New Jersey – Carolina 5:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 3:1 (kon.)
Tampa – Detroit 4:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (po pr.) | Minnesota – Washington 2:5 (kon.)
Nashville – Calgary 3:4 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.)
Vegas – Edmonton 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Edmonton Oilers
Pátek 16.02.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Česká a stopa v utkání

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, TOI 12:47 (06:45:42)

Hvězdy utkání

1. William Karlsson (VGK) 1+0
    2. Ryan Carpenter (VGK) 1+0
    3. Marc-André Fleury (VGK) 28 zák., 1 gól, 96,6%

Statistiky: Střely na bránu: 28-29; Zablokované střely: 15-21; Vhazování: 37%-63%; Hity: 11-18; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 7-9.

Ryan Carpenter vstřelil čtvrtý gól během posledních šesti zápas, na který po přestávce navázali Jonathan Marchessault a William Karlsson. Ve třetí části sice dokázal na gól Erika Hauly odpovědět Leon Draisaitl, Golden Knights ale snadno dokráčeli k vítězství a jako první v Západní konferenci dosáhli hranice 80 bodů. Konečný výsledek utkání v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 4 Edmonton Oilers 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:12
    Golden Knights z levého křídla nahazovali puk před bránu, kde ho Cam Talbot holí odpálil mimo nebezpečí.

57:43
    Marc-André Fleury se vydal za svou bránu, aby po nahození Oilers od boxu časoměřičů rozehrál bekhendem.

57:03
    Jeden z hráčů Golden Knights se v mezikruží mezi dvěma protihráči neprotáhl před bránu a Oilers otočili hru.

56:17
    Connor McDavid v blízkosti pravé tyče vybojoval puk a bekhendem ho posílal před bránu, kde se od brusle jednoho z hráčů Vegas odrazil pod lapačku Marca-Andrého Fleuryho a Oilers se k dorážce nedostali.

55:30
    Vzápětí přišla střela z opačné strany, bývalý brankář Pittsburghu byl ale připraven a hru tentokrát přerušil.

55:28
    Michael Cammalleri vystřelil z pravého kruhu a Marc-André Fleury puk snadno vyrazil vyrážečkou mimo.

54:48
    Ryan Carpenter nabral na pravé straně rychlost a v jízdě vystřelil z kruhu pro vhazování, Cam Talbot ale na přední tyči jeho pokus podržel v náručí. Komerční přestávka.

53:02
    Jujhar Khaira se pustil po tvrdém hitu do Colina Millera a po pár sekundách ho poslal k ledu. Oba hráči samozřejmě dostali pět minut za bitku.
    52:31 Leon DRAISAITL - 4:1

52:31
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Michael Cammalleri dokázal na pravém křídle v blízkosti modré čáry vleže posunout puk na Oscara Klefboma, který krásnou přihrávkou z vrcholu levého kruhu přenesl hru doprava, kde LEON DRAISAITL po ledě z úhlu zamířil k přední pravé tyči! Čistého konta svědky nebudeme. Asistence: Oscar Klefbom a Michael Cammalleri.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:01
    Drake Caggiula nahodil puk za bránu Vegas, kde ho bez problému dojel domácí obránce Deryk Engelland.

51:08
    Tomáš Nosek na levé straně zavezl puk do útočného pásma, poté mu ovšem sjel rychle z hokejky.

50:49
    Marc-André Fleury si hravě poradil s nahozením Oilers z levého křídla a po úspěšném zákroku přerušil hru.

50:24
    Edmonton Oilers po nepřesné rozehrávce vyhodil puk na zakázané uvolnění. Buly před Camem Talbotem.

50:09
    Jonathan Marchessault vypálil u střídaček od modré čáry a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.

49:21
    Oscar Lindberg si krásně stáhl puk v blízkosti pravé tyče na forhend, mezi betony Cama Talbota ale nepřekonal a Cody Eakin už se vzápětí k dorážce nedostal!

48:42
    Anton Slepyšev mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, ztroskotal ale na výstroji Marca-Andrého Fleuryho.

48:38
    Ryan Carpenter využil špatné rozehrávky Oilers a na vrcholu mezikruží rychle vypálil zápěstím, jeho krásná střela se ale od horní tyče odrazila zpět do hry!

48:21
    Connor McDavid z pravého kruhu nahodil puk bekhendem před bránu, kde se puk od Jesseho Puljujärviho odrazil do pravé tyče a Marc-André Fleury ho poté zmrazil v lapačce! Komerční přestávka.

47:35
    Erik Haula vystřelil z vrcholu pravého kruhu a jeho střela zamířila nad bránu brankáře Cama Talbota.

46:14
    David Perron hraje skvělý zápas a na svém kontě už má dva kanadské body za dvě přihrávky na gól.

45:24
    Milan Lucic byl za vlastní bránou nepříjemně dohrán u hrazení, Oilers se ale podařilo udržet kotouč na holích.
    44:15 Erik HAULA - 4:0

44:15
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    ERIK HAULA si najel před bránu na další zpětnou přihrávku od Jamese Neala, tentokrát z opačné strany než před pár okamžiky v přesilové hře, a puk se od jeho levé brusle odrazil mezi betony Cama Talbota! Oilers si vzali Coach Challenge kvůli kopnutí, jenže gól byl po pár okamžicích potvrzen. Spolupráce mezi Erikem Haulou a Jamesem Nealem zafungovala dokonale a Vegas vede 4:0! Asistence: James Neal a David Perron.

44:11
    Vyloučený Brandon Davidson naskočil z trestné lavice zpět na led a hokejisté Edmontonu jsou v plném počtu.

43:20
    James Neal u levé tyče zamíchal s pukem a zpoza brankové čáry ho poslal do mezikruží, kde bez přípravy vypálil dobře Erik Haula, Cam Talbot ale puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě!

42:51
    Oscar Klefbom odvedl v pravém rohu obranného pásma dobrou práci a vyhodil puk bekhendem až za bránu Vegas.

42:11
    Colin Miller na pravé straně obranného pásma otáčel hru a Brandon Davidson ho zezadu podrazil.

41:42
    James Neal tentokrát vypálil prudce z pravého kruhu pro vhazování a Cam Talbot na přední tyči puk vyrazil.

41:12
    Erik Haula na levém křídle po přihrávce Jamese Neala rychle zavezl puk do útočného pásma a poté mu ho krásnou zadovkou vrátil, jenže střelu bývalého hráče Nashvillu bez přípravy přizvedl Oscar Klefbom do ochranné sítě.

40:01
    Marc-André Fleury pochytal všech 20 střel Edmontonu a Vegas vstupuje do třetí části s tříbrankovým vedením.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-20; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 54%-46%; Hity: 7-14; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 2-2.

Třetí třetina začne přibližně v 5:56.

Edmonton v T-Mobile Areně během čtyřiceti minut nedokázal ani jednou skórovat, zatímco na straně Vegas se prosadili po přestávce výtečný Jonathan Marchessault a v přesilové hře William Karlsson. Golden Knights mají vývoj utkání pevně pod kontrolou a do závěrečné části budou vstupovat s tříbrankovým vedením. Skóre po druhé třetině hovoří jednoznačně pro VGK. Vegas Golden Knights 3 Edmonton Oilers 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:00
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát a kotouč podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

37:23
    Leon Draisaitl byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, jenže před Marcem-Andrém Fleurym nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by zakončil.

36:41
    A znovu Oscar Klefbom, který tentokrát ihned po vhazování vypálil na levém křídle z ostrého úhlu, Marc-André Fleury byl ale na přední tyči připraven a sevřel puk v náruči.

36:37
    Oscar Klefbom vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury si připsal rutinní zákrok, když puk lapil do lapačky.

35:59
    James Neal se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže Cam Talbot jeho bekhendovou střelu po teči Darnella Nurse na přední tyči vyrazil vyrážečkou a zmrazil puk!

35:02
    Cam Talbot si snadno poradil s nahozením Vegas od modré čáry. Následuje komerční přestávka.

33:47
    Golden Knights se snažili vrátit do útočného pásma, jenže jejich akci tentokrát zastavilo postavení mimo hru.

33:05
    Jonathan Marchessault prudce vypálil v pravém kruhu zápěstím a Cam Talbot na přední tyči puk hrudí vyrazil.
    32:48 William KARLSSON - 3:0

32:48
    WILLIAM KARLSSON si z pravého křídla sjel rychle před bránu a na bližší pravé tyči procedil puk přes Cama Talbota do sítě! Vegas využilo přesilovou hru krátce poté, co šanci Oilers v oslabení zneškodnil fantastický Marc-André Fleury. Asistence: David Perron a Brad Hunt.

32:39
    Michael Cammalleri se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže v oslabení Marca-Andrého Fleuryho nepřekonal!

31:28
    Connor McDavid dostal dvě minuty za hákování a Golden Knights si zahrají první přesilovou hru.

31:18
    Tomáš Nosek poslal puk před bránu, kde se ocitl ve velké šanci Pierre-Édouard Bellemare, Cam Talbot ho ale vychytal fantasticky pravým betonem! Parádní zákrok.

31:18
    Golden Knights sevřeli Edmonton v jeho obranném pásmu a střela Pierrea-Édouarda Bellemarea skončila v ochranné síti. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

30:58
    Deryk Engelland odvedl na pravé straně dobrou práci, když na útočné modré čáře neumožnil Oilers vyhodit.

29:44
    Už to vypadalo, že Jonathan Marchessault na pravém křídle vypálí z úhlu, jenže jeden z protihráčů Edmontonu mu puk na poslední chvíli vypíchl.

28:42
    David Perron zamíchal u modré čáry s pukem a Vegas následnou akci zbytečně překombinovali.

27:52
    Connor McDavid s v levém kruhu dobře pokryl puk a v tísni napřáhl z ostrého úhlu ke střele zápěstím, která skončila mimo a od ochranné skla se odrazila do ochranné sítě. Komerční přestávka.

26:58
    Patrick Maroon v pravém rohu útočného pásma bojoval u hrazení o puk a jeho zpětná přihrávka byla nepřesná.

25:53
    Anton Slepyšev na levém křídle vystřelil z úhlu a Marc-André Fleury na přední tyči puk bez problému vyrazil.

24:57
    Oilers rychle mohli vyrovnat, když se v blízkosti levé tyče ocitli ve velké šanci, jenže Marc-André Fleury puk vkleče levým betonem vyrazil a vleže si poradil i s dorážkou!
    24:18 Jonathan MARCHESSAULT - 2:0

24:18
    Nate Schmidt od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval ve vzduchu JONATHAN MARCHESSAULT a kotouč zamířil do levého horního rohu brány! Vegas skórovalo podruhé v řadě a vede 2:0. Cam Talbot nic neviděl. Asistence: Nate Schmidt a Reilly Smith.

24:09
    Jonathan Marchessault vystřelil v levém kruhu zápěstím a Cam Talbot puk na přední tyči vyrazil mimo.

23:46
    Edmonton vyhodil puk na zakázané uvolnění a následovalo vhazování před bránou Cama Talbota.

23:18
    Hra je na začátku druhé třetiny hodně vyrovnaná a oba týmy se jen těžko dostávají do brankové příležitosti.

22:33
    Vegas se chtělo vrátit do útočného pásma, jenže nahození podél hrazení zablokoval čároví rozhodčí.

21:49
    A další přerušení hry. Oilers se snažili puk zavést do pásma, jenže se odrazil na jejich střídačku.

21:38
    Oscar Lindberg hrál v obranném pásmu vysokou holí a hra byla přerušena. Vegas vede nad Edmontonem 1:0.

20:58
    Marc-André Fleury si snadno poradil se střelou Oilers z pravé strany, když ji na přední tyči vyrazil levým betonem do rohu ledové plochy.

20:29
    Reilly Smith předvedl v pravém kruhu krásnou stahovačku a z ostrého úhlu se snažil po ledě zakončit forhendem, jenže Cam Talbot byl pozorný a přerušil hru.

20:01
    Golden Knights byli v první třetině střelecky aktivnější a do prostřední části vstupují s jednobrankovým vedením.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-9; Zablokované střely: 9-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 3-6; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:02.

Edmonton vstoupil do utkání aktivněji, jenže Marc-André Fleury všechny střely Oilers pochytal a na opačné straně skóroval z dorážky Ryan Carpenter, který vstřelil během posledních šesti zápasů svůj čtvrtý gól. Skóre po první třetině střetnutí v T-Mobile Areně ve Vegas. Vegas Golden Knights 1 Edmonton Oilers 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:22
    Matt Benning se dostal na vrcholu mezikruží k prudké ráně bez přípravy, která byla sražena vedle levé tyče.

17:23
    Cam Talbot si snadno poradil s nahozením Golden Knights z pravého křídla, když na přední tyči ukryl puk v lapačce.

16:53
    A další postavení mimo hru, tentokrát ovšem na straně Edmontonu po prudkém nahození podél hrazení.

15:48
    Golden Knights vyrazili do nadějného přečíslení tři na dva, jenže následnou akci zastavilo postavení mimo hru.

15:11
    Útok Golden Knights na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a následuje další reklamní přestávka.

14:18
    Vegas se ocitlo pod mírným tlakem, a tak raději puk vyhodilo podél střídaček na zakázané uvolnění.
    13:04 Ryan CARPENTER - 1:0

13:04
    Nahození Tomáše Noska od modré čáry se v mezikruží od ramene Pierra-Édouarda Bellemarea odrazilo k Derykovi Engellandovi, který bekhendem Cama Talbota ještě nepřekonal, dorážející RYAN CARPENTER už ale ano! Ryan Carpenter se stejně jako proti Blackhawks prosadil z dorážky a Vegas vede 1:0! Asistence: Deryk Engelland a Pierre-Édouard Bellemare.

12:30
    Marc-André Fleury toho nyní příliš mnoho neviděl, přesto střelu Oscara Klefboma od modré čáry vkleče vyrazil.

11:58
    Connor McDavid zkusil skórovat střelou zápěstím v levém kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči puk podržel. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

10:32
    Michael Cammalleri se nadvakrát snažil vypálit z pravého kruhu, oba jeho pokusy ovšem byly zablokovány.

10:13
    Oilers vystřelili od modré čáry a jejich střela nad ledem minula bližší levou tyč brány Marca-Andrého Fleuryho.

09:48
    Vyloučený Deryk Engelland je zpět na ledové ploše a hokejisté domácího Vegas hrají v plném počtu.

08:15
    Connor McDavid z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde se dvakrát snažil procedit puk mezi betony Marca-Andrého Fleuryho do brány jeden z jeho spoluhráčů, jenže neuspěl!

07:48
    Deryk Engelland fauloval u hrazení Michaela Cammalleriho a byl vyloučen na dvě minuty za podržení.

07:34
    Marc-André Fleury zastavil střelu Oilers z vrcholu mezikruží mezi betony a následuje reklamní přestávka.

06:17
    A zpět na opačnou stranu ledové plochy, kde na pravé straně útočného pásma dvakrát v rozmezí pouhých 9 sekund pálili hráči Vegas, Cam Talbot ale obě střely betony vyrazil!

05:40
    Mark Letestu si srovnal puk na hůl a v pravém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Marc-André Fleury vyrazil.

05:30
    Cam Talbot skvěle zasáhl levým betonem a na vrcholu pravého kruhu se dostal k dorážce Cody Eakin, brankář Edmontonu byl ale opět pozorný a puk ukryl v lapačce!

04:21
    Leon Draisaitl předvedl na vrcholu levého kruhu parádní otočku a přenesl hru doprava, kde Milanovi Lucicovi sjel puk z hole.

03:43
    Oilers se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, pokus z levého kruhu i od modré čáry ale skončil mimo.

02:59
    Hra je hodně kouskována. Vegas podél střídaček zaváželo puk do pásma a pískalo se postavení mimo hru.

02:49
    A další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem na straně domácích hokejistů Vegas Golden Knights.

02:05
    Oilers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po zakázaném uvolnění hostů je tu další přerušení hry.

01:34
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili zápěstím od modré čáry a Cam Talbot na přední tyči puk podržel.

00:59
    Erik Haula na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma a akci Golden Knights zastavilo postavení mimo hru.

00:01
    Oilers vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Vegas a Edmontonem bylo právě zahájeno.

00:01

T-Mobile Arenou se rozezněla americká národní hymna a do začátku utkání ve Vegas zbývá jen pár okamžiků.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Hunt, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron, Haula, Neal (A) – O. Lindberg, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare (A), Carpenter. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, Russell (A), Auvitu, Benning, Klefbom, Davidson – Maroon (C), McDavid, R. Strome (A) – Lucic, Draisaitl, Cammalleri – Slepyšev, Khaira, Puljujärvi – Caggiula, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Justin StPierre, Dave Jackson. Čároví: Michel Cormier, Brandon Gawryletz.

Vegas se v pátek v noci potřetí v řadě představí v domácí T-Mobile Areně, kde tentokrát vyzve Edmonton. Golden Knights v posledním zápase zvítězili nad Chicagem, když na začátku třetí třetiny během necelých dvou minut dokonali další skvělý obrat a vrátili se po výhře 5:2 do čela Západní konference. Oilers se letos do playoff zřejmě nepodívají. Edmonton se nachází na 13. místě Západní konference a ve Vegas se bude snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Carpenter (Engelland, Bellemare), 25. Marchessault (Schmidt, R. Smith), 33. W. Karlsson (Perron, Hunt), 45. Haula (Neal, Perron) – 53. Draisaitl (Klefbom, Cammalleri)

Diváci: 18030