Bohemians – Olomouc 1:2 (kon.) | Panthers – Vítkovice 0:7 (kon.)
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
FBS Olomouc
Neděle 21.01.2018, 14:00 • SH Děkanka • ČEZ Extraliga žen • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Krásné nedělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! V dnešním textovém přenosu se společně podíváme na Děkanku, kde se střetne domácí tým FbŠ Bohemians proti FBS Olomouc!

Domácí hráčky jsou na šesté pozici extraligové tabulky se ziskem dvaceti šesti bodů po šestnácti zápasech! Bohemka má náskok na sedmé Židenice 11 bodů a šesté místo v tabulce bez problémů udrží. Hráčky Bohemians bojují s Panterkami o páté a šesté místo a oba tyto celky mají 26 bodů. Bohemka držela vítěznou sérii tří utkání, kterou v předchozím zápase přerušily hráčky Vítkovic, které na Děkance vyhrály 1:11.

Nejproduktivnější hráčky
    Hana Poláková 26+11
    Eliška Reischlová 17+6
    Adéla Bočanová 7+16
    Veronika Loudová 3+5

FBS Olomouc
    Hostující hráčky mají úplně jiné problémy a bojují o samotnou záchranu v nejvyšší soutěži! Olomouci patří jedenácté místo se ziskem deseti bodů po šestnácti utkáních. V posledních zápasech střídá Olomouc výhry s prohrami a v předchozím zápase dokázaly olomoucké hráčky vyhrát nad Jičínem 8:4 a stáhly tak náskok Jičína, který je osmý, na pouhých 5 bodů.

FBS Olomouc 1:6 FbŠ Bohemians

FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Omelková) – Šindelářová, Nguyenová, Císařová, Nová, Loudová, Andrlová, Hnátová – Cukrová, Reischlová, Kadidlová – Poláková, Neubergerová, Zlámalová – Satýnková, Kalecká, Bočanová.

FBS Olomouc: Franková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová – Pavlíková, Suchánková, Pařízková – Rozenbergová, Oháňková, Horáčková – Šablaturová, Sklenářová, Bořutová – Reimerová, Cholinská.

Rozhodčí: Mik Patrik, Szilvási Petr.

00:01

00:31
    Olomoucké hráčky drží míček a jsou na polovině domácích.

00:57
    Tereza Bořutová dlouho držela míček proti dvěma protihráčkám, ale pak si pomohla nedovoleným zákrokem a míček má Bohemka.

01:14
    Hana Poláková získala míček a Šindelářová vystřelila, hostující brankářka kryje.

01:40
    Eliška Reischlová ztratila míček na polovině hřiště, ale hosté se z rychlého brejku neprosadili.

02:09
    Domácí hráčky získaly míček a nahrávají si za svou brankou. Olomouc dobře napadá.

02:58
    Tereza Reimerová byla sama před brankou, ale míček hodně špatně trefila a domácí brankářka v poklidu zasahuje.

03:03
    Marta Horáčková se vytočila ke střele, ale její pokus byl tečován mimo tři tyče.

03:27
    Olomouc je zatím aktivnější a domácí se k ničemu nedostali.

03:53
    Nová drží míček za brankou a domácí hráčky střídají.

04:16
    Polákové se nahrávka příliš nepovedla a zahnala svou spoluhráčku do rohu hřiště.

05:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TEREZA REIMEROVÁ, která vystihla domácí rozehrávku a rychlou střelou trefila levou šibenici. Bez asistence.

05:47
    Olomouc hraje velmi dobře a domácí hráčky jsou zaskočené.

06:15
    Bohemka získala míček a kombinuje na své polovině.

06:51
    Andrea Satýnková vystřelila ze středu hřiště a její pokus byl zablokován.

07:11
    Lucie Šindelářová dostala míček před velké brankoviště, vystřelila a Martina Franková předvedla skvělý zákrok!

07:34
    První formace domácích předvedla slušný tlak a zamotala hráčkám Olomouce hlavy.

07:51
    Barbora Pařízková se zamotala do svých kliček a před svou brankou přišla o míček.

08:15
    Eliška Císařová měla odkrytou branku, ale na míček nedosáhla!

08:37
    Tereza Reimerová měla další dobrou střeleckou příležitost, ale tentokrát minula branku!

08:56
    Alice Pavlíková vystřelila z otočky a domácí brankářka zasahuje pravou rukou.

09:09
    Andrea Satýnková střílela od pravého mantinelu, ale její pokus byl přizvednutý nad branku.

09:36
    Míček skončil za mantinelem a Olomouc bude mít rozehrávku.

09:55
    Střela Mandátové byla zablokována.

10:20
    Olomoucké hráčky přišly o míček za svou brankou a Bohemka začíná přebírat otěže zápasu.

10:53
    Daniela Kreisingerová předvedla sérii dobrých zákroků proti dorážkám olomouckých hráček.

11:17
    Domácí hráčky drží míček a střídají.

11:48
    Loudová rozehrála útočnou akci na jejímž konci byla Andrea Satýnková, která se ke střele nedostala.

12:20
    Poláková dobře napadá a dělá velké problémy v hostující rozehrávce.

13:00
    Eliška Císařová vystřelila z poloviny hřiště a hostující brankářka zasahuje.

13:14
    Bohemka je aktivnější, ale branky jsme se zatím nedočkali.

13:56
    Domácí hráčky byly dobrým napadáním vyhnané až ke své brance odkud se pokusí založit další útok.

14:28
    Kristýna Andrlová trefila bránící hráčku, ale míček vybojovala zpět a Bohemka tak drží Olomouc pod tlakem.

14:55
    Poláková byla na malou chvíli osamocená před brankou Olomouce, ale včas se k ní stihla vrátit jedna obránkyně a zablokovala její střelu.

15:23
    Andrea Satýnková poslala na branku svůj čtvrtá pokus a Martina Franková je zatím bezchybná.

15:54
    Loudová zablokovala pokus olomoucké útočnice a Bohemka získala míček.

16:18
    Barbora Suchánková se dostala ke střele z velkého úhlu a Daniela Kreisingerová vyrazila tenhle pokus helmou.

16:47
    Střela Peterkové jen těsně minula levou tyčku domácí branky!

17:21
    Rozehrávka Nové byla zablokovaná a Olomouc má míček.

17:51
    Nová drží míček a domácí hráčky střídají.

18:28
    Loudová získala míček za svou brankou a nyní si nahrává s Šindelářovou.

18:56
    Veronika Loudová si u mantinelu poradila s atakem Oháňkové a udržela míček pro domácí tým.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:29
    Kadidlová vystřelila z otočky a její pokus byl tečován mimo tři tyče.

19:50
    Olomoucké hráčky mají míček a v první třetině se nic dalšího nestane.

20:00

První třetina mezi Bohemkou a Olomoucí je za námi a hostující hráčky jdou do šaten za jednobrankového náskoku. Olomouc byla na začátku třetiny lepší a vytěžila z toho branku. Domácí hráčky zlepšovaly svou hru a od poloviny třetiny byly aktivnější, ale žádnou tutovku si nevypracovaly. Olomouc spoléhá na rychlé brejky, které jsou velmi nebezpečné.

20:01

20:15
    Olomoucké hráčky vstupují do druhé třetiny stejně aktivně jako do té první a jsou na polovině domácího celku.

21:06
    Loudová svým důrazem vybojovala míček v rohu a odchází střídat. Bohemka má míček a kombinuje.

21:41
    Eliška Reischlová vystřelila kousek před velkým brankovištěm a minula branku!

22:00
    Olomoucké hráčky šly do rychlého brejku, který dokázaly zakončit, ale domácí brankářka předvedla dobrý zákrok!

22:33
    Olomouc svým aktivním napadáním vybojovala míček a bude mít rozehru z rohu hřiště.

23:05
    Andrea Kadidlová na sebe navázala tři hráčky a poslala nahrávku na spoluhráčku, která trefila bránící hráčku.

23:32
    Eliška Reischlová běžela sama na branku z levé strany a trefila Frankovou do hrudníku.

23:48
    Loudová poslala skvělou krosovou nahrávku a její spoluhráčka vystřelila z první, ale i tenhle pokus byl ztečovaný mimo tři tyče.

24:19
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! PETRA MANDÁTOVÁ vystřelila z velké vzdálenosti a trefila se přesně. Asistence: Barbora Pařízková.

25:02
    Olomoucké hráčky dnes blokují většinu střel Bohemky, která zatím nemůže najít recept na překonání hostující obrany.

25:24
    Alice Pavlíková vystřelila z první velmi nebezpečně a domácí brankářka musela zasahovat nohou.

26:09
    Kateřina Peterková vystřelila z levé strany, ale domácí brankářku nepřekonala.

26:48
    Domácí hráčky jsou na útočné polovině a pokoušejí se poprvé překonat pevnou olomouckou obranu.

27:02
    Hostující hráčky šly dvě na nikoho, ale Daniela Kreisingerová podržela svůj tým a chytila tutovku Olomouce!

27:27
    Bohemka je sice na útočné polovině, ale nemůže se dostat ke střelbě.

27:49
    Petra Mandátová vystřelila ze středu hřiště a jen těsně minula branku domácího celku.

28:12
    Útočný faul domácích dává míček do držení olomouckým hráčkám.

28:34
    Do slibné možnosti se probíjela jedna z hostujících hráček a už to vypadalo, že se dostane k zakončení, ale skvělý obranný zákrok předvedla Loudová, která ji čistým způsobem odpálila míček z florbalky.

29:18
    Střela Bočanové byla zablokována.

29:34
    Domácí hráčky mají územní převahu, ale více šancí si vytvářejí olomoucké hráčky.

30:05
    Petra Hnátová udržela míček před dotírající protihráčkou a zakládá útočnou akci domácích.

30:41
    Další pokus Mandátové končí vedle branky.

31:04
    Michaela Neubergerová se vytáčela do střely a byla faulována. Volný úder pro Bohemku.

31:40
    Loudová poslala na zteč Šindelářovou, ale ani její střela nedoletěla k brankářce Olomouce.

32:15
    Mandátová byla faulována v rohu hřiště a olomoucké hráčky střídají.

32:21
    Nová byla přistrčena za brankou a Bohemka má rozehrávku z rohu hřiště.

33:08
    Domácí mají ponechanou výhodu!

33:10
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Karolína Šablaturová – 2 minuty, Sekání).

33:20
    Domácí kombinují okolo bránící čtveřice.

33:52
    Domácí mají stále míček ve své moci, ale ke střele se zatím nedostali.

34:14
    Minuta přesilové hry je pryč a k jediné střele se dostala Poláková, která trefila bránící hráčku.

34:38
    Andrea Satýnková vystřelila z levé strany a její pokus byl tečován za branku.

34:57
    Hosté vyhazují.

35:10

35:38
    Mandátová předvedla další ránu, kterou zlikvidovala domácí brankářka.

36:09
    Loudová nahodila míček na branku a tam vznikl velký závar, který dokázala hostující obrana ustát a neinkasovat!

36:42
    Bohemka má velký tlak a Martina Franková v brance čaruje!

37:17
    Nová se vydala na útočný výlet, ale k zakončit nedokázala a s míčkem doběhla až do rohu.

37:40
    Domácí hráčky mají velký tlak, ale olomoucké hráčky skvěle blokují jejich střely!

37:59
    Karla Kalecká jen těsně minula branku.

38:38
    Nová drží míček a Bohemka za hry střídá.

38:56
    Bohemka má zajímavou standartku před velkým brankovištěm!

38:58
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Máme tu kontaktní branku domácího týmu! Volný úder rozehrála Poláková, který přiťukla míček na ADÉLU BOČANOVOU, která propálila všechny bránící hráčky i brankářku. Asistence: Hana Poláková.

39:45
    Domácí hráčky mají tlak, ale vyrovnání to zatím nepřineslo.

40:00

Druhá třetina je u konce a do šaten se jde za stavu 1:2 pro Olomouc! Hostující hráčky hrají skvěle do defenzivy a většinu střel domácího týmu blokují. Po střele Mandátové vedla Olomouc už 0:2, ale minutu před koncem druhé třetiny se dokázaly domácí hráčky prosadit a třetí třetina bude hodně zajímavá, protože Bohemka v závěru třetí třetiny jasně přehrála Olomouc a mohla klidně vyrovnat.

40:01

40:22
    Domácí hráčky pokračují v tlaku, který měly ve druhé třetině a Olomouc je zalezlá v obranném boxu.

41:04
    Olomoucké hráčky se dostaly na útočnou polovinu a drží míček v rohu hřiště.

41:30
    Bohemka získala míček a může založit útočnou akci.

41:58
    Poláková posílala nahrávku před branku, ale žádnou spoluhráčku nenašla.

42:27
    Lucie Šindelářová se prosmýkla okolo bránící hráčky a z velkého úhlu vystřelila, ale Martina Franková byla pozorná a míček chytila.

42:48
    Karla Kalecká dobrým obranným zákrokem zastavila rozvíjející se protiútok Olomouce.

43:08
    Martina Franková předvedla další těžký zákrok a drží svůj tým ve vedení.

43:31
    Rozehrávka Nové skončila za mantinelem a míček má Olomouc.

44:01
    Bohemka je u branky Olomouce a kombinuje.

44:32
    Loudová si nahrává s Šindelářovou a obě dvě hráčky se dostaly až za branku.

44:56
    Domácí tým hraje už jen na dvě formace, ale zatím to úspěch nepřineslo.

45:20
    Eliška Reischlová nenašla žádnou spoluhráčku, protože byla její přihrávka zablokována.

46:07
    Lucie Šindelářová vystřelila z poloviny hřiště a brankářka hostů v poklidu kryje.

46:37
    Nová dobrým zákrokem zastavila rychlý brejk Olomouce.

46:58
    Olomoucké hráčky získaly míček, ale nedostaly se ani za polovinu.

47:18
    Hostující hráčky běžely dva na nikoho a střelu do skoro prázdné branky stihla zlikvidovat helmou Kreisingerová, která udržela naděje domácích na bodový zisk.

48:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy si vytvářejí brankové příležitosti.

48:48
    Domácí hráčky napadají už za brankou Olomouce a pokoušejí se o vyrovnání.

49:10
    Daniela Kreisingerová vyběhla z branky a stihla odkopnout míček před dotírající útočnicí.

49:46
    Rozehrávka Olomouce skončila za mantinelem a Bohemka má míček z poloviny hřiště.

50:28
    Daniela Kreisingerová předvedla další skvělý zákrok a drží Bohemku ve hře!

50:54
    Olomoucké hráčky si dobře hlídají domácí hráčky a do ničeho je nepouští.

51:11
    Alice Pavlíková vystřelila z velkého brankoviště a domácí brankářka zasahuje.

51:38
    Andrea Kadidlová se ke střele nedostala, ale poté získala míček a Bohemka tak zůstává na balónku.

52:05
    Loudová získala míček za brankou a následný útok domácích byl zastavený faulem.

52:28
    Střelu Kadidlové zlikvidovala Martina Franková!

53:00
    Jessica Zlámalová se dostala ke střele před velkým brankovištěm a Franková předvedla další skvělý zákrok!

53:34
    Loudová našla na středu hřiště Bočanovou, které sjel míček z čepele a její střela nebyla vůbec povedená.

54:18
    Další pokus Kadidlové, který jen těsně minul branku!

54:49
    Daniela Kreisingerová musela předvést další dobrý zákrok a v dnešním utkání je jednoznačně nejlepší hráčkou domácího týmu.

55:18
    Střela Nové šla pod víko, ale Franková opět zasahuje!

56:00
    Střela Mandátové skončila vedle branky.

56:32
    Oddechový čas pro hosty.

56:40
    Olomoucké hráčky drží míček a ukrajují cenné vteřinky.

57:08
    Bohemka v šesti!

57:22
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Lucie Šindelářová – 2 minuty, Bránění ve hře).

57:40
    Olomoucké hráčky drží míček a mohou v klidu kombinovat celé dvě minuty.

58:00
    Loudová získala míček a běžela do útoku a nahrála Kadidlové, která minula branku.

58:38
    Olomouc drží míček a tahá čas.

58:51
    Faul v rohu hřiště od Nové, míček pro Olomouc.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:22

59:44
    Olomouc je stále u míčku a tohle s Bohemkou nevypadá dobře.

Je dobojováno a překvapení je na světě! Olomouc vítězí 1:2 a veze si domů tři body! Bohemka byla lepším týmem, ale Olomouc zabetonovala před brankový prostor a dobrou defenzivou zvládla vyhrát.

Nejlepší hráčky utkání
    Daniela Kreisingerová (BOH)
    Martina Franková (OLO)

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (15:45:19)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 39. Bočanová (Poláková) – 6. Reimerová, 25. Mandátová (Pařízková)

Rozhodčí: Mik Patrik, Szilvási Petr