Breda – Twente 1:2 (kon.) | Zwolle – Alkmaar 1:1 (kon.)
NAC Breda
1:2 (0:0)
FC Twente
Úterý 12.12.2017, 18:30 • Rat Verlegh Stadion, Breda • Nizozemská Eredivisie • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:38:56)

Twente si tak po napínavém konci zápasu odveze všechny tři body. Ve 48. minutě po velké chybě domácího brankáře vstřelil první gól utkání Assaidi. Ovšem v 59. minutě si nešťastně vstřelil branku Bijen. Nicméně za dvě minuty opět Assaidi poslal Twente do vedení, když vymetl pravou šibenici. Ke konci zápasu se domácí snažili vyrovnat, ale nakonec v 90+5. minutě dostal domácí brankář červenou kartu, když sejmul hostující útočníka.
    Velice nesportovní chování hostujících hráčů, kteří šli slavit před domácí kotel.

Rozhodčí už následně nečekal na ošetření hostujícího hráče, který je odnesen na nosítkách a hosté velmi nesportovně šli slavit před domácí fanoušky, což se jim velmi nelíbilo a začaly létat kelímky s pivem. Trenér domácích se rovněž rozčiloval na hlavního rozhodčího, ale výsledek utkání už nezmění.

90+7

90+6
    Nyní je na hřišti ošetřován právě sražený hráč.
    90+5. Červená karta

90+5
    Nigel Bertrams šel ven z brány, ale u míče byl dřív hostující útočník a tak ho domácí brankář sejmul a nemohl dostat nic jiného než červenou kartu.

90+5
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Oussama Assaidi, přichází Marko Kvasina.

90+5
    Domácí žádali odpískání ruky ve vápně, ale rozhodčí nechal hru plynout a dopředu se řítí hosté.

90+4
    Po faulu hostů na pravé straně má Breda přímý kop.
    90+3. Domácí neprostřelili obranu Twente.

90+3
    Velké šance domácí Bredy, ale míč nakonec v síti neskončil! Centr z přímého kopu našel domácího hráče, který se dostal ke střele, ale brankář Joël Drommel skvěle zasáhl. Poté se minimálně tři domácí hráči snažili dostat míč do svatyně hostů, ale neprostřelili obranu Twente.

90+3
    Nyní se ovšem hosté dopustili faulu a Breda mí přímý kop u hranice vápna.

90+2
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Tom Boere, přichází Slagveer.

90+2
    Hostující hráč zkoušel překvapit domácího brankáře Nigela Bertramse, když viděl, že je trochu z brány a lobem ho zkoušel přehodit, ovšem bránu vůbec netrefil.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

90
    Poté ukradli míč hosté a Oussama Assaidi s ním utíká dopředu.

89
    Nyní to zkusil po pravé straně domácí hráč, ale jeho pokus byl zblokován.

88
    Domácí se dál snaží, ale absolutně vůbec se nemohou dostat ke střele, či do vápna hostů.

87
    Žlutou kartu dostává Oussama Assaidi (FC Twente).

87
    I s dalším centrem si poradila domácí obrana a může se vydat dopředu.

86
    Ovšem následný centr do vápna byl příliš vysoký a skončil pouze za bránou Bertramse.

85
    Hosté vybojovali následně faul i na půli domácí Bredy.

83
    Ovšem poté se domácí hráči dopustili faulu a Twente rozhodně nikam spěchat nebude.

82
    Nyní hosté odvrátili centr z levé strany do zámezí a Breda má autové vhazování.

81
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Michael Liendl.

81
    Po rohovém kopu žádné nebezpečí nevzniklo a domácí nyní drží míč ve středu hřiště.

80
    Střelu hostů k pravé tyči zlikvidoval pěkným zákrokem domácí brankář Nigel Bertrams. Twente bude mít rohový kop.

78
    Opět jsou u míče domácí borci, ale obrana Twente je nyní velmi pečlivá a vůbec nepouští Bredu do vápna.

77
    Tom Boere šel do souboje s Mounirem El Allouchim velmi tvrdě a byl mu odpískán faul.

76
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Thomas Enevoldsen.

75
    Domácí se nemohou dostat k nějakému většímu ohrožení brány a následná přihrávka skončila pouze vedle brány Drommela.

74
    Následný centr hostů skončil sice zakončením, ale to šlo mimo tři tyče Bertramsovy brány.

73
    Fernandes se dopustil faulu, za který byl odměněn žlutou kartu.

72
    Nyní byla hra na chvíli přerušena, jelikož byl ošetřován jeden hráč z domácího celku.

71
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Giovanni Korte, přichází Paolo Fernandes.

70
    Poté se ještě dostal ke střele Giovanni Korte, ale s jeho střelou si hostující brankář lehce poradil.

69
    Nebezpečný centr domácích skončil pouze u brankáře Drommela, který míč vyboxoval.

68
    Další velmi tvrdý zákrok, tentokrát od hostujícího hráče, ale hra pokračuje dál.

67
    Nyní jsou u míče opět hosté, kteří jej drží na vlastní půlce hrací plochy.

66
    Po dalším faulu ve středu hřiště se strhla velká mela a hra je přerušena. Meijers a Holla z toho vyvázli nejhůř a dostali žlutou kartu.

65
    Gianluca Nijholt si vzal na starost přímý kop, ale nastřelil pouze postavenou zeď.

64
    Nyní domácí hráč nastřelil ruku hráče Twente a Breda bude mít přímý kop z velmi slibné pozice.
    63. Marí orazítkoval pouze levou tyč.

63
    Po centru z přímého kopu se dostal ke hlavičce Pablo Marí, ale orazítkoval pouze levou tyč!

62
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu a Breda má přímý kop z pravé strany.
    61. Oussama ASSAIDI - 1:2

61
    Twente právě vstřelilo branku!
    Twente jde opět do vedení! Po rohovém kopu se dostal k míči na hranici šestnáctky OUSSAMA ASSAIDI a krásnou ránou do pravé šibenice, kdy se míč ještě odrazil od tyče poslal hosty zpátky do vedení!

60
    Nyní mají hosté rohový kop z levé strany.
    59. Peet BIJEN - 1:1

59
    Breda právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Rohový kop letěl na hostujícího obránce, který míč odhlavičkoval přesně na nohu Thierryho Ambrose, ten následně vystřelil ránu, kterou chtěl odkopnout PEET BIJEN, ale míč se od jeho nohy zakutálel do sítě!

58
    U míče jsou nyní domácí hráči, ale zatím se nedostali do vápna. Po zblokovaném centru následuje rohový kop pro Bredu.

56
    Střela hostů skončila daleko vedle brány Bertramse a ten tak bude mít další odkop od domácí svatyně.

55
    Nyní mají hosté rohový kop, který bude zahrávat opět Danny Holla, ještě před jeho zahráním ovšem schytal pár kelímků s pivem od domácího kotle.

54
    Ovšem první hráč domácích odhlavičkoval míč do bezpečí. Nicméně stále jsou u něj hosté. Nakonec ale skončil míč v zámezí a Bertrams bude mít odkop od domácí svatyně.

53
    Následně se ke střele dostal hostující hráč, ale jeho pokus byl zblokován a hosté budou mít rohový kop, který zahraje Danny Holla.

52
    Další střela hostů, tentokrát vypálil Tom Boere, ale jeho rána šla pouze do obránce Bredy, který následně míč odkopl do zámezí. Twente bude mít autové vhazování.

51
    Centr domácího hráče mířil na hlavu Pablo Maríi, ale ten následně nezakončil nejlépe a balón chytil do své moci hostující brankář Joël Drommel.

50
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu a Breda bude mít přímý kop ze třiceti metrů.

49
    Hosté se opět snaží dostat míč do vápna, ale zatím se drží pouze na pravé straně.
    48. Oussama ASSAIDI - 0:1

48
    Obrovská chyba domácího brankáře a Twente jde do vedení! OUSSAMA ASSAIDI si navedl míč středem hřiště a poté vypálil na bránu, střela byla skákavá, ovšem chytatelná, ale Nigelu Bertramsovi míč vypadl z rukou a doskákal k pravé tyči!

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

První poločas je u konce. Branky jsme se zatím nedočkali a vidíme velmi vyrovnaný souboj. Ani jeden tým nemá nějakou značnou převahu. Ve 26. minutě měl Danny Holla přímý kop ze sedmnácti metrů, ale nastřelil pouze zeď z domácích hráčů. Stav je tak zatím bezbrankový.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Po něm se ovšem míče ujali domácí a odkopli jej do středu hrací plochy, kde o něj svádí souboj.

43
    Twente má autové vhazování na pravé straně.

42
    Jasný faul, kterým se prezentoval Thomas Lam, když se chytl domácího hráče a poslal ho k zemi.

41
    Opět si vzal míč Danny Holla, ale s následným centrem si poradila obrana Bredy, která míč odhlavičkovala. Následná střela hostujícího hráče skončila mimo bránu Bertramse.

40
    I když Rai Vloet vzkazuje rozhodčímu, že se Fredrika Jensena vůbec nedotkl, bude mít Twente přímý kop z dobré pozice.

39
    Ovšem následně skončil pouze za bránou Joëla Drommela, který se postará o odkop od hostující svatyně.

38
    Po faulu z levé strany bude zahrávat přímý kop Manu García.

37
    Nepřesná přihrávka Mounira El Allouchia, který chtěl vysunout do vápna Angeliño, ale vše skončilo pouze u brankáře Drommela.

36
    Až do vápna se dostal hostující hráč, ale přes obranu Bredy neprošel a dopředu se tak řítí hráči ve žlutých dresech.

35
    Po centru do vápna se pravděpodobně jako poslední dotkl míče Gianluca Nijholt a i přes nesouhlas domácích hráčů bude mít Joël Drommel odkop od své svatyně.

34
    Nyní se ovšem hosté provinili faulem a Breda bude mít přímý kop ze třiceti metrů.

33
    Angeliño měl menší problém při zpracování a míč mu utekl, čehož využil Hidde ter Avest a zmocnil se míče, přičemž mu domácí hráč šlápl na nohu a rozhodčí odpískal faul.

32
    Následný přímý kop byl rozehrán nakrátko a po chvíli skončil míč v zámezí za bránou Drommela.

31
    Jos Hooiveld snad ani sám nevěřil, že bude stačit na rychlé nohy Thierryho Ambrose a tak se mu skluzem vrhl pod nohy, čímž zavinil faul a zaslouženě dostal žlutou kartu.

31
    Skvělý zákrok na poslední chvíli předvedl obránce Twente, když se k odraženému míči ve vápně málem dostal domácí útočník Thierry Ambrose, který by zakončoval z bezprostřední blízkosti úplně sám.

30
    S následným centrem domácích z levé strany si i nyní poradila obrana Twente a odkopla míč do zámezí.

29
    Zmatky v obraně Twente musel zažehnat odkopem do zámezí až hostující brankář Joël Drommel.

28
    Mounir El Allouchi se dostal k míči na hranici vápna, ale jeho střela byla zblokována. Ovšem domácí zůstanou u balónu v podobě autového vhazování na levé straně.

27
    Hosté se provinili faulem ve středu hřiště, když na zemi skončil Manu García.
    26. Danny Hola napálil z přímého kopu pouze postavenou zeď.

26
    Ovšem přímý kop hostujícího hráče Dannyho Holla skončil pouze v postavení zdi z domácích borců.

25
    Tak tohle je velká šance pro Twente! Domácí obránce zfauloval hostujícího hráče u hranice vápna a hosté budou mít přímý kop z nějakých sedmnácti metrů!

24
    Ovšem následně se hosté ke střele stejně nedostali a po následném domácím odkopu se museli hosté stáhnout až na vlastní polovinu.

23
    Gianluca Nijholt poslal míč pouze do zámezí a Twente bude mít autové vhazování na půli Bredy.

22
    Poté Joël Drommel poslal odkopem míč do hry, kde jej získala domácí Breda.

21
    Ovšem rohový kop odhlavičkovala obrana Twente. Po chvíli se ke střele dostal hráč Bredy, ale jeho rána byla zblokována, následně se míč dostal k Thierrymu Ambrosovi, ale jeho pokus šel vysoce nad bránu Drommela.

20
    Thierry Ambrose vybojoval rohový kop na levé straně po souboji s hostujícím obráncem.

19
    Nyní se bojuje o míč především uprostřed hřiště, poté ale domácí obránce zakopl míč do zámezí, když mu jeho přihrávka sjela z kopačky.

18
    Tvrdou střelu hostů nyní musel zlikvidovat Nigel Bertrams.

17
    Následný centr z něj byl velice nepovedený a skončil pouze v rukavicích domácího gólmana Nigela Bertramse.

16
    Útok hostů přerušil faulem domácí hráč a Twente bude mít další přímý kop, ovšem poměrně z velké dálky, tentokrát z 33 metrů.

15
    S následným centrem z rohového kopu si snadno poradil Bart Meijers, který vyboxoval míč. Poté se domácí dožadovali odpískání útočného faulu, když si Thomas Lam pomohl rukama v souboji s Bartem Meijersem, ale rozhodčí hru nezastavil a u míče jsou hráči Twente.

14
    Hosté se dostali až do vápna, kde byla jejich střela zblokována a míč se odkutálel do zámezí. Twente tak bude mít rohový kop z levé strany.

13
    Nyní jsou opět u míče hráči ve žlutých dresech. Do kombinace se zapojil i domácí brankář Nigel Bertrams, který nepřesným odkopem lehce zavařil svému kolegovi, ale ten stihl míč ukočírovat na hrací ploše.

12
    Po faulu ve středu hřiště bude mít Twente volný kop. Ten sice letěl v podobě centru do vápna, ale tam se žádný hráč hostů nedostal ke střele. Následně šla Breda do rychlého protiútoku, kde z levé strany nacentroval do vápna Angeliño, který našel hlavu Thierryho Ambrose, ale ten následně zamířil nad bránu Twente.

11
    Opět se domácí dostali ke střele, ale i nyní skončila mimo bránu Joëla Drommela, který tak nemusel zasahovat.

10
    Ten byl následně rozehrán nakrátko a domácí hráč vystřelil, ovšem jeho pokus by zblokován a při následném centru se hráč Bredy dopustil faulu.

9
    Poté se ovšem hostující hráč dopustil faulu, když na zemi skončil Rai Vloet a Breda bude mít přímý kop z nějakých třiceti metrů.

8
    Thierry Ambrose dával míč před bránu Drommela, ale ten následně odkopla obrana hostů.

7
    Po levé straně zkoušeli dopředu projít domácí, ale poté se hostující hráč trochu unáhlil a odkop míč do zámezí.

6
    Domácí dnes nastoupili ve žlutých dresech. Hosté z Twente v červených.

5
    Nyní vybojovalo Twente rohový kop z pravé strany. Po něm se ke střele dostal Jos Hooiveld, ale míč vstřelil pouze do boční sítě.

4
    Rohový kop domácích byl zahrán velmi dobře, když se nejprve dostal do hlavičky Marí, který prodloužil míč až na zadní tyč, kde si ho zpracoval a následně z voleje vystřelil Thierry Ambrose, ale přestřelil bránu Drommela.

3
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje první rohový kop z pravé strany.

2
    Jos Hooiveld si pohlídal míč tělem a vybojoval autové vhazování pro hostující tým Twente.

1
    O úvodní rozehrávku se postarala domácí Breda. Následně se ale Pablo Marí provinil faulem a u míče budou hosté.

1

NAC Breda: N. Bertrams – Sporkslede, Meijers, Marí, Angeliño – García, Vloet – Nijholt – Korte, Ambrose, El Allouchi.
    Náhradníci: Birighitti, Noppert – Enevoldsen, Fernandes, Horsfield, Reuvers, Snepvangers, Sprangers.

FC Twente: Drommel – ter Avest, Bijen, Hooiveld, Thesker, Cuevas – Jensen, Holla, Lam – Boere, Assaidi.
    Náhradníci: Brondeel – Jensen, Kvasina, Laukart, Liendl, Slagveer, Trajkovski, van der Lely.

Rozhodčí: Siemen Mulder – Richard Brondijk, Mark Strijker.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

FC Twente:

Twente se v půli sezóny vůbec nedaří a nachází se až na posledním osmnáctém místě s deseti body a skóre 21:31. V posledním utkání s Den Haagem vidělo 23 600 diváků na stadionu De Grolsch Veste hned pět branek. už ve 12. minutě se prosadil domácí Holla, ovšem už po pěti minutách hosté odpověděli a srovnali. Za další čtyři minuty bylo pro domácí ještě hůř a Den Haag šel do vedení. Ovšem ve 35. minutě domácí srovnali, když se prosadil Holla. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale Den Haag v 90. minutě vstřelil gól a po výhře 3:2 si odvezl všechny tři body. Nejlepším střelcem Twente je se čtyřmi góly Assaidi a Boere. Hlavním trenérem je Gertjan Verbeek.

NAC Breda:

Breda se momentálně nachází na patnáctém místě se třinácti body a skóre 16:31. V posledním utkání zavítala na půdu Willema II. Ve 43. minutě se domácí dostali do vedení po gólu Ogbecha. V 50. minutě ovšem Breda srovnala, když se prosadil Ambrose. Nejlepším střelcem je s pěti góly francouzský Thierry Ambrose. Hlavním trenérem je Stijn Vreven.

V 16. kole nizozemské Eredivisie se spolu utkají týmy NAC Breda a FC Twente. Tato mužstva se spolu naposled utkala před dvěma lety na půdě Twente. Tam se sice domácí dostali do vedení už po pěti minutách, ale dvě minuty před koncem utkání hosté srovnali a zápas skončí remízou 1:1. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Siemen Mulder a jeho asistenti Richard Brondijk a Mark Strijker. Hrát se bude na Rat Verlegh Stadionu v Bredě. Tento stadion nabídne kapacitu pro 19 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.