Pátek 16.02.2018, 15:30 • Sepp-Puschnig-Halle, Klagenfurt • Reprezentace žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

00:01

00:45
    Hned v úvodu mohly jít do vedení hostující hráčky ze Slovenska, které po ztrátě Češek ujížděly samy na branku, ale výborný zákrok předvedla brankářka České republiky.

01:35
    V útočném pásmu se nyní usadilo Slovensko, které vyslalo na bránu soupeřek hned dva střelecké pokusy, ale s oběma si poradila česká gólmanka.

01:44
    Vyloučení v týmu Česko (Zuzana Martinů – 2 min., hákování).

02:33
    Slovenky se sice usadily v pásmu, ale jen na malou chvíli. Český tým dokázal kotouč vyhodit přes všechny čáry.

03:20
    Následně to Slovensko zkoušela nahození z vlastní poloviny a domácí brankářka pro jistotu kotouč podržela ve své výstroji.

03:44
    Zuzana Martinů se vrátila zpět na led a její tým tak přežil první oslabení.

04:32
    Slovenky pouze odevzdaly kotouč vyhozením do středního pásma a následně ze své třetiny budou moci zakládat další útok hráčky českého týmu.

05:12
    Pácalová se v útočném pásmu nedokázala prosadit a Česko tak ztrácí touš.

06:40
    V rohu obranného pásma Češek se utvořil hlouček hokejistek. Z něj nakonec vydolovaly puk české hráčky, které jej následně vyvážejí ven.

07:15
    Topolská následně pronikla do třetiny po pravé straně, ale její bekhendový pokus hostující gólmanka kryje.

07:54
    Česko navíc bude hrát další oslabení. Za podražení dostává menší trest Veronika Lorencová.

08:29
    Slovenky tak tak udržely útočné pásmo a mohou se pokusit o ohrožení české branky.

08:59
    Nyní už se však Češky osvobozují a posílají kotouč přes všechny čáry.

09:33
    A opět si zahraje také slovenská gólmanka a přesilová hra jejího celku je pomalu u konce.

09:54
    Slovensko neproměnilo ani další početní výhodu a pokračovat se tak bude v pěti proti pěti.

10:25
    Nyní se hra odehrává především ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedokáže prosadit do útočné třetiny.

11:33
    Až nyní se to povedlo Slovenkám. Jejich nahození ukryla ve své lapačce česká brankářka. Vhazovat se bude po její levici.

12:18
    Zakázané uvolnění Slovenek vrací hru zpět do jejich obranného pásma.

12:42
    A opět je pískán icing Slovenska. Češky se tak mohou pokusit vypracovat si první gólovou šanci.

12:59
    Češky už se radovaly z prvního gólu. Po střele z pravé strany zasáhla dobře hostující brankářka. Češky následně kotouč protlačily do sítě, ale předtím již hlavní sudí přerušil hru.
    12:59 Neuznaná branka České republiky.

13:22
    Diana Vargová oslabuje svůj tým. Dostává menší trest za hru tělem.

14:17
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky ubránily dvě oslabení a poté jsou to ony, kdo využívá přesilovou hru! U pravého mantinelu obdržela puk ALENA POLENSKÁ, která udělala pár kroků a z vrcholu kruhu prostřeluje slovenskou brankářku. Asistence: Klára Hymlárová, Laura Lerchová.
    14:17 Alena POLENSKÁ - 1:0

15:15
    Slovenky se následně dostaly do útočného pásma, ale prosadit se nedokázaly. Stále tak prohrávají o jeden gól.

16:55
    Lerchová postupovala jedna na jednu a přes soupeřku vystřelila z vrcholu levého kruhu. Kotouč však vyrazila do rohu kluziště hostující gólmanka.

17:44
    Nyní jsou to pro změnu Češky, kdo útočí. Od modré čáry pálil jedna z obránkyň, ale propálit hradbu těl nedokázala.

18:32
    Další přesilovku si vyzkouší také český celek. Iveta Klimášová si odpyká dvě minuty za krosček.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:32
    Slovensko vyhazuje puk alespoň do středního pásma a český tým střídá.

19:53
    Slovenky nyní vyvezly puk až do útočného pásma a v této třetině se již nic nestane.

20:00

První perioda je za námi. V ní byly o něco aktivnější Slovenky, které ovšem své dvě přesilové hry využít nedokázaly. Naopak to byly Češky, kdo se ujal vedení. Alena Polenská si nabruslila od pravého mantinelu na vrchol kruhu a její rána skončila až ve slovenské bráně. Poté již další gól nepadl a Česká republika si tak odnáší do kabin vedení 1:0.

20:01

20:32
    Slovenky přečkaly své první oslavení bez úhony a hrají v plném počtu.

21:58
    Češky posléze operovaly v útočném pásmu, ale pořádně ohrozit slovenskou brankářku se jim nepovedlo.

22:26
    Následně je jejich další útok přerušen postavením mimo hru. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

22:54
    Slovensko poté vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpět do obranné třetiny Slovenek.

23:40
    Nahození z levé strany minulo slovenskou bránu a hostující hráčky následně touš vyvážejí pryč od své brány.

24:10
    Škdrlová nedokázala uhájit útočné pozice a naše hráčky tak musí útočné pásmo vyklidit.

24:46
    Posléze si zahrála i česká brankářka, která však situaci zvládla a před dotírající Slovenkou kotouč rozehrála na hole svých kolegyň.

25:39
    Češky poté jen posunují puk do pásma Slovenska a oba týmy střídají.

26:49
    V neutrální zóně posléze hráčky obou celků utvořily skrumáž u mantinelu. Souboj o puk následně ukončuje hlavní rozhodčí a nařizuje hru právě v této části hřiště.

27:20
    Následně si ke střele dostaly i Slovenky, avšak ani tentokrát se z gólu neradují. Kotouč následně po jejich špatné přihrávce opustil pásmo Česka.

28:23
    Za svou bránou puk vybojovaly hostující hráčky a Češky se tak budou muset rychle vracet.

29:03
    Situaci však zvládly a následně pálila od modré Erbenová. Svým slabým pokusem ovšem minula brány Slovenska.

30:25
    Horálková poté puk ukořistila u mantinelu. Její prudkou střelu ovšem lapila Romana Kiapešová a vhazovat se tak bude po její levici.

31:40
    Zedníková následně minula bránu soupeřek, ale Češky budou hrát přesilovku. Sudí signalizují výhodu.

31:52
    Lívia Kúbeková už usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za držení.

32:49
    Rána od modré čáry byla sražená a Slovenky se následně osvobozují a mohou střídat.

33:26
    Ani nyní se české hráčky nedokázaly déle udržet v pásmu a hosté znovu vyhazují.

33:52
    Slovensko hraje v plném počtu, ale i nadále se musí bránit českému nátlaku.

34:05
    Kiapešová má však nyní touš bezpečně ve své lapačce a svým zákrokem přerušuje hru. Její spoluhráčky si tak mohou na chvíli oddechnout.

34:46
    Lucia Ištocyová sice zavezla kotouč do útočného pásma, avšak tam jí o něj obraly pozorné české hráčky.

34:50
    Zakázané uvolnění se píská také na české straně. Hra se tedy vrací zpět do naší obranné třetiny.

35:04
    Polenská následně postupovala se svou kolegyní do přečíslení dvou proti jedné. Střelkyně zatím jediného gólu vzala situaci na sebe, ale svou ranou z levého kruhu jen trefila Romanu Kiapešovou.
    35:04 Polenská ve velké šanci nechala vyniknout Romanu Kiapešovou.

35:42
    Chybná rozehrávka Slovenek je potrestána druhou brankou! ANETA TEJRALOVÁ zachytila kotouč ve středním pásmu, přebruslila své soupeřky a poté tváří v tvář nedala Kiapešové šanci. Asistence: Martina Vonková.
    35:42 Aneta TEJRALOVÁ - 2:0

36:48
    Češky se následně pokusily o další branku, ale svou střelu tentokrát nenasměrovaly mezi tři tyče.

37:33
    I nadále jsou aktivnější české hráčky, ale ani nyní se nedokázaly znovu prosadit a stále tak vedou o dva góly.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    A navíc budou Češky hrát další přesilovku. Nyní však při signalizované výhodě kombinují v útočném pásmu.

39:39
    Lenka Čurmová si odpyká menší trest za hru tělem, které je v ženském hokeji braná jako přestupek.

40:00

I druhá perioda je za námi. V této části hry byly o něco nebezpečnější české hokejistky, kterým se také podařilo svůj náskok navýšit. Po chybě v rozehrávce se pěknou individuální akcí prezentovala Aneta Tejralová, která nedala Kiapešové žádnou šanci. V závěru třetiny byla ještě vyloučena hostující Čurmová a Česko tak začne poslední dějství přesilovou hrou.

40:01

40:30
    Češky se sice na chvíli usadily v pásmu, ale Slovenky následně kotouč posílají přes všechny čáry do bezpečí.

41:05
    Kiapešová následně odolala několika slibným pokusům českých hráček a svým poslední zákrokem přerušuje hru.

41:39
    Slovensko hraje v plném počtu.

43:11
    Klimášová poté v dobré střelecké pozici Peslarovou nepřekonala a Češky se dopouštějí zakázaného uvolnění.

44:22
    Slovensko si následně vypracovalo další slibnou možnost, ale Peslarová i nyní odolala. Hosté mají velkou chuť vstřelit kontaktní branku, ale zatím se jim to nedaří.

45:58
    Zuzana Martinů zavezla kotouč do rohu kluziště, kde však o něj ve skrumáži český tým přišel a Slovenky tak mohou útočit.

46:10
    Jenže vzápětí posílají kotouč na zakázané uvolnění a hra se tak vrací do jejich obranného pásma.

46:39
    Icing je posléze pískán i českému výběru. Peslarová se tak bude muset mít na pozoru.

47:13
    Tatiana Ištocyová ovšem přichází o kotouč a Slovenkám se ani tentokrát nepodařilo překonat domácí brankářku.

47:55
    Lorencová v krátkém časovém úseku vyslala na bránu Slovenska dva slibné pokusy, ale oba dokázala Kiapešová zlikvidovat. Její druhou střelu ukryla ve své lapačce a vhazovat se tak bude po její levé ruce.

48:15
    A Kiapešová znovu v akci. Tentokrát musela odolat tlaku, který v brankovišti vyvinuly české hráčky. Třetí branku se jim však vsítit nepodařilo.

49:03
    Svou další střelou Češky netrefily bránu a po odrazu od mantinelu se k puku dostaly Slovenky, které mohou zaútočit.

49:55
    Česko se sice dostalo s lehkými obtížemi do útočného pásma, avšak vzápětí o kotouč přišlo a hrát tak mohou opět Slovenky.

50:13
    Těm je však znovu pískán icing a následovat tedy bude buly před Kiapešovou.

50:21
    Karolína Kovářová inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a Slovensko tak má možnost na snížení.

50:48
    Střela hostů z pravé strany byla sražená bránícími hráčkami Česka, které puk vyhazují přes všechny čáry.

51:32
    Peslarová předvedla další parádní zákrok v dobré příležitosti Slovenska. Po jejím zásahu české hráčky kotouč odpalují přes všechny čáry.

52:15
    Sudí následně vykazují Slovenky do středního pásma po souboji o puk u mantinelu a jejich přesilovka je pomalu u konce.

52:21
    Česká republika hraje v plném počtu. Vyloučená Kovářová totiž právě naskočila zpět na ledovou plochu.

53:12
    Studentová nejprve dobře zavezla puk do pásma a poté připravila slibnou šanci mezi kruhu pro svou spoluhráčku. Té však střela nesedla a puk se tak tak došoural do brankoviště, kde si s ním již hostující obrana poradila.

53:50
    Peslarová raději touš přikryla pod svou rukavici před dojíždějící hráčkou Slovenka. Vhazování je tak nařízeno po pravici domácí gólmanky.

54:15
    Kombinace v útočném pásmu se českému týmu nepovedla. Přihrávka našich hráček totiž směřovala jen na hole Slovenek.

54:56
    Nahození od modré čáry se ke Kiapešové nedostalo. Slovenská brankářka si pak ovšem odražený puk stáhla ze vzduchu do lapačky a přerušuje hru.

55:28
    Polenská připravila další šanci přihrávkou z levého kruhu pro Lerchovou. ta však z prvního z pravé strany nedokázala vsítit třetí branku českého týmu.

55:43
    Slovenkám se navíc cesta alespoň za snížení komplikuje. Nyní totiž hráli v šesti a následují dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráček.

56:30
    Slovenky se dokázaly ubránit přesilovkovému zámku českého týmu a posílají kotouč až k Peslarové.

57:09
    Kiapešová sice dokázala odolat náporu Češek, ale následně si strhla menší rozmíška před slovenskou bránou a bude se určitě vylučovat.

57:09
    Tatiana Ištocyová je jedinou hráčkou, která usedá na trestnou lavici. Sudí si vybrali její zákrok, který oceňují menším trestem ta hrubost.

57:36
    Kiapešová znovu slavila úspěch proti střelám českých hráček a stále tak drží jakési akcie svého celku na korekci stavu.

57:43
    První vyloučená hráčka Slovenska naskočila na led a hosté jsou ve čtyřech.

58:35
    Slovenská hráčka následně vyváží kotouč do útočného pásma a dává tak svým kolegyním možnost vystřídat.

58:56
    Češky mohly zvýšit své vedení! Lerchová se proháčkovala až před Kiapešovou, kterou ovšem svou kličkou překonat potřetí nedokázala.
    58:56 Lerchová po pěkné akci rovněž neuspěla.

59:07
    Hosté hrají v plném počtu.

59:27
    Tak přeci jen se český tým dočkává třetího gólu a je definitivně rozhodnuto! ALENA POLENSKÁ si skvěle vybruslila od levého mantinelu až do mezikruží, odkud bekhendem překonává Romanu Kiapešovou. Asistence: Pavlína Horálková, Klára Hymlárová.
    59:27 Alena POLENSKÁ - 3:0

Je dobojováno. V první třetině byly mírně aktivnější hráčky Slovenska, které ovšem tuto část hry prohrály. V 15. minutě se o to postarala svou trefou Alena Polenská, která poslala Češky do vedení.
    I druhá perioda vyzněla lépe pro Českou republiku. V této dvacetiminutovce již byly lepší hráčky Česka, které navíc navýšily svůj náskok. Ve 36. minutě využila chybné rozehrávky Aneta Tejralová, jenž své sólo dokázala gólově zužitkovat.
    V posledním dějství se sice Slovenky tlačila za kontaktním gólem, ale jeho závěrečný tlak zabrzdila dvě vyloučení. Ty sice Češky nepotrestaly, avšak nakonec se třetího gólu dočkaly. Alena Polenská překonala Kiapešovou bekhendem z mezikruží a i díky její brance se Česko raduje z výhry 3:0.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:36:32)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 15. Polenská (Hymlárová, Lerchová), 36. Tejralová (Vonková), 60. Polenská (Horálková, Hymlárová)

Česko: Peslarová (Bláhová) – Horálková, Tejralová, Kovářová, Věráková, Kosinová, Martinů, Erbenová, Škrdlová – Polenská, Studentová, Lorencová, Hornická, Vonková, Halounová A., Halounová S., Smetková, Topolská, Hymlarová, Lerchová
    Slovensko: Kiapešová (Lettrichová) – Čurmová, Drábeková, Cagáňová, Králíková, Vargová, Dzurinová, Šulíková, Ištocyová T. – Klimášová, Korenková, Košecká, Maskaľová, Ištocyová L., Kúbeková, Sedláková, Gorecká, Halušková, Fortunová, Mikesková, Záborská, Nemčeková, Gápová, Čupková