Washington – Los Angeles 2:5 (kon.) | Detroit – Montreal 3:6 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:5 (kon.)
Minnesota – Vegas 4:2 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (po pr.) | Calgary – Arizona 3:0 (kon.)
Edmonton – Toronto 4:6 (kon.)
Edmonton Oilers
4:6 (1:3, 2:1, 1:2)
Toronto Maple Leafs
Pátek 01.12.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Toronto Maple Leafs.

Toronto Maple Leafs odehrálo 26 zápasů s bilancí 11-5-1-9 a vybojovalo 33 bodů. V tabulce Východní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva zápasy. Poradilo si s Carolinou Hurricanes 5:4 a Calgary Flames 4:1. Tým nestačil na Arizonu Coyotes 1:4, Floridu Panthers 1:2 v nájezdech a Washington Capitals 4:2.

Edmonton Oilers odehrál 25 zápasů s bilancí 6-4-2-13 a získalo 22 bodů. V tabulce Západní konference je na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Detroitem Red Wings 6:2, Bostonem Bruins 4:2 a a Arizonou Coyotes 3:2 v prodloužení. Tým nestačil na St. Louis Blues 3:8 a Buffalo Sabres 1:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Auvitu, Russell – Lucic, McDavid, Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Caggiula, Draisaitl, R. Strome – Khaira, Letestu, Kassian.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, R. Polák – Hyman, Matthews, Marner – Marleau, Bozak, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Kadri, Komarov – M. Martin, D. Moore, W. Nylander..

00:01

00:54
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hákování).

01:05
    Přesilovku hraje Toronto, které se ale nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

01:22
    Frederik Andersen kryje střelecký pokus, který vyslal zkušený Kris Russell.

01:34
    Z kruhu zakončoval James van Riemsdyk. Jeho pokus končí ale mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

02:15
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostující celek využil přesilovku a dostává se do vedení. Na konci pěkné a rychlé kombinace stál obránci zapomenutý AUSTON MATTHEWS, který snadno zakončoval do odkryté branky, gólman se nestihl přesunout. Asistence: William Nylander a Jake Gardiner.
    02:15 Auston MATTHEWS - 0:1

03:10
    Milan Lucic střelou příklepem donutil brankáře Frederika Andersena k zákroku. Hostující brankář přerušuje hru.

03:50
    Laurent Brossoit kryje puk do střele z mezikruží, kterou se prezentoval Patrick Marleau, dlouholetý hráč San Jose nyní ve službách Toronta.

03:56
    Connor Brown se dostal z bezprostřední blízkosti, znovu jeho pokus kryje domácí brankář.

04:19
    Laurent Brossoit musel být znovu pozor, tentokrát jeho pozornost vyzkoušel Ron Hainsey.

04:56
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

05:05
    Domácí brankář likviduje další střelecký pokus, tentokrát to z pravé strany zkoušel James van Riemsdyk.

05:55
    Hostující celek je jednoznačně aktivnější.

05:55
    Hostující celek přidává další branku. Po chybě domácí obrany se k puku dostal DOMINIC MOORE, který dokázal střelou z kruhu překonat brankáře Brossoita. Bez asistence.
    05:55 Dominic MOORE - 0:2

06:00
    Komerční přestávka.

06:15
    Patrick Maroon tečoval kotouč ještě před brankou Toronta, ale puk končí mimo prostor vyznačený třemi tyčemi.

06:31
    Z podobné pozice Ryan Nugent-Hopkins minul branku a s následným pokusem Maroona si poradil brankář Maple Leafs.

07:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není.

08:11
    Jake Gardiner se dvakrát dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti. První jeho střelu zablokoval Yohann Auvitu, druhou pak Drake Caggiula.

08:51
    Toronto se dostalo do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.

09:20
    Ze středního pásma to zkoušel Darnell Nurse, s jehož pokusem neměl brankář Frederik Andersen mnoho práce.

09:47
    Oscar Klefbom dobře zakončoval, jeho ránu zablokoval hostující Leo Komarov.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:26
    Zach Hyman dobře vypálil, jeho ránu kryje domácí brankář, která si následně poradil i s pokusem Gardinera.

10:36
    Jake Gardiner znovu zakončoval, střelecký pokus zablokoval domácí Matt Benning.

11:07
    Laurent Brossoit přerušuje hru, komerční přestávka.

11:20
    Hra je znovu přerušena.

11:29
    Frederik Andersen si nyní dokázal poradit s pokusem, který vyslal Leon Draisaitl.

11:46
    Sledujeme rychlou pasáž hry, která mnoho velkých šancí nenabízí.

12:16
    Drake Caggiula se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval hostující mladík Auston Matthews.

12:37
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Gólu se dočkali také domácí hokejisté. Po chybě hostů se k puku dostal Jujhar Khaira, který rychle našel MARKA LETESTUA, který ránou z první z předbrankového prostoru prostřelil brankáře. Asistence: Jujhar Khaira a Zack Kassian.
    12:37 Mark LETESTU - 1:2

13:06
    Hosté se rychle berou dvoubrankový náskok zpět. Po bleskové akci a krásné kombinaci se střelou do odkryté části branky prosazuje nikým nehlídaný MATT MARTIN. Asistence: Dominic Moore a William Nylander.
    13:06 Matt MARTIN - 1:3

13:51
    Auston Matthews vypálil z dobré pozice před brankou, jeho pohotové zakončení kryje Kris Russell.

14:18
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí celek je horším týmem, více ze hry mají hosté.

15:44
    Jujhar Khaira tečoval nepřesně kotouč před brankou.

15:44
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 5 min., bitka).

16:15
    Do střelecké pozice se dostal Jake Gardiner, s jehož pokusem si domácí brankář poradil.

16:57
    Z levého kruhu zakončoval Connor Brown. Tvrdá rána končí malý kousek mimo branku.

17:05
    Auston Matthews se propracoval do zakončení, jeho pokus zablokoval Anton Slepyšev.

17:23
    Connor McDavid vypálil z dobré pozice, jeho ránu kryje hostující gólman.

17:58
    Z horní hranice kruhu vypálil Oscar Klefbom. Puk ale získal před brankou stojící Leo Komarov.

18:23
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude minutu a půl před koncem první třetiny před brankou Toronta.

18:40
    Roman Polák vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje gólman Laurent Brossoit.

19:46
    Laurent Brossoit si poradil s pokusem Morgana Riellyho.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede hostující celek o dva góly. Toronto z šestnácti střel proměnilo tři, domácí naopak ze třinácti jen jednu. Hosté proměnili zatím jedinou přesilovou hru, kterou jsme dnes viděli.

20:01

20:32
    Nazem Kadri vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje gólman Laurent Brossoit.

21:00
    Další práce pro domácího brankáře, tentokrát si poradil s pokusem Connora Browna od modré čáry.

21:42
    Znovu je přerušená hra. Edmonton se musí bránit tlaku soupeře. Andreas Borgman vyslal na domácí bránu dobrou ránu, se kterou si tak tak poradil gólman Laurent Brossoit.

22:04
    Leo Komarov z dobré střelecké pozice minul branku, jeho pokus z mezikruží končí nad brankou.

22:22
    Frederik Andersen kryje kotouč po střele od modré čáry, ke které se dostal Milan Lucic. Domácí útočník nedokázal vstřelit kontaktní branku.

22:44
    Eric Gryba se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus od modré čáry kryje Laurent Brossoit.

23:51
    Jesse Puljujärvi se propracoval do střelecké pozice, jeho povedenou ránu ale dokázal zablokoval Nikita Zajcev.

24:00
    Další zablokovaný střelecký pokus, Eric Gryba trefil jen Krise Russella.

24:31
    Frederik Andersen vyrazil puk po střele Russella před sebe, a pak už se o zbytek postarali obránci.

26:07
    Dominic Moore se probojoval do dobré střelecké pozice, s jeho tvrdou střelou si domácí brankář poradil.

26:38
    Domácí celek se nyní dokázal prosadit. Po krásné rychlé kombinaci se prosazuje ZACK KASSIAN, který překonal brankáře Toronta. Asistence: Jujhar Khaira a Mark Letestu.
    26:38 Zack KASSIAN - 2:3

27:43
    Od modré čáry se napřáhl Nikita Zajcev. Jeho povedenou ránu kryje Laurent Brossoit.

28:19
    Darnell Nurse vypálil z bezprostřední blízkosti, jeho pokus zablokoval obránce soupeře.

28:49
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Roman Polák – 2 min., nedovolené bránění).

29:03
    V přesilovce se ke střele dostal Ryan Strome, jehož střelecký pokus končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

29:41
    Píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Edmontonu.

30:01
    Přesilovku hraje Edmonton a zatím se nemůže dostat do vyložené střelecké pozice.

30:14
    Matt Benning to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.

30:49
    Hosté v plném počtu. Roman Polák se vrací do hry.

31:05
    Až nyní se Edmonton dostal do lepší střelecké pozice. Od modré čáry vypálil dobře Jujhar Khaira. Jeho tvrdou ránu tak tak zastavil hostující gólman.

31:44
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Roman Polák – 2 min., hákování).

31:58
    Z dobré pozice nyní vypálil domácí Mark Letestu, jehož pokus kryje pohotově Frederik Andersen.

32:28
    Od modré nahazoval Matt Benning a puk raději drží gólman Toronta, bude se vhazovat před jeho brankou.

32:37
    Z podobné pozice nyní zakončoval Oscar Klefbom. I jeho pokus kryje brankář Maple Leafs.

33:44

34:27
    Darnell Nurse neměl komu přihrát, a tak se rozhodl pro zakončení, se kterým si dokázal brankář poradit.

35:02
    Laurent Brossoit si nadvakrát poradil se šancemi hostů. Nejprve vyrazil střele Marleaua, a pak si poradil i s dorážkou Rona Hainseyho.

35:09
    Laurent Brossoit přerušuje hru, puk kryje domácí maskovaný muž.

35:22
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí celek dokázal snížit na rozdíl jediné branky, a tak je dál aktivní.

35:51
    Drake Caggiula se probojoval ke střele zápěstím z předbrankového prostoru, brankář Toronta byl pozorný.

36:19
    Ryan Nugent-Hopkins byl zaparkovaný před brankou, tečoval kotouč ale mimo branku.

36:34
    Frederik Andersen drží puk po střele Maroona.

37:10
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Edmontonu.

37:29
    Darnell Nurse se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval obránce Ron Hainsey.

37:32
    A je vyrovnáno, domácí celek dokázal vymazat dvoubrankový deficit, který si přinesl do druhé třetiny. Nyní se z předbrankového prostoru přesnou tečí prosazuje dnes aktivně hrající CONNOR MCDAVID. Asistence: Kris Russell a Darnell Nurse.
    37:32 Connor MCDAVID - 3:3

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, stav zápasu je nyní vyrovnaný.

38:22
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 2 min., vražení na hrazení).

38:29
    Gól v přesilovce, a tak si hosté berou vedení zpět, tvrdou ránou se prosazuje z horní hranice kruhu pod horní tyčku WILLIAM NYLANDER. Asistence: Jake Gardiner a Auston Matthews.
    38:29 William NYLANDER - 3:4

38:45
    Vhazuje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou domácí.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:16
    Oscar Klefbom dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující gólman. Vhazovat se bude před brankou Toronta.

39:42
    Od modré vypálil Jesse Puljujärvi, jehož pokus kryje brankář Frederik Andersen. Mnoho času už z prostřední třetiny nezbývá.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Edmonton dokázal díky trpělivé hře ve druhé třetině vyrovnat, pak ale hrál oslabení, ve kterém inkasoval. Přesilovku proměnil William Nylander, který je autorem zatím rozdílové branky.

40:01

40:24
    Leo Komarov se jako první hráč ve třetí třetině propracoval ke střele, brankáře ale prostřelit nedokázal.

40:52
    Frederik Andersen kryje puk po střele Lucice. Vhazovat se bude před brankou Toronta.

41:32
    Connor McDavid to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale brankáře Toronta střelou zápěstím nepřekonal.

41:56
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

42:01
    Frederik Andersen si poradil s nahozením od modré čáry, jeho pozornost vyzkoušel Matt Benning.

43:00
    Je vyrovnáno, tři minuty po začátku třetí třetiny se prosazuje střelou od modré čáry KRIS RUSSELL. Asistence: Darnell Nurse a Mark Letestu.
    43:00 Kris RUSSELL - 4:4

43:17
    Ryan Nugent-Hopkins vypálil z kruhu a jeho pokus zablokoval obětavě hrající Morgan Rielly.

44:45
    Nyní se od modré čáry ke střele odhodlal James van Riemsdyk, jeho pokus končí mimo branku.

45:14
    Od modré zakončoval Jake Gardiner. Jeho projektil zablokoval Jujhar Khaira.

45:42
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

46:07
    Laurent Brossoit si dokázal poradit se střelou z bezprostřední blízkosti, dobře zakončoval Auston Matthews.

46:19
    Po hře vysokou holí je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině Oilers.

46:43
    Laurent Brossoit znovu zastavuje hru, tentokrát na jeho z kruhu vypálil Patrick Marleau. Hostující hráč s číslem dvanáct ale neuspěl. Nicméně vybojoval buly v útočném pásmu.

47:15
    Darnell Nurse to zkoušel od modré čáry, ale branku trefit přesněji nedokázal.

47:32
    Connor Brown výborně před brankou tečoval kotouč, ale gólman Laurent Brossoit si dokázal s těžkou střelou poradit.

49:29
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

49:37
    Andreas Borgman vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval mimo Zack Kassian.

50:05
    Z pravého kruhu vypálil Ryan Strome, jeho pokus ale byl hodně nepřesný.

50:33
    Od modré čáry to zkoušel Jesse Puljujärvi. Jeho pokus nebyl špatný, ale brankáře prostřelit nedokázal.

51:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:56
    Anton Slepyšev se propracoval do střelecké pozice, s jeho ránou si brankář Toronta snadno poradil.

52:29
    Z bezprostřední blízkosti vypálil Martin, ale branku minul.

52:52
    Znovu to byl Matt Martin, kdo zakončoval, ale ani tentokrát přesněji netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.

53:49
    Frederik Andersen kryje pokus, který z horní hranice kruhu vypálil Jesse Puljujärvi.

54:28
    Vhazovalo se před brankou Toronta, domácí hokejisté se dostali k puku, a tak mohou něco vymyslet.

54:35
    Anton Slepyšev vypálil, ale jeho rána byla zablokovaná.

55:35
    Stav zápasu je vyrovnaný a mnoho času už ve třetí třetině nezbývá.

56:07
    Drake Caggiula dostal kotouč do útočného pásma, ale rychle o něj přišel.

56:44
    Frederik Andersen kryje kotouč, který vyslal z dobré pozice Milan Lucic.

57:14
    Z pravého kruhu zakončoval Morgan Rielly. Jeho rána končí ale mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

57:30
    Sleduje rychlý závěr zápasu, ani jeden tým totiž do prodloužení nechce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:10
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence vpřed.

58:30
    Frederik Andersen musel za svou branku, odkud rozehrával kotouč. Následně se jeho spoluhráč Patrick Marleau dostal do šance, jeho ránu vyrazil Laurent Brossoit.

58:55
    Laurent Brossoit dokázal první střelu vyrazit, puk se odrazil k volnému hráči, tím byl PATRICK MERLEAU, který rychle poslal puk mezi betony.
    58:55 Patrick MARLEAU - 4:5

59:20
    Mnoho času Edmonton už nemá, odvolal brankáře.

59:47
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:59
    Hostující celek tento zápas vyhraje, přes celé kluziště se do prázdné branky trefuje NAZEM KADRI. Bez asistence.
    59:59 Nazem KADRI - 4:6

Hostující celek vyhrává tento zápas. Dlouhou dobu platil nerozhodný stav 4:4, v samotném závěru třetí třetiny se dvakrát prosadilo Toronto, které tak vyhrává tento zápas v základní hrací době 6:4.

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) 0+0,4 střely, čas na ledě 14:25

1. Mark Letestu (EDM) 1+2
    2. William Nylander (TOR) 1+2
    3. Zack Kassian (EDM) 1+1 (05:49:58)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Letestu (Khaira, Kassian), 27. Kassian (Khaira, Letestu), 38. McDavid (Russell, Nurse), 43. Russell (Nurse, Letestu) – 3. Matthews (W. Nylander, Gardiner), 6. D. Moore, 14. M. Martin (D. Moore, W. Nylander), 39. W. Nylander (Gardiner, Matthews), 59. Marleau, 60. Kadri

Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, Klefbom, Benning, Auvitu, Russell, Gryba – Lucic, McDavid, Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Caggiula, Draisaitl, R. Strome – Khaira, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Rody, Knorr

Diváci: 18 347