Chaves – Rio Ave 1:1 (kon.) | Feirense – Setúbal 1:0 (kon.) | Sporting – Portimonense 2:0 (kon.)
Tondela – Benfica 1:5 (kon.)
GD Chaves
1:1 (0:1)
Rio Ave FC
Neděle 17.12.2017, 17:00 • Estadio Municipal de Chaves (Chaves) • Portugalská Primeira Liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování portugalské Primeira Ligy! V dnešním 15.kole se představí domácí Chaves, které vyzve Rio Ave. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Chaves se momentálně nachází na solidní deváté pozici. Na svém kontě mají 18 bodů za pět výher a tři remízy. Skóre mají záporné 16:19. Z posledních pěti utkání dokázali získat 10 bodů za tři výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu je s čtyřmi góly William.

Rio Ave se nachází na šestém místě nejvyšší portugalské soutěže. Na svém kontě mají 23 bodů za sedm výher a dvě remízy. Skóre mají kladné 16:11. Z posledních pěti utkání dokázali získat 9 bodů za tři výhry. Nejlepší střelec svého týmu je s čtyřmi góly Guedes.

Posledních pět vzájemných utkání:
    14.05.17 Chaves-Rio Ave 2 : 2
    08.01.17 Rio Ave-Chaves 2 : 2
    27.10.16 Rio Ave-Chaves 2 : 1 (1 : 1)
    17.12.14 Rio Ave-Chaves 2 : 0
    16.11.14 Rio Ave-Chaves 1 : 0 (0 : 0)

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GD Chaves: Filipe – Djavan, D. Duarte, Maras, Paulinho – Tiba, Jefferson, Bressan – Matheus Pereira, Platiny, Davidson.
    Náhradníci: Novo – Jorginho, William, Elhouni, Furlan, Patrao, Massaia.

Rio Ave FC: Cássio – Y. Ribeiro, Marcao, Marcelo, Nadjack – Pelé, Tarantini – Novais, R. Ribeiro, F. Geraldes – H. Guedes.
    Náhradníci: R. Vieira – N. Santos, Gabrielzinho, Leandrinho, Monte, Yazalde, Barreto.

Rozhodčí: Bruno Paixão.

1

1
    Chaves obléklo tmavé dresy, Rio Ave zelené.

2
    Do první kombinace se hnali hostující borci, nicméně Ribeiro udělal chybu v přihrávce, míč má brankář Antonio Filipe.

3
    Po faulu Jeffersona bude mít Rio Ave první volný přímý kop.

4
    Hosté jsou v prvních sekundách lepší a Chaves se nemůže dostat na svou útočnou polovinu.

5
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Matheus Pereira.

6
    Jeden z domácích hráčů si opět pomohl faulem a Rio Ave to hodně zlehčují.

7
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je JOAO NOVAIS, který se postavil k míči a krásnou ranou do pravé šibenice posílá Rio Ave zaslouženě do vedení 1:0!
    7. Joao NOVAIS - 0:1

8
    Chaves se po dlouhé době dostalo k míči, jenže zatím se nemůžou dostat přes půlí čáru.

9
    První rohový kop pro domácí celek.

10
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť roh zahráli na krátko a poté Pedro Tiba nepřesně hledal Nikola Marase. Cassio bude odkopávat od brány.

11
    Jefferson neviděl žádného volného hráče a tak vrátil míč zpátky na své obránce.

12
    Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (GD Chaves).

13
    Joao Novais tentokrát nadýchaným míčem hledal Marcela, jenže ten byl dobře hlídaný.

14
    Následně do rychlého brejku utíkal Davidson, nicméně si předkopl míč daleko od sebe, Cassio si vyběhl a stihl míč odpravit do zázemí.

15
    Hélder Guedes se krásně uvolnil, přihrál na levé křídlo na Joao Novais, který vystřelil k levé tyči, jenže domácí brankář António Filipe tuto střelu vykryl.

16
    Standardní situaci budou mít domácí hráči.

17
    Matheus Pereira se postavil k míči, nicméně svůj pokus zatočil špatně. Cassio v pohodě posílá míč za brankovou čáru. Rohový kop pro Chaves.

18
    Ten se bude opakovat, protože Cassio opět předvedl své umění před Davidsonem.

19
    Tentokrát roh nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Marcelo.

20
    Rio Ave kombinuje na své polovině a zkušeně uklidňuje hru, protože se domácí Chaves postupně zvedává.

21
    Nadjack si dobře pokryl tělem míč a bude vhazovat poblíž svého pokutového území.

22
    Chaves bude mít volný přímý kop zhruba z třiceti metrů po dalším faulu. Opět se potvrzují slova, že portugalská nejvyšší soutěž je plná faulů.

23
    K zakončení se dostal Renan Bressan, nicméně jeho pokus letí těsně nad bránu Cassia.

24
    Tento hostující brankář nepřesně rozehrál. Chaves bude vhazovat na pravé straně, konkrétně Paulinho.

25
    Žlutou kartu dostává Renan Bressan (GD Chaves).

26
    Francisco Geraldes směřoval míč do pravé šibenice, jenže netrefil tento cíl zhruba o dva metry.

27
    Opět sudí Bruno Paixão píská faul, tentokrát uprostřed hřiště, kde Ribeiro fauloval Platinyho.

28
    Rohový kop pro domácí celek.

29
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Marcao.

30
    Domingos Duarte krásně odstavil od míče dobře rozběhnutého Hélder Guedese, který je v první půlhodince velice agilní.

31
    Chaves kombinuje na pravém křídle. Uvidíme, co dokážou vymyslet.

32
    Davidson vymyslel centr do pokutového území. To se ale nelíbilo Yuri Ribeiro vi, který posílá míč na další rohový kop.

33
    Roh byl zahrán velice nepřesně, protože míč měl příliš velkou sílu. Cassio bude odkopávat od brány.

34
    Rio Ave opět drží míč na své polovině hřiště, protože Chaves je v posledních minutách o pýr chlupů lepší.

35
    Yuri Ribeiro si dokázal poradit s Renan Bressanem.

36
    Nepřesná přihrávka Francisco Geraldes končí za brankovou čarou. António Filipe bude odkopávat od brány.

37
    Hélder Guedes se dostal do obrovské šance z bezprostřední blízkosti, jenže domácí brankář António Filipe předvedl úchvatný zákrok.

38
    Rohový kop pro hostující Rio Ave.

39

40

41
    Hosté si přihrávají na své útočné polovině a čekají na volné okýnko v oraně Chavesu.

42
    Nepřesnou přihrávku vyslal hostující Rúben Ribeiro. António Filipe bude odkopávat od brány.

43
    Žlutou kartu dostává Nadjack (Rio Ave FC).

44

45
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Nikola Maras.

45+1
    Rozhodčí Bruno Paixão se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme docela zajímavou první půli mezi Chavesem a Rio Ave, které končí výhrou hostů 0:1, když se v 7. minutě prosadil parádní způsobem Novais. Rio Ave si připravilo pár slibných zakončení, jenže domácí brankář čaroval. Uvidíme, co předvedou oba celky v druhé půli.

46

46
    Chaves rozehrálo druhý poločas.

47
    Nepřesné zpracování Francisca Geraldese končí u domácího obránce Djavana, který uklidňuje své spoluhráče.

48
    K zakončení se dostal domácí Platiny, jenže Cassio bez problémů chytá.

49
    Na zemi leží jeden z hostujících hráčů a drží se za levou nohu.

50
    Žlutou kartu dostává Matheus Pereira (GD Chaves).

51
    Hra je hodně rozkouskovaná, protože hostující hráči jsou pod palbou faulů.

52
    Nadjack vybojoval vhazování, následně se do brejku hnal domácí Jefferson, jenže ten nepřesně přihrál na pravé křídlo, kde operuje Davidson.

53
    Rio Ave v klidu kombinuje na své polovině hřiště a očividně nikam nespěchá, ani nemá důvod.

54
    Nepřesnou přihrávku vyslal Pelé . António Filipe bude odkopávat od brány.

55
    Domácí fanoušci se dožadovali penalty poté, co Platiny teatrálně spadl uvnitř pokutového území. Bruno Paixão zůstává klidný.

56
    Nepřesnou přihrávku vyslal Renan Bressan. Cassio bude odkopávat od brány.

57
    Rio Ave hraje uvolněně a drží míč.

58
    Chaves napadá až na polovině hřiště, pokud chtějí vyrovnat, měli by to okamžitě změnit.

59

60
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Marcelo.

61
    Útočným faulem se provinil domácí útočník Davidson.

62
    Cassio musel vyběhnout, aby nešel Platiny sám na bránu.

63
    Domácí trenér Castro už připravil své první střídání v utkání.

64
    Hosté kombinují kolem pokutového území Chavesu, který začíná být hodně nervózní.

65
    Dalším faulem se provinil domácí Domingos Duarte. Nedivil bych se, kdyby ještě dostali domácí nějakou červenou kartu.

66
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Davidson, přichází Hamdou Elhouni.

67
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Jefferson, přichází Patrao.

68
    Domácí trenér Castro nakonec posílá na hřiště dva nové hráče, posiluje hlavně útočnou složku hry. Uvidíme, zda to přinese ovoce.

69
    Rúben Ribeiro se drží za své pohlavní orgány. Tohle je vždy nepříjemné.

70
    Francisco Geraldes se nedokázal dostat přes dobře bránícího Djavana, který bude vhazovat.

71
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Hamdou Elhouni. Pokud se nepletu, již třetí ofsajd domácího mužstva.

72
    Devátý rohový kop pro Chaves.

73
    Chaves právě vstřelil branku!
    Autorem branky je RENAN BRESSAN, který si na hranici vápna dostal k odraženému míči, který napálil přesně k pravé tyči.
    73. Renan BRESSAN - 1:1

74
    Chaves s velkým štěstím vyrovnalo. Uvidíme, co se ještě přihodí v poslední dvacetiminutovce, počítám i nastavení.

75
    Červenou kartu dostává Marcelo (Rio Ave FC).
    75. Červená karta

76
    Marcelo tomu stále nemůže uvěřit. Faul to byl, poté co šlápl na nohu Guedese.

77
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Francisco Geraldes, přichází Nélson Monte.

78
    Rio Ave si za tři minuty ztratilo velice dobře rozehraný zápas a ještě budou rádi, když získají alespoň bod.

79
    K zakončení se dostal domácí Patrao, jenže míjí bránu Cassio zhruba o tři metry.

80
    Hosté drží míč a nikam se neženou, stejně jako celý druhý poločas.

81
    Hostující trenér Cardoso bude podruhé v utkání střídat.

82
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Hélder Guedes, přichází Nuno Santos.

83
    Hra je hodně nervózní, oba celky hrají o hodně.

84
    Žlutou kartu dostává Cássio (Rio Ave FC).

85
    Žlutou kartu dostává Tarantini (Rio Ave FC).

86
    Žlutou kartu dostává Rúben Ribeiro (Rio Ave FC).

87
    Rio Ave se brání ze všech sil a logicky často faulují a přerušují hru.

88
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Platiny, přichází William.

89
    Hosté drží míč na své útočné polovině a střádají cenné vteřinky.

90
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Joao Novais, přichází Óscar Barreto.

90+1
    Rozhodčí Bruno Paixão se rozhodl, že nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Nepřesnou přihrávku vyslal William. Cassio bude odkopávat od brány.

90+3
    Hosté kombinují kolem pokutového území a snaží se vstřelit rozhodující branku.

90+5

Sledovali jsme utkání mezi Chaves a Rio Ave, které končí zřejmě zaslouženou remízou 1:1. Za domácí se v 73.minutě prosadil Bressan, za hosty se trefil Novais po parádním volném přímém kopu. Rio Ave mohlo v pohodě vyhrát, jenže v 75.minutě dostal červenu kartu Marcelo a tak jsou rádi i za bod. Chaves zůstává na devátém místě, Rio Ave se posouvá na šestou příčku.

Přeju hezký večer a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:12:59)