TK HC Škoda Plzeň ke spolupráci s DHL | (kon.) |
Sprint mužů, 10 km, Annecy | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) |
SuperG mužů, Val Gardena | Vítěz: J. Ferstl (GER) (kon.) |
Kvalifikace HS140, Engelberg | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
Obří slalom žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.) |
konec
SP - sprint mužů, 10 km, Annecy
Vítěz: J. T. Bø (NOR)
Karel Jedlička
Celkové pořadí:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 22:16,9
2. Martin Fourcade (FRA) +21,1
3. Antonin Guigonnat (FRA) +34,7
4. Simon Schempp (GER) +41,8
5. Simon Desthieux (FRA) +45,7
6. Anton Šipulin (RUS) +54,9 (1 trestné kolo)
7. Fredrik Gjessbakk (NOR) +58,4
8. Timofej Lapšin (KOR) +1:05,1
9. Dominik Windisch (ITA) +1:07,6
10. Tim Burke (USA) +1:08,2
11. Benjamin Weger (SUI) +1:08,5
12. Benedikt Doll (GER) +1:08,7 (2)
13. Jakov Fak (SLO) +1:09,6 (1)
14. Kalev Ermits (EST) +1:10,9
15. Anton Babikov (RUS) +1:12,7
16. Scott Gow (CAN) +1:13,5
17. Sean Doherty (USA) +1:20,2
18. Alexandr Loginov (RUS) +1:20,5 (2)
19. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:28,2 (1)
20. Matvej Jelisejev (RUS) +1:28,6 (1)
21. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:30,7 (1)
22. Arnd Peiffer (GER) +1:31,9 (1)
23. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:32,2 (1)
24. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:33,6 (2)
25. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:33,9 (2)
26. Simon Eder (AUT) +1:36,8 (2)
27. Vladimir Iliev (BUL) +1:37,5 (1)
28. Tobias Eberhard (AUT) +1:38,1 (1)
29. Martin Otčenáš (SVK) +1:43,8 (1)
30. Christian Gow (CAN) +1:44,2
31. Tero Seppälä (FIN) +1:45,4 (2)
32. Thomas Bormolini (ITA) +1:46,3
33. Serafin Wiestner (SUI) +1:46,7 (1)
34. Michal Krčmář (CZE) +1:49,3 (1)
35. Lowell Bailey (USA) +1:49,5 (1)
36. Fabien Claude (FRA) +1:51,0
37. Ondřej Moravec (CZE) +1:52,4 (2)
38. Johannes Kühn (GER) +1:53,3 (2)
39. Tuomas Gronman (FIN) +1:53,4
40. Lukas Hofer (ITA) +1:54,1 (3)
41. Michal Šlesingr (CZE) +1:57,0
...
47. Tomáš Krupčík (CZE) +2:10,5 (1)
50. Matej Kazár (SVK) +2:14,8
64. Stanislav Bartko (SVK) +2:30,5 (2)
68. Michal Šíma (SVK) +2:39,7 (2)
84. Adam Václavík (CZE) +3:15,1 (4)
Startovní listina
1. Philipp Nawrath (GER)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Jean-Guillaume Beatrix (FRA)
4. Michal Šlesingr (CZE)
5. Miha Dovžan (SLO)
6. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
7. Sean Doherty (USA)
8. Brendan Green (CAN)
9. Matvej Jelisejev (RUS)
10. Dominik Windisch (ITA)
11. Simon Schempp (GER)
12. Benjamin Weger (SUI)
13. George Buta (ROU)
14. Fredrik Lindström (SWE)
15. Arnd Peiffer (GER)
16. Tarjei Bø (NOR)
17. Lowell Bailey (USA)
18. Timofej Lapšin (KOR)
19. Quentin Fillon Maillet (FRA)
20. Rene Zahkna (EST)
21. Lars Helge Birkeland (NOR)
22. Erik Lesser (GER)
23. Vytautas Strolia (LTU)
24. Johannes Thingnes Bø (NOR)
25. Michal Krčmář (CZE)
26. Klemen Bauer (SLO)
27. Tero Seppälä (FIN)
28. Sebastian Samuelsson (SWE)
29. Simon Desthieux (FRA)
30. Nathan Smith (CAN)
31. Martin Fourcade (FRA)
32. Ruslan Tkalenko (UKR)
33. Ondřej Moravec (CZE)
34. Jakov Fak (SLO)
35. Maxim Cvetkov (RUS)
36. Mikito Tačizaki (JPN)
37. Raman Jaljotnau (BLR)
38. Simon Eder (AUT)
39. Alexandr Loginov (RUS)
40. Tim Burke (USA)
41. Mario Dolder (SUI)
42. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
43. Krešimir Crnković (CRO)
44. Mitja Drinovec (SLO)
45. Anton Babikov (RUS)
46. Erlend Bjøntegaard (NOR)
47. Lukas Hofer (ITA)
48. Grzegorz Guzik (POL)
49. Johannes Kühn (GER)
50. Christian Gow (CAN)
51. Kalev Ermits (EST)
52. Dzmitryj Abašau (BLR)
53. Adam Václavík (CZE)
54. Matej Kazár (SVK)
55. Tobias Eberhard (AUT)
56. Olli Hiidensalo (FIN)
57. Jesper Nelin (SWE)
58. Cukasa Kobonoki (JPN)
59. Vladimir Iliev (BUL)
60. Fabien Claude (FRA)
61. Sven Grossegger (AUT)
62. Artěm Tiščenko (UKR)
63. Łukasz Szczurek (POL)
64. Cornel Puchianu (ROU)
65. Julian Eberhard (AUT)
66. Krasimir Anev (BUL)
67. Edin Hodžić (SRB)
68. Mjong-čchol Im (KOR)
69. Martin Otčenáš (SVK)
70. Tomas Kaukenas (LTU)
71. Simon Fourcade (FRA)
72. Thomas Bormolini (ITA)
73. Scott Dixon (GBR)
74. Roman Jeremin (KAZ)
75. Leif Nordgren (USA)
76. Olegs Muiznieks (LAT)
77. Jeremy Finello (SUI)
78. Vladislav Vitěnko (KAZ)
79. Oleksandr Žirnij (UKR)
80. Apostolos Angelis (GRE)
81. Tomáš Krupčík (CZE)
82. Michal Šíma (SVK)
83. Jevgenij Garaničev (RUS)
84. Anton Šipulin (RUS)
85. Karol Dombrovski (LTU)
86. Maxim Ivko (UKR)
87. Fredrik Gjessbakk (NOR)
88. Antonin Guigonnat (FRA)
89. Thierry Chenal (ITA)
90. Serafin Wiestner (SUI)
91. Andrij Docenko (UKR)
92. Benedikt Doll (GER)
93. Anton Smolski (BLR)
94. Timur Kuc (KAZ)
95. David Komatz (AUT)
96. Daumants Lūsa (LAT)
97. Tuomas Gronman (FIN)
98. Timur Chamitgatin (KAZ)
99. Antonin Guigonnat (FRA)
100. Stanislav Bartko (SVK)
101. Mihail Klečerov (BUL)
102. Anton Sinapov (BUL)
103. Remus Faur (ROU)
104. Peppe Femling (SWE)
105. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
106. Paul Schommer (USA)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 22:16,9
2. Martin Fourcade (FRA) +21,1
3. Antonin Guigonnat (FRA) +34,7
4. Simon Schempp (GER) +41,8
5. Simon Desthieux (FRA) +45,7
6. Anton Šipulin (RUS) +54,9 (1 trestné kolo)
7. Fredrik Gjessbakk (NOR) +58,4
8. Timofej Lapšin (KOR) +1:05,1
9. Dominik Windisch (ITA) +1:07,6
10. Tim Burke (USA) +1:08,2
11. Benjamin Weger (SUI) +1:08,5
12. Benedikt Doll (GER) +1:08,7 (2)
13. Jakov Fak (SLO) +1:09,6 (1)
14. Kalev Ermits (EST) +1:10,9
15. Anton Babikov (RUS) +1:12,7
16. Scott Gow (CAN) +1:13,5
17. Sean Doherty (USA) +1:20,2
18. Alexandr Loginov (RUS) +1:20,5 (2)
19. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:28,2 (1)
20. Matvej Jelisejev (RUS) +1:28,6 (1)
21. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:30,7 (1)
22. Arnd Peiffer (GER) +1:31,9 (1)
23. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:32,2 (1)
24. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:33,6 (2)
25. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:33,9 (2)
26. Simon Eder (AUT) +1:36,8 (2)
27. Vladimir Iliev (BUL) +1:37,5 (1)
28. Tobias Eberhard (AUT) +1:38,1 (1)
29. Martin Otčenáš (SVK) +1:43,8 (1)
30. Christian Gow (CAN) +1:44,2
31. Tero Seppälä (FIN) +1:45,4 (2)
32. Thomas Bormolini (ITA) +1:46,3
33. Serafin Wiestner (SUI) +1:46,7 (1)
34. Michal Krčmář (CZE) +1:49,3 (1)
35. Lowell Bailey (USA) +1:49,5 (1)
36. Fabien Claude (FRA) +1:51,0
37. Ondřej Moravec (CZE) +1:52,4 (2)
38. Johannes Kühn (GER) +1:53,3 (2)
39. Tuomas Gronman (FIN) +1:53,4
40. Lukas Hofer (ITA) +1:54,1 (3)
41. Michal Šlesingr (CZE) +1:57,0
...
47. Tomáš Krupčík (CZE) +2:10,5 (1)
50. Matej Kazár (SVK) +2:14,8
64. Stanislav Bartko (SVK) +2:30,5 (2)
68. Michal Šíma (SVK) +2:39,7 (2)
84. Adam Václavík (CZE) +3:15,1 (4)
Startovní listina
1. Philipp Nawrath (GER)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Jean-Guillaume Beatrix (FRA)
4. Michal Šlesingr (CZE)
5. Miha Dovžan (SLO)
6. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
7. Sean Doherty (USA)
8. Brendan Green (CAN)
9. Matvej Jelisejev (RUS)
10. Dominik Windisch (ITA)
11. Simon Schempp (GER)
12. Benjamin Weger (SUI)
13. George Buta (ROU)
14. Fredrik Lindström (SWE)
15. Arnd Peiffer (GER)
16. Tarjei Bø (NOR)
17. Lowell Bailey (USA)
18. Timofej Lapšin (KOR)
19. Quentin Fillon Maillet (FRA)
20. Rene Zahkna (EST)
21. Lars Helge Birkeland (NOR)
22. Erik Lesser (GER)
23. Vytautas Strolia (LTU)
24. Johannes Thingnes Bø (NOR)
25. Michal Krčmář (CZE)
26. Klemen Bauer (SLO)
27. Tero Seppälä (FIN)
28. Sebastian Samuelsson (SWE)
29. Simon Desthieux (FRA)
30. Nathan Smith (CAN)
31. Martin Fourcade (FRA)
32. Ruslan Tkalenko (UKR)
33. Ondřej Moravec (CZE)
34. Jakov Fak (SLO)
35. Maxim Cvetkov (RUS)
36. Mikito Tačizaki (JPN)
37. Raman Jaljotnau (BLR)
38. Simon Eder (AUT)
39. Alexandr Loginov (RUS)
40. Tim Burke (USA)
41. Mario Dolder (SUI)
42. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
43. Krešimir Crnković (CRO)
44. Mitja Drinovec (SLO)
45. Anton Babikov (RUS)
46. Erlend Bjøntegaard (NOR)
47. Lukas Hofer (ITA)
48. Grzegorz Guzik (POL)
49. Johannes Kühn (GER)
50. Christian Gow (CAN)
51. Kalev Ermits (EST)
52. Dzmitryj Abašau (BLR)
53. Adam Václavík (CZE)
54. Matej Kazár (SVK)
55. Tobias Eberhard (AUT)
56. Olli Hiidensalo (FIN)
57. Jesper Nelin (SWE)
58. Cukasa Kobonoki (JPN)
59. Vladimir Iliev (BUL)
60. Fabien Claude (FRA)
61. Sven Grossegger (AUT)
62. Artěm Tiščenko (UKR)
63. Łukasz Szczurek (POL)
64. Cornel Puchianu (ROU)
65. Julian Eberhard (AUT)
66. Krasimir Anev (BUL)
67. Edin Hodžić (SRB)
68. Mjong-čchol Im (KOR)
69. Martin Otčenáš (SVK)
70. Tomas Kaukenas (LTU)
71. Simon Fourcade (FRA)
72. Thomas Bormolini (ITA)
73. Scott Dixon (GBR)
74. Roman Jeremin (KAZ)
75. Leif Nordgren (USA)
76. Olegs Muiznieks (LAT)
77. Jeremy Finello (SUI)
78. Vladislav Vitěnko (KAZ)
79. Oleksandr Žirnij (UKR)
80. Apostolos Angelis (GRE)
81. Tomáš Krupčík (CZE)
82. Michal Šíma (SVK)
83. Jevgenij Garaničev (RUS)
84. Anton Šipulin (RUS)
85. Karol Dombrovski (LTU)
86. Maxim Ivko (UKR)
87. Fredrik Gjessbakk (NOR)
88. Antonin Guigonnat (FRA)
89. Thierry Chenal (ITA)
90. Serafin Wiestner (SUI)
91. Andrij Docenko (UKR)
92. Benedikt Doll (GER)
93. Anton Smolski (BLR)
94. Timur Kuc (KAZ)
95. David Komatz (AUT)
96. Daumants Lūsa (LAT)
97. Tuomas Gronman (FIN)
98. Timur Chamitgatin (KAZ)
99. Antonin Guigonnat (FRA)
100. Stanislav Bartko (SVK)
101. Mihail Klečerov (BUL)
102. Anton Sinapov (BUL)
103. Remus Faur (ROU)
104. Peppe Femling (SWE)
105. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
106. Paul Schommer (USA)
Běžecky ovládl závod vítězný J.T. Bø o čtvrt minuty před M. Fourcadem, přičemž jeho náskok se každým okruhem mírně navyšoval. Třetí nejrychlejší běh měl Benedikt Doll. Závod rozběhl velmi svižně i Rastorgujevs, v úvodním okruhu měl třetí, v závěrečném ale až osmnáctý čas.
Češi a Slováci? Žádná sláva: 31. Moravec, 32. Krčmář, 46. Otčenáš, 47. Kazár, 52. Václavík, 55. Bartko, 61. Šíma, 69.-70. Šlesingr a Krupčík.
Slovenský biatlonista Martin Otčenáš si zajel první body v sezóně 28. místem, mezi šedesátku postupujících do stíhacího závodu se vešel ještě Matej Kazár.
Českým biatlonistům závod vůbec nevyšel, nejlepší Michal Krčmář dojel na 34. místě, bodoval ještě 37. Ondřej Moravec. Do stíhačky se kvalifikovali také Šlesingr s Krupčíkem.
Krupčík ze 46. místa postoupí do stíhačky, Václavík už je ze hry venku.