po s.n. (1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
6:5 (4:3, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC TWK Innsbruck
Neděle 26.11.2017, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den! Víteme Vás u sledování mistrovského utkání mezinárodní EBEL. V dnešním utkání na sebe na znojemském ledě narazí devátí Orli a sedmý Innsbruck. Tedy dva týmy, které od sebe dělí pouhý jeden bod. Čeká nás tedy jistě zajímavý duel, který startuje v 17:30.

Innsbruck se již delší čas potýká s klesající formou. Přestože tým začal sezonu poměrně dobře, s postupujícím časem se propadá tabulkou. Z posledních sedmi zápasů zvítězili Žraloci pouze v jednom případě. Také ve svém prozatím posledním duelu podlehli v pátek na domácím kluzišti Klagenfurtu poměrem 2:4.

Kanadský zadák Jeremie Ouellet-Blain ví, že se jeho mužstvo trápí. „Dáváme do hry vše, ale na našich výkonech na ledě to momentálně není znát. Pak přirozeně přichází nejistota. Musíme zůstat v klidu, soustředit se na soupeře a najít cestu z této nepříjemné situace.“ Na marodce se v současné době nachází Clemens Paulweber. Znojemští fanoušci se tak mohou těšit na bývalé Orly Patrika Nechvátala, Lubomíra Štacha a Ondreje Šedivého.

Orli Znojmo

Znojmo na tom není se současnou formou o moc lépe. Pokud vezmeme v potaz rovněž posledních sedm utkání, zvítězili Jihomoravané pouze ve dvou z nich. Z toho jednou si v prodloužení smlsli právě na Innsbrucku. Pozitivní je, že svá poslední dvě představení na domácím ledě Orli ovládli. V neděli se tak v přímém souboji poměří dvě mužstva, která se pohybují těsně za hranou přímého postupu do play-off.

Trenér Roman Šimíček nemůže nadále počítat se zraněným Antonínem Bořutou, za nějž se jako náhrada již ve dvou zápasech představil Michal Plutnar. „Musíme stavět na naší hře z utkání s Villachem a opět ukázat dobrý týmový výkon,“ připomíná bek, jenž získal již dva body za gól a asistenci.

Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Lattner, Stehlík, Tejnor, Biro, Plutnar, Pastor, Zajíc, Šnajnar – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.

HC TWK Innsbruck: Swette (Nechvátal) – Lindner, Ouellet-Blain, Guimond, Wehrs, Pedevilla, Štach – Bishop, Spurgeon, Lammers – Poulsen, Clark, Yogan – Schramm, Wahl, Šedivý – Schennach, Teschauer, Bär.

Rozhodčí: Piragić, Siegel – Gatol, Zgonc.

Domácí nastupují prakticky ve stejné sestavě jako při páteční porážce v Salzburgu. Innsbruck by podle zápisu měl tentokrát do branky poslat zkušeného rakouského gólmana Reného Swette.

00:01

00:40
    Lattner se dostal kousek za modrou ke střele, jeho pokus byl ale sražený mimo branku.

01:02
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo se dostává hned po 62 vteřinách do vedení. Mrázek s pukem na holi vybruslil zpoza branky, z otočky nahrál před Swetteho a RADIM MATUŠ z bezprostřední blízkosti pohotově doklepává do sítě. Asistence: Petr Mrázek, Erik Němec.

02:01
    Hosté odpovídají zvýšenou aktivitou při napadání, s pukem na holi ale zatím hrají Orli.

02:15
    Plutnarova střela z levého kruhu byla zblokována.

02:24
    Na druhé straně se do brejku dostal Bishop, jeho přihrávku na volného spoluhráče ale pohotově zblokoval volný obránce.

02:41
    Innsbruck právě vstřelil branku!
    Z vedení se domácí celek netěšil dlouho. Autorem branky je ex-znojemský obránce LUBOMÍR ŠTACH, který dostal z levého kruhu přihrávku na střed hřiště a z první propálil Schwarze, který byl hodně vyjetý z klece. Asistence: Mitch Wahl.

03:37
    Dotírající Lammers se dostal k puku u znojemské branky, ale zblízka nedokázal přesně zakončit.

03:47
    Guimondovo nahození od modré znojemský brankář podržel v lapačce.

04:04
    Znojmo vyrobilo nepřesnost v rozehrávce, tentokrát na modré čáře, a sám na Schwarze uháněl John Lammers. Zkusil střelu mezi betony, ale betony maskovaného muže v orlích barvách sklaply včas.

04:54
    Druhá formace Orlů opět ohrozila branku soupeře, tentokrát Mrázek z pravé strany pálil sám. Swette byl na místě a kryje.

05:19
    Clark byl na levém kruhu vytlačen z ideální střelecké pozice a nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče.

05:47
    Střílenou přihrávku vyslal od pravého mantinelu Guman, těsně před brankářem ji do ochranné sítě ztečovala hůl jednoho z bránících hráčů.

06:10
    Velmi ofenzivní zápas pokračuje. Raška se prosmýkl mezi trojicí bránících hráčů, jeho pokus ještě Swette vytěsnil na tyč, ale dojíždějící TOMÁŠ GUMAN doklepl přes natažený beton do sítě. Znojmo znovu vede. Asistence: Adam Raška.

07:12
    Přestřelka pokračuje a střelcem branky hostů je další ex-Orel ONDREJ ŠEDIVÝ, který ve středním pásmu dostal puk do jízdy a blafákem mezi betony ze samostatného úniku překonává Schwarze! Asistence: Mitch Wahl, Philipp Lindner.

07:51
    Vysoké tempo teď na chvíli přerušuje komerční přestávka.

08:31
    Birova rána od modré byla ztečována nad branku.

09:12
    Do zakončení se dostal i první znojemský útok, Bartošův bekhend z levého kruhu ale kryje Swette.

10:13
    Mrázek po pravém křídle projel do útočného pásma, přihrávku na najíždějícího Matuše ale zblokovali pozorní obránci soupeře.

11:04
    Raška kroužil s pukem na holi pásmem, nabil na modrou čáru Pastorovi, ten ale sestřelil jen clonícího spoluhráče.

12:06
    Znojmo se zatím velmi snadno dostává do útočného pásma, další výpad zakončoval z pravého kruhu Špaček. Swette tentokrát uspěl.

13:07
    Krásná branka Znojma. Biro perfektně našel od modré před brankou volného PETRA MRÁZKA, ten zamíchal s pukem, položil si Swetteho a krásný moment zakončil zblízka do odkryté klece. Asistence: Marek Biro, David Bartoš.

14:25
    Csamangó operuje u mantinelu v útočném pásmu a nenechává se odstavit od puku.

14:44
    Potřetí je dnes do dvou minut vyrovnáno a v 15. minutě jsme ve Znojmě viděli už šest branek. Lammers nabil mezi kruhy JOHNU LAMMERSOVI, a ten švihem z mezikruží překonává střelou na vyrážečku Marka Schwarze. Asistence: John Lammers, Philipp Lindner.

15:33
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Blain – 2 min., podražení).

16:44
    Clark v oslabení vyrazil dopředu, ale ranou z levého kruhu trefuje jen boční síť.

17:15
    Nahození před branku doráželi Stehlík i Miller, ale neúspěšně.

17:27
    Znojmo nakonec přesilovku využívá a jde počtvrté v první(!) třetině do vedení. Stehlíkova střela se odrazila před brankou k volnému COLTONU YELLOW HORNOVI, který se trefuje do horního růžku. Swette máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Jakub Stehlík, Jan Lattner.

18:25
    Csamangó hezkým švihem z pravého kruhu prověřil Swetteho, ten hezkým zásahem vyráží.

18:56
    Znojmo drží puk na holi za vlastní brankou, chce vedení udržet do přestávky.

19:22
    Volný puk na pravém kruhu pálí na branku z první Němec, přestřeluje.

20:00

Končí první dvacetiminutovka, ve které diváci ve Znojmě viděli ofenzivní představení a rovnou sedm branek! Znojmo třikrát vedlo, hosté třikrát během dvou minut dotáhli. Zatím rozdílovou branku vstřelil při přesilovce v závěru třetiny Yellow Horn. Nebyla to třetina brankářů, obrany před nimi jim ale situaci moc neulehčili. Uvidíme, co přinese druhá část hry. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:01
    Do branky Orlů se od druhé třetiny staví Tomás Halász, v kleci hostů zůstává René Swette.

21:05
    Novákův švih přes obránce z pravého kruhu vyráží Swette betonem.

21:29
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Plutnar – 2 min., držení protihráče).

22:02
    Orli se po Halászově zákroku dostali ke kotouči a vyhazují.

22:56
    Lammersovu střelu vyráží Halász betonem, následná dorážka míří mimo.

23:24
    Zámek Innsbrucku končí nepřesnou přihrávkou a vyhozením domácího mužstva.

23:29
    Orli jsou kompletní.

23:38
    Zakázané uvolnění Znojma.

24:22
    Miller se dostal k volnému puku za brankou Innsbrucku, pokusil se obkroužit branku, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.

24:40
    Na druhé straně hledal Wahl na brankovišti volného spoluhráče, znojemská defenziva si poradila.

25:11
    Němec táhl znojemský kontr po pravém křídle, střílel rychlým švihem z prostoru pro vhazování, ale Swette byl připraven.

25:58
    Čtvrtá formace Znojma bojovala o kotouč v útočném pásmu, k zakončení se nedostala.

26:08
    Nahození ze středního pásma kryje Swette a přerušuje hru. V porovnání s první třetinou si oba celky dávají mnohem větší pozor na defenzivu.

26:17
    Špaček pálil po vyhraném buly, Swette chytá.

26:50
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Guimond – 2 min., hákování).

27:05
    Střelu od modré čáry Swette neudržel, Mrázek se chystal dorážet, ale rozhodčí přerušil hru. Nyní se omlouvá, kotouč ztratil z dohledu.

28:01
    Yellow Horn se do pásma probil individuálně, prokličkoval se mezi třemi hráči soupeře a pálil na vzdálenější tyči, ovšem přestřelil.

28:44
    Yellow Horn našel u levé tyče úplně volného Millera, ten ale míří jen do náruče Swetteho. Následuje drobná pošťuchovaná, kterou hasí rozhodčí.

28:50
    Innsbruck je zpět v plném počtu.

29:21
    Halász si v nepřehledné situaci dobře povyjel a kryje Štachovu střelu od modré čáry.

30:28
    Hosté jsou nyní nastěhování před Halászem, ale nedostávají se od mantinelu do zakončení.

31:00
    Yellow Hornovi se nevyvedla klička přes obránce, Swette tak pouze přikryl volný puk v brankovišti.

31:35
    První znojemský útok se pokusil o přečíslení, finální přihrávku do brankoviště ale zastavila hostující obrana a založila vlastní ofenzivu.

32:17
    Innsbruck je na ledě momentálně o chlup více aktivní, žene se za vyrovnáním, ale Orli hrají defenzivně velmi dobře a soupeře k větším šnacím nepouští.

33:05
    Je opět vyrovnáno! Po dobré kombinaci ve středním pásmu se puku ujal Poulsen, který vyrazil do útoku. Navázal na sebe znojemské obránce a následně naservíroval puk volnému ANDREW CLARKOVI, jehož prudká rána nad rameno prosvištěla za Halásze. Asistence: Morten Poulsen.

34:36
    Do další šance se dostal Spurgeon, který využil nepřesnosti ve znojemské přihrávce a ujížděl sám na Halásze. Jeho rána mezi betony se ale minula účinkem.

35:19
    Po znojemské štaci v útočném pásmu končí puk mimo kluziště. Vhazuje se po Swetteho pravici.

35:49
    Na druhé straně se ocitli Žraloci v dobré šanci, puk několikrát poskakoval po brankovišti úplně nehlídán, nikdo jej ale do odkryté brány nedoklepl!

36:04
    Jen o chvíli později se do útoku nahrnuli Orli, ale po ataku na Mrázka, který zůstal ležet otřesený na ledě, se hra přerušila.

36:04
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Poulsen – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

36:18
    Orli se nepřesnou přihrávkou vyhánějí do středního pásma.

36:43
    Millerova rána z ostrého úhlu nenadělala Swettemu problémy, ale po přerušení se strhla u branky hostů potyčka a bude se vylučovat.

36:43
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Ouellet-Blain – 2 min., krosček).

37:28
    Hra stále pokračuje 5 na 4, Orli se ale nemohou dostat přes modrou čáru.

37:54
    K velké nelibosti fanoušků je nyní odpískán trest pro znojemskou lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě.

38:38
    Innsbruck je na puku a dělá Znojmu velké problémy v obranném pásmu. Velmi efektivně napadá rozehrávku domácího celku a nenechá jej vyjet z vlastní třetiny.

39:19
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Lindner – 2 min. + 2 min., vražení na hrazení).

39:31
    Nádherný gól! V přesilovce čtyř na tři hráče si po vhazování našel puk Yellow Horn, který na sebe strhl pozornost všech na ledě, místo střely ale zvolil přihrávku na úplně volného PETRA MRÁZKA, jenž stál úplně osamocen u tyčky a neměl problém puk zasunout do brány. Asistence: Colton Yellow Horn.

40:00

Prostřední dějství nabídlo stejně vyrovnaný hokej jako to první, jen padlo méně gólů. První polovina této části zápasu se nesla v duchu honby za vyrovnáním v podání Innsbrucku, kterého se hosté nakonec po velké anabázi dočkali. Na konci třetiny se však hosté dopustili dvou faulů oceněných čtyřmi minutami, což je vyvedlo z herní pohody a nakonec donutilo inkasovat. Znojmo tak do kabin jde opět s jednogólovým vedením. Udrží jej? To se dozvíme už v 19:18.

Orli budou do závěrečné periody vstupovat se zbývajícími třemi minutami a dvaceti vteřinami přesilovky.

40:01

40:51
    Orli se napodruhé dostali do pásma, kde se snažili o kombinaci, Yellow Horn ale nepřesnou přihrávkou vyhnal Orly do středního pásma.

41:06
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Raška.

41:42
    Ke střele z kruhu se dostal Ouellet-Bain, jeho ránu švihem si ale Halász pohlídal vytasením lapačky.

42:37
    Dobrá kombinace na straně domácích byla ukončena střelou Pastora od modré čáry, jeho projektil ale Swette viděl a nastavil mu náruč.

43:06

43:20

44:24
    Znojmo se snažilo dostat se do útoku, dlouhé nahození ze středního pásma ale končí v rukavici hostujícího gólmana.

44:53
    Mrázek se snažil prokličkovat před Swetteho, což se mu i povedlo, ale před vystřelením byl odstaven dosti nevybíravým způsobem. Rozhodčí se rozhodl nevylučovat, což dost těžko nesou domácí fanoušci.

45:25
    Třetí útok Innsbrucku na Orly vlétl jako vítr, ve dvaceti vteřinách stihl vyslat tři nebezpečné střely, ta poslední minula znojemskou bránu jen o milimetry!

46:10
    Orlům se nedaří dostat se ze své obranné třetiny, když už ukořistí kotouč, pouze jej vyhodí do středního pásma, odkud soupeř okamžitě zahajuje protiútoky.

47:07
    Domácí útok je na puku, přesto se mu nedaří založit efektivní ofenzivní akci.

Dnešní utkání sleduje 2564 diváků.

48:25
    Mrázek se ocitl úplně sám před Swettem, jenže střelou mezi betony neuspěl! Velká šance domácích!

49:00
    Znojmo se i nadále snažilo o dotažení své útočné činnosti, nakonec ale odražený puk pokryl gólman Žraloků a přerušil hru.

49:44
    Po střetu v obranném pásmu Innsbrucku si jede Štach stěžovat za rozhodčími, že byl atakován na hlavu. Sudí hru přerušují.

50:36
    Velké zmatky ve znojemské obraně! Hostům se naskytlo několik příležitostí ke střele, postupně ale do střely skočili oba znojemští obránci, čímž nebezpečí odvrátli!

51:13
    Tejnor mohl uniknout do brejku, byl ale atakován a od puku odstaven.

51:58
    Pastor se snažil zabránit přečíslení dvou na jednoho, což provedl výstavním bodyčekem s vystrčenými zády.

53:14
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou, hraje se opravdu neuvěřitelně rychlý zápas z obou stran, vyložené gólové šance ale momentálně chybí.

54:22
    Novák po nahození za bránu hostů vybojoval puk, který nahrál do mezikruží nechráněnému Tomáši Gumanovi. Ten svou ránu poslal přímo do náruče Swetteho.

55:00
    Do konce zápasu zbývá pět minut čisté hrací doby, na ledě se odehrává vyrovnaná partie s množstvím akcí na obou stranách, vyložené gólovky ale chybí.

56:02
    Innsbruck má zřejmě o kousek víc ze hry, na Halásze teď mířilo několik rychlých střel. Všechny sice byly z dálky, ale Žraloci přesto vyvíjejí další ofenzivní aktivitu.

56:50
    A aktivita se hostům vyplácí.Nutno podotknout, že nyní Žraloci vstřelili nádherný gól. Pumelici od modré tečoval mezi tři tyče HUNTER BISHOP, puk proplachtil Halászovi nad levým ramenem. Asistence: Philipp Lindner a Jeremie Ouellet-Blain.

58:26
    Hosty gól nabudil a okamžitě se snaží si jít pro další.

59:16
    Nyní to ale Innsbruck s útočnou snahou přehnal a provinil se ofsajdem. Orli se ale nenechávají zastrašit a staví se na odpor.

60:00

Základní hrací doba uplynula a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. Třetí dějství nabídlo velmi pohledný, přesto opatrný hokej. Hosté se celou dobu snažili vyrovnat, což se jim nakonec krásným gólem povedlo. Prodloužení začne téměř ihned.

60:01

60:38
    Orli jsou na puku a střídají. Prodloužení zahájili dobře.

61:16
    Plutnar předvedl perfektní obranný zákrok při přečíslení dvou na jednoho a ještě se sám vydal útočit. Puk ale skončil v ochranné síti.

61:57
    Wahl zkusil prostřelit Halásze přízemní ranou zápěstím, ale znojemský gólman se překvapit nenechal.

63:01
    Innsbruck kombinuje ve znojemském obranném pásmu a dělá domácím velké problémy.

63:32
    Orli tlak ustáli a střídají.

63:50
    Hned ale o puk přicházejí a sudí signalizuje zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Halászově pravici.

64:26
    Znojmo se osvobodilo dlouhým nahozením, které zachytil Bartoš. Pokusil se i vystřelit, ale Swette jeho ránu vyrazil betonem.

64:57
    Protiútok Innsbrucku skončil posunutou brankou Znojma. O vítězi pravděpodobně rozhodnou až nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to tak, čekají nás samostatné nájezdy. Ty budou Orli hrát letos vůbec poprvé!

Zahajovat budou Orli.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Bekhend Mrázka skončil na betonu Swetteho.

1. série
    0:0
    Wahlův střelecký pokus mezi betony se nepodařil.

2. série
    0:0
    Yellow Horn trefil švihem tyčku!

2. série
    0:0
    Spurgeon jel na Halásze pomalu, puk pak po jeho střele zůstal stát na brankové čáře!

Rozhodčí jdou po protestech hostující lavičky zkontrolovat video.

Nájezd podle videa úspěšný nebyl!

3. série
    1:0
    Němec forhendovým blafákem proměňuje!

3. série
    1:0
    Clark kombinoval a nakonec překombinoval!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Orli Znojmo.
    Autorem vítězné branky je ERIK NĚMEC.

Nakonec Orli vydolovali druhý bod, když byl jediným úspěšným exekutorem Erik Němec. Znojmo vyhrálo zaslouženě, na ledě dnes předvedlo velmi pohledný výkon.

To je ze slavícího Znojma vše, přeji příjemný zbytek neděle a u dalších zápasů Orlů napočtenou. (20:11:09)

Lukáš Peroutka

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 2. Matuš (Mrázek, Němec), 7. Guman (Raška), 14. Mrázek (Biro, Bartoš), 18. Yellow Horn (Stehlík, Lattner), 40. Mrázek (Yellow Horn), rozh. náj. Němec – 3. Štach (Wahl, Šedivý), 8. Šedivý (Wahl, Lindner), 15. Bishop (Lammers, Lindner), 34. Clark (Poulsen), 57. Bishop (Lindner, Ouellet-Blain)