Boston – Columbus 7:2 (kon.) | New Jersey – Anaheim 5:3 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 1:4 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Edmonton – San Jose 5:3 (kon.) | Toronto – Carolina 8:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Úterý 19.12.2017, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Pittsburgh po sérii třech porážek vyhrál v Arizoně a v úterý v noci se bude snažit podruhé v řadě zvítězit v Pepsi Center proti Coloradu. Avalanche vyhráli pouze jeden z posledních pěti domácích zápasů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, Barberio, Nemeth, Barrie, Girard, A. Lindholm – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Jost, Jakupov – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Andrighetto, Compher, C. Wilson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Hunwick, Cole – Guentzel, Crosby (C), Rust – Sheary, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Sheahan, Kühnhackl – Archibald, Rowney, Reaves.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Garrett Rank. Čároví: Ryan Gibbons, Brian Murphy.

00:01

00:01
    Na úvodní vhazování se postavili Nathan MacKinnon a Sidney Crosby. Úspěšnější byl domácí útočník.

00:31
    Mikko Rantanen vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Matt Murray si připsal první zákrok.

01:28
    Phil Kessel vypálil od modré čáry a Semjon Varlamov jeho pokus vyrazil, stejně jako následnou dorážku Jevgenije Malkina z blízkosti!

04:23
    Riley Sheahan se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Semjona Varlamova ale nepřekonal!

05:04
    Colorado právě vstřelilo branku!
    TYSON BARRIE na levém křídle nádherně vystřelil od modré čáry a Colorado vede 1:0! Asistence: Matt Nieto.
    05:04 Tyson BARRIE - 1:0

08:06
    Avalanche se zatim podruhé skórovat nepodařilo a na opačné straně mohl vyrovnat Kris Letang, jeho střelu od modré čáry ale ukryl v náručí Semjon Varlamov.

09:29
    Zatím sledujeme velice ofenzivní hokej z obou stran a hodně střel, gól ale zatím padl jeden.

10:33
    Jevgenij Malkin na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Semjon Varlamov puk ukryl ve výstroji.

10:39
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins odpověděli na úvodní gól Colorada stejnou mincí, když se na pravém křídle střelou od modré čáry prosadil CHAD RUHWEDEL a vyrovnal na 1:1! Asistence: Carter Rowney.
    10:39 Chad RUHWEDEL - 1:1

10:52
    Nikita Zadorov fauloval Krise Letanga a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

11:40
    Jevgenij Malkin se neprosadil a na opačné straně mohl skórovat při vlastním oslabení Carl Söderberg, jeho doražku z blízkosti ale zastavil Matt Murray!

12:52
    Vyloučený Nikita Zadorov naskočil z trestné lavice na led a Colorado zvládlo první oslabení.

15:55
    Colorado se v rozmezí několika sekund dostalo ke třem střelám, které Matt Murray pochytal.

17:00
    Chad Ruhwedel podruhé v zápase vystřelil od modré čáry, bránu Semjona Varlamova ale opět minul.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Pittsburgh měl více ze hry, jako první ale udeřilo Colorado, když se po pěti minutách hry prosadil Tyson Barrie. Úřadujícím šampiónům se ale podařilo vyrovnat. V polovině úvodní části se na opačné straně prosadil Chad Ruhwedel. Obránci zatím pálí ostrými. Skóre po první třetině: Colorado Avalanche 1 Pittsburgh Penguins 1.

20:01

20:13
    Nikita Zadorov ihned po vhazování vypálil od modré čáry a jeho pokus zablokoval Jake Guentzel.

21:50
    Conor Sheary a na opačné straně Sven Andrighetto mohli skórovat, oba brankáři ale byli pozorní.

22:14
    Sven Andrighetto vypalil z vrcholu levého kruhu a Matt Murray puk úspěšně vyrazil mimo.

23:31
    Nathan MacKinnon to vzápětí zkoušel na vrcholu pravého kruhu, jeho pokus ale skončil mimo.

24:54
    Ian Cole dostal dvě minuty za krosček s Avalanche si zahrají první přesilovku.

25:14
    Hra byla na delší dobu přerušena kvůli drobné úpravě ledové plochy v Pepsi Center.

25:56
    Obránce TYSON BARRIE hraje fantasticky zápas, když opět střelou od modré čáry zamířil do sítě a po využití přesilové hry vrátil svému týmu svým druhým gólem vedení a má zaděláno na hattrick! Asistence: Mikko Rantanen a Sven Andrighetto.
    25:56 Tyson BARRIE - 2:1

28:10
    Ian Cole ani Jake Guentzel se neprosadili a Semjon Varlamov drží těsný náskok Avalanche.

28:17
    Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou a vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

30:26
    Nikita Zadorov podruhé v zápase usedl na trestnou lavici. Tentokrát za nedovolené bránění.

31:00
    Přesilovka Penguins neměla dlouhého trvání. Kris Letang dostal dvě minuty za podražení.

31:37
    Mikko Rantanen vypálil z vrcholu pravého kruhu a Matthew Marray puk podržel ve svém náručí.

32:26
    Vyloučený Nikita Zadorov podruhé v zápase odpykal dvouminutový trest a je zpátky na ledě.

33:00
    Kris Letang už je také zpět na ledě a Avalanche velice krátkou početní převahu nevyužili.

33:53
    Ian Cole vyfasoval dvě minuty za držení a také on je na trestné lavici dnes podruhé.

34:11
    Mikko Rantanen na pravém křídle od modré čáry napřáhl k prudké ráně, kterou Matt Murray vyrazil.

35:53
    Ian Cole je zpět na ledě a Coloradu se podruhé v početní převaze zatím skórovat nepodařilo.

36:51
    Jevgenij Malkin téměř ze středového kruhu napálil puk na bránu a donutil Semjona Varlamova k zákroku.

37:46
    Puk opustil ledovou plochu a hra byla přerušena. Colorado vede nad Pittsburghem stále 2:1.

38:20
    J. T. COMPHER si najel do mezikruží na přihrávku od Svena Andrighetta a z blízkosti poslal Avalanche do dvoubrankového vedení! Asistence: Sven Andrighetto.
    38:20 J. T. Compher - 3:1

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:02
    Olli Määttä byl krátce před druhou přestávkou vyloučen na dvě minuty za podražení.

39:23
    Mikko Rantanen připravil Avalanche o početní převahu. Útočník Colorada dostal dvě minuty za držení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Colorado bude do závěrečné části vstupovat s dvoubrankovým vedením poté, co na začátku druhé třetiny vstřelil v přesilové hře svůj druhý gól v zápase obránce Tyson Barrie a krátce před přestávkou na jeho gól navázal J. T. Compher. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 3 Pittsburgh Penguins 1.

40:01

41:02
    Nathan MacKinnon pálil nepřesně a vyloučený Olli Määttä se vrátil zpět na ledovou plochu.

41:23
    Mikko Rantanen ho vzápětí následoval a oba týmy hrají na začátku třetí části v plném počtu.

41:25
    JEVGENIJ MALKIN sice přesilovku nevyužil, dvě sekundy po ní se ale na pravém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu – 3:2! Asistence: Ian Cole a Chad Ruhwedel.
    41:25 Jevgenij MALKIN - 3:2

45:13
    J. T. Compher na pravém křídle vypálil od hrazení a pozorný Matt Murray puk vyrazil mimo.

45:16
    Patrik Nemeth to vzápětí zkoušel z opačné strany, bránu Penguins ovšem minul.

46:13
    A další nepřesná střela, kterou měl na svědomí v dresu Pittsburghu útočník Conor Sheary.

48:11
    Penguins se velice těžko prosazují a Colorado s blížícím se koncem fantasticky brání.

50:48
    Bryan Rust ostře vypálil z pravého kruhu a Semjon Varlamov si připsal důležitý zákrok.

53:31
    Kris Letang na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Semjona Varlamova mohl v blízkosti levé tyče vyrovnat Josh Archibald, jenže brankář Colorada jeho střelu fantasticky vyrazil!

53:59
    Matt Murray počkal až k němu dorazí puk po zablokované střele a připsal si snadný zákrok.

56:12
    Patrik Nemeth na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Matt Murray puk úspěšně vyrazil.

58:27
    MIKKO RANTANEN se prosadil střelou z mezikruží a v závěru utkání do prázdné brány zpečetil vítězství Avalanche! Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
    58:27 Mikko RANTANEN - 4:2

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

Pittsburgh podruhé v řadě zvítězit po sérii tří porážek nedokázal, když v Pepsi Center nestačil na Colorado. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, během které poslali Avalanche do dvoubrankového svým druhým gólem v zápase obránce Tyson Barrie a útočník J. T. Compher. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 4 Pittsburgh Penguins 2.

Hvězdy utkání

1. Tyson Barrie (COL) 2+0
    2. Semjon Varlamov (COL) 30 zák., 2 góly, 93,8%
    3. Sven Andrighetto (COL) 0+2 (05:58:43)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Barrie (Nieto), 26. Barrie (Rantanen, Andrighetto), 39. Compher (Andrighetto), 59. Rantanen (MacKinnon, Landeskog) – 11. Ruhwedel (Rowney), 42. Malkin (Cole, Ruhwedel)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Garrett Rank. Čároví: Ryan Gibbons, Brian Murphy