Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 10.den | (kon.) |
Týmový závod - Velký můstek | Vítěz: Norsko (kon.) |
Ženy - týmový závod (kvalifikace) | Vítěz: Nizozemsko (kon.) | | | Muži - 500 m | Vítěz: H. Lorentzen (NOR) (kon.) |
Taneční páry - krátké tance | Vítěz: T. Virtueová, S. Moir (CAN) (kon.) |
Ženy - Big Air (kvalifikace) | Vítěz: A. Gasserová (AUT) (kon.) |
Muži - Dvojbob (3. a 4. jízdy) | Vítěz: Kanada, Německo (kon.) |
Ženy - Half pipe (kvalifikace) | Vítěz: C. Sharpeová (CAN) (kon.) |
Ženy - dopolední program | (kon.) | | | Muži - odpolední program | (kon.) |
Ženy - večerní program | (kon.) |
konec
Taneční páry - krátké tance
Vítěz: T. Virtueová, S. Moir (CAN)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN) 83.67 (WR)
2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81.93
3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77.75
4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77.73
5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 76.57
6. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR) 75.47
7. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75.45
8. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN) 74.33
9. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN) 69.80
10. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36
11. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 68.16
12. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93
13. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47
14. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL) 66.06
15. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN) 63.41
16. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR) 61.22
17. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
18. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97
19. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 59.75
20. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
21. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
22. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN) 57.81
23. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
24. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
Startovní listina
1. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
4. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
5. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR)
6. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
8. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
9. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR)
10. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN)
11. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
12. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR)
13. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL)
14. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN)
15. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
16. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN)
17. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN)
18. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA)
19. Madison Chocková, Evan Bates (USA)
20. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN)
21. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
22. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA)
23. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR)
24. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN) 83.67 (WR)
2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81.93
3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77.75
4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77.73
5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 76.57
6. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR) 75.47
7. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75.45
8. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN) 74.33
9. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN) 69.80
10. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36
11. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 68.16
12. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93
13. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47
14. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL) 66.06
15. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN) 63.41
16. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR) 61.22
17. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
18. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97
19. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 59.75
20. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
21. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
22. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN) 57.81
23. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
24. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
Startovní listina
1. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
4. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
5. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR)
6. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
8. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
9. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR)
10. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN)
11. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
12. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR)
13. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL)
14. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN)
15. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
16. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN)
17. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN)
18. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA)
19. Madison Chocková, Evan Bates (USA)
20. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN)
21. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
22. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA)
23. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR)
24. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
Krátké tance představují bruslení předepsaných vzorců stop v souladu s jejich splněním na předepsanou hudbu, rytmus a tempo. Během povinných tanců se rozhodčí zaměřují zejména na přesnost jednotlivých prvků tance, položení tance na ploše v souladu s pravidly, bruslařskou techniku, přesnost v rytmu hudby, styl bruslení, unisono a interpretaci tance. Celková délka krátkých tanců je 2:50 min.
Boduje se technika i samotný projev, ze kterého vzniká výsledná známka. Podobně jako v ostatních disciplínách se tak rozhodčí zaměřují hned na dva základní typy hodnocení, ačkoliv u tanečních párů se nejedná přímo o striktní dodržení přesného provedení skoků, tak případné chyby v technické části jízdy se projevují samozřejmě i na hodnocení celkové jízdy.
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN) 198,62
2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 196,04
3. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 185,18
4. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN) 184,81
5. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS) 184,06
6. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 183,73
7. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 182,04
8. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN) 178,99
9. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 177,70
10. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS) 174,70
1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 203,16
2. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS) 187,13
3. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS) 184,86
4. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 180,65
5. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 177,75
6. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 168,35
7. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 168,32
8. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 165,03
9. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN) 164,90
10. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL) 164,48
1. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
4. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
5. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR)
6. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
8. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
9. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR)
10. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN)
11. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
12. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR)
13. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL)
14. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN)
15. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
16. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN)
17. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN)
18. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA)
19. Madison Chocková, Evan Bates (USA)
20. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN)
21. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
22. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA)
23. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR)
24. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
1. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
4. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
1. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
3. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
4. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
5. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR)
6. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
8. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
9. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR)
1. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36 Q
2. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93 Q
3. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47 Q
4. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99 Q
5. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97 Q
6. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
7. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
8. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
9. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
10. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN)
11. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
12. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR)
13. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL)
14. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN)
1. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36
2. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93
3. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47
4. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL) 66.06
5. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN) 63.41
6. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR) 61.22
7. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
8. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97
9. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 59.75
10. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
...
11. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
12. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN) 57.81
13. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
14. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
15. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
16. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN)
17. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN)
18. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA)
19. Madison Chocková, Evan Bates (USA)
1. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77.73
2. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75.45
3. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN) 74.33
4. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN) 69.80
5. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36
6. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 68.16
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93
8. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47
9. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL) 66.06
10. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN) 63.41
11. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR) 61.22
12. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
13. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97
14. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 59.75
15. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
16. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
17. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN) 57.81
18. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
19. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
20. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN)
21. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
22. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA)
23. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR)
24. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
1. Tessa Virtueová, Scott Moir (CAN) 83.67 (WR)
2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81.93
3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77.75
4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77.73
5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 76.57
6. Jekatěrina Bobrovová Dmitrij Solovjov (OAR) 75.47
7. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75.45
8. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (CAN) 74.33
9. Piper Gillesová, Paul Poirier (CAN) 69.80
10. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (GBR) 68.36
11. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 68.16
12. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66.93
13. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (OAR) 66.47
14. Natalia Kaliszeková, Maxim Spodyrjev (POL) 66.06
15. Kana Muramotová, Chris Reed (JPN) 63.41
16. Min Jura, Alexander Gamelin (KOR) 61.22
17. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) 59.99
18. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 59.97
19. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 59.75
20. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59.42
...
21. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 57.97
22. Wang Š'-jüe, Liou Sin-jü (CHN) 57.81
23. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 53.53
24. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 46.66
Náskok na čtyřnásobné mistry Evropy a dvojnásobné mistry světa Gabriellu Papadakisovou a Guillaumea Cizerona činí před volnými tanci 1,74 bodů. Třetí jsou se ztrátou dalších více než čtyř bodů Američané Madison Hubbellová a Zachary Donohue.