Lipt. Mikuláš – Žilina 3:2 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Zvolen – Košice 1:2 (kon.)
Detva – Trenčín 0:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 4:3 (2:1 po s.n.)
HK Detva
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 09.02.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

Trenčín potvrdil úlohu favorita a prerušil domácim sériu piatich výhier. Dukla nebola o moc lepším tímom. Dnes ozaj rozhodovali maličké drobnosti. Určite rozhodlo to, že Sitnikov nepremenil dve viac než stopercentné šance. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia. (20:37:54)

59:59
    Trenčín dal gól!
    ONDREJ MIKULA mal jednoduchú úlohu, keď zachytil rozohrávku domáceho tímu a s pokojom doviezol puk do prázdnej brány. Bez asistencie.

59:38
    Trenčín si berie oddychový čas.

59:38
    Domáci mali obrovskú šancu, keď Belluš dostal prihrávku pred bránu, ale nepochopiteľne sa s pukom ešte točil. Strela bola zablokovaná obrancom Trenčína.

59:05
    Detva hrá bez brankára.

58:40
    Detva vyhrala buly a kombinuje vo vlastnom obrannom pásme. Pozerá sa však smerom vpred, pretože čas pracuje proti nej.

58:23
    Nepríjemnosť pre Detvu. Po nepresnej prihrávke sa bude vhadzovať pred jej bránou. Píska sa zakázané uvoľnenie.

58:05
    Valent sa dostal do ťažkej pozície, keď toho veľa nevidel a musel čeliť dorážke spoza tiel svojich spoluhráčov. Puk však dokázal zachytiť do lapačky.

58:01
    Detva si zobrala oddychový čas.

58:01
    Detva je samozrejme v závere aktívnejšia, keďže chce vyrovnať. Teraz však nevymyslela dobrú akciu. Valent zachytil puk a vhadzovať sa bude pred jeho bránou.

57:27
    Milý sa dostal s pukom do útočného pásma a okamžite ho posielal smerom na bránu. Brankár Valent puk betónom vyráža do rohu klziska.

56:47
    Radivojevič dostal ponuku na strelu a využil ju. Puk však od modrej čiary nasmeroval mimo brány.

56:06
    Detva sa pred bránou súpera nedokáže presadiť. Trenčín sa oslobodzuje vyhodením puku do stredného pásma a oba celky striedajú.

55:27
    Píska sa zakázané uvoľnenie. Hráč hostí už takmer mal puk na hokejke, ale zobrali mu ho rozhodcovia.

54:56
    Detva prehrala buly v útočnom pásme a musí trieliť späť k vlastnej bráne, pretože Trenčín zakladá nový útok.

54:08
    Valent nebol v ideálnej pozícií, keďže pred nim clonilo niekoľko hráčov, ale on aj napriek tomu s prehľadom chytil puk do lapačky.

53:47
    Do konca zápasu už moc nezostáva. Trenčín sa oslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia.

52:35
    Trenčín je momentálne v útočnom pásme a pekne kombinuje popri mantineli. Prišla aj strela od modrej čiary, ktorá skončila na zadnom mantineli.

51:45
    Škoda pre Detvu. Tá sa dostávala do prečíslenia, avšak Belluš všetko pokazil. Svoj tím vyhnal z útočného pásma.

51:07
    Detva už hrá v oslabení, a tak si útok rozmyslela. Prišlo len nahodenie do útočnej tretiny a striedanie hráčov.

50:44
    Varga dostal prihrávku medzi kruhy a okamžite pálil. Jeho zakončenie našlo len dobre postaveného brankára Detvy.

50:20
    Zápas sa začína zvrhávať. Hráči začínajú hrať tvrdšie, za čo môžu najmä fanúšikovia.

49:40
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Martin Belluš – 2 min., držanie).

49:28
    Detva si vypracovala šancu po parádnej prihrávke pred bránu. Šancu mal Macejko, ktorý to myslel šikovne. Puk posielal brankárovi medzi nohy, ten si svoje miesto zastal.

48:56
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Peter Sojčík – 2 min., vrazenie na mantinel).

48:28
    Detva však štartuje svoje motory a je čoraz aktívnejšia. Jej hráči vedia, že majú formu, tak prečo to nevyužiť.

48:10
    Trenčín zbiera nepresnú prihrávku súpera. Hostia sa nemusia nikam ponáhľať, veď vedú o jeden gól.

47:20
    Milý to spravil dobre. Dostal priestor, a tak vystrelil. Odrazený puk sa dostal opäť k nemu a vystrelil opäť. Puk len o pár centimetrov minul pravú tyč.

46:15
    Po prerušení hry prišlo k poriadnej skrumáži. Všetci hráči sa do seba pustili, ale napokon to rozhodcovia dokázali včas rozdeliť.

45:55
    Hackett vyráža puky pred seba, čo nie je najideálnejšie z pohľadu brankára. Strely by mal zachytávať do svojej moci a nie ponúkať dorážku súperovi.

45:40
    Hackett drží svoj tím nad vodou ďalším parádnym zákrokom. Detva sa musí mať na pozore, pretože prišlo niekoľko akcií, ktoré volali po góle.

44:58
    Ďalšia šanca pre Trenčín. Puk sa dostal spoza brány až do blízkosti bránkovej čiary, ale jeden z Trenčanov ho nedokázal doraziť do siete.

44:17
    Trenčín vyhral buly a drží puk za vlastnou bránou. Snaží sa vymyslieť nový útok.

43:49
    Detva je zakríknutá v poslednej časti hry, samozrejme za to môže aj rýchle vylúčenie.

42:38
    Trenčín parádne zakombinoval v útočnom pásme. Do veľkej šance sa dostal Sojčík, ktorý stál sám pred brankárom. Snažil sa zakončiť strelou medzi betóny, ale Hackett podržal svoj tím.

41:33
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Frederik Fekiač – 2 min., hrubosť).

41:33
    Bude sa vhadzovať pred bránou Hacketta, ten si pripísal ďalší úspešný zákrok. Hráči Trenčína sa presadiť nedokázali.

40:55
    Prvá minúta priniesla viacero nepresností na oboch stranách. Trenčín chcel prejsť do rýchleho brejku, ale ten sa skončil nepresnou prihrávkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina teda priniesla jeden gól. Postaral sa o to Sojčík, ktorý šikovne pred brankárom tečoval strelu. Domáci sa síce dožadovali odpískania vysokej hokejky, ale arbitrom to nestálo ani za prekonzultovanie videom. Tretia tretina už zrejme veľa gólov neprinesie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:38
    Trenčín získava vhadzovanie v útočnom pásme. Môže sa pokúsiť o ohrozenie brány súpera. Môže to byť posledný útok v tretine.

38:58
    Blíži sa koniec druhej tretiny. Trenčín nahodil puk do útočného pásma a trieli striedať.

38:08
    Trenčín sa snaží držať puk v strednom pásme. Do toho útočného sa dostáva len sporadicky.

37:20
    Trenčín by mal zvýšiť aktivitu, pretože takýto náskok je veľmi krehký. Domáce mužstvo hrá aktívne a chce do konca tretiny vyrovnať.

36:28
    Prihrávka na ľavú stranu v pásme Trenčína bola dobrá, ale zakončenie nie. Puk domácemu hráčovi nesadol ideálne. Valent nemal veľa práce.

36:03
    Detva sa dokáže dostať do streleckých príležitostí, ale hráči nemajú potrebnú kvalitu v zakončení.

35:15
    Detva sa sama vyhadzuje z útočného pásma. Prihrávka o mantinel presná nebola a končí pri Hackettovi.

34:39
    Hra je mimoriadne otvorená. Po prvom góle prichádza jedna akcia za druhou. Detva sa snaží vyrovnať a zásluhou presiloviek je aktívna.

34:20
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ondrej Mikula – 2 min., podrazenie).

33:27
    Sitnikov s ďalšou veľkou šancou! Dostal ideálnu prihrávku na pravú stranu, dokázal si položiť brankára, ale tentokrát nedokázal podvihnúť puk. Trafil len ležiaceho Valenta.

32:44
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ladislav Romančík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

32:15
    Hostia využili presilovú hru. Puk smeroval smeron ma bránu veľmi vysoko, tam ho však dokázal PETER SOJČÍK šikovne tečovať mimo dosah brankára. Domáci sa hnevali, pretože si mysleli, že išlo o hru s vysokou hokejkou. Asistencie: Matúš Holenda, Marcel Hossa.

32:00
    Trenčín strieľa ihneď po vyhratom buly. Puk zamieril len vedľa brány. Hostia ho však dokázali získať späť.

31:30
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Vitalii Sitnikov – 2 min., podrazenie).

30:56
    Napokon sa píska ofsajd. Domáci hráč si zbytočne zasekol puk a nechal vletieť spoluhráča do pasce.

30:20
    Z pohľadu nezaujatého diváka nesledujeme záživný zápas. Puk sa ocitá medzi bránami a strely neprichádzajú.

29:29
    Hackett si pripisuje jednoduchý zákrok. Hráč Trenčína sa pustil do presily a poľahky zakončil brankárovi do lapačky.

28:56
    Trenčín teraz obstreloval bránu svojho súpera. Strely prichádzali z hocijakých pozícií. Hackett odoláva.

28:10
    Valent pre istotu zachytil puk do svojej lapačky. Hráč Detvy sa tak nepresadil.

27:50
    Čiarový rozhodca mal nejaký problém so svojou výstrojou. Hra bola tak na malý moment prerušená.

27:14
    Tento zápas zatiaľ ako jediný nepriniesol žiaden gól. Hráči nedokázali prekonať brankárov, ktorí veľa práce nemajú.

26:24
    Valent chvíľu nevedel, kde má puk. Strela prešla popod nohy hráča Trenčína až na bránu.

26:04
    Sitnikov nezachytil prihrávku svojho spoluhráča. Puk prešiel cez všetky čiary, takže zakázané uvoľnenie.

25:39
    Táto tretina plynie rýchlejšie než prvá, kde sa každú chvíľu prerušovalo. Druhá tretina má náboj, ale bez gólového efektu.

24:44
    Druhá tretina je zatiaľ veľmi uvoľnená. Nevideli sme moc streleckých pokusov. Výsledok 0:0 odzrkadľuje dianie na ľade.

24:06
    Detva sa pripravila o dobrú šancu svojou nepresnosťou. Puk sa dostal až pri Hacketta.

23:45
    Trenčín vysunul svoje napádanie vysoko pri bránu súpera. Detve to robí obrovské problémy.

23:06
    Domáce publikum sa dožaduje vylúčenia po zákroku pri mantineli. Hlavný arbiter nepíska.

22:37
    Po zákroku brankára sa bude vhadzovať pred bránou Trenčína. Lapačka opäť úradovala.

21:43
    Trenčín hádam ľahšie oslabenie ani nemal. Detva sa nezmohla absolútne na nič. Prišla len jedna nepresná strela.

20:55
    Detva hrá presilovku katastrofálne. Minútu sa dostávala do útočného pásma, aby sa oň pripravila nepresnou prihrávkou.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme gól nevideli. Oba celky sa snažili, ale ani jeden nemal nejak výrazne navrch. Sledujeme vyrovnaný hokej. Víťazom sa môže stať hocikto. Detva mala však najväčšiu šancu zápasu, keď Sitnikov prestrelil prázdnu bránu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:44
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Boris Sádecký – 2 min., nedovolené bránenie).

19:22
    Hráč Trenčína nahodil puk do útočného pásma a píska sa zakázané uvoľnenie, čo sa nestretlo s názorom fanúšikov hostí.

18:45
    Detva kombinuje v strednom pásme, ale všetko to je na náhodu. Prihrávky nemajú jasného adresáta.

18:09
    Hráč Detvy išiel sám proti presile súpera. Dokázal zakončiť, ale bránu netrafil. Trenčín sa zmocnil puku.

17:45
    Zápas sprevádza veľká nepresnosť na oboch stranách. Trenčín si mohol vypracovať šancu, ale prišla práve zlá prihrávka.

17:08
    Do konca tretiny moc nezostáva. Úvodný gól môžu dať oba celky, pretože nesledujeme jasnú hru.

16:26
    Detva síce kombinovala počas presilovky, ale moc nestrieľala. Prišlo pár tečov, ale to je tak všetko.

15:35
    Veľká šanca Detvy. Po strele od modrej čiary prišiel parádny teč, ktorý však nešťastne trafil brankára Valenta. Zatiaľ presilovka využitá nie je.

15:16
    Chovan to skúsil z ľavej strany tvrdou strelou na Valenta. Ten si pripisuje pekný zákrok lapačkou. Vhadzovať sa bude pred jeho bránou.

14:48
    Trenčín vyhral buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary. Detva hrá presilovku o dvoch hráčov.

14:21
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Branko Radivojevič – 2 min.).

14:11
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Patrik Bačik – 2 min., sekanie).

13:20
    Píska sa ofsajd. Trenčín nedokázal správne prejsť do útočného pásma. Vhadzovať sa teda bude v strednej tretine.

12:45
    Sitnikov prepálil nemožné! Bol pred prázdnou bránou, ale svoje zakončenie nasmeroval nad brvno! Valent bol bezmocne na zemi.

12:15
    Jednoduché nahodenie na bránu Trenčínu znamená vhadzovanie pred jeho bránou.

11:27
    Trenčín zovrel súpera v jeho obrannom pásme. Detva sa nevie oslobodiť, pretože sa stále vhadzuje pred jej bránou.

11:03
    Pač na nič nečakal a tvrdo vystrelil. Jeho delovka skončila na brankárovi Detvy. Trenčín drží puk.

10:21
    Zápas sa naťahuje tým, že sa stále prerušuje. Hráči nehrajú ani minútu v kuse. Hra je každú chvíľu kúskovaná.

09:49
    Piačka sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale v závere to celé pokazil. Nemal pred sebou nikoho, avšak puk mu na poslednú chvíľu utiekol.

09:02
    Trenčín strieľa jednoducho. Brankár puk celý čas vidí, takže je len malá pravdepodobnosť, že padne z toho gól.

08:48
    Vyskoč poriadne prevetral brankára hostí. Ten si pripísal zlý zákrok, ale chybu napravil včasným zachyteným puku.

08:08
    Puk sa dlhší čas nachádzal pri mantineli v obrannom pásme Trenčína. Ten sa oslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia.

07:15
    Trenčín sa vzchopil po prespatom úvode a momentálne je aktívnejší. Prichádzajú aj strely, ktoré sú včas pokryté.

06:29
    Hackett si pripisuje ďalší zákrok. Puk mu vypadol na ľad, ale okamžite ho pokryl lapačkou.

06:00
    Fekiač sa snažil nájsť spoluhráča v strednom pásme, ale našiel len hráča súpera. Trenčín môže zaútočiť.

05:12
    Hra je často prerušená. Hráči robia drobné chybičky. Pískala sa prihrávka rukou.

04:49
    Padravý mieril pekne krížnou strelou pod brvno. Tam zaúradovala lapačka domáceho brankára.

04:01
    Prvá väčšia šanca zápasu. Mal ju Dlouhý, keď dorážal strelu svojho spoluhráča. Trafil len dobre postaveného brankára.

03:25
    Nič vážne sme zatiaľ nevideli. Tímy sa zahrievajú a pripravujú na ostatnú časť zápasu.

03:00
    Zrazená strela končí na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude pred Valentom po jeho pravej ruke.

02:10
    Detva je zatiaľ aktívnejšia. Drží sa v útočnom pásme a kombinuje popri mantineli. Trenčín nie je moc aktívny.

01:16
    Trenčín sa oslobodil z vlastného obranného pásma. Prišiel útok po pravej strane a provizórna strela.

00:26
    Bačik si vypýtal puk na modrej čiare a okamžite pálil. Hackett si pripísal zákrok betónom.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Chovan, Macejko, Fekiač, Gachulinec, Šimon, Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Surový, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, Piačka, Andrisík.

Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Bačik, Holenda, Pač, Bohunický, Themár, Švec, Deveaux – Bezúch, Padravý, Radivojevič – Gašparovič, Varga, Hossa – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Sádecký, Sojčík.

Rozhodca: Štefik, Stano – Gajan, Gavalier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vitajte pri sledovaní najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Rozbehnutí Detvania sa pokúsia zastaviť Duklu Trenčín.

Vzájomné zápasy:
    12.01.18 Trenčín – Detva 2 : 5
    10.12.17 Detva – Trenčín 2 : 6
    03.11.17 Trenčín – Detva 2 : 1
    06.10.17 Detva – Trenčín 0 : 2
    11.04.17 Trenčín – Detva 4 : 0

Detva je tímom, ktorý sa už len s veľkými očami pozerá na postupové priečky do play-off. Hráči si však napravujú chuť, veď vyhrali posledných 5 zápasov. Naposledy z toho bola výhra až po predĺžení v Žiline 5:4. Víťazný gól strelil Mily. Detva je suverénne v tabuľke posledná, takže už si môže len napraviť chuť z pokazenej sezóny. S určitosťou bude bojovať o udržanie sa medzi elitou. Aktuálny ťahúň mužstva je David Videlka, ktorý nazbieral 30 kanadských bodov.

Trenčín má určite ambicióznejšie vyhliadky do konca základnej časti. Aktuálne sa vyhrieva na 4. mieste a stále môže ísť vyššie. Pozerať sa musí aj za seba, keďže dvojbodovú stratu majú Košice, ktoré nie sú v ideálnej pohode. Dukla vyhrala z piatich zápasov 3, čo nie je najhoršie. V poslednom vystúpení prehrala na domácom ľade so Zvolenom 3:1. Má však najlepšiu obranu ligy, keď inkasovala len 95 gólov. Druhá Banská Bystrica ich má na svojom konte 108. Olvecký spoločne s Radivojevičom získal najviac bodov, obaja si ich už pripísali 36.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.