Slovensko – Lotyšsko 6:4 (kon.) | Česko – Švýcarsko 2:3 (kon.) | Švédsko – Finsko 6:5 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Švédsko
6:5 (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Finsko
Sobota 09.12.2017, 17:05 • Arena O. Nepelu, Bratislava • Mistrovství světa žen • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.

Hezký den všem fanouškům florbalu! Florbalové MS se chýlí ke konci. Před námi je poslední zápas letošního MS – Finále mezi Švédskem a Finskem. Utkáním vás provedou přímo z Bratislavy Týna Zíková a Michal Chadim.

Elina Kujalaová 3+3

Švédsko a Finsko je nejčastjěí složení finalových zápasu na MS ve florbale žen. V posledních třech mistrovství byly vždy štastnější ženy Švédska. V tom posledním ale měly na mále, finále vyhrály až po samostatných nájezdech.

Švédsko: Hjortingová (Frisková) – Bobergová, Norstromová – Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová; Krantzová, Sundbergová, – Joelssonová, Wibronová, Granstedtová, Krantzová;Tschopová, Rydfjalová – Stalhultová, Wijková, Rasmussenová; Augustssonová – Hultgrenová, Andreassonová;

Finsko: Siltanenová (Vuorelová) – Kalliová, Sipilainenová – Rantalaová, Ella Alanková, Elissa Alanková; Karjalainenová, Kippilaová – V. Kauppiová, Wickmanová, O. Kauppiová; E. Kujalaová, Mannienová – Kauppilaová, Luomaniemiová, K. Kujalaová; Eskelinenová, Nieminenová, Saariová

Rozhodčí: Martin Reichelt, Tomáš Kostínek (oba CZE).

Jednu výhodu pro Česko neúčast ve finále má. Poslední zápas na MS budou tradičně pískat opět čeští rozhodčí. Důvěru dostali pánové Martin Reichelt a Tomáš Kostínek.

Hráčky obou týmů nám společně s rozhodčími nastupují na hrací plochu.

Na řadě jsou státní hymny.

Hymny máme za sebou. Nyní je na řadě představení zahajovacích sestav obou týmů.

Zahajovací sestavy:

Švédsko: Hjortingová – Bobergová, Norstromová – Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová;

Finsko: Siltanenová – Kalliová, Sipilainenová – Rantalaová, Ella Alanková, Elissa Alanková;

Formality máme za sebou, nyní se čeká na začátek televizního přenosu.

Švédky hrají v tmavomodré kombinaci, finský tým v bílomodré.

00:01

00:01
    Dámy a pánové, poslední zápas MS v Bratislavě právě začal.

00:05
    Úvodní buly vyhrály finské hráčky.

00:20
    Na balónku jsou teď ale hráčky Švédska, které se snaží dostat dopředu kombinační hrou.

00:40
    Švédky dokážou podržet míček, zatím ale nedokážou si vytvořit finální střelu.

01:05
    Sitlanenová si poprvé sáhla na míček.

01:35
    Rasmussenová teď měla dvě příležitosti. Obě ale dokázala zlikvidovat Sitanenová.

02:05
    Finky zatím poctivě brání a nepouští se do vážnějších šancí.

02:40
    Další pohotový zákrok Siltanenové. Ta teď v úvodu drží míček.

03:20
    Nina Rantalaová se teď dostala do první šance finského týmu. Ale z rychléhoho protiútoku trefila jen připravenou Hjortingovou.

03:30
    Finky teď byly na chvíli u balónku. Dlouho se ale na něm neudržely, nepřesně si přihrály.

04:28
    Stalhultová v obrovské šanci. Ideální přihrávka k pravé tyči. Tam byla úplně sama, ale míček nedokázala zpracovat a ten tak končí u mantinelu.

04:58
    Finky teď drží míček u vlastní brány a čekají až všechny vystřídají.

05:20
    Máme za sebou prvních pět minut finále a zatím sledujeme velmi rychlý útočný florbal.

06:20
    Švédky to opět zkouší kombinačně dopředu.

06:40
    Obrovský závar před brankou Finska! Švédky si teď tam posílaly míček přes velké brankoviště, ale ani jedna ze švédských hráček ho nedokázala dostat do branky.

07:20
    Švédky teď mají obrovský tlak!

07:40
    Tschopová dostala ideální přihrávku na levou stranu velkého brankoviště, tam ale střelou z první Siltanenovou nepřekonala.

08:05
    Kippilaová na druhé straně dopadla úplně podobně. Oba týmy teď drží jejich gólmanky.

09:17
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nyní se už to švédskému týmu povedlo. Rychlý přihrávka Alice Granstedtové využívá SOFIA JOELSSONOVÁ., která střelou k tyči překonává Siltanenovou. Asistence: Alice Granstedtová.
    09:17 Sofia JOELSSONOVÁ - 1:0

10:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Švédské vedení ale netrvá příliš dlouho. Rychlý protiútok Oony Kauppiové a msledná přihrávka na SILJU ESKELINENOVOU končí vyrovnávací brankou. Finská hráčka dostala ideální přihrávku do běhu, kde tak trochu ťukla do míčku a ten končí v bráně. Asistence: Oona Kauppiová.
    10:15 Silja ESKELINENOVÁ - 1:1

10:45
    Oba týmy teď pokračují ve velmi rychlé hře. Příliš se nám nepřerušuje.

11:20
    Finky jsou teď trošku více aktivní a dokážou více kombinovat.

12:10
    Další rychlá akce finského týmu, která ale tentokráte končí u připravené Hjortingové.

13:05
    Začínají se nám množit nepřesnosti v přihrávkách.

13:40
    Hraje se nám teď převážně ve středu hrací plochy.

14:20
    Ella Alanková teď si teď potáhla míček do prostředka hřiště, odkud střílí těsně nad.

15:05
    Švédky se v zápase vrací do vedení. Z prostoru před velkým brankovištěm se díky skvělému důrazu prosazuje SARA STEENOVÁ. Asistence: Frida Norstromová.
    15:05 Sara STEENOVÁ - 2:1

15:40
    Nyní jsou zas lepší švéské hráčky, které dokážou více podržet míček.

16:30
    Další příležitost pro zatím úřadující šampiónky. Ty teď drží míček a připravují další šanci z vlastní poloviny.

17:05
    Finky se teď začaly zas více věnovat obranné činnosti a skvělému napadání.

17:40
    Švédky sice drží míček, ale co jim je to platné, když se s ním nedokážou dostat ke střele.

18:35
    Pískán útočný faul švédskému týmu.

18:43
    Wijková to teď zkusila z pravé strany od mantinelu. Branku ale takovým obloučkem přestřelila.

19:01
    Hlasatel nám ohlásil poslední minutu první třetiny.

19:30
    V závěru první třetiny se ještě snaží ještě finské hráčky dostat na dostřel švédské branky kombinační hrou.

19:58
    To se jim už ale nepovde, první třetina nám končí.

20:00

Skončila nám první třetina finále MS ve florbale žen v Bratislavě, ve kterém jsme zatím viděli tři branky. Na první švédskou dokázali finské hráčky odpovědět. Na tu druhou ze závěru první třetiny už ne. Švédky jsou tak po první dvacetiminutovce na tom lépe.

Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

Střely na bránu v první třetině: 8 -4

20:01

20:01
    Buly ve druhé třetině vyhrály hráčky Švédska, které se s míčkem okamžitě snaží dostat dopředu.

20:40
    Dlouho se na míčku neudržely, neboť o něj přišly kvůli nepřesné přihrávce.

21:30
    Úvod druhé třetiny je zatím hodně rychlý, oba týmy hrají útočně.

22:05
    Nepřesnosti ve finální přihrávce, to je to oč tu teď běží.

22:25
    Siltanenová se teď vyznamenala skvělým zákrokem a podržela tak svůj tým.

22:40
    Na druhé straně se teď nenachala ani zahanbit ani Hjortingová.

23:00
    Tak tohle si finská obrana za rámeček nedá. Na pravé straně stála u tyčky úplně volná AMANDA DELGADO JOHANSSONOVÁ, které si všimla přesnou přihrávkou Stephanie Bobergová. Johanssonová tak jen nastavila florbalku a míček poslala do branky. Asistence: Stephanie Bobergová.
    23:00 Amanda Delgado Johanssonová - 3:1

23:58
    Wijková pálí od levého mantinelu, ale trefuje pouze gólmanku.

24:00
    Vyloučení v týmu Finsko (Kristiina Kauppilaová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

24:20
    Švédky okamžitě zaujaly útočné přesilovkové postavení na polovině Finska.

24:48
    Finky ale dobře brání a nepouští švédské hráčky do zakončení.

25:37
    Je po přesilové hře, síly na palubovce se nám vyrovnají.

25:37
    Vyloučení v týmu Švédsko (Moa Tschopová – 2 minuty, Hrubost).

26:00
    Finské hráčky jsou v plném počtu.

26:45
    Finkám se zatím v přesilové hře nedaří kombinovat.

27:37
    I Švédky jsou kompletní.

28:07
    Wijková nedoběhla křižnou přihrávku a nedokázala tak vystřelit.

28:20
    N. Rantalaová teď poslala takovou propagační střelu na Hjortingovou. Ta byla pozorná.

29:03
    Švédky se stále drží na útočné polovině.

29:24
    AMANDA DELGADO JOHANSSONOVÁ nejprve našla Steenovou, která vypálila pouze do zdi Finska. Míček se následně odrazil před branku, kam se přihnala první jmenovaná a parádní střelou do bližší šibenice zvyšuje náskok svého týmu. Asistence: Sara Steenová.
    29:24 Amanda Delgado Johanssonová - 4:1

29:40
    Wilbronová teď zakládá další šanci podél mantinelu na pravé straně.

30:01
    Finále se nám přehouplo do druhé poloviny.

31:08
    Kauppiová na druhé straně si teď míček dala daleko z florbalky a tak ji ho sebrala švédská gólmanka.

31:30
    Bobergová teď na levé straně před velkým brankovištěm střílí nad branku Siltanenové.

32:30
    Opět se nám začaly množit nepřesnosti na obou stranách.

33:07
    Finsko si vybírá oddechový čas.

33:30
    Hra se nám přesunula do středu hrací plochy. Nyní sledujeme florbal, bez nějakých vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

34:10
    Steenová teď poslala nebezpečnou střelu, která proletěla malým brankovištěm a skončila v rohu hřiště. Nikdo ze švédského týmu se k teči nedostal.

34:34
    Johanssonová byla podražena a zůstává ležet na zemi. Rozhodčí hru sice pozastavili, ale vylučovat se nebude.

35:25
    Johanssonová se zvedá a hra pokračuje.

35:46
    Wijková v obrovské šanci! Po křižné nahrávce měla před sebou odkrytou celou branku. Nepodařilo se jí však zpracovat balónek a následně vystřelit.

36:56
    Stalhultová teď sama před brankou netrefila míček. To byla zajímavá příležitost Švédska.

36:58
    Dopředu to teď zkouší finský tým.

37:13
    Veera Kauppiová také ve velké příležitosti. Dostala se do rychlého úniku, ale doběhla ji jedna z obránkyň.

37:13
    Finský tým pojede trestné střelení.

37:13
    Kauppiová zkoušel kličku na pravou stranu. Ta ji nevyšla. Dostala se ze střelecké pozice a už jen míček poslala nad bránu.

37:13
    Vyloučení v týmu Švédsko (Stalhultová – 2 minuty, Sekání).

37:35
    Sipilainenová z poloviny hřiště pálí rovnou do gólmanky Hjortingové.

37:50
    Finkám se zatím přesilová hra nedaří.

38:46
    Tak tohle bylo něco! Finky teď ukázaly švédskému týmu, jak se rozehrávají volné údery z rohu. Finky bleskově rozehrály, švéské hráčky to nečekaly a nečinně se šly postavit do postavení, čehož finské hráčky využily. Kauppiová rozehrála na NINU RANTALAOVOU, která si obešla branku a míček poslala do branky. Asistence: Veera Kauppiová.
    38:46 Nina RANTALAOVÁ - 4:2

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Hjortingová zasahuje.

40:00

Vypadá to, že Veera Kauppiová je zraněná. Jedná se možná o zranění kotníku. Uvidíme, zda ve třetí třetině nastoupí. Prozatím jí držíme palce.

Skončila nám druhá třetina, ve které jsme opět viděly tři góly. Dvě branky na straně Švédska, jednu na straně Finska. Nejzajímavější byl jistě ten gól finského týmu, kdy Nina Rantalaová vyškolila švédskou obranu z rozehrávky volného úderu.

Třetí třetina začne přibližně v 18:32.

Střely na bránu ve druhé třetině: 9 – 4.

40:01

40:01
    Začala nám poslední dvacetiminutovka. Na buly byly štastnější hráčky Finska.

40:36
    Švédky budou rozehrávat z rohu hřiště.

40:45
    Z volného úderu k žádnému ohrožení branky soupeře nedošlo.

41:05
    Švédky si počínaly za hranici pravidel, finské florbalistky tak zůstanou na míčku.

41:30
    Zatím je to hra plná nepřesností na obou stranách.

42:02
    Hra je přerušena, Wijková zůstala ležet na hrací ploše.

42:02
    Wijková za obrovského potlesku odchází na střídačku.

42:15
    Johanssonová po rychlé rozehrávce standardní situace jen těsně minula branku.

42:40
    Finále MS sleduje 3664 diváků.

43:05
    Švédky se teď snaží dostat dopředu kombinační hrou.

43:25
    Švédský tým zatím drží míček na polovině a stále kombinuje.

43:45
    Finky ale dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.

44:47
    Finky teď budou mít výhodu volného úderu. Švédky zahrály malou domů.

45:12
    Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy, sledujeme sérii nepřesností v přihrávkách.

45:35
    Elisa Alanková teď před brankou jen těsně minula branku.

46:15
    Nina Rantalaová dostala přihrávku před malé brankoviště, tam ale tváří tvář Hjortingovou nepřekonala.

46:55
    Finky jsou teď na míčku na polovině soupeře a snaží se dostat dopředu postupným útokem.

47:45
    Vyloučení v týmu Finsko (Alice Granstedtová – 2 minuty, Držení).

48:05
    Finsko bleskově využívá přesilovou hru. Švédské hráčky zapomněly před velkým brankovištěm úplně volnou OONU KAUPPIOVOU, která střelou neměla sebemenší problém. Asistence: Nina Rantalaová.
    48:05 Oona KAUPPIOVÁ - 4:3

48:45
    Finky jsou teď jak pokropené živou vodou a jsou lepší!

49:30
    Finky jsou stále na míčku a snaží se kombinovat.

50:03
    To jsou věci! Finky využívají svého tlaku a vyrovnávají. Po přihrávce Kippialové se míček dostal k VEERE KAUPPIOVÉ, která střelou z první vyrovnává. Asistence: My Kippialaová.
    50:03 Veera KAUPPIOVÁ - 4:4

50:05
    Krátce po uplynutí první poloviny třetí třetiny tak začínáme v zápase znovu.

50:45
    Další příležitost Finska, tentokráte svůj tým podržela Hjortingová.

51:24
    Švédský trenér reaguje oddechovým časem.

51:40
    Finky si teď počínaly v souboji za hranici pravidel. Volný úder pro Švédsko.

51:50
    Z této standardní situace žádné ohrožení branky soupeře nevzniklo.

52:20
    Finky zahrály vysokou holí. Volný úder pro Švédsko.

53:01
    Švédsky se teď snaží dostat dopředu krátkými přihrávkami.

53:40
    Sledujeme teď docela rychlý florbal, oba týmy se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době.

54:20
    Nepřesná přihrávka švédských hráček.

55:15
    Ty ale budou mít další příležitost. Budou zahrávat volný úder z pravé strany ze slibné pozice z těsné blízkosti velkého brankoviště.

56:03
    A pozor signalizovaná výhoda pro Švédky, ty tak hrají v šesti!

56:30
    Švédky okamžitě zaujímají přesilovkové postavení.

57:01
    Začaly nám poslední tři minuty třetí třetiny.

57:01
    Vyloučení v týmu Finsko (Oona Kauppiová – 2 minuty, Hra na zemi).

57:35
    Švédky rozebraly finskou obranu a necelé dvě a půl minuty před koncem třetí části v zápase vedou. Střelou pod horní tyč se prosazuje MOA TSCHOPOVÁ. Asistence: Amanda Delgado Johanssonová
    57:35 Moa TSCHOPOVÁ - 5:4

57:40
    Finky okamžitě v šesti!

58:30
    Zatím se jim daří kombinovat, ale nedokážou se dostat ke střele!

58:47
    Finsku se daří prosadit při hře bez brankáře! Po kombinační akci se míček dostal k VEERE KAUPPIOVÉ, která střelou z první trefuje ! Asistence: My Kippilaová.
    58:47 Veera KAUPPIOVÁ - 5:5

59:05
    Oba týmy se snaží ještě něco udělat.

59:52
    Ve třetí třetině se nám už nejspíš nic nestane.

60:00

Nyní bude následovat desetiminutové prodloužen s gólem náhlé smrti.

Třetí třetinu finále MS zvládly lépe hráčky Finska, když dokázaly dvakrát stáhnout švédský náskok.

60:01

60:12
    Prodloužení začaly lépe hráčky FInska, které jsou aktivnější.

60:34
    V parádní šanci trefuje Kippilaová bližší tyčku švédské branky!

60:50
    Švédky teď poprvé vyvezly míček na polovinu FInska.

61:20
    Granstedtová zkouší nahození před branku, ale obrana Finek je pozorná.

61:23
    Steelová na druhá straně na pravé straně velkého brankoviště branku Finska minula!

61:57
    Joelssonová taktéž nedokázala zakončit.

62:00
    Prodloužení je zatím vellké drama, oba týmy hrají hodně útočně.

62:50
    Sipilainenová se stihla vrátit a překazila švédský útok.

63:19
    Menší závar před brankou Hjortingové. Míček nakonec švédské hráčky vyvezly pryč do bezpečí.

63:25
    Sipilainenová od půlky zkouší pozemní střelu, jde ale mimo branku.

64:04
    Andreassonová ze střední vzdálenosti poslala hodně nebezpečnou střelu, ta jen těsně minula branku.

64:43
    Finky si teď pomohly útočným faulem.

65:14
    Pískán útočný faul švédským hráčkám. Míček pro FInky.

65:40
    Kippilaová ze střední vzdálenosti by teď netrefila ani rugbyovou branku.

66:45
    Luomaniemiová mohla být finskou národní hrdinkou! Ale ani ona před malým brankovištěm neuspěla!

67:01
    Probíhají poslední tři minuty prodloužení.

67:45
    Ella Alanková v další šanci Finska, ale ani ona nebyla úspěšná.

68:01
    Oba týmy hrají teď útočně a snaží se rozhodnout v prodloužení.