Kometa Brno – JYP 3:5 (kon.) | Brynäs – Třinec 3:5 (kon.) | Växjö – Bern 4:2 (kon.)
Zürich – Liberec 0:2 (0:2 po s.n.)
Växjö Lakers
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
SC Bern
Úterý 12.12.2017, 18:30 • Vida Arena • Hokejová Liga mistrů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer při sledování čtvrtfinálového utkání hokejové Ligy mistrů mezi švédským celkem Växjö Lakers a švýcarským SC Bern.

V úvodním čtvrtfinálovém klání se z výhry radoval Bern. Švýcarský celek vedl 2:0, ovšem v úvodní desetiminutovce třetí třetiny o vedení přišel a Švédové vyrovnali na 2:2. O výhře Švýcarů však rozhodl čtyři minuty před koncem Untersander. Před dnešním odvetným utkáním je tak všechno otevřené.

Växjö Lakers: Andren (Eltonius) – Högberg, Andersson, Bohm, Persson, Lundberg, Nilsson – Kiiskinen, Rosén, Calof – Redoox, Shinnimin, Pettersson – Røndbjerg, Fröberg, Netterberg – Carnbäck, Brodecki, Josefsson – Madsen

SC Bern: Genoni (Caminada) – Blum, Untersander, Gerber, Noreau, Krueger, Anderson, Burren, Kamerzin – Ebbett, Arcobello, Bodenmann – Scherwey, Haas, Raymond – Randehher, Hischier, Berger – Morin, Heim, Meyer

Rozhodčí: Heikkinen, Fonselius – Lundgren. Nyqvist.

00:01

00:15
    Utkání již začalo. Domácí tým hraje v modrých dresech a vyhrál úvodní vhazování. Krátce nato se dostal k první střele a Genoni si připsal první zákrok.

00:47
    Arcobello se dostal to velmi zajímavé střelecké pozice, Andren si musel připsat důležitý zákrok.

01:36
    Hosté mají puk na svých hokejkách a obléhají branku Lakers, jenže ke střele se nedostali.

02:09
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde do vedení a právě smazal manko z prvního utkání! Hostům se ani malinko nepovedla rozehrávka v obranném pásmu. Bohm nahazoval na branku, ale puk se zastavil o klubko hráčů před brankou. Tam se nejrychleji zorientoval ANDREW CALOF, jenž plácnul do puku, který skonči u tyče!
    Asistence: Oliver Bohm a Joel Persson.
    02:09 CALOF - 1:0

03:17
    Bern je na puku a opět okupuje útočné pásmo, přesto mockrát ještě na branku nevystřelil.

03:53
    Netterberg bojoval o kotouč v útočném pásmu. Už to vypadalo, že se k němu dostalo. Hosté to nakonec zvládli.

04:37
    Puk se pohybuje v obranném pásmu Berna, který může rozehrávat. O puk ale rychle přišel a dopředu jdou domácí.

05:11
    A přišla střela od modré, kterou musel Genoni vyrazit. Poté se po puku natahoval Carnbäck, jehož přihrávka byla sražena do rohu.

06:08
    Puk se ocitl v ochranné síti.

06:08
    Po komerční pauze se opět hraje. S pukem na holích začíná domácí tým, který je zatím nebezpečnější.

06:29
    Lakers už se hnali do přečíslení dva na jednoho. Jenže přihrávka na volného spoluhráče byla sražena.

06:50
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Josefsson – 2 min., držení protihráče).

07:15
    SC Bern vyhrál vhazování a stále se udržuje v útočném pásmu, nicméně vzorce ještě nerozestavil.

07:40
    Bodenmann se dostal do gólové šance! Do té se dostal díky skvělé stahovačce, jenže jeho následná střela mířila jen doprostřed brány!

07:53
    Hosté mají opravdu velký tlak, domácímu týmu se ještě ani jednou nepodařilo vyhodit.

08:05
    Bern právě vstřelil branku!
    Bern využívá přesilovou hru, díky čemuž srovnává stav utkání! Ebett dostal pas a jeho střela šla jen do betonu gólmana. Jenže puk se odrazil přímo na hůl MARCA ARCOBELLA, který ho poslal bekhendem za bezmocného Andrena.
    Asistence: Andrew Ebbett.
    08:05 ARCOBELLA - 1:1

09:08
    U puku jsou opět hosté, kterým může tento stav maximálně vyhovovat. V tento moment totiž postupují oni.

09:43
    Växjö je trochu opařené. Tentokrát z toho byla dlouhá rozehrávka, než se domácí dostali alespoň do středního pásma.

10:43
    Madsen nabral rychlost s pukem a rozhodl se vypálit. Jeho rána od modré nenadělala hostujícímu brankáři problémy.

11:04
    Domácí se konečně dostali do útočného pásma na delší chvíli. Shinnimin dostal velmi dobrý pas, ale na Genoniho si nepřišel.

11:29
    Arcobello přijel svému spoluhráči na pomoc v boji o puk v útočném pásmu, přesto mohou jít do útoku domácí.

12:30
    Hra zatím nemá moc vysoké tempo, ani jeden z týmů vyloženě nepřehrává ten druhý.

13:05
    Carnbäck získal puk ve středním pásmu, nicméně proti čtyřem hráčům soupeře se neprosadil.

13:32
    U puku jsou hosté. Bohužel pro ně jim pokus o rychlý protiútok nevyšel.

14:22
    U kotouče jsou hráči švédského týmu. Ti si ale zatím přihrávají jen v obranném pásmu.

14:48
    Lundberg si sjel blíže k bráně a vypálil směrem k tyči. Genoni byl u své pravé tyčky včas a máme zde další komerční pauzu.

14:59
    Lakers jsou usazeni v útočném pásmu, ovšem hostující obrana zatím přistupuje k soupeřům velmi rychle.

15:37
    Bodenmann se ocitl v další gólové příležitosti! Dostal nádhernou žabičku za obranu domácích, jenže jeho bekhendový blafák Andren chytil!

16:32
    I na druhé straně byla vzápětí gólová šance! Netterberg dostal puk v přečíslení dva na jednoho, proti jeho střele z první vytasil skvělý zákrok betonem hostující brankář!

17:05
    Hischier hledal zpoza brány Morina, který byl na hranici brankoviště. Ten vypálil a puk skončil někde pod domácím brankářem.

17:26
    Högberg dostal pas na modrou a chtěl pálit z první. Puk ovšem netrefil a domácí se tak vykázali z útočného pásma.

18:08
    Noreau dostal puk od svého spoluhráče, když viděl, že domácí brankář má stížený výhled, rozhodl se vypálit. Andren měl s jeho pokusem problémy, ale puk za svá záda nepustil.

18:33
    Bern začíná útočnou fázi od svého gólmana, nicméně o kotouč rychle přišel.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:19
    Genoni pomohl svému týmu s rozehrávku, čímž se mu podařilo otupit menší tlak domácího týmu.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání mezi Växjö a SC Bern, po které je stav vyrovnaný 1:1. Tento výsledek posílá do další fáze Ligy mistrů švýcarský tým. K vidění byly i další gólové šance. Více jich měl hostující tým, ale optickou převahu má domácí tým.

20:10
    I úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí tým. Ten musí přidat, jestli chce pomýšlet na postup.

20:33
    Blum zkoušel poslat dlouhý pas na najíždějícího spoluhráče. K tomu se puk nakonec nedostal.

21:24
    Další nepřesná rozehrávka hostujícího týmu. Poté se k němu puk znovu dostal a bylo z toho zakázané uvolnění.

21:49
    Bohm posílal kotouč na bránu. Genoni toho moc neviděl a puk nakonec projel těsně vedle branky.

22:30
    Už to vypadalo, že se Bern konečně dostane do útočného pásma, nicméně o puk rychle přišel.

22:54
    Genoni opět pomohl svému týmu s rozehrávkou, po které se dostal hostujícím tým ke střele. ta byla sražena prvním stojícím hráčem mimo nebezpečí.

23:42
    Domácí tým se opět dostává do vedení! Celkový stav je tak znovu vyrovnán. Bohm vypálil od modré a Genoni vyrazil puk jen před sebe. Tam se nejrychleji zorientoval LIAM REDDOX, jenž dostal puk za brankáře.
    Asistence: Oliver Bohm a Linus Fröberg.
    23:42 REDDOX - 2:1

24:29
    Bern je u puku a hledá cestičku, kterou by se dostal do útočného pásma, nicméně domácí si dobře střeží střední pásmo.

25:26
    Tuhý boj probíhal o kotouč za brankou hostů. Nakonec se ho zmocnil Hischier, který ho vyvezl za obrannou modrou.

25:47
    Brodecki si sjel na střelu ze slibné pozice. Proti tomuto pokusu předvedl reflexivní zákrok hostující brankář!

26:18
    Opět jsou to hráči Lakers, kteří jsou nastěhováni u soupeře v útočném pásmu, ani tentokrát z toho nic nebylo.

27:10
    V této třetině je to především tým Växjö, který ohrožuje branku soupeře. Teď se puk potuloval v brankovišti, ovšem hosté ho stihli včas odpálit.

28:17
    Rosén se rozhodl pro střelu, tu vyrazil Genoni ramenem do rohu kluziště.

29:02
    Stále jsou to hráči v modrém, kdo útočí. Přesto jsme viděli minimum střeleckých příležitostí.

29:20
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Carnbäck – 2 min., podražení).

29:24
    Buly vyhráli domácí hráči ve svém obranném pásmu a bez problémů vyhodili.

29:47
    Nyní už je Bern v útočném pásmu, kde si rozestavil přesilovkový vzorec.

30:26
    Obrovské šance hostů na srovnání utkání! Noreau dostal křižný pas, jenže proti jeho střele se domácí brankář přesunul. K dorážce se poté dostal Schrwey, ale ani jeho střela neskončila brankou!

31:20
    Domácí tým toto oslabení přežil, ovšem bylo to s velkou dávkou štěstí.

31:58
    Nádherná střela hostí se odrazila od tyče!

32:07
    Hosty by tato početní výhoda mohla nakopnout, jelikož v druhé třetině jsou jasně horším týmem.

32:42
    Lakers mají puk na svých hokejkách, a díky troše náhody se dostaly do gólovky! Chyba na straně hostí a k puku se dostal Reddox, jenž branku minul!

33:14
    Domácí tým je v obrovském tlaku a připisují si dobré střely! Díky Geonimu je to stále jen o jednu branku.

34:18
    Nahození se jen odrazilo od bruslí hostujícího hráče a Bern může konečně vyvézt puk.

35:04
    Hosté budou hrát opět přesilovou hru. Zatím hrají v šestí hráčích v poli a mají tlak.

35:36
    Heim se dostal ke střele, ta ale bránu minula. Poté se puk odklouzal do středního pásma.

35:44
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Nilsson – 2 min., podražení).

35:51
    Domácí tým se ihned osvobozuje.

36:23
    Nádherná kombinace hostí nekončí brankou! Sherwey dostal skvělý pas na brankoviště, jenže následná střela nebyla přesná!

37:00
    Bern je stále v tlaku, nicméně gólový zásah přidat ještě nedokázal. Přestože měl velmi dobré šance.

37:26
    Domácí tým se konečně osvobozuje.

37:44
    Växjö hraje v pěti.

37:47
    Krátce po vypršení trestu domácího hráče kotouč poskakoval v brankovišti, Brankář Lakers ho stihl odpálit jen tak tak!

38:51
    Hra ztratila na tempu, ale hosté se začínají zlepšovat a připisují si nebezpečné střely.

39:00
    Poslední minuta ve druhé třetině.

39:35
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale moc času nemají.

39:46
    Přesto zde byla další šance na srovnání stavu! Andren vyrazil těžkou střelu jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Arcobello, jenž jen trefil domácího brankáře!

40:00

Je za námi i druhá třetina, po které vede domácí tým o jednu branku. V tomto případě by se šlo do prodloužení. Lakers byli ve druhé třetině lepší po patnáct minut. Poté ale měl Bern obrovský tlak a branka visela ze vzduchu. Přesto si Andren připsal čisté konto v této třetině.

40:10
    Ihned po deseti vteřinách zde máme zakázané uvolnění hostujícího týmu.

40:17
    Nahození Bohma nebyla přesné ani trochu. Šel jen do zadního mantinelu, poté se strhl boj o puk.

40:54
    Střela Calofa trefila jen prvního stojícího obránce Bernu, od kterého se puk odrazil k mantinelu.

41:25
    Lakers vedou o dvě branky! Tento stav by je posouval do semifinále Ligy mistrů! ELIAS PETTERSSON dostal puk do gólové pozice a nemýlil se. Svou ránu poslal přesně pod horní víko!
    Asistence: Liam Reddox a Linus Högberg.
    41:25 PETTERSSON - 3:1

42:29
    Nyní jsou to hosté, kdo musí útočit, jelikož musí vstřelit alespoň jeden gól, aby se hrálo prodloužení.

42:59
    Jenže obrana domácích je zatím velmi pevná.

43:09
    Přesto se hráč Bernu dostal do samostatného nájezdu. Jeho střelu mezi betony si ale Andren skvěle pohlídal!

43:34
    Vyloučení v týmu SC Bern (Raymond – 2 min., podražení).

43:49
    Útočník hostujícího týmu skvěle vystihl rozehrávku domácích a poslal puk do středního pásma.

44:16
    Växjö rychle využívá svou přesilovou hru a pro Bern začíná být situace kritická! ROBERT ROSÉN dostal nabito od svého obránce a trefil přesně mezírku u tyče! Nádherná střela domácího borce.
    Asistence: Joel Persson a Brendan Shinnimin.
    44:16 ROSÉN - 4:1

44:49
    Morin se dostal k odraženému puku, jenže dorážka se nevešla mezi tři tyče. Toto by mohlo hosty mrzet.

46:16
    Střela hostujícího obránce od modré čáry nebyla přesná. Genoni nemusel zasahovat.

46:27
    Vyloučení v týmu SC Bern (Scherwey – 2 min., sekání).

47:09
    Už to vypadalo, že se Bern konečně osvobodí, ale domácí hráč vše stihli na poslední chvíli zachránit.

47:43
    Tentokrát se to hostům konečně povedlo.

48:19
    Střelu z vrcholu kruhů vytěsnil Genoni mimo nebezpečí a domácím pomalu končí přesilovka.

48:27
    Bern hraje v plném počtu.

49:06
    Jenže Bernu se v této třetině nedaří dostat do útočné třetiny. Zatím měli jen jednu větší šanci.

49:44
    Anderson dostal nabito, nicméně svou střelou trefil jen prvního stojícího hráče.

50:07
    Poté jsou u puku opět domácí, kteří hledají skulinku, jak by mohli zakončit.

50:41
    Střela útočníka Bernu byla hodně nepřesná.

51:28
    Noreau jel se spoluhráčem do přečíslení, ten byl ale dobře bráněn a hostující útočník se rozhodl to vzít na sebe. Za Andrenem zazněla jen tyč!

52:36
    Netterberg poslal pas mezi dvěma protihráči, díky čemuž mohl jeho spoluhráč zakončovat z bezprostřední blízkosti. Tato střela také nenašla prostor mezi třemi tyčemi.

53:24
    Hosté jsou v útočném pásmu a byla z toho gólová šance! Arcobello měl na hokejce puk, když si sjel k tyči. Zde už byl natáhnutý Adren. Bernský útočník přestřelil branku!

53:52
    Přesto se hosté prosazují a dramatizují utkání! Střelu hostujícího obránce srazila domácí obrana na hůl MARCA ARCOBELLA, jenže procpal puk za záda domácího brankáře.
    Asistence: Tristan Scherwey a Ramón Untersander.
    53:52 ARCOBELLO - 4:2

55:57
    Bernu se čas povážlivě krátí. Když už se dostane do útočného pásma, rychle o něj přijde.

56:35
    Bodenmann se snažil zavézt kotouč do útočného pásma, nicméně jeho cesta skončila ve středním pásmu.

57:15
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Rosén – 2 min., podražení).

57:48
    Arcobello mohl zkompletovat hattrick a srovnat stav dvojzápasu. Jeho střela ale trefila jen tyč!

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:06
    Bern to po oddechovém čase zkouší v šesti! Sám se ale vyhnal z útočného pásma a začíná od své branky.

58:22
    Bodenmann tečoval nahození svého obránce, ale Andren přidal skvělý zákrok lapačkou!

58:52
    Puk poskakoval po brankovišti, ovšem Bern ho nedokázal dostat za brankovou čáru! Obrovské šance hostí.

59:13
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Bohm – 2 min., krosček).

59:15
    Domácí jsou ve čtyřech!

59:37
    Jeden z hostí se dostal s pukem na útočné modré, kde byl sestřelen a rozhodčí měl pískat faul. Píšťalka ale zůstala němá.

59:59
    Vhazování po pravici Andrena! Vteřina od konce.

Je konec! Växjö si nakonec pohlídalo dvoubrankový náskok, i když hosté měli velmi slušné šance. Domácí se tedy dostali do semifinále Ligy mistrů, kde možná vyzvou jeden z českých týmů!

Ode mne je to pro dnešek vše, někdy zase napočtenou!

Utkání sledovalo 1 275 diváků! (20:37:02)

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 3. Calof (Bohm, Persson), 24. Reddox (Bohm, Fröberg), 42. Pettersson (Reddox, Högberg), 45. Rosén (Persson, Shinnimin) – 9. Arcobello (Ebbett), 54. Arcobello (Scherwey, Untersander)

Rozhodčí: Heikkinen, Fonselius – Lundgren. Nyqvist

Diváci: 1275
    05.12.2017
    Bern - Växjö 3:2

Branky a nahrávky: 3. Haas (Blum), 28. Bodenmann (Raymond, Haas), 56. Untersander (Arcobello, Rüfenacht) – 44. Fröberg, 47. Rosén (Calof, Kiiskinen)