Jihlava – Pardubice 3:2 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 7:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:0 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
HC Kometa Brno
Úterý 30.01.2018, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

Pro Spartu je výsledek nakonec poměrně krutý. Domácí byli po většinu zápasu lepším a aktivnějším týmem, své šance však nedokázali zužitkovat. To hosté z Brna byli hodně efektivní – ve všech třetinách měli o více než polovinu méně střel než Sparta – přesto dokázali zvítězit a odvést si z O2 areny dva body.

Kometa právě vstřelila branku!
    To bylo hodně rychlé. Erat našel krásnou přihrávkou na červenou čáru nikým nehlídaného MARTINA NEČASE, který jel sám na brankáře. Mladý forvard si počínal jako zkušený mazák a trefil se pod horní tyčku. Aittokallio neměl šanci. Asistence: Martin Erat.

60:01

Tohle asi nikdo nečekal. Kometa se ve vlastním oslabení nemohla vůbec dostat k puku, natož k odvolání brankáře. Z poslední možné akce se jí ale podařilo vstřelit gól na 3:3. Jednalo se přitom teprve o osmou střelu Brna ve třetí třetině.

Střely na branku: 46 – 18

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:54 Martin ERAT - 3:3

59:54
    Strhující utkání má další zápletku! Krátce po vypršení trestu pro Hynka Zohornu se Kometa dostala ke kotouči a brankář Čiliak pádil na střídačku. Brněnští se dostali do útočného pásma a jako správný kapitán vstřelil MARTIN ERAT šest sekund před koncem základní hrací doby vyrovnávací branku! Asistence: Martin Zaťovič a Hynek Zohorna.

59:37
    Hosté jsou v plném počtu, ale nemají puk ve své moci.

59:14
    Petr Vrána se dokonce mohl dostat do samostatného úniku, ale v poslední chvíli mu šanci skvělým obranným zákrokem zmařil Ondřej Němec!

59:05
    Puk stále pod kontrolou hráčů domácího mužstva.

58:26
    Sparta hraje na čas a drží puk takticky v útočném pásmu. Kometa se k němu nemůže dostat a její čas se krátí.

57:37
    Dnešní utkání v O2 areně sleduje 11 054 diváků!

57:37
    Sparta bude navíc hrát v závěrečných minutách přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Hynek Zohorna, jenž dostává menší trest za podražení. To pro Kometu není vůbec dobrá zpráva.

56:59
    Tempo zápasu je obrovské, oba týmy se perou o každý kousek ledu. Závěrečné minuty budou zřejmě ještě zajímavé.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 26. P. Vrána (Mikuš, Jarůšek), 51. Černoch (T. Pavelka, Řepík), 53. Jarůšek – 7. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 46. H. Zohorna (M. Erat), 60. M. Erat (Zaťovič, H. Zohorna), 61. Nečas (M. Erat)

HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Z. Michálek, T. Pavelka, Mikuš, Kalina, Švrček, Ďaloga, Nedomlel – Forman, Pech (A), Klimek – Řepík, Černoch, Buchtele – Jarůšek, P. Vrána (C), Kudrna – Uher, Rousek, Kumstát (A).
    HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – O. Němec (A), J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat (A), P. Holík, Zaťovič – Haščák, Hruška, Vincour – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – L. Horký.

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Lederer, Gebauer

Diváci: 11 054