FBBP 01 – Marseille 0:9 (kon.) | Auxerre – Les Herbiers 0:3 (kon.) | Sochaux – PSG 1:4 (kon.)
AJ Auxerre
0:3 (0:1)
Les Herbiers VF
Úterý 06.02.2018, 18:30 • Stade de l'Abbé Deschamps, Auxerre • Francouzský pohár • Osmifinále

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:22:47)

Auxerre dnešní duel naprosto nezvládlo, proti dobře organizovanému soupeři se těžko prosazovalo, navíc hostující tým skvěle podržel gólman Pichot, to všechno dohromady pak dává výsledek 3:0 pro Les Herbiers, který čekal málokdo.
    Radost hostujícího týmu po závěrečném hvizdu

Třetiligové Les Herbiers slaví postup, hostující hráči se nyní na hřišti druholigového soupeře objímají a užívají si postup do čtvrtfinále!

90+3

90+2
    Hraje se druhá nastavená minuta, hostující Fofana se nechává ošetřovat, po zákroku domácího Philippoteauxe.

90+1
    Žlutou kartu dostává Romain Philippoteaux (AJ Auxerre).

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1
    Ne, ani z tohoto rohu se domácí prosadit nedokázali, míč však majá znovu domácí ve svém držení.

90
    Po střele Tacalfreda získávají domácí další roh, gólman Pichot musel jeho střelu vyrážet.

89
    Kdyby to domácím šlo takto lehce, jako nyní, kdy se snadno dostávají do blízkosti vápna Les Herbiers, asi by skóre nebylo takové, jaké je.

89
    Je z toho centr před branku, z levé strany, který si ale našel Pichot, dnešní hvězda dne, jež nyní nespěchá s rozehrávkou.

88
    Tak ještě rohový kop pro Auxerre, který vybojoval z levé strany Polomat.

88
    Odkopem míče na polovinu Auxerre řeší nyní Marie (Les Herbiers) situaci u vlastního vápna.

87
    Auxerre na polovině soupeře, hosté ale v pohodě brání.

86
    I za stavu 0:3 se domácí ženou do útoku.

85
    Poslední pětiminutovka a hrstka příznivců Les Herbiers již slaví senzační postup do čtvrtfinále.

82
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Ambroise Gboho, přichází Maxime Dequaire.
    79. Sebastien FLOCHON - 0:3

79
    Les Herbiers právě vstřelili branku!
    No vida, je rozhodnuto! Senzace v osmifinále Francouzského poháru dokonána! Druholigové Auxerre inkasuje z kopačky SEBASTIENA FLOCHONA třetí gól a ve zbývajícím čase již nemá v podstatě šanci zápas zdramatizovat.

78
    Ofsajdem končí další útočná snaha domácích.

76
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Pierre Geramnn, přichází Clement Couturier.

76
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Brahim Konaté, přichází Ibrahim Sangaré.
    75. Střelu Adéotiho (Auxerre) gólman Pichot chytá

75
    A další zajímavá šance domácích, z hranice vápna vypálil Adéoti, ale gólman Pichot, byť nadvakrát, chytá.
    74. Pape Sanému (Auxerre) uskočil míč k brankáři Pichotovi

74
    Ano, byla z toho šance, kdy se míč z levé strany dostal do vápna, tam se ale od trochu dezorientovaného Pape Saného odrazil k brankáři Pichotovi.

73
    Tak snad nyní Auxerre něco vymyslí na polovině soupeře.

72
    Ale domácím se vůbec nedaří, po rozehrávce hned u půlící čáry ztrácejí míč.

71
    Poslední dvacetiminutovka před námi, gólman Auxerre nyní zariskoval při rozehrávce od vlastní branky.

68
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Louis Bongongui, přichází Adrian Dabasse.
    67. Penalta

67
    Mohamed Yattara (AJ Auxerre) neproměňuje pokutový kop, gólman Pichot dokázal míč chytit.
    66. Pokutový kop pro Auxerre

66
    Pozor, domácí mohou snížit, k dispozici mají, po faulu na Philippoteauxe, pokutový kop.

65
    Situace domácího týmu je již velmi vážná, hosté na hřišti druholigového soupeře vedou již 2:0.
    64. Ambroise GBOHO - 0:2

64
    Tak to je senzace! AMBROISE GBOHO dává, po přihrávce Bongonguiho, druhý gól Les Herbiers.

62
    Poslední necelá půl hodina hry, domácí stále překvapivě prohrávají, dokáží ještě něco se zápasem udělat?

61
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Mohamed Yattara, přichází Benjaloud Youssouf.

59
    Žlutou kartu dostává Arcus (AJ Auxerre).

57
    Žlutou kartu dostává Bonnet (Les Herbiers VF).

55
    Bongongui (Les Herbiers) se dostal ke střele z hranice vápna, ale branku Auxerre vůbec netrefuje.

54
    A právě Sebastien Flechon rozehrál, poslal míč do vápna, Westberg (Auxerre) chytá.

53
    Hostující Flochon zůstává na trávníku, hostům se nabízí volný kop na útočné polovině.
    52. Pape Sané (Auxerre) přestřeluje branku soupeře

52
    Mohlo být srovnáno! Polomat přihrává z levé strany před hranici šestnáctky, odkud pálí Pape Sané, který ale branku těsně přestřelil!

51
    Gólman Les Herbiers si volný kop pohlídal, míč končí v jeho náruči.

50
    Hosté faulují, domácí mají k dispozici volný kop, rozehrávat bude Pierre Yves Polomat.

48
    Hosté s míčem na své polovině, po pravé straně zkouší jít dopředu, ale za půlící čárou o míč přicházejí.

46
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází Hamza Sakhi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas, velice překvapivě, získali nakonec pro sebe hosté. Ti hráli velmi srdnatě, na hřišti favorizovaného soupeře předvádí velmi dobrý a taktický výkon a nakonec se mohou, díky proměněné penaltě, radovat z vedení!

45+3
    45+1. Kevin ROCHETEAU - 0:1

45+1
    A hosté jdou do vedení, KEVIN ROCHETEAU střelou k pravé tyči nedal Westbergovi šanci a hosté vedou 1:0!
    45. Po tomto zákroku byla nařízena penalta pro hostující tým

45
    Byla nařízena penalta ve prospěch hostujícího týmu!

44
    Hraje se ve středu hřiště, ostatně tak, jako většinu prvního poločasu.

42
    Nyní se musel domácího gólman Westberg rychle zorientovat, kam míří po hlavičce hostujícího Bongonguiho, nakonec míč končí vedle branky Auxerre.

40
    Čeká nás poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí spálili první gólovou šanci, kdy se do šance dostal Romain Philippoteaux, kterého ale Pichot parádně vychytal.

38
    Odkop od branky Auxerre, stále se hraje za hustého sněžení, na trávníku ale sníh neulpívá.

37
    Po obranném zákroku bránícího Polomata končí míč v autu, domácí ale mohou z levé strany vhazovat.

36
    Útočným faulem končí akce domácích, hosté jdou dopředu.

34
    Hlavičkový souboj ve vápně Les Herbiers, domácí hráč posílá míč nad branku.

32
    Pichot (Les Herbiers) má míč ve své náruči a rozehrává.

31
    První půl hodina hry za námi, zatím je to opravdu vyrovnaný souboj, hosté se na hřišti favorita statečně drží.

29
    Ofsajdem končí nyní akce domácích, to si hosté oddechli, ve vápně se již nabízel Adéoti, na malém vápně!

28
    A další útočná akce Les Herbiers, hosté se toho zatím vůbec nebojí, nyní pálil vedle branky Auxerre, z levé strany, Joachim Eickmayer.

27
    Hosté se dostali ke střele z nějakých třiceti metrů, Westber si střelu v poklidu pohlídal a míč lapil.

26
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.

25
    A znovu jsou to domácí, kdo se žene dopředu.

24
    Potlesk diváků sklidil nyní domácí gólman Westberg, který získal míč po špatném nákopu soupeře.

23
    Pape Sané (Auxerre) dalším faulovaným hráčem, míč pro domácí.

22
    Gboho (Les Herbiers) fauluje u půlící čáry, míč získávají domácí.

20
    Prvních dvacet minut za námi, za místy hustého sněžení se hraje zatím hodně bojovný fotbal.

16
    Další spolupráce Polomata a Pape Sané (Auxerre), který se ale tentokrát nedostal k míči.

14
    Z protiútoku se dostávají domácí do zakončení, Polomat hledá Pape Saného, jehož pokus musel gólman Pichot likvidovat nadvakrát.

12
    Ambroise Gboho (Les Herbiers) zpracovává na levém křídle pas Eickmayera, dostává se i ke střele, ale Westberg opět chytá.

11
    Hrstka věrných fanoušků Les Herbiers je na stadionu Abbé Deschampse slyšet!

10
    Je za námi první desetiminutovka dnešního utkání, stav stále nerozhodný, zatím poměrně vyrovnané utkání.

8
    Fotbalisté Auxerre ubránili rohový kop soupeře.

6
    První rohový kop v zápase vybojovali hosté, po hlavičce Fofany musel Westberg vyrážet na roh!

4
    Louis Bogongui (Les Herbiers) zastavuje protihráče, ale dle názoru sudího v souladu s pravidly, hosté ale zůstávají u míče.

3
    Benjaloud Youssouf (Auxerre) centruje do vápna soupeře, ale míč končí v náruči gólmana Pichota.

2
    Ambroise Gboho ztrácí míč na polovině soupeře, hrají domácí.

1

AJ Auxerre: Westberg – Tacalfred, Polomat, V. Sané, Youssouf, Obraniak, Adéoti, Philippoteaux, B. Konaté, P. Sané
    Náhradníci: Boucher, Sangaré, F. Aye, Birama Touré, Sakhi, Sissako, Yattara

Les Herbiers VF: Pichot – Marie, Bonnet, Fofana, Geramnn, Flochon, Bongongui, Eikcmayer, Gboho, Vanbaleghem, Rocheteau
    Náhradníci: Dabasse, Pagerie, Brélivet, Couturier, Salles, David, Dequaire.

Oba týmy vstoupily do letošního ročníku před měsícem, přesněji 6. ledna. Auxerre uspělo na hřišti SC Schiltigheim (5:1) a v šestnáctifinále pak velmi překvapivě i na hřišti prvoligového FC Nantes! Po prvním poločase vedlo Auxerre 3:1 a byť domácí ve druhé půli srovnali na 3:3, postupový gól vstřelil v 76. minutě Ibrahim Sangaré.
    Les Herbiers se na postup hodně nadřelo. Na hřišti účastníka páté ligy Angoulême Charente vyhrálo až v prodloužení 2:1. V šestnáctifinále čekal další účastník páté ligy a znovu to byla obrovská bitva. Druholigové Les Hergiers nakonec na hřišti Saint-Lô Manche vyhrálo těsně 2:1 a mohlo slavit postup do osmifinále.

Vítejte u online přenosu osmifinále Francouzského poháru, v němž druholigové AJ AUXERRE přivítá na svém stadionu třetiligový LES HERBIERS. Utkání se odehraje na Stade de l'Abbé Deschamps v Auxerre.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Dvořák

Branky: 45+1. Rocheteau (pen.), 64. Gboho, 79. Flochon

Karty:   59. Arcus (AUX), 90+1. Philippoteaux (AUX) – 57. Bonnet (LHE)

Neproměněná penalta: 67. Yattara (AUX), brankář Pichot zneškodnil

AJ Auxerre: Westberg – Arcus, Tacalfred, Polomat, V. Sané, Youssouf (61. Yattara), Obraniak (46. Sakhi), Adéoti, Philippoteaux, B. Konaté (76. Sangaré), P. Sané

Les Herbiers VF: Pichot – Marie, Bonnet, Fofana, Geramnn (76. Couturier), Flochon, Bongongui (68. Dabasse), Eikcmayer, Gboho (82. Dequaire), Vanbaleghem, Rocheteau
    Náhradníci: Dabasse, Pagerie, Brélivet, Couturier, Salles, David, Dequaire