Pittsburgh – NY Rangers 5:2 (kon.) | Minnesota – Vancouver 2:3 (po pr.) | Boston – Dallas 2:3 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 1:4 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
San Jose Sharks
Pondělí 15.01.2018, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Krásný pondělní večer všem fanouškům NHL! V celkem příznivý čas se společně podíváme na souboj o Kalifornii! Zápasem mezi celky Los Angeles Kings a San Jose Sharks Vás provede Vojtěch Görög.

San Jose Sharks 22-13-6
    Žraloci se vydávají po jednom utkání na domácím ledě na další, tentokrát krátký, trip, ve kterém se postupně střetnout s LA, Arizonou a Coloradem. Předchozí trip San Jose moc nevyšel, protože Žraloci vyhráli z pěti zápasů jen jeden. Sharks jsou na devátém místě západní konference se ziskem 50 bodů po 41 utkáních. Všichni soupeři okolo Žraloků mají o 3 až 5 utkání více a proto je dost možné, že se Sharks dostanou v poklidu zpět mezi elitní osmičku. San Jose v předchozím zápase prolomilo sérii tří porážek a dnes tedy mohou Žraloci zaznamenat druhou výhru v řadě a to proti soupeři, který je jejich největší rival.

Předchozí utkání
    San Jose Sharks 6:5OT Arizona Coyotes
    Thornton, Pavelski, Couture, Donskoi 2x, Vlasic – Stepan, Goligoski, Fischer, Ekman-Larsson, Archibald

Los Angeles Kings 24-14-5
    Králové se nachází na šestém místě západní konference se ziskem 53 bodů po 43 utkáních. Kings mají nejlepší defenzivu celé západní konference, která inkasovala pouze 103 branek. Jenže Králům se v posledních zápas moc nedaří a mají na svém kontě už tři porážky v řadě! (3:4,3:4,2:4) V dnešním zápase budou chtít králové za každou cenu vyhrát, a tak se dá očekávat velmi ostré utkání plné osobních soubojů a možná i bitek!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Folin, Doughty (A), Forbort, Martinez, Gravel, MacDermid – Kempe, Kopitar (C), Gáborík – Clifford, Andreoff, Iafallo – N. Shore, Lewis, D. Brown (A) – Pearson, T. Mitchell, Toffoli.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Goodrow – Donskoi, Meier, Couture (A) – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Rozhodčí: Chris Rooney, Graham Skilliter – Lonnie Cameron, Ryan Daisy.

00:01

00:25
    Hosté vyhráli úvodní vhazování a mohou založit první útok.

01:02
    San Jose nic nevymyslelo a domácí se tak ujímají kotouče.

01:28
    Ryan se napřáhl až ke stropu haly a vypálil, ale trefil prvního bránícího hráče.

01:54
    Gáborík zavezl kotouč do útočného pásma, ale za brankou o puk přišel.

02:20
    Oba týmy dobře bruslí a hraje se především ve středním pásmu.

02:38
    San Jose nedopřává ani metr navíc svému soupeři a domácí pod tlakem špatně rozehráli, zakázané uvolnění.

02:58
    Burns vystřelil zápěstím a minul branku domácího celku.

03:27
    Hosté dostali kotouč jednoduše z obranného pásma a odcházejí střídat.

03:44
    Alec Martinez se dostal s pukem až za modrou čáru a je odpískán ofsajd.

03:50
    Trevor Lewis se dostal do ofsajdu a v krátkém časovém úseku za sebou se domácí provinili proti pravidlům.

04:13
    Hosté jeli tři na jednoho, ale z téhle šance nakonec nic nebylo.

04:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Krásná branka San Jose! DeMelo zachytil vyhození domácího týmu na modré čáře, nahodil puk na branku a domácí brankář tenhle puk vyrazil před sebe. Bohužel pro domácí tam stál Donskoi, který okamžitě nahrál na CHRISE TIERNEYHO, který uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Joonas Donskoi a Dylan DeMelo.
    04:38 Chris TIERNEY - 0:1

05:27
    Domácí brankář se rozhodně nenudí a připsal si další dva zákroky za sebou.

05:41
    Hosté jsou zatím aktivnější a domácí brankář má dost práce.

06:04
    Mikkel Bødker vystřelil z pravého kruhu a Kuemper zasahuje.

06:27
    Po delší době se dostali domácí do útočného pásma, ale jejich kombinace skončila za brankou hostů.

06:52
    Žraloci hrají velmi aktivně a opět donutili domácí odpálit puk na zakázané uvolnění.

07:16
    Hertl tečoval těsně před Kuemperem, který tenhle puk vyrazil špičkou betonu!

07:43
    Brent Burns zablokoval střelu z kruhu a Jones stále čeká na první zásah.

08:05
    Domácí uzamkli San Jose v jejich třetině a Jones si připisuje minimálně tři dobré zásahy!

08:32
    Pavelski se natlačil před branku domácích a okamžitě byl atakován jedním z obránců Kings. Dnešní zápas bude hodně tvrdý a k vidění bude spousta osobních soubojů!

08:51
    Po komerční přestávce se ujali domácí hráči kotouče a pokoušeli se rychle zaútočit, ale jejich snahu zastavuje ofsajd.

09:25
    Donskoi nahodil puk do útočného pásma, svoje nahození si dojel a poté ještě stihl vypálit na Kuempera, který měl velké problémy s touto střelou.

09:40
    Podle statistiků NHL je to na "gólové šance" 1:8! San Jose je zatím jasně lepším týmem.

10:10
    Jones předvedl celkem pohodový zákrok a hráči LA se k němu okamžitě sjeli. To nenechalo hostující hráče klidnými a před Jonesem vznikla další mela, která se prozatím obešla bez pěstního souboje.

10:15
    Martinez vystřelil od modré a Jones vyrazil puk do rohu.

10:56
    Další zákrok Jonese. Los Angeles se pomalu dostává do tempa.

11:25
    Pavelski nenašel nikoho ze svých spoluhráčů před brankou a dopředu se okamžitě vydali domácí, kteří prověřili pozornost Jonese. Vhazování po pravici brankáře Žraloků.

11:50
    Donskoi nezpracoval puk ve středním pásmu a domácí mohou dopředu.

12:10
    Jenže LA také přišlo o puk a oba týmy si teď nedokáží přesně nahrát.

12:22
    Domácí se dostali do ofsajdu.

12:50
    Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

13:12
    Puk skončil na střídačce Králů a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

13:46
    San Jose se dostalo do útočného pásma a kombinovalo pouze po mantinelech. Domácí tak získali puk a mohou dopředu.

14:20
    Kopitar trefil Pavelskiho za brankou hostů a v utkání se začíná přiostřovat.

14:55
    Brown si s Kopitarem vyměnil pár nahrávek, ale oba hráči se prokombinovali až za branku San Jose.

15:21
    Kuemper musel vytáhnout další dva skvělé zákroky! Nejprve se ke střele dostal jeden z hostujících obránců a jeho střelu Kuemper pokryl betonem a poté se k dorážce dostal Tierney, který trefil lapačku Kuempera!

15:35
    Tierney zahrál vysokou holí a vhazovat se bude u Jonesovy branky.

16:00
    Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují okolo mantinelů.

16:20
    Pearson vybojoval kotouč a vyvezl ho do středního pásma, kde o něj přišel.

16:44
    První formace domácích je v útočné třetině a kombinuje.

17:02
    Jenže ani první lajna LA nic nevymyslela. Hosté dnes brání velmi dobře a jsou velmi dobře připraveni na dnešní kalifornské derby!

17:35
    Burnsova střela od modré čáry byla tečována do ochranné sítě.

17:47
    Burns nahrál před branku, kde byl osamocený Boedker, který nedokázal trefit prázdnou branku!

17:59
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Torrey Mitchell – 2 min., sekání).

18:20
    San Jose vyhrálo vhazování a kombinuje proto bránící čtveřici.

18:37
    Brown dostal puk z obranné třetiny a hosté zakládají další akci zpoza své branky.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:25
    San Jose se dostalo do útočného pásma, ale během pár vteřin LA opět vyhazuje kotouč.

19:50
    Tierneyho střela z velkého úhlu nenadělala příliš starostí Kuemperovi.

19:58
    Los Angeles má vhazování v útočné třetině a do konce zbývá 1,6 vteřiny. LA to zkouší bez brankáře!

19:59
    Domácí vyhráli vhazování, ale ke střele se nedostali.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina dnešního utkání je za námi. San Jose je zatím aktivnějším celkem a minimálně prvních deset minut zápasu jasně dominovalo. Domácí pak srovnali hru a začali ohrožovat Jonese, který je zatím bezchybný a drží čisté konto.
    Střely na branku 6:13

20:01

20:09
    Kopitar špatně přešel přes modrou čáru a hned v úvodu třetiny se píská ofsajd.

20:17
    Brown vystřelil z vrcholku kruhu hodně mimo hostující branky.

20:45
    Oba celky střídají a do hry jdou druhé pětky.

21:04
    Christian Folin vystřelil od modré čáry a Martin Jones předvedl zákrok hokejkou.

21:36
    Hosté mají kotouč pod svou kontrolou, ale do útočného pásma se zatím nedostali.

21:54
    Až nyní jsou hosté v útočné třetině a Kuemper si připsal další dva zásahy.

22:14
    Mikkel Bødker byl v dobré pozici, ale minul branku!

22:32
    Za Jonesem zazvonila tyčka!

22:50
    Hosté pouze odpalují puk do středního pásma a oba celky mění síly na ledě.

23:11
    Domácí mají velký tlak a snaží se vyrovnat!

23:25
    Gáborík se natlačil před Jonese a ten musel ustát tenhle nájezd z levé strany jinak by puk skončil v brance!

23:54
    Couture vystřelil od modré a domácí brankář zasahuje levým betonem.

24:21
    Burnsova střela od modré čáry vyprášila betony Kuempera.

24:51
    Donskoi se dostal do útočného pásma a čekal na pomoc spoluhráčů, která nepřišla, a tak Donskoi přišel o kotouč.

25:22
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale nic nevymysleli.

25:59
    Sharks drží kotouč za svou brankou a střídají.

26:45
    Domácí hráči přebírají v posledních minutách aktivitu a pokoušejí se o vyrovnání. Jones si připisuje další a další zákroky.

27:58
    Jones pokryl další střelu a následuje komerční přestávka.

28:10
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale rozhodčí je varuje před ofsajdem, a tak domácí musejí vyklidit útočné pásmo.

28:52
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! DeMelo vystřelil z pravé strany a od Kuemperova betonu se puk odrazil před branku, kde se o dorážku pokusil Karlsson, který puk netrefil, ale hned za ním byl BARCLAY GOODROW, který puk napálil do odkryté branky! Asistence: Dylan DeMelo a Brenden Dillon.
    28:52 Barclay GOODROW - 0:2

30:04
    Hosté jsou po vstřelené brance plní energie a jsou v útočném pásmu.

30:30
    Hertl vybojoval ztracený puk ve středním pásmu a Sharks jsou zpět v útočné třetině.

31:01
    LA vyhodilo puk až za branku San Jose a Ryan tak zakládá další útok zpoza své branky.

31:34
    Boedkerova teč skončila těsně vedle Kuemperovy branky.

32:00
    Goodrow trefil pouze brusle bránícího hráče.

32:15
    Čtvrtá lajna hostujícího celku pořádně zamotala hlavy domácím a vytvořila si několik dobrých střeleckých pokusů, ale ani jeden neskončil v brance.

32:31
    Kyle Clifford se dostal do samostatného úniku a Martin Jones se nenechal překvapit a střelu mezi betony pokryl!

32:53
    Brownova střela skončila na vyrážečce maskovaného muže Žraloků.

33:23
    Meier se natlačil před Kuempera a pokusil se zasunout kotouč mezi nohy brankáře domácích, ale ten byl pozorný a stejně jako Jones pokryl tento nájezd!

33:40
    Vlasic nezpracoval puk ve středním pásmu a domácí se mohou pokusit o ohrožení branky hostů.

34:10
    V závěru druhé třetiny se hra přelévá ze strany na stranu a oba celky si vytvářejí dobré brankové příležitosti.

34:33
    Další střela domácího celku skončila vedle Jonesovy branky.

35:05
    Donskoi nahrál na modrou čáru a Ryanova střela prověřila pozornost domácího brankáře.

35:43
    Za brankou domácích probíhá souboj o kotouč a domácí fanoušci začínají hlasitě povzbuzovat svůj tým!

36:04
    Meier byl sám před brankou, ale Kuemper skvěle skočil po kotouči a zabránil tak třetí brance San Jose! Výborný zásah domácího brankáře!

36:25
    Žraloci jsou napadáni už ve svém pásmu, ale zatím s tím nemají větší problémy.

37:03
    Ryanova střela byla zablokována a domácí mohou jít dopředu.

37:33
    Burnsova střela skončila mimo.

37:52
    Domácí vyhazují, ale zakázané uvolnění se pískat nebude. Sharks zakládají útok zpoza své branky.

38:24
    Toffoli nahodil do útočného pásma a pokouší se vybojovat kotouč.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Meier měl další velkou šanci, ale Kuemper včas sevřel betony!

39:44
    Hertl měl obrovskou šanci! Kuemper ležel na zádech a puk z něj vypadl. Hertl tenhle kotouč vytáhl z klubka hráčů a pokoušel se zakončit, ale minul branku! Tohle byla obrovská šance Žraloků!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina kalifornského derby je u konce a Žraloci tímto utkání proplouvají ve velkém stylu! Až na pár chybiček San Jose dominuje utkání a nepouští LA do žádných šancí. Domácí hokejisté jsou na "dobré" cestě po třech porážkách za sebou přidat další, již čtvrtou porážku v řadě.
    Střely po druhé třetině 19:28

40:01

40:46
    Domácí jsou v útočné třetině a kombinují po mantinelech.

41:13
    San Jose vyvezlo puk a LA musí založit další útočnou akci zpoza vlastní branky.

41:40
    San Jose výborně brání modrou čáru a pro domácí hokejisty je velmi těžké se dostat do útočné třetiny.

42:16
    Jeden z domácích hráčů se dostal před branku, ale Jones ho vychytal pravým betonem!

42:50
    Ve třetí třetině se časomíra ještě nezastavila a hraje se už přes tři minuty bez přerušení.

43:22
    Hosté získali puk a Brent Burns zakládá další útočnou akci hostujícího celku.

44:02
    Pavelski měl poloodkrytou branku, ale puk netrefil ideálně a Kuemper stihl včas zasáhnout lapačkou a udržet domácí tým ve hře!

44:25
    Couture vystřelil z vrcholku pravého kruhu a jeho pokus minul branku.

44:48
    Hosté dostali puk z obranného pásma a celá pětice střídá.

45:04
    První přerušení třetí třetiny nastalo až po pěti minutách a tahle hra vyhovuje San Jose, které vede o dvě branky.

45:32
    Braun nahodil puk do útočného pásma, kde o něj bojuje Tierney, ale je početní nevýhodě a domácí získali puk.

46:17
    Střelu z mezikruží vyrazil Jones před sebe a hosté vyhazují puk do středního pásma! Jones dnes čaruje!

46:52
    Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem a nyní motají Sharks v obranné třetině.

47:20
    Vlasic poslal puk do středního pásma a na chvilku dává vydechnout svým spoluhráčům.

47:55
    Burnsova nahrávka nenašla Pavelskiho a domácí jdou opět dopředu.

48:15
    Jones předvedl další skvělý zákrok! Tyler Toffoli nahrál před branku a do zakončení se dostal jeden z domácích útočníků, který nevyzrál na Jonese a ten stále drží čisté konto! Minulé utkání mezi těmito celky skončilo 2:0. bude tomu tak i dnes?
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:25
    Puk skončil mezi diváky a vhazovat se bude po pravici Jonese.

48:49
    Burns vystřelil na branku a jeho pokus byl tečován, ale Kuemper si s ním dokázal poradit.

49:11
    A je to o tři branky! Tierney nahrál před branku ze spodku pravého kruhu a Donskoi poslal puk směrem na branku, ale jeho střela z pádu by pravděpodobně neskončila v brance a tak volný kotouč dorazil do branky MIKKEL BØDKER, který je v dnešním utkání velmi aktivní a tuhle branku si zasloužil! Asistence: Joonas Donskoi a Chris Tierney.
    49:11 Mikkel BØDKER - 0:3

50:32
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., podražení).

50:45
    Couture vyhodil puk a čtveřice Žraloků střídá.

51:04
    Puk skončil mimo hrací plochu a bylo to po teči plexiskla, takže se nebude vylučovat.

51:20
    Domácí se usadili v pásmu a kombinují.

51:39
    Hosté vyhazují a LA se ještě nedostalo ke střele.

51:58
    Gáborík zavezl puk do útočné třetiny a domácí opět kombinují.

52:08
    Alec Martinez vystřelil od modré čáry a Jones nepovolil žádnou dorážku.

52:16
    Gáborikovu střelu zablokoval Braun.

52:33

52:42
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale tlak po ní už ano! Gáborík nahrál před branku, kde stál úplně osamocený TREVOR LEWIS, který zakončil do prázdné branky. Asistence: Marián Gáborík a Adrian Kempe.
    52:42 Trevor LEWIS - 1:3

53:23
    Meierova střela z mezikruží byla sražena do rohu hřiště.

53:46
    Domácí jsou velmi aktivní a čeká nás velmi zajímavý závěr utkání!

54:17
    Joonas Donskoi kličkuje v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

54:38
    Donskoi ztratil puk a dopředu jel Gáborík, který prověřil tvrdost betonů Jonese.

55:15
    Zakázané uvolnění San Jose zastavuje hru a domácí mají čím dál tím větší tlak.

55:15
    Rozhodčí nakonec přehodnotili situaci a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

55:31
    Hosté se na malou chvíli dostali do útočného pásma, ale branku neohrozili.

55:57
    Domácí jsou v útočném pásmu a bojují o kotouč v rohu hřiště.

56:22
    Toffoliho střelu z kruhu zlikvidoval Jones!

56:37
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., sekání).

56:50
    Hosté vyhodili velmi šikovně a puk nedoklouže na zakázané uvolnění.

57:02
    Puk skončil v hledišti a domácí odvolávají brankáře!

57:10
    Drew Doughty poslal dělovku na Jonese, který puk chytil a nedovolil dorážku.

57:23
    Domácí se sami vyhnali z pásma a musejí vyklidit útočnou třetinu.

57:45
    Další Doughtyho střelu chytil Jones do lapačky.

58:07
    Couture vyhazuje puk do středního pásma.

58:27
    Tierney minul prázdnou branku!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Domácí mají obrovský tlak a Jones čaruje!

59:31
    Kempeho střela skončila v ochranné síti a domácím se pravděpodobně nepodaří vyrovnat.

59:41
    Autorem branky je JOE THORNTON, který vybojoval puk na modré čáře LA a poslal puk do prázdné branky! Asistence: Justin Braun a Marc-Édouard Vlasic.
    59:41 Joe THORNTON - 1:4

Je dobojováno a San Jose vítězí v kalifornském derby! San Jose bylo dvě třetiny jasně lepším týmem a ve třetí třetině se domácí marně pokoušeli dobýt branku Jonese, který dnes čaroval, i když pustil jeden puk za svá záda. Los Angeles si připisují čtvrtou porážku v řadě a klesají tabulkou níže a níže. Sharks budou po dnešním utkání ztrácet na svého divizního rivala už jen jeden bod.

3. Martin Jones 35 zákroků, 97,2%

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou! (00:41:33)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 53. Lewis (Gáborík, Kempe) – 5. Tierney (Donskoi, DeMelo), 29. Goodrow (DeMelo, Dillon), 50. Bødker (Donskoi, Tierney), 60. J. Thornton (Braun, Vlasic)

Rozhodčí: Chris Rooney, Graham Skilliter – Lonnie Cameron, Ryan Daisy