Portugalsko – Ázerbájdžán 8:1 (kon.) | Ukrajina – Španělsko 0:1 (kon.)
Portugalsko
8:1 (5:1)
Ázerbájdžán
Úterý 06.02.2018, 18:00 • Aréna Stožice, Ljubljana • Mistrovství Evropy • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost a zároveň vás zvu na poslední čtvrtfinálový souboj mezi Ukrajinou a Španělskem, který začne ve 21:00. (19:27:35)

Statistiky utkání:

Střely celkem: 30:31
    Střely na bránu: 16:16
    Rohy: 5:10
    Fauly: 2:8

Je konec. Portugalsko nakonec až velmi hladce porazilo Ázerbájdžán 8:1. Největší podíl na tom má kapitán portugalského výběru Ricardinho, který vstřelil hned čtyři branky. Ázerbájdžán sice vstřelil první branku utkání už v první minutě, ale poté už jasně dominovalo Portugalsko a to tak zaslouženě postoupilo do semifinále Mistrovství Evropy, kde se utká s Ruskem.

39:42
    Velkou chybu předvedl hostující brankář Kurdov, který se vydal s míčem do středu a chtěl přihrát svému kolegovi, ovšem Varela vypíchl míč, ale následně vypálil jen do boční sítě hostující brány.

39:18
    Následně se Moreira chtěl procpat středem hrací plochy, ale obránce Ázerbájdžánu ho zastavil.

38:59
    Po nepřesné přihrávce se k míči dostalo opět Portugalsko, které ho drží na své půli.

38:30
    Těžko říct proč si ázerbájdžánský trenér vzal oddechový čas minutu a půl před koncem základní hrací doby. Ovšem nyní je u míče Ázerbájdžán.

38:11
    Oddechový čas pro hosty.

38:08
    Bolinha se sice dostal do střelecké pozice, ale následně portugalská obrana odkopla míč do zámezí.

37:40
    Mammadkarimov se pokoušel o nůžky, když dostal centr na levou stranu, ale Sousa byl připraven a jeho pokus chytil.

37:21
    Cary nepřihrál přesně směrem ke své bráně a míč získal Ázerbájdžán.

36:30
    Na hráčích obou týmů jde vidět, že o dnešním vítězi už je dlouho rozhodnuto a hra trochu ztrácí na kvalitě, kterou měla hlavně v první půli.

36:08
    Zbytečná ztráta Portugalska na své polovině, ale následně toho Eduardo nevyužil a nepřihrál přesně.

35:41
    Opět se A. Coelho rozbíhal po pravé straně, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a brankář Kurdov tak bude rozehrávat od své brány.

35:10
    Sousa předvedl další skvělý zákrok, když se ke střele dostal hostující hráč.

34:48
    Sousa vyšel z brány aby vyhlavičkoval centr, který se řítil na polovinu Portugalska.

34:26
    Baghirov jasně zatáhl za dres portugalského hráče a rozhodčí vytáhl první žlutou kartu v dnešním utkání.

Michal Raška

Branky: 3. Cary, 6. Cary (Brito), 10. Varela, 11. Ricardinho (Miguel), 20. Ricardinho (Sousa), 25. Coelho, 26. Ricardinho (Coelho), 32. Ricardinho (Varela) – 1. Cardoso (Eduardo)

Karty:   35. Baghirov (AZE)

Portugalsko: Sousa (Hugo, Bebe) – Cary, Coelho B., Matos, Ricardinho (C), Brito, Cecilio, Coelho A., Tunha, Miguel, Moreira, Varela
    Ázerbájdžán: Huseynli (Kurdov) – Bolinha, Cardoso, Eduardo, Fineo, Atajev, Baghirov, Borisov, Farzaliyev (C), Hamazayev, Chovdarov, Mammadkarimov, Vassoura

Rozhodčí: Ondřej Černý – Saša Tomić, Kamil Çetin