Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 4:3 (1:0 po s.n.) | Nové Zámky – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – Nitra 3:4 (kon.)
Detva – Žilina 4:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:4 (0:2 po s.n.)

Košice dali gól!
    A je rozhodnuté. MAREK HOVORKA rozhodol o tom, že druhý bod získajú Košice. Asistencie: Eduard Šedivý, Petr Kafka.

60:56
    Kessel miešal puk v defenzíve, následne ho poslal smerom dopredu. Tam ale Košičania veľa vody nenamútili.

60:13
    Začalo sa päť minút zápasu v atraktívnom formáte troch proti trom. Budeme zvedaví, ktorému celku bude viac priestoru na ľadovej ploche vyhovovať vo väčšej miere.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke nás čaká predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:17
    Novotný mohol rozhodnúť, keď sa dostal cez štrbinku v košickej defenzíve, na Habala bol ale prikrátky a trafil len priamo do jeho nôh, ktoré Habal rýchlo prisunul k sebe.

59:04
    Píska sa košické zakázané uvoľnenie.

58:59
    Jenčíkovu prihrávku ešte zachytil Škoda, Nové Zámky ale smerom dopredu nevymysleli nič zaujímavé. Hra sa teraz presúva zo strany na stranu, oba celky sa prezentovali niekoľkými nepresnosťami.

58:05
    V tomto momente začali plynúť posledné dve minúty tretej tretiny. Zdá sa, že sa dnes dočkáme v Nových Zámkov aj predĺženia.

57:06
    Košičania chceli pokračovať v hre, Ladislav Nagy bol ale v postavení mimo hry. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

56:57
    Oddychový čas domácich.

56:47
    Na druhej strane klziska aj košická šanca, Šoltés ani Pacan ale z bezprostrednej blízkosti Samuela Baroša v bránke Nových Zámkov neprekonal.

56:40
    Moje slová sa rozhodol popriať Lantoši, ktorý v strednom pásme využil zaváhanie Pacana. Jeho strelu ale Habal bez väčších problémov vytesnil.

55:57
    Tretia tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Zdá sa, že oba celky sa už budú chcieť zamerať na pozornú defenzívu.

54:20
    Oba celky potrebovali poslať na ľadovú plochu čerstvé sily, preto Šoltés puk len posunul na košickú defenzívu. Na malý moment sa tak pozornosť presunula za svätyňu hosťujúceho celku.

53:37
    Habal mal pred sebou dostatok priestoru na rozohrávku, jeho spoluhráči boli ale v konrakte so súerovými korčuliarmi. Aj preto sa rozhodol košický gólman puk prikryť a hru prerušiť.

52:40
    Kafka si puk pokryl telom a natlačil sa medzi kruhy. Odtiaľ to skúsil strelou bekhendom po ľade, ktorá trafila do ľavého betóna Baroša.

51:40
    Budeme zvedaví, akým smerom sa bude dnešný zápas uberať počas nasledujúcich 8 minút hry.
    Adam ZBOŘIL - 1:1

50:17
    HC Nové Zámky dali gól!
    Máme vyrovnané. ADAM ZBOŘIL teraz čakal, ako sa puk poodrážal a jeho kontakt s mantinelom napokon využil. Presilovkový gól Nových Zámkov, opäť je však všetko otvorené. Asistencie: Karel Plášil, Kaspars Saulietis.

49:48
    Veľká šanca pre Nové Zámky! Saulietis sa vyskytol výborne pred košickou bránkou, do ktorej mohol poslať puk, avšak Kessel mu hokejku výborne zablokoval.

49:30
    Každopádne, dlhé chvíle sa teraz hralo mimo košického pásma. Až teraz sa tam Nové Zámky usadia.

48:48
    Aj počas tohto oslabenia sa pre Košice črtalo prečíslenie, Nagy to ale dostal na dlhú hokejku, a tak bolo po šanci Oceliarov.

48:31
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:20
    Košičania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Hovorka ešte volil prihrávku do strany, strela napokon zapadla na zadný mantinel.

47:46
    Nasleduje komerčná prestávka.

47:15
    Zaujímavá šanca Košíc. Od modrje čiary posielal strieľanú prihrávku Kessel, ktorý ešte našiel hokejku Boltuna. Puk však medzi tri žrde tentokrát nezapadol.

46:48
    Vargovi puk od čepele odskočil, ešte ho ale stihol dokorčuľovať. Následne prihrával pred bránku, pričom na túto situáciu Košičania zareagovali len zakázaným uvoľnením.

45:37
    Tretia tretina, s výnimkou jediného košického gólu, zatiaľ príliš nevychádza ani jednému celku. Sprevádza ju množstvo nepresností, a tak sa zdá, že sa už na gólové hody tešíme zbytočne.

44:13
    Zakázané uvoľnenie hostí. Vhadzovať sa teraz bude pred bránkoviskom českého gólmana Vladislava Habala.

43:54
    Košičania sú aj naďalej aktívnejší, teraz sa ale do zakončenia nedostali.
    42:56 Filip VRÁBEĽ - 0:1

42:56
    Košičania sa napokon ujímajú vedenia a sú tak bližšie zisku troch bodov. FILIP VRÁBEĽ sa dostal do šance na ľavej strane klziska a popri Plášilovi prekonal Baroša medzi tromi žrďami. Asistencie: Šimon Petráš, Eduard Šedivý.

42:37
    Cetkovský získal puk pre Nové Zámky, napokon ale sám našiel lej Jenčíka. Ten posunul Kesselovi, ktorý počká na prestriedanie oboch celkov.

41:50
    Pulli pokrýval útočníka Nových Zámkov, aj napriek tomu sa ale Habal rozhodol puk prikryť na ľadovej ploche. Oba celky budú počas tohto prerušenia striedať.

41:30
    Úvod poslednej čsti riadnej hracej doby poriadne kostrbatý, sledujeme viacero nepreností na oboch stranách.

40:48
    Už sa však hrá. Puk sa nachádza v obrannom pásme Nových Zámkov, kde s ním kombinujú košickí hokejisti. Zatiaľ je to ale bez streleckého pokusu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Pred úvodným buly ešte čakáme na to, kým sa zažne svetlo. Dovtedy sa zápas začať nemôže.

Za sebou máme ďalších 20 minút bez gólu, stále tak platí stav 0:0. Budeme tak zvedaví, či sa presného zásahu dočkáme v poslednej časti riadnej hracej doby, alebo bude musieť o víťazovi rozhodnúť predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

Tretia tretina sa začne približne o 17:51.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:18
    Medzičasom začala plynúť posledná minúta druhej tretiny. Zdá sa, že ani táto časť zápasu presný zásah neprinesie a po 40 minútach tak bude platiť remízový stav.

38:08
    Píska sa zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

37:40
    Na opačnej strane sme sledovali košickú šancu. Do zakončenia sa teraz natlačil Kanaďan Pacan, ktorý trafil do ľavej žrde Barošovej bránky, odkiaľ sa puk odrazil medzi betóny domáceho gólmana.

37:18
    Novotný sa prezentoval individuálnou akciou, čo sa napokon ukázalo ako chyba. Domáci hokejista totiž nemal v útočnom pásme s kým kombinovať.

36:27
    Michalčin nahadzoval pred bránku od modrej čiary, na jeho puk Suja nedočiahol. Ak by sa tak stalo, košický útočník mohol tečovať strieľanú prihrávku priamo do siete.

36:00
    Hruška našťastie ukazuje, že bude v poriadku. Lekársky tím tak môže z ľadovej plochy odísť.

36:00
    Tak toto je poriadne nepríjemný moment. Košice sa dostali do prečíslenia, v ktorom sa snažil Nagy prihrať do strany. Po puku sa ale obetavo hodil Hruška. Nagy bol následne v rýchlom pohybe a snažil sa padajúcemu hráčovi vyhnúť, avšak neúspešne. V pohotovosti sú nosidlá, čo neveští nič dobré.

35:34
    Čížek to skúšal žabkou popred bránkovisko Baroša, to bolo ale úplne vyčistené. Košičania sa tak do šance nedostali. Celú situáciu ešte Baroš kontroloval svojou hokejkou.

34:17
    Habal musel zasahovať po strele od modrej čiary, nemal pred sebou ale žiadnu ťažkú úlohu. Tento český gólman je dostatočne skúsený na to, aby vyrazil na svojich spoluhráčov.

33:12
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Varga – 2 min., sekanie).

33:12
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Koch – 2 min., sekanie).

33:12
    Varga sa teraz v niekoľkých osobných súbojoch stretol s Kochom. Videli sme zákroky na hrane z oboch strán, ktoré si ešte chceli hráči vykonzultovať počas prerušenia. Do celej situácie ešte prikorčuľoval Nagy, možno trochu zbytočne.

32:17
    Pulli vybojoval puk pre Vrábeľa, ktorý sa ešte posunul k bránke a zakončil. Tento pokus ale skončil len na pozornej defenzíve domáceho celku, Baroš tak zasahovať nemusel.

31:20
    Do pásma sa teraz presunuli domáci hokejisti, nahodenie puku na zadný mantinel ale zapadol len do ochrannej siete. Opäť sa tak hra musela prerušovať, v druhej tretine ide o pomerne častý jav.

30:42
    Píska sa zakázané uvoľnenie Košíc.

30:00
    Prvá polovica riadnej hracej doby je už za nami. Stále platí stav z úvodu zápasu, a teda 0:0. Budeme dúfať, že druhá časť zápasu nám nejaký gól prinesie.

29:48
    Hovorka si pýtal puk medzi kruhmi, prihrávka na neho napokon neprešla.

29:07
    Ladislav Nagy sa teraz s pukom skryl za obrancu, stiahol si ho na vnútorný švih a zamieril na bližšiu šibenicu Barošovej bránky. Gólman bol ale pozorný, a tak sa po zákroku jeho lapačkou hra prerušuje.

28:05
    Košičania už s piatimi korčuliarmi. Nové Zámky ponúknutú príležitosť trestuhodne zahodili.

27:44
    Poriadne krušné chvíle, Suja prišiel o svoju hokejku, na niekoľko desiatok sekúnd tak mali Košice len dvoch plnohodnotných obrancov. Napriek tomu to zvládli hostia bez väčších problémov.

27:15
    Domáci sa síce držia v pásme, košická defenzíva ale dobre odoláva a súperovi zakončovať nedovoľuje.

26:00
    Veľká šanca Nových Zámkov dostať sa do vedenia, domáci budú mať k dispozícii dvojmunútovú presilovku o dvoch mužov!

25:58
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pacan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

25:58
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šoltés – 2 min., vrazenie na mantinel).

25:53
    Ďalšia šanca Košíc. Spoza kruhu vypálil Jenčík, jeho puk ešte Barošovi vypadol. Všetko chcel využiť Šoltés, z bezprostrednej blízkosti ale gólmana neprepálil.

25:28
    Novotný pripravil Suju o puk a poslal ho aspoň do stredného pásma. Nuž, Nové Zámky toho zatiaľ v prostrednej časti riadnej hracej doby veľa nepredviedli.

24:05
    Toto už ale bolo o poznanie nebezpečnejšie. Dobrú prácu odviedol v rohu klziska Nagy, ktorý okamžite prihrával na modrú. Odtiaľ priletela bomba Kessela, ktorú Baroš stihol vykopnúť do hry.

23:05
    Petráš to teraz dobre skúšal zadovkou spoza bránky domácich hokejistov, nenašiel ale ani jedného zo svojich spoluhráčov. Každopádne, sympatická snaha mladého hokejistu.

22:30
    Šoltés poslal puk k Barošovi, oba celky budú striedať.

21:18
    Kafkovo zakončenie tesne minulo priestor troch žrdí. Za spomenutie ale stojí krásna individuálna akcia Hovorku, ktorý sa dvomi oblúkmi presunul z obrannej tretiny až do tej útočnej. Nezastavila ho ani trojica hokejistov.

20:30
    Košičania sa dostali do útočnej tretiny, kde nasledovalo vhadzovanie. Boltun ho prehral, a tak sa Nové Zámky dokázali presunúť do stredného pásma.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sa prezentovali oba celky viacerými šancami, ani jeden z nich ale skórovať nedokázal. Do šatní sa tak pôjde za stavu 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 16:59.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:05
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:40
    Dobrá šanca Nových Zámkov. Veľmi dobre teraz zakončoval Šimun, ktorého pokus Habalovi z lapačky vypadol. Našťastie pre Košice nebol pred bránkou nik pripravený dorážať.

18:08
    Nové Zámky sa chceli z defenzívy rýchlo presťahovať pred bránku Vladislava Habala, tento úmysel im ale nevyšiel. Pískalo sa tak zakázané uvoľnenie domáceho celku.

17:40
    Košičania pokračujú s piatimi korčuliarmi.

17:20
    Ďalšia dobrá strela Nováka, tentokrát ale mal Habal celú situáciu pod kontrolou. Tvrdú ranu ukryl vo svojej lapačke a hra je tak prerušená.

16:18
    Domáci sa už usadili pred Habalom. Dobre teraz strieľal Novák, košický gólman toho veľa nevidel. Puk však napokon zacinkal len na zadnom mantineli.

15:56
    V úvode tohto oslabenia sa Košice dobre bránia, Nové Zámky museli po puk korčuľovať do vlastnej obrannej tretiny.

15:22
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Koch – 2 min., nedovolené bránenie).

14:55
    Košičania vytlačili puk do stredného pásma, ďalej sa s ním ale nedostali. Kombinovať tak bude môcť domáci tím.

13:58
    Nové Zámky sa ocitli v prečíslení troch proti dvom, celú situáciu na seba napokon vzal Saulietis. Ten si stiahol puk a skúsil to vnútoným švihom, trafil ale len priamo do pripraveného Habala.

13:15
    Spilar sa teraz stretol niekoľokrát s Novotným, vo všetkých súbojoch ale zvíťazil košický rýchlik. Každopádne, situáciu, z ktorej by mohla prísť strela, sme nevideli.

12:54
    Košičania mali signalizované postavenie mimo hry, museli tak z útočnej tretiny vykorčuľovať. Hostia využili tento fakt na prestriedanie svojich radov.

12:01
    Až teraz mohli kombinovať Nové Zámky. Dlho im však toto privilégium neostalo, dostali sa totiž do postavenia mimo hry. Stále sledujeme hluchú pasáž zápasu, počas ktorej sa nedeje nič podstatné.

11:28
    Kessel prihrával po ľavej strane Suju, ten bol ale k Barošovi otočený chrbtom, a tak sa do útočnej tretiny nedostal. Každopádne, Košičania ostanú pri puku.

10:51

10:34
    Nagy teraz odviedol v súboji s Látalom kusisko práce, obrkočuľoval ho a získal puk pre Košice. Hosťujúci kapitán ešte chcel prihrávať pred bránku Spilarovi, ale cez defenzívu Nových Zámkov to neprešlo.

09:52
    Petráš si v útočnom pásme spracovával ťažký puk, obral ho oň ale Cetkovský. Opäť to tak bude bez strely.

09:10
    Čížek klepol hokejkou po ľade, puk ale nechal prepadnúť na Pacana. Ten chcel tento signál využiť, v strednom pásme ale nemal s kým kombinovať. Nedomyslená akcia hosťujúcich Košíc.

08:12
    Košičania puk na modrej ešte zachytili, napokon sa ale sami poslali do obrannej tretiny. V ostatných minútach sa na ľade neudialo nič podstatné.

07:44
    Šedivý sa snažil po krídle vysunúť Boltuna, ten ale v súboji dvoch sedemnístok neuspel. Na zadnom mantineli sa tak pokúsi rozohrať domáci Hruška.

07:05
    Pomerne dlho sa hrá bez prerušenia. Novák nahadzoval do pásma, tam sa k puku dostal Američan Kessel. Košice opäť striedajú, zápas výrazne stráca na svojom tempe.

06:15
    Rehák sa snažil s pukom dostať cez útočnú modrú čiaru, napokon sa mu to ale nepodarilo. O hrací predmet ho pripravil Šoltés, ktorý bude chcieť kombinovať.

05:36
    Šedivý čakal s rozohrávkou za košickou bránkou pomerne dlho, jeho spoluhráči potrebovali totiž prestriedať. Striedať budú aj Nové Zámky, to všetko počas hry.

04:20
    Pulli vyhadzoval puk z rohu klziska, našiel ale len Šimuna. Ten si našliapol smerom k bránke Habala a preveril jeho pozornosť, košický brankár bol na mieste a puk vyrazil späť do hry.

03:40
    Domáci už v plnom počte, túto presilovku Košice nevyužili.

02:43
    Košičania si svojimi nepresnosťami sami komplikujú život. Lorraine potiahol puk po pravom krídle a pred bránkoviskom sa ešte snažil prihrať, napokon mu to ale nevyšlo.

02:02
    Na opačnej strane zakončovali Nagy i Kafka, Samuel Baroš ale ostal pokojný a celú situáciu vyriešil. Domáci celok následne dokázal puk vyhodiť cez všetky čiary.

01:20
    Košičania zahrali v úvode presilovky veľmi zle. Hostia prišli o pásmo a navyše sa museli pri brejku Lantošiho brániť. Našťastie pre Košice Habal celú situáciu vyriešil.

01:02
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Saulietis – 2 min., podrazenie).

00:48
    Puk teraz hľadal pred bránkou Hovorku, avšak košický útočník sa k nemu nedostal. Domáci tak budú môcť prestriedať a vybrať sa smerom dopredu.

00:11
    Košičania vyhrali úvodné buly a stiahli sa do vlastnej defenzívy. Odtiaľ sa chceli Oceliari okamžite presunúť pred Baroša, avšak bolo z toho len veľmi rýchle zakázané uvoľnenie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľade ešte prbieha slávnostný ceremoniál, pri ktorom sa domáci tím lúči so svojím bývalým hráčom Marekom Dubcom. Marek Dubec zavesil hokejové korčule na klinec vo veku 35 rokov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Látal, Salija, Novák, Plášil, Jass, Hruška, Vidovič, Šimek – Varga, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Rehák, Tužinský

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, Novotný, Pavúk – Nagy, Boltun, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Jenčík, Pacan, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš

Rozhodca: Goga, J. Konc – Orolin, Synek.

Pekný deň všetkým hokejovým fanúšikom. Slovenská Tipsport liga má dnes na programe zápasy 35. kola. My sa spoločne pozrieme do Nových Zámkov, kde zverenci Ladislava Lubinu privítajú HC Košice. Tento duel sa začína o 16:00 hod.

NOVÉ ZÁMKY

Hokejistom Nových Zámkov patrí v tabuľke priebežné ôsme miesto. Body však potrebujú ako soľ, keďže zozadu sa na nich nebezpečne tlačí Liptovský Mikuláš. V domácom prostredí sa im darí oveľa viac než vonku. Pred vlastnými fanúšikmi získali 25 bodov a na začiatku novembra naplno zabodovali aj proti Košiciam. Počas tohto týždňa odohrali už dve stretnutia. Najskôr doma po skvelom obrate zdolali Žilinu 5:4 po predĺžení a včera prehrali pod hradom Matúša Čáka 3:1. Nové Zámky majú druhú najhoršiu defenzívu v súťaži, keď v priemere inkasujú 3,4 gólu na zápas. Ani v ofenzíve to nie je to pravé orechové. Svedčí o tom fakt, že najproduktívnejším hráčom je lotyšský obranca Arturs Salija. Ten má na svojom konte 21 bodov za osem gólov a trinásť prihrávok. Domáci doposiaľ využili 15% svojich presilových hier a v štatisticky inkasujú z každého piateho oslabenia.

HC KOŠICE

Situácia v košickom tíme nie je práve ideálna. Oceliarom patrí piata pozícia a na vedúcu Banskú Bystricu strácajú už deväť bodov. Nepresvedčivé výkony si vyžiadali trénerskú zmenu, keď Milana Jančušku nahradilo duo Marcel Šimurda a Peter Bartoš. Pri svojom debute priviedli svojich zverencov k víťazstvu, keď v Steel Arene zdolali Duklu Trenčín 4:2. Včera pod Zoborom to už z ich strany nebolo také dobré. V 23. minúte prehrávali 0:3, a tak mohli byť radi, že vydolovali aspoň bod. Košice ťahajú vonku sériu troch prehier v rade. Naposledy vyhrali ešte 20. decembra, keď si poradili s beznádejne poslednou Detvou. Lídrom produktivity mužstva z východného Slovenska je Marek Hovorka, ktorý má bilanciu 13+22. V tímových štatistikách sú na tom lepšie hostia, keďže využívajú v priemere každú piatu presilovku a tiež majú vyššiu úspešnosť streľby.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 51. Zbořil (Plášil, Saulietis) – 43. Vrábeľ (Petráš, Šedivý), 62. Hovorka (Šedivý, Kafka)

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Látal, Salija, Novák, Plášil, Jass, Hruška, Vidovič, Šimek – Varga, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Rehák, Tužinský

Rozhodčí: Goga, J. Konc – Orolin, Synek