Poprad – Detva 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.)
Žilina – Nové Zámky 3:2 (2:1 po s.n.) | Trenčín – Košice 2:3 (po pr.)
HK Nitra
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 01.12.2017, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Predĺženie nemalo dlhé trvanie a v Nitre sa už oslavuje víťazstvo. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa. (20:29:58)

61:01 Tomáš MIKÚŠ - 3:2

61:01
    Nitra dala gól!
    Je rozhodnuté, TOMÁŠ MIKÚŠ vystrelil Nitre dva body! Obrovskú zásluhu na góle má Marek Slovák, ktorý puk potiahol stredom až k ľavej žrdi, odkiaľ prihral pred odkrytú časť bránky, kde už Mikúš nemohol zaváhať. Asistencie: Marek Slovák, Peter Ordzovenský.

60:35
    Liptáci sa v predĺžení usadili v útočnom pásme, ale nedokázali vystreliť, až napokon Nádašdi puk odovzdal iba domácim.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej perióde presný zásah nepadol, takže sa duel po riadnej hracej dobe končí remízou 2:2. Po krátkej prestávke bude nasledovať päťminútové predĺženie troch proti trom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:36
    Nádašdi sa teraz do puku oprel pri mantineli na modrej čiare, ale Lawson bol aj teraz úspešný. V samom závere tretiny nechce nikto urobiť zbytočnú chybu.

59:13
    V záverečnej minúte sa do útoku presunuli hostia. Uram prihrával popred bránku do kruhu, ale Nádašdi odtiaľ nedokázal zakončiť.

58:21
    Krištof na modrej čiare posunul puk Paulovičovi, ktorý ihneď strieľal z ľavej strany, ale Košarišťan pokus dobre videl a hru prerušil.

58:00
    Začína sa posledná dvojminútovka riadnej hracej doby. Lawson pomáha svojim spoluhráčom s rozohrávkou.

57:25
    Teraz mali od svojej bránky rozohrávať domáci, ale Kriška výborne forčekoval a puk napokon vyletel na ochrannú sieť, takže sa bude vhadzovať v strednom pásme pri modrej čiare.

56:50
    Krištof zo stredného pásma iba nahodil puk do útoku a Nitra odchádza striedať. Rozohrávať budú hostia.

56:22
    Nitrianskemu nevyšla rozohrávka z vlastnej obrannej tretiny a domáci to ihneď využili na strelu od modrej čiary, ale s tou si brankár hostí poradil.

55:55
    Hra je prerušená a nasledovať bude komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať po pravici gólmana Košarišťana.

55:40
    Liptovský Mikuláš mohol ísť tretíkrát do vedenia! Uram najskôr zakončil z ľavého kruhu a vyrazený puk ešte dorážal Moravčík, ale ani on pred Lawsonom neuspel.

54:58
    Nitra sa vrátila do pásma. Od modrej čiary to skúsil Ordzovenský, ale Košarišťan puk vyrazil do roho klziska.

54:26
    Puk preletel až za bránku Lawsona a domáci fanúšikovia si pýtali hvizd rozhodcu, ale ten ostal ticho. Hra sa stále neprerušuje.

53:55
    Macík si puk zatiahol do pravého kruhu, odkiaľ chcel asi strieľať, ale kus čiernej gumy mu tam ušiel a zakončenie sme nevideli.

52:41
    Luža ležal na zemi a o jeho hokejku sa potkol Mikúš, ale rozhodcovia ani teraz vylučovať nebudú. Domáci fanúšikovia sa opäť hnevajú.

51:59
    Pacalaj má puk na hokejke za svojou bránkou a bude rozohrávať. Domáci hokejisti začínajú forčekovať, preotže už dostriedali.

51:48
    Po Suchého zákroku si teraz domáci diváci pýtali faul, ale rozhodca ostal pokojný a vylučovať sa nebude.

50:43
    Mikúš nahodil puk z ľavej strany od mantinelu, ale nik z jeho spoluhráčov ho netečoval, takže Košarišťan nemohol mať so zákrokom problém.

50:00
    Začína sa posledná desaťminútovka riadnej hracej doby. O víťazovi stále rozhodnuté nie je, pod Zoborom je stav vyrovnaný 2:2.

49:33
    Nitra zahodila dobrú šancu po aktivite Slováka a hostia puk následne iba vyhodili cez všetky čiary. Je z toho zakázané uvoľnenie.

49:10
    Uram dostal puk do pásma a prihral Kriškovi. Ten ešte prvému menovanému prihrávku vracal do ľavého kruhu, ale tam už Uram nesupel.

47:43
    Nitrianska početná výhoda sa práve skončila, Nitriansky sa vracia na ľadovú plochu. Domáci tím sa počas presilovky do výraznejšej šance ani nedostal.

47:16
    Košarišťanova bránka je po súboji posunutá a hra sa musí prerušiť. Do konca nitrianskej presilovky ostáva už iba pár sekúnd.

46:55
    Liptáci teraz dvakrát za sebou puk vyhodili od vlastnej bránky. Hostia sa zatiaľ dobre bránia a súpera do výraznejšej šance nepúšťajú.

46:23
    Nitrania sa usadili v pásme. Od modrej čiary vystrelil Mezei a jeho spoluhráči sa ešte pokúšali o teč, ale neúspešne.

45:43
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Erik Nitriansky – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

45:17
    Suchému napokon zámer vôbec nevyšiel. Puk poslal cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred Košarišťanom.

45:08
    Suchý má puk za svojou bránkou a čaká na dostriedanie. Medzičasom sa začala už piata minúta tretej tretiny.

44:23
    Na opačnej strane ale rovnako rozohral aj Lawson. Na ľadovej ploche nevidíme žiadne nebezpečnejšie zakončenie.

44:10
    Košarišťan povyšiel zo svojej bránky a pomáha spoluhráčom s rozohrávkou. Nitra sa musí stiahnuť von z pásma.

43:17
    Slovák od ľavého mantinelu prihrával pomedzi protihráčov za kruhy, ale puk nikam neprešiel. Liptáci si dali veľký pozor a úspešne zakročili.

42:40
    Vystrelil aj Rais, ale Uram jeho pokus obetavo zblokoval. Aktivita je jednoznačne na hokejkách Nitry.

42:03
    Csýnyi teraz zakončoval z pravého kruhu, ale trafil iba Suchého. Liptovský Mikuláš sa musí na začiatku tretej periódy iba brániť.

41:25
    Blackwater strieľal z pravého kruhu a Slovák ešte dorážal, ale Košarišťan výborne uspel. Úvodná ofenzívna snaha domácich je citeľná.

40:50
    Nitrania vyhrali buly, puk zatiahli za bránku a odtiaľ prihrali pred svätyňu hostí. Tam sa Slovák obtočil a strieľal, ale trafil iba hokejku súpera.

40:38
    Liptovský Mikuláš sa dopustil zakázaného uvoľnenia a nemôže striedať. Vhadzovať sa bude po ľavici Košarišťana.

40:10
    Nitra v úvode tretej tretiny vyhrala buly a bude začínať spoza svojej bránky.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla iba jeden gól. Dosiahla ho domáca Nitra, takže do šatní sa odchádza za vyrovnaného stavu 3:3.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:52
    Hra je prerušená pre postavenie útočiaceho nitranskeho hráča v bránkovisku. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

39:30
    Domáci majú puk na hokejkách vo svojom obrannom pásme a chcú rozohrávať smerom dopredu. Uvidíme, čo Nitrania ešte stihnú.

38:52
    Blackwater zakladal akciu po pravej strane. Chcel prihrávať za kruhy Macíkovi, no obrancovia hostí tam puk nepustili.

38:08
    Domáci Mezei chcel zrejme vysunúť spoluhráčov, ale puk iba vyhodil na zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude po ľavici Lawsona.

37:37
    Nitriansku snahu teraz prerušil ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme pri modrej čiare.

36:55
    Kutálek poslal prihrávku na vnútornú hranicu ľavého kruhu, odkiaľ v ťažkej pozícii zakončoval Versteeg bekhendom. Košarišťan zaváhať nemohol.

36:22
    Nitrania to skúsili prihrávkou medzi kruhy, ktorú od mantinelu poslal Macík. Medzi kruhmi to však Blackwater nemal na strelu a chcel ešte nájsť Slováka, ale neúspešne.

35:46
    Rýgl si od modrej čiary povyšiel za pravý kruh, odkiaľ bez prípravy vystrelil, ale mieril iba do miest, ktoré mal Košarišťan výborne pokryté.

35:00
    Začína sa posledná päťminútovka tejto tretiny. Teraz sú aktívnejší domáci, ktorí sa chcú prvýkrát v zápase dostať do vedenia.

34:50
    Z ľavého kruhu to skúsil Csányi, ale Košarišťan to dobre videl a puk bezpečne zlikvidoval. Skóre sa stále nemení, aj naďalej hráme za vyrovnaného stavu 2:2.

34:28
    Nitrania dostali puk na opačnú polovicu klziska, kde bola aj Pupákova strela zrazená na ochrannú sieť a nasledovať bude komerčná prestávka.

33:47
    Napokon to od modrej čiary strelecky skúsil Nádašdi, ale jeho pokus zblokovala domáca defenzíva. Aktivita Liptákov je teraz zrejmá.

33:04
    Matúš Sukeľ rozohrával z pravej strany od mantinelu, ale spoluhráča nenašiel. Hostia aj napriek tomu ostávajú v útoku.

32:14
    Hra sa teraz dlhšie neprerušuje. Liptáci si prevzali puk na hokejky a ostávajú nasťahovaní v pásme súpera.

31:28
    Pozor ale aj na opačnej strane. Tam bol veľmi aktívny Huna, ktorý popred bránku posielal prihrávku na Piatku, ale ten už nestihol zakončiť.

30:49
    Slovák získal puk po zlej rozohrávke súpera. Posunul ho Blackwaterovi, ale ten bol bránený a nedokázal prihrávku spracovať.

30:00
    Začína sa druhá polovica riadnej hracej doby tohto zápasu. Nitra zbiera puk a bude sa chcieť vrátiť do útoku.

29:40
    Kutálek sa rozbehol smerm do útočnej tretiny, ale Košarišťan vykorčuľoval k mantinelu a pomohol svojmu tímu s rozohrávkou.

28:32
    Nemec sa vracia na ľadovú plochu a oba celky pokračujú v plnom počte. Prvýkrát v zápase máme za sebou nevyužitú presilovku.

28:04
    Liptovskému Mikulášu sa puk podarilo vyhodiť von z pásma. Nitre sa v tejto presilovke zatiaľ nedarí skórovať.

27:36
    Výborná šanca Nitry! Krištof ostal nepokrytý na vnútornej hranici ľavého kruhu a skúsil to zakončením, ale to Košarišťan ramenom vyrazil mimo priestoru troch žrdí.

26:58
    Liptáci v úvode oslabenia puk dostali von zo svojej obrannej tretiny. Nitra musí založiť novú akciu.

26:32
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Jakub Nemec.

26:18
    Liptáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Košarišťana.
    25:22 Marek SLOVÁK - 2:2

25:22
    Aj táto početná nerovnováha je využitá. Po výmene puku na modrej čiare sa do strely oprel Rýgl a jeho puk výborne tečoval MAREK SLOVÁK. Asistencie: Martin Rýgl, Judd Blackwater.

24:54
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Patrik Luža – 2 min., držanie).

24:27
    Tomáš Mikúš to teraz v útočnom pásme Nitry urobil veľmi dobre. Puk si najskôr povodil po tretine, potom zakončoval sám a potom aj nabil Mezeiovi, ale Košarišťan si vo všetkých prípadoch poradil.

23:54
    Puk skončil na striedačke, kam ho vyhodili brániaci sa Liptáci, takže vhadzovať sa teraz bude pred Košarišťanom.

23:04
    Na opačnú stranu sa pretlačil Paulovič a nahodil puk na Košarišťana, ktorý nechcel riskovať a pred rútiacim sa domácim hráčom hru radšej prerušil.

22:56
    Liptovský Mikuláš vyhral buly v útočnom pásme a od modrej čiary vystrelil Nádašdi, ale Lawson si poradil a predviedol ďalší úspešný zákrok.

22:14
    Liptáci sa dostali do ďalšej zaujímavej šance. Luža si spoza bránky vytiahol puk do ľavého kruhu, odkiaľ ešte pred bránkou hľadal Matúša Sukeľa, ale Lawson si tam poradil.

21:50
    Do zakončenia sa teraz natlačil Huna, ale zoči-voči Lawsonovi neuspel. Hostia ešte stále ostávajú v útočnom pásme.

21:36
    Koyš nahodil puk na zadný mantinel a hostia vzápätí odišli striedať. Nitra môže založiť novú akciu.

20:29
    Nitranom teraz nevyšiel druhý pokus o prechod do pásma, dopustili sa iba ofsajdu. Vhadzovať sa bude pri modrej čiare.

20:13
    Nitra vyhrala prvé buly druhej tretiny a puk nahodila do útočnej tretiny, ale tam sa Paulovičovi zaplietol do dresu a rozhodcovia hru prerušili.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina mala zaujímavý priebeh. Hosťujúci Liptovský Mikuláš sa dostal do vedenia, Nitra potom v presilovke vyrovnala, ale následne v početnej prevahe skórovali aj hostia a druhýkrát si vypracovali jenogólový náskok. Do šatní sa odchádza za stavu 1:2.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Na opačnej strane snaha domácich. Paulovič sa tam preštrikoval pred bránku, no nemal komu prihrať. Aj napriek tomu ešte Nitra v pásme ostáva.

19:10
    Hostia preniesli hru na opačnú polovicu klziska. Od pravého mantinelu tam prišla prihrávka pred bránku, kam smeroval Paukovček, ale bol pokrytý.

18:35
    Krátko po buly od modrej čiary vystrelil Rais, ale Košarišťan si pri ľavej žrdi puk schoval do lapačky. Hra sa opäť prerušuje.

18:27
    Liptovský Mikuláš sa dopustil zakázaného uvoľnenia. Nasledovať bude vhadzovanie po ľavej ruke Košarišťana.

18:08
    Nitra sa do útoku vrátila. Kutálek to z ľavej strany skúsil prihrávkou popred bránku, kde hľadal psoluhráča, ale ten bol pokrytý. Aj napriek tomu však Liptáci pred svojou bránkou nepochodili a musel im pomôcť Košarišťan.

17:41
    Liptáci vytlačili svojho súpera von z pásma a Nitra musí zakladať novú útočnú akciu. Domáci sa pokúsia niečo vymyslieť.

17:09
    Luža stratil puk vo svojej obrannej tretine a Pupák to chcel ihneď využiť ranou od modrej čiary, ale trafil iba obetavého obrancu hostí.

15:42
    Liptáci mohli vyhrávať o dva góly! Šiška trestuhodne pochybil v rozohrávke vo vlastnej obrannej tretine, puk ponúkol Hunovi a ten ihneď strieľal, ale Lawson situáciu ustál.

15:15
    Košarišťan puk radšej pokryl pred rútiacim sa Kutálkom. Hra sa rerušuje a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry.

14:56
    Nitrania sa už v pásme neudržia, pretože Blackwater stratil puk a domáci odídu striedať. Útočnú akciu rozohrajú hostia.

14:48
    Nitrania prešli do útoku, kde puk nahodili pred bránku. Macík sa tam v ťažkej pozícii pokúšal o zakončenie, ale nebol presný.

12:41
    Na opačnej polivici ľadovej ploche z ľavého kruhu zakončoval Krištof, ale Košarišťan si poradil a hru prerušil.
    12:03 Lukáš PAUKOVČEK - 1:2

12:03
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Aj hostia využívajú presilovku a dostávajú sa späť do vedenia. LUKÁŠ PAUKOVČEK bol osamotený pred bránkou, dostal tam prihrávku, oklamal gólmana a zakončil popri jeho ľavom betóne. Asistencie: Patrik Koyš, Rudolf Huna.

11:19
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Timotej Šille – 2 min., podrazenie).
    10:43 Michal KRIŠTOF - 1:1

10:43
    Je vyrovnané. Paulovič urobil výbornú prácu v pravom kruhu, dostal Košarišťana na zem a popred bránku prihral na opačnú stranu, odkiaľ zakončil úplne osamotený MICHAL KRIŠTOF. Asistencia: Matej Paulovič.

10:35
    Nitrania to skúsili od modrej čiary. Strieľal Mezei a jeho rana bola ešte tečovaná, ale iba mimo priestoru troch žrdí.

10:12
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Erik Nitriansky – 2 min., podrazenie).

09:48
    Nitrania teraz puk popri pravom mantineli nahodili do pásma, kde ho dokorčuľoval Krištof, ale tečoval ho iba mimo hracej plochy.

09:16
    Pokusy pokračujú aj na opačnej polovici klziska. Tam sa v ľavom kruhu do puku oprel Uram, ale Lawson strelu schoval do lapačky.

08:48
    Mohlo byť vyrovnané! Spoza bránky Košarišťana prišla prihrávka priamo na Slováka, ktorý sa bez prípravy oprel do puku, ale trafil iba betón liptovskomikulášskeho gólmana.

08:29
    Nitrania sa okamžite pokúšajú o odpoveď, puk už zaviezli do útočnej tretiny.
    07:48 Marek PACALAJ - 0:1

07:48
    Hostia sa ujímajú vedenia! MAREK PACALAJ si nakorčuľoval do ľavého kruhu, z ktorého hranice prudko vystrelil po prihrávke spoza čiary a bol úspešný. Asistencia: Patrik Koyš.

07:36
    Domáci puk vyhodili, ale Piatka ho zaviezol späť do pásma. Z ľavého kruhu aj zakončoval, no nepresne.

07:03
    Liptáci vyhrali buly a ihneď sa dostali do ďalšieho streleckého zakončenia. Od modrej čiary prudko strieľal Paukovček, no nepresne.

06:55
    Nitrania si nerozumeli vo svojej obrannej tretine. Puk stratili pri modrej čiare, kde sa doň tvrdo oprel Uram, ale Lawson všetko dobre videl a hru prerušil.

06:29
    Nitrania sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Lawsona.

05:43
    Macík prešiel do pásma po pravej strane. Puk si potiahol až do kruhu, odkiaľ to skúšal aj strelecky, ale Košarišťan si hladko poradil.

04:50
    Hunovi nevyšiel pokus o rozohrávku v strednom pásme a pustil súpera do tretiny. Tomáš Mikúš priamo pred bránkou dorážal za Košarišťana, ale v páde nedokázal byť úplne presný a dôrazný.

04:28
    Jakub Sukeľ sa pokúšal preniknúť pomedzi dvojicu súperov, ale nevyšlo mu to. Aj napriek tomu ešte hostia ostali v pásme a Pacalaj to skúsil strelecky, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.

03:54
    Liptákom rozohrávka spoza Košarišťana absolútne nevyšla. Hostia sa dopustili iba zakázaného uvoľnenia a budú musieť čeliť vhadzovaniu vo vlastnej obrannej tretine.

03:40
    Liptáci budú rozohrávať spoza svojej bránky, oba celky medzičasom striedajú počas hry.

02:46
    Hostia sa dostali do pásma a Laco to skúsil aj strelecky, ale jeho rana nebola z kategórie nebezpečných. Lawson si bol ľahkým zákrokom istý.

02:25
    Liptáci museli pásmo opustiť, ale pri návrate sa opäť dopustili iba ofsajdu. Hra je v úvode rozkúskovaná a bez zaujímavejších šancí na jednej či druhej strane.

01:25
    Nitra síce vyhrala buly, ale potom ho vyhodila až na zakázané uvoľnenie. Nasledovať bude buly pred Lawsonom.

01:21
    Hosťujúci Koyš sa pokúšal preniknúť do útočnej tretiny, ale Liptovský Mikuláš vyprodukoval iba ofsajd. Hra sa prerušuje a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

00:43
    Liptáci iba nahodili puk na opačnú polovicu, ale nedokorčuľovali ho. Oba celky striedajú počas hry a spoza svojej bránky budú rozohrávať Nitrania.

00:24
    Nitra sa okamžite dostala do útoku. V pravom kruhu si tam prihrávku vypýtal Paulovič a skúsil to aj strelecky, ale minul bránku súpera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Rýgl, Pupák, Versteeg, Štefanka, Gubo – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Šiška, Šille, Kutálek – Fominich, Ondrušek, Csányi

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, Nádašdi, Luža, Pacalaj, Suchý, Nitriansky, Nemec – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Piatka, Ru. Huna – Koyš, Paukovček, Rapáč – A. Laco, Števuliak

Rozhodca: Kubuš, Jonák – Synek, Krajčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Tipsport liga pokračuje 24. kolom, v ktorom proti sebe nastúpia aj Nitra a Liptovský Mikuláš.

Hokejisti Nitry sú v lepšom tabuľkovom postavení ako ich súper. Hráčom spod Zobora aktuálne v tabuľke patrí piate miesto, ktoré po 25 zápasoch obsadili so ziskom 47 bodov a s celkovým skóre 92:67. S týmto postavením v celkovom priebežnom hodnotení ale určite nie sú spokojní, čo dokazujú aj posledné zápasy, v ktorých bodovali naplno. Nitrania vyhrali už päťkrát v rade, naposledy dokonca na klzisku lídra z Trenčína 4:1.

Hráči Liptovského Mikuláša sa nachádzajú v druhej polovici tabuľky. Po 25 odohraných zápasoch im aktuálne patrí až ôsma priečka, ktorú obsadili so ziskom 29 bodov a s celkovým skóre 57:64. Liptáci stále hľadajú formu, od záveru októbra do polovice novembra totiž v lige prehrali šesťkrát v rade. Odvtedy sa už však tešili z triumfov, vyhrali dokonca aj posledný zápas, keď zdolali nováčika z Detvy na jeho ľade tesne 1:0.

V aktuálnom ročníku sa Nitra s Liptovským Mikulášom stretla už dvakrát. V oboch vzájomných zápasoch boli úspešnejší Nitrania, ktorí sú favoritom aj dnes. Najskôr v septembri doma vyhrali 3:2, a potom v októbri na liptovskomikulášskom klzisku triumfovali 2:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 11. Krištof (Paulovič), 26. Slovák (Rýgl, Blackwater), 62. Mikúš (Slovák, Ordzovenský) – 8. Pacalaj (Koyš), 13. Paukovček (Koyš, Ru. Huna)

Rozhodčí: Kubuš, Jonák – Synek, Krajčík