Jihlava – Olomouc 1:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:0 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Pondělí 27.11.2017, 13:00 • Areál Na Stoupách • Juniorská liga – Morava • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Mišun, Smejkal, Štěpánek, Demeter, Rychetník (K), Marcin, Vedral, Beseda, Dujmovič, Svatík
    Náhradníci: Karmazín, Fikar, Klíma, Průša, Vašíček, Lancman

SK Sigma Olomouc: Spurný – Vichta, Antl, Voleský, Grečmal, Manzia, Kiška, Krayzel, Chytil, Bala (K), Štěrba
    Náhradníci: Vybíral, Nízký, Langer, Malenda, Kubík

Rozhodčí: Slabý – Dobrovolný, Polák.

1

2
    Hosté v úvodu tohoto zápasu drží míč na svých kopačkách a kombinují. Nyní budou vhazovat na polovině hřiště.

3
    Fotbalisté Sigmy jsou i nadále u míče a zatím se hraje převážně na polovině Jihlavy. Na první zakončení však stále čekáme.

4
    Hanáci získali míč a rychle postupovali na polovinu svého soupeře. O míč však velmi brzy přišli, domácí budou vhazovat.

6
    Série drobných faulů ve středu hřiště. Rozehrávat budou zhruba z poloviny domácí, kteří se po delší době dostali k míči.

7
    Hráči Olomouce se s balónem dostali až za lajnu. Rozehrávky se tak ujme domácí brankář Rakovan.

8
    Další vhazování pro Olomouc, která je v úvodních minutách určitě aktivnějším týmem a má navrch.

9
    Hosté se znovu dostali až k pokutovém území soupeře, ovšem k ohrožení domácí branky nedošlo. Znovu si zahraje gólman Rakovan.

11
    V posledních minutách jsou to zase domácí, kteří jsou častěji na míči. Ani oni se ale ještě nedostali k nějakému ohrožení brány soupeře.

12
    Oba týmy teď zahrozily rychlým přechodem na polovinu soupeře. Rakovan se Spurným si však na první zákrok ještě počkají.

13
    Olomouc teď rozehrávala standardní situaci, která žádné nebezpečí pro Rakovana nepřinesla, hosté i nadále zůstávají u míče.

14
    Rozhodčí teď píská útočný faul hostům. Z vlastní poloviny budou rozehrávat jihlavští fotbalisté.

15
    Sledujeme poměrně rychlý fotbal ze strany na stranu. Hraje se ale po velké vápno, poté oba celky většinou přijdou o balón.

17
    Už delší dobu se hraje u pokutového území Olomouce. Domácí kombinují a snaží se dostat do nějaké příležitosti.

18
    Hosté postupovali do rychlého kontru, ovšem zastavil je praporek čárového rozhodčího, který signalizoval ofsajd.

19
    I nadále se hraje svižný fotbal bez nějakých delších přerušení. Hra se postupem času vyrovnala.

21
    Sigma vybojovala velmi zajímavou standardní situaci. Dokáží se hosté dostat do vážnější příležitosti?

22
    To se jim nepovedlo, domácí se ubránili za cenu dlouhého odkopu, hosté tak začínají až z vlastní poloviny hřiště.

23
    Hosté se přeci jen dostali do prvního zakončení v zápase. Střelecký pokus však směřoval na bránu Rakovana, který si připsal zákrok!

24
    Zahrozili také domácí, kteří na pravé straně vybojovali svůj úvodní rohový kop v dnešním utkání.

25
    Sigma se ubránila jen za cenu druhého rohu, který Vysočina bude rozehrávat znovu z pravé strany.

26
    Do zakončení se dostali také jihlavští hráči! První zákrok si připsal také Spurný, na úvodní branku stále čekáme.

28
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Hanáci jsou v posledních minutách aktivnějším celkem a jsou daleko na míči.

30
    Rychlá kombinace olomouckých fotbalistů končí rohovým kopem. Dokáže si Sigma vypracovat nějakou příležitost, ze které by mohla skórovat?

31
    K žádnému zakončení se hosté nedostali, přesto však zůstali u míče a kombinují na vlastní polovině.

32
    Vysočina teď zahrozila z rychlého brejku a vybojovala rohový kop. Vzápětí další roh pro Jihlavu, už čtvrtý v dnešním utkání.

33
    První střelecký pokus byl zblokovaný, ten druhý skončil vedle svatyně Spurného, který tak bude odkopávat.

35
    Hanáci jsou u míče, kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku v defenzivě soupeře. Zatím však marně.

36
    Zajímavou standardní situaci nyní vybojovali fotbalisté Jihlavy. Na hřišti navíc zůstal ležet jeden z domácích hráčů, hra je přerušena.

38
    Už se zase pokračuje. Střelecký pokus byl zblokovaný a skončil vedle branky, další rohový kop pro Vysočinu!

39
    Domácí jsou v závěru prvního poločasu aktivnějším týmem. Mají více ze hry a hraje se převážně poblíž pokutového území Olomouce.

40
    Další útočné snažení domácích zastavuje nepřesná kombinace, hosté budou vhazovat zhruba na polovině hřiště.

41
    Sigmu nyní zastavil hvizd hlavního rozhodčího Slabého, který pískal útočný faul. Jihlavští fotbalisté rychle rozehrávají.

43
    Závěr první půle se blíží, domácí se dostali do dalšího zakončení, které směřovalo na Spurného. Hostující brankář zaznamenal další zákrok!

44
    Hraje se poblíž velkého vápna Olomouce, Jihlava bude vhazovat poblíž rohového praporku na útočné polovině hřiště.

45
    Hlavní rozhodčí vytahuje úvodní žlutou kartu v tomto zápase. Tu vidí domácí Martin Svatík.

45+1

Je za námi první půle, která nám branku nenabídla. Sigma začala aktivněji a byla nebezpečnějším celkem. Domácí však s postupem času přebrali iniciativu hry a měli navrch. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne zhruba ve 14:07.

46

46
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Daniel Grečmal, přichází David Nízký.
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Štěpán Langer.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Matůš Marcin, přichází Jiří Klíma.

47
    Jihlava do druhé půle vstoupila daleko aktivněji a hned po minutě vybojovala svůj dnes už šestý rohový kop.

48
    Domácí se s míčem dostali až do zámezí, rozehrával Spurný. O malou chvíli později byl Vysočině odpískán útočný faul.

50
    I nadále se hraje převážně na polovině Olomouce. Jihlava bude vhazovat poblíž rohového praporku.

51
    Tlak jihlavských hráčů pokračuje. Z pravé strany přijde jejich druhý roh ve druhé půli, celkově pak už sedmý!

52
    Hosté se po delší době dostali s míčem na útočnou polovinu, jenže brzy o něj přišli, rozhodčí totiž pískal další jejich faul.

54
    Zahraje se také brankář Rakovan, který bude za malou chvíli odkopávat od vlastní branky.

55
    Fotbalisté Sigmy se opět dostali až k velkému vápnu soupeře, jenže znovu u míč rychle přišli. Další práce pro Rakovana.

56
    Domácí se museli rychle vracet, aby zastavili rychlý kontr soupeře. Čárový nakonec naštěstí pro Jihlavu odmával ofsajd.

57
    Rozhodčí přerušuje hru a uděluje kartu, potrestaným je Marek Beseda. Zajímavá standardní situace pro Hanáky!

58
    Tento střelecký pokus nakonec neohrozil domácí branku, střela totiž směřovala mimo. Rakovan rychle rozehrává.

60
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Marek Beseda, přichází Jakub Vašíček.

61
    I nadále sledujeme poměrně svižný fotbal a hraje se ze strany na stranu. Na první branku ovšem i nadále čekáme, blíže k ní zatím měli domácí.

63
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Domácí se nakonec přeci jen dostávají do vedení! Na konci celé akce byl MARTIN SVATÍK, který otevřel skóre dnešního utkání!

64
    Vysočina se po první brance vydala znovu směrem dopředu a i nadále pokračuje ve své aktivitě.

65
    Jihlavští fotbalisté jsou lepším týmem, nyní vybojovali svůj už osmý rohový kop v dnešním zápase. Hraje se převážně poblíž olomoucké brány.

66
    Hosté se dostali do rychlého kontru a také ke střele! Tu však chytil domácí brankář Rakovan, který si připsal druhý zákrok v utkání.

68
    Dá se očekávat, že domácí teď budou hrozit především z rychlých brejků. Jeden takový teď končí v zámezí, míč pro Olomouc.

68
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Martin Svatík, přichází Daniel Fikar.

70
    Sigma znovu zahrozila po pravé straně, následný střelecký pokus končí vedle jihlavské branky, další práce pro Rakovana.

71
    Další jihlavský kontr zastavuje praporek čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd. Sigma bere míč a rychle rozehrává.

72
    První žlutou kartu nyní vidí také olomoucký celek, konkrétně Patrik Voleský.

74
    Hraje se poblíž pokutového území Olomouce, což hostům příliš nevyhovuje. Sigma má něco málo přes čtvrt hodiny, aby s výsledkem ještě něco udělala.

75
    Série drobných faulů ve středu hřiště, u balónu i nadále zůstávají jihlavští fotbalisté, kteří s rozehrávkami pochopitelně příliš nepospíchají.

78
    Míč v zámezí, práce pro brankáře Spurného, který ihned bere míč, aby rozehrál. Sigma naposledy střídá, Jiřího Kišku nahrazuje Martin Vybíral.

79
    Žlutá karta pro domácí, dnes už třetí. Patrik Demeter je potrestaným hráčem.

79
    Rozhodčí Slabý píská další faul ve prospěch Sigmy. Blíží se závěr zápasů, domácí jsou nebezpeční především z rychlých brejků.

80
    Devátý roh pro Vysočinu, ještě předtím ale střídání. Dohráno má Ivan Dujmovič, jehož místo zaujme Adam Průša.

81
    Hosté se dostali do zakončení, jenže brankář Rakovan předvedl dobrý zákrok a míč vyrazil na roh! Druhý rohový kop pro Sigmu v tomto utkání!

83
    Další útočnou snahu zastavuje praporek čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd!

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Vichta, přichází Tomáš Malenda.

86
    Domácí vybojovali rohový kop, jenže o míč přišli a musí uhánět rychle zpět, Sigma rozvíjí jednu z posledních útočných akcí v utkání.

87
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází David Karmazín.

88
    Hosté mohli v samotném závěru srovnat! Proti byl brankář Rakovan, který míč vyrazil na rohový kop!

89
    Hanáci si pomohli faulem na polovině hřiště. Jihlavští fotbalisté s následnou rozehrávkou příliš nepospíchají, za chvíli se rozběhne poslední minuta.

90
    Do rychlého kontru postupovali domácí, jenže míč ztratili a poté faulovali! Zajímavá standardní situace pro Olomouc v samotném závěru!

90+1
    Do vážnější příležitosti se hosté nedostali, přesto ještě dostanou příležitost rohového kopu!

90+2

Je dobojováno. Jihlava bere všechny tři body, o jejich vítězství rozhodl v 63. minutě Martin Svatík. Sigma měla v závěru dobré šance na srovnání, ovšem proti byl brankář Rakovan, který tak zaznamenává čisté konto. Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:36:15)