Nižněkamsk – Ufa 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Barys 9:1 (kon.)
Viťaz – Chabarovsk 3:4 (po pr.) | Soči – Kazaň 1:3 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 2:1 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 27.11.2017, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:33
    Robin Hanzl (NIZ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 04:36 (19:30:41)

Domácí celek díky rozhodující brance z 54. minuty vyhrává tento dramatický zápas 3:2 Rozhodujícího gólu dosáhl Piganovič, který dorazil odražený kotouč za brankovou čáru. Hosté při hře bez brankáře vyrovnat nedokázali.

59:32
    Ilja Ježov kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

59:15
    Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá.

58:53
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., hákování).

58:53
    Nižněkamsk vyhodil přes všechny čáry, píská se icing.

58:42
    Hosté hrají bez brankáře.

58:36
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou.

58:00
    Linus Omark byl zcela volný, ale přihrávka se k němu nedostala, na druhé straně mohl do brejku Kamil Fazylzjanov. Jeho akci ale zastavil hostující bek.

57:41

57:30
    Oleg Piganovič kombinuje v útočném pásmu se svými spoluhráči.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek vede o gól a hraje přesilovou hru.

56:50
    Pavel Kulikov vypálil z první, ale minul bránu.

56:35
    Ben Scrivens má kotouč za svou brankou a nyní mohou domácí hokejisté v poklidném tempu zápas dohrát.

56:11
    Kotouč kryje hostující brankář, Ufa si to hodně zkomplikovala.

55:41
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:32
    Pavel Kulikov vedl rychlou protiakci, ale k zakončení se před obránce Ufy nepropracoval.

55:09
    Grigorij Panin se natlačil před domácí branku, ale jeho zakončení jednou rukou postrádalo přesnost.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Piganovič (Gustafsson, Sexton), 33. Sexton (E. Galimov, Piganovič), 54. Piganovič (Nestrašil, Gustafsson) – 33. Kemppainen, 50. Omark (Larsen)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – R. Hanzl, E. Galimov, Sexton – Chajrullin, Rau, Nestrašil – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Porjadin, Arkalov, P. Kulikov – Šafigullin.
    Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, M. Osipov, S. Garejev, Arzamascev, Jelizarov, Panin, Beljakov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Zubov, Lisin, I. Makarov – Burdasov, M. Majorov, Korotkov – Fjodorov, Busarov, Kuzmin – Gimatov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Beljajev – Šeljanin, Golovljov

Diváci: 4 580