku na devíti metrech trefuje volný prostor v bráně. (6:4)
    10
    A už je to o tři branky! Štěrba dokázal vypíchnout soupeři míč a sám po sprintu přes celou délku hrací plochy zakončuje naprosto přesně. (6:3)
    10
    Nové Veselí se dostává poprvé v utkání do vedení o dvě branky. (5:3)
    8
    Vyrovnaný stav utkání ale příliš dlouho nevydržel, za domácí skóruje Živojinović. (4:3)
    8
    Střelou na bližší tyč rozvlnil Burget síť za zády Schampse. (3:3)
    7
    Domácí se dostávají zpět do vedení, o úspěšnou trefu pod horní tyč si připisuje Melichar. (3:2)
    4
    Sekulič byl sice bráněn na hranici brankoviště hodně na těsno, přesto dokázal protlačit míč za záda soupeře. (2:2)
    2
    Po rychlém protiútoku Brňanů byl nařízen sedmimetrový hod, který proměnil opět Viktor Hastík. (1:2)
    1
    Hostům byl nabídnut sedmimetrový hod, se kterým si s přehledem poradil Viktor Hastík. (1:1)
    1
    Domácí Nové Veselí se ujímá vedení. První branku v zápase vstřelil Štěrba. (1:0)