Peter Gojowczyk
2
3 7 6
sk Úterý 20.02.2018, 17:13ATP Delray Beach - Delray Beach Open (tvrdý povrch)

Lukáš Lacko mal dnešný zápas prvého kola na turnaji v Delray Beach výborne rozohraný. Prvý set ovládol dominantným spôsobom, keď ani raz nestratil svoje podanie a triumfoval pomerom 6:3. Rovnako sa mu darilo aj v druhom dejstve, v ktorom viedol už 4:2. Jeho cesta za víťazstvom sa však nečakane skompikovala. Peter Gojowczyk zlepšil svoj výkon na podaní, začali mu padať aj returny a postupne otočil skóre. Prostredný set ovládol 7:5 a ten rozhodujúci ešte jasnejšie 6:1. (19:00:07)

Koniec zápasu

1:6
    Nemecký tenista postupuje do druhého kola. Zápas uzavrel priamym bodom z podania.

40-A
    Gojowczyk je však zase v lepšej pozícii. Po presnom prvom podaní predviedol presný útok z forhendu.

40-40
    Zápas sa ešte nekončí. Lacko zaútočil z returnu, trafil loptičku do rohu kurtu a udržal sa v hre.

30-40
    Peter Gojowczyk však odmieta komplikácie. Zaznamenal desiate eso, ktoré mu prinieslo mečbal.

30-30
    Lukáš Lacko zaskočil svojho súpera presným forhendovým returnom na základnú čiaru a vyrovnal stav.

15-30
    Gojowczyk úspešne zaútočil z forhendu, zmenil rytmus pokojnej výmeny a Lacko ani nereagoval.

15-15
    Po víťaznom údere však zaznamenal nevynútenú chybu a daroval bod Lackovi.

0-15
    Peter Gojowczyk podáva na víťazstvo v zápase. Siedmu hru odštartoval forhendovým winnerom.

1:5
    Je pravdepodobne rozhodnuté. Lukáš Lacko stratil šiestu hru bez zisku jediného fiftínu a jeho manko je už dvojbrejkové.

0-40
    Slovenský tenista bude pod tlakom troch brejkbalov, pretože z forhendu nenamieril loptičku do kurtu.

0-30
    Vzápätí sa vlastnou aktivitou presadil Nemec Peter Gojowczyk, ktorý zahral nechytateľný forhend po čiare.

0-15
    Lukáš Lacko si nemôže dovoliť ďalšiu stratu servisu, no tento gem začína nevynútenou chybou.

1:4
    Nemcovi momentálne vychádza prvý servis, čo je základom pre jeho úspech v dnešnom stretnutí.

40-A
    Peter Gojowczyk sa mohol oprieť o svoje prvé podanie a má k dispozícii gembal.

40-40
    Brejkbalová šanca rýchlo zmizla. Lackov return totiž nesmeroval do kurtu.

A-40
    Lukáš Lacko zodvihol hodenú rukavicu a prešiel do útoku, ktorý mu prináša brejkbal.

40-40
    Nemecký tenista zaznamenal už ôsmu dvojchybu v tomto stretnutí, čím si komplikuje situáciu na servise.

30-40
    Gojowczyk nepúšťa Lacka k brejkbalu. Vo výmene diktoval tempo a ukončil ju volejom na sieti.

30-30
    Nemec vyprodukoval lacnú chybu. V dobrej pozícii pokazil úder od základnej čiary.

15-30
    Gojowczyk však bleskovo reaguje deviatym esom v zápase.

15-15
    Lukáš Lacko si počkal na možnosť útoku. Videl pred sebou otvorený kurt a poslal tam svoj víťazný bekhend.

0-15
    Peter Gojowczyk začína na servise dominantne. Po kvalitnom podaní prešiel na sieť a zahral víťazný volej.

1:3
    Slovenský tenista odvrátil dva brejkbaly, ktoré by boli možno aj malými mečbalmi a teraz jedenástym esom ukončil štvrtý gem.

A-40
    Lukáš Lacko zaznamenal priamy bod z podania, ktorý mu prináša výhodu.

40-40
    Lacko zabojoval v najkrajšej výmene dnešného zápasu. Dlho búšil do svojho nemeckého súpera a napokon si zaslúžene vypracoval fiftín.

30-40
    Peter Gojowczyk svoju prvú šancu nevyužil, pretože sa ani nedostal do výmeny.

15-40
    Lukáš Lacko zaváhal pri jednoduchom forhendovom údere a musí sa brániť dvom brejkbalom Nemca.

15-30
    Slovák vytiahol z rukáva kvalitný prvý servis, ktorým trochu zmiernil svoju nepriaznivú situáciu.

0-30
    Peter Gojowczyk predviedol nechytateľný bekhendový úder po čiare a Lacko je zase v problémoch.

0-15
    Gojowczykovi sa začína dariť aj v obranných pozíciách, naopak Lukáš Lacko sa trápi aj pri jednoduchých úderoch.

0:3
    Nemecký tenista vstúpil do tretieho setu najlepším možným spôsobom. Dvakrát si podržal podanie a navyše získal jeden brejk.

15-40
    Nemec od polovice druhého setu vynikajúco podáva a Lackovi nedáva na prijme žiadnu šancu.

15-30
    Gojowczyk si pomohol vydareným prvým servisom, Lacko bol na základnej čiare iba v úlohe štatistu.

15-15
    Tentoraz Nemcovi nevyšiel riskantný druhý servis a bola z toho dvojchyba.

0-15
    Peter Gojowczyk úspešne vykročil za potvrdením brejku, keď si pripísal ôsme eso.

0:2
    Lukášovi Lackovi došla trpezlivosť vo výmene od základnej čiary. Z bekhendu sa oprel do loptičky a poslal ju až na tribúnu.

30-40
    Obaja tenisti si uvedomovali dôležitosť výmeny, hrali opatrne od základnej čiary, ale ako prvý napokon pokazil Lacko.

30-30
    Nemec teraz výborne zaútočil prvým úderom, Lacka dostal pod tlak a ten nedokázal presnejšie odpovedať.

30-15
    Slovák bol príliš blízko pri sieti, nestál dobre a Gojowczyk to využil na úspešné obhodenie.

30-0
    Lukáš Lacko druhýkrát po sebe nemusel ísť ani do výmeny. Nemec mu pomohol ďalším nepresným returnom.

15-0
    Gojowczyk chcel zaútočiť po slabšom druhom servise svojho súpera, no forhendový return poslal len do siete.

0:1
    Nemecký tenista zvládol vstup do tretieho setu. Priamym bodom uzavrel prvý gem.

15-40
    Peter Gojowczyk si vypracoval dva gembaly vďaka siedmemu esu.

15-30
    Nemec napravil svoje zaváhanie z predošlej výmeny. Po servise prešiel na sieť a zahral víťazný volej.

15-15
    Rovnako nepresný bol však aj Peter Gojowczyk, ktorého bekhend nepreletel cez sieť.

0-15
    Lukáš Lacko pokračuje v nevýraznom výkone z ostatných minút. Na jeho konto pribúdajú zbytočné chyby.

5:7
    Peter Gojowczyk vďaka zlepšenej hre v druhej polovici prostredného dejstva otočil skóre a vybojoval si rozhodujúci set.

0-40
    Lukáš nezvládol dôležitý okamih. Urobil šiestu dvojchybu v zápase a bude čeliť trom brejkbalom.

0-30
    Lacko vyprodukoval druhú nevynútenú chybu po sebe a bude mať zase problémy pri vlastnom servise.

0-15
    Slovenský tenista sa teraz trochu hľadá. Strieda dobré momenty so zbytočnými chybami.

5:6
    Peter Gojowczyk ukončil jedenástu hru druhého setu. Pomohol si šiestym esom.

0-40
    Lukáš Lacko nemieril presne z bekhendovej strany. Jeho úder dopadol tesne za základnú čiaru.

0-30
    Nemec poľahky získava fiftíny pri vlastnom servise a táto výmena nebola výnimkou.

0-15
    Peter Gojowczyk sa presunul na podanie, kde je v týchto chvíľach dominantný.

5:5
    Slovenský tenista vyrovnal stav druhého setu. Musel odvrátiť dva brejkbaly, no podarilo sa mu to.

A-40
    Lukáš Lacko zvládol nepríjemnú situáciu a otočil skóre na svoju stranu. Má výhodu a gembal.

40-40
    Peter Gojowczyk sa pripravil o šancu rozhodnúť tento set. Pripísal si nevynútenú chybu.

40-A
    Po ese nasledovala štvrtá dvojchyba slovenského tenistu.

40-40
    Lukáš Lacko zaznamenal eso z druhého servisu. Je vyrovnané na zhodu.

30-40
    Peter Gojowczyk má na dosah víťazstvo v druhom sete. Po nechytateľnom bekhende ho od toho delí jediný bod.

30-30
    Lukáš Lacko dokázal vyrovnať stav tohto gemu, ale stále je pod tlakom svojho súpera.

15-30
    Delový bekhend Gojowczyka dopadol presne na základnú čiaru, čo Slovák vôbec nepredpokladal.

15-15
    Nemecký tenista nečakane pokazil return. Loptičku nezasiahol vôbec dobre a chybou pomohol Lackovi.

0-15
    Lukáš Lacko začína desiaty gem nevynútenou chybou. Jeho bekhendový úder neprešiel cez sieť.

4:5
    Gojowczyk otočil vývoj druhého setu vo svoj prospech. Zlepšil sa na servise a dostal sa späť do zápasu.

15-40
    Nemec síce vyprodukoval šiestu dvojchybu, ale teraz si to môže dovoliť.

0-40
    Peter Gojowczyk si vypracoval bezpečný náskok a má výhodu troch gembalov.

0-30
    Lukáš Lacko sa musí skoncentrovať na záver druhého setu, pretože momentálne má mierne navrch jeho nemecký súper.

0-15
    Peter Gojowczyk sa presunul na podanie, kde začína suverénne priamym bodom.

4:4
    Slovenský tenista predviedol veľkú bojovnosť v dôležitej výmene, no doplatil na svoje predchádzajúce zaváhanie a prišiel o výhodu brejku.

40-A
    Po ese však prišla tretia dvojchyba, takže Peter Gojowczyk dostáva ďalšiu šancu.

40-40
    Lukáš Lacko sa teší z vyrovnania na zhodu. Pomohol si deviatym esom.

40-A
    Páska bola proti Slovákovi. Lackovi sa odrazila loptička späť na vlastnú polovicu kurtu. Brejkbal pre Nemca.

40-40
    Slovenský tenista zatiaľ zvládla náročnú situáciu. Po odvrátených brejkbaloch je vyrovnané na zhodu.

30-40
    Lukáš Lacko výborne reaguje ďalším esom, no musí odvracať ešte jeden brejkbal.

15-40
    Nemec využíva jednu zo svojich posledných šancí v zápase. V dlhšej výmene sa dobre bránil a odmenou pre neho je brejkbal.

15-30
    Gojowczyk mal aj kúsok šťastia, pretože jeho forhend dopadol presne na základnú čiaru a Lacko potom nemohol odpovedať.

15-15
    Slovák rýchlo vyrovnal, pretože zaznamenal už siedme eso v zápase.

0-15
    Dlhá výmena sa skončila nepresným forhendovým úderom Slováka. Lacko bude musieť otáčať.

4:3
    Gojowczyk si pripísal na svoje konto čistú hru, ktorú vyšperkoval piatym esom.

0-40
    Peter Gojowczyk má k dispozícii dva gembaly. Nemecký tenista aj vďaka páske zahral víťazný úder.

0-30
    Ďalší bod pre Nemca. Lacko tentoraz nemieril presne spoza základnej čiary.

0-15
    Gojowczyk začína na servise získaným fiftínom, pretože Lackov return nesmeroval do kurtu.

4:2
    Slovenský reprezentant zaznamenal šieste eso v zápase a naďalej si drží náskok jedného brejku.

40-30
    Lukáš Lacko sa dostáva do vedenia po zaváhaní svojho súpera a má gembal.

30-30
    Gojowczyk má však na príjme vyrovnanú bilanciu, pretože dva získané fiftíny vyvážil dvoma chybami.

15-30
    Nemcovi nezostáva nič iné než riskovať na returne. Uspel už druhýkrát v tejto hre.

15-15
    Lukáš Lacko rýchlo kontruje a vyrovnáva vďaka priamemu bodu.

0-15
    Peter Gojowczyk vybehol spoza základnej čiary, zaútočil priamo z returnu a zahral víťazný úder.

3:2
    Nemecký tenista tentoraz nedovolil súperovi žiaden brejkbal a znížil svoju stratu na minimum.

15-40
    Prichádzajú ale drobné komplikácie v podobe piatej dvojchyby.

0-40
    Gojowczyk zažíva pri vlastnom servise pohodový gem. Nemecký tenista si rýchlo vypracoval tri gembaly.

0-30
    Lukáš Lacko sa nedostal z hlbokej defenzívy a jeho bekhendový úder uviazol v sieti.

0-15
    Peter Gojowczyk pokračuje vo svojom tradičnom riskantnom hernom prevahe. Ak mu to vychádza, Lacko je prakticky bez šance.

3:1
    Vynikajúci prvý servis priniesol Lukášovi Lackovi priamy bod. Slovák potvrdil brejk a zvyšil svoj náskok.

40-30
    Nemec poslal loptičku z forhendu len do siete. Lukáš Lacko má vďaka tomu gembal.

30-30
    Tesný aut hral teraz v prospech slovenského tenistu. Peter Gojowczyk nebol ďaleko od dvoch brejkbalov.

15-30
    Slovák sa skoncentroval na dôležitú výmenu, prebral v nej iniciatívu a donútil nemeckého protivníka k chybe.

0-30
    Nemec teraz páli do loptičky hlava-nehlava, no nanešťastie pre Lacka mu to momentálne padá do kurtu.

0-15
    Peter Gojowczyk zariskoval hneď z prvého úderu, ale vyšlo mu to. Dostal Lacka pod tlak a získal fiftín.

2:1
    Slovenský tenista zužitkoval brejkbalovú príležitosť. Dostal sa do výmeny a v nej predviedol víťazný úder z bekhendu.

A-40
    Lacko využil slabší druhý servis svojho súpera, presne returnoval a výmenu zakončil nechytateľným forhendom.

40-40
    Rovnako chybuje aj Nemec. Peter Gojowczyk poslal loptičku z forhendu priamo do siete.

30-40
    Lukáš Lacko nie je dostatočne presný, takže prichádza o šancu na prvý brejkbal v tomto sete.

30-30
    Potom však prišlo zbytočné zaváhanie slovenského tenistu, takže Gojowczyk poľahky vyrovnal.

30-15
    Lukáš Lacko výborne zapracoval na základnej čiare a presným bekhendom si pripísal víťazný úder.

15-15
    Sporná loptička, no rozhodcovia sa zhodli, že spadla presne na čiaru. Peter Gojowczyk si pripísal štvrté eso.

15-0
    Prichádza ďalšia zbytočná chyba z nemeckej dielne. Gojowczyk hrá na riziko a nie vždy mu to vychádza.

1:1
    Je vyrovnané. Bekhendový úder nemeckého tenistu nemal potrebnú presnosť a putoval za bočnú čiaru.

40-30
    Peter Gojowczyk returnoval iba do siete, takže Lukáš Lacko dostal darček v podobe gembalu.

30-30
    Čakáme na dlhšiu výmenu plnú presných úderov. Obaja tenisti kopia chyby, teraz zaváhal Gojowczyk.

15-30
    Slovenský tenista zaznamenal druhú dvojchybu v tomto zápase.

15-15
    Lukáš Lacko rýchlo odpovedá. Od základnej čiary napálil loptičku z forhendu nechytateľne do rohu kurtu.

0-15
    Nemcovi pomohla páska. Lacko musel prísť na sieť a tam ho súper bez problémov obhodil.

0:1
    Slovák nemal vo výmene trpezlivosť. Chcel ju rýchlo ukončiť a jeho delový forhend putoval za základnú čiaru.

0-40
    Lacko zbytočne protestoval. Nemecký tenista zaznamenal tretie eso v zápase.

0-30
    Nemec si teraz pomohol kvalitným servisom a rýchlo sa ujal vedenia o dva fiftíny.

0-15
    Peter Gojowczyk zahral náročný forhendový úder z pozície, keď stál mimo kurtu a dokonale tým prekvapil Lacka.

6:3
    Lukáš Lacko uzavrel úvodné dejstvo čistou hrou a piatym esom. V prvom sete bol lepším hráčom, súpera dostával pod tlak a zaslúžene sa ujal vedenia.

40-0
    Nemec nemal dobrý odhad. Myslel si, že loptička pôjde za čiaru a nešla, takže ho Lacko potrestal.

30-0
    Peter Gojowczyk urobil nevynútenú chybu z forhendu, keď zase napálil loptičku priamo do siete.

15-0
    Lukáš Lacko začína na podaní získaným bodom. Jeho súper totiž returnoval loptičku len do siete.

5:3
    Slovák nezvládol return servisu priamo na telo a poslal loptičku mimo kurtu. Teraz však môže ukončiť prvý set na podaní.

40-A
    Lacko nevyužil súperov slabší druhý servis a returnoval iba do siete. Výhoda pre Gojowczyka.

40-40
    Nemecký tenista zaznamenal v tejto hre už tretiu dvojchybu. Preto je vyrovnané na zhodu.

30-40
    Peter Gojowczyk otáča stav vo svoj prospech. Najprv si podaním otvoril kurt a potom zahral forhendový winner.

30-30
    Gojowczyk umne skrátil hru a Lacko na to nedokázal reagovať. Jednoduchý bod pre Nemca.

30-15
    Lackovi nechýbalo veľa k tomu, aby zaznamenal víťazný úder z forhendu a vypracoval si prvý setbal.

30-0
    Proti Nemcovi zahrala páska, čo znamená, už tretiu dvojchybu.

15-0
    Peter Gojowczyk zvolil riskantné druhé podanie a rozhodcovia usúdili, že urobil dvojchybu.

5:2
    Lacko vďaka štyrom bodom v rade otočil stav siedmeho gemu a je na najlepšej ceste k víťazstvu v prvom sete.

A-40
    Slovenský tenista má výhodu vďaka štvrtému esu v tomto zápase.

40-40
    Lukáš Lacko odvrátil aj druhý brejkbal. Po kvalitnom servise prešiel k sieti a zahral forhendový winner.

30-40
    Gojowczyk prvý brejkbal nevyužil, pretože jeho bekhendový úder nemal ideálnu dĺžku a dopadol za základnú čiaru.

15-40
    Je tu ďalšia komplikácia. Lukáš Lacko urobil prvú dvojchybu, a tak má Peter Gojowczyk dva brejkbaly.

15-30
    Prvé problémy pre Slováka pri vlastnom podaní. Zbytočnou chybou ponúkol tesné vedenie Gojowczykovi.

15-15
    Peter Gojowczyk sa so šťastím udržal vo výmene a kratším úderom dokonca prekvapil Lacka natoľko, že už nedokázal odpovedať.

15-0
    Lukáš Lacko musel ísť do výmeny cez druhé podanie, no return súpera nebol vôbec presný.

4:2
    Nemecký tenista musel aj v tomto geme riešiť brejkbaly, ale situáciu zvládol a druhým esom ukončil šiestu hru.

40-A
    Peter Gojowczyk si pomohol výborným prvým servisom a zaznamenal priamy bod.

40-40
    Tesný aut z rakety Slováka. Lacko mal na dosah druhý brejk, no loptička dopadla za základnú čiaru.

40-30
    Lukáš Lacko úspešne zreturnoval tvrdé prvé podanie a zaznamenal bod, ktorý mu zabezpečil brejkbal.

30-30
    Peter Gojowczyk však ukázal, že má kvalitné podanie. Ak mu vyjde, Lacko nemôže odpovedať.

30-15
    Skúsený Slovák je dostatočne aktívny na returne, tlačí sa do výmien a núti Nemca k chybám.

15-15
    Lukáš Lacko si napravil chuť. Po kvalitnom returne prešiel na sieť a vyrovnal stav tejto hry.

0-15
    Slovenský tenista teraz nepotrestal zaváhanie Nemca pri sieti, ktorý nedokázal ukončiť výmenu razantným forhendom. Odpoveď Lacka ale takisto nebola presná.

4:1
    Lukáš Lacko je zatiaľ pri vlastnom podaní spoľahlivý. Piatu hru ukončil tretím esom.

40-0
    Forhendový return nemeckého tenistu sa nevošiel do kurtu. Lukáš Lacko má tri gembaly.

30-0
    Nemecký tenista skúsil vo výmene opatrnejšiu taktiku, zahral viackrát bekhendový slice, ale nebolo to správne riešenie.

15-0
    Lacko sa presunul na podanie, kde odštartoval vynikajúco, priamym bodom.

3:1
    Gojowczyk zvládol s problémami hru pri vlastnom servise. Odvrátil dva brejkbaly a odmietol zvýšenie svojho manka.

40-A
    Lukáš Lacko zariskoval, chcel ukončiť výmenu z náročnej pozície a loptičku poslal len do siete.

40-40
    Peter Gojowczyk odvrátil aj druhý brejkbal v krátkom slede. Pomohol si víťazným úderom z bekhendu.

A-40
    Nemcovi však chýbala presnosť v ďalšej výmene, keď pri sieti nečakane zaváhal a ponúkol Lackovi brejkbal.

40-40
    Lukáš Lacko statočne odolával za základnou čiarou, ale Peter Gojowczyk mal v tomto prípade presnú ruku.

A-40
    Výborný return Lukáša Lacka. Slovenský tenista prekvapil svojho súpera a má šancu na druhý brejk.

40-40
    Je vyrovnané na zhodu. V dlhšej výmene Nemec nestíhal a slabší pohyb ho pripravil o víťazstvo v tejto hre.

30-40
    Slovenský tenista dobre zareagoval a dokázal znížiť vďaka presnému bekhendu po čiare.

15-40
    Peter Gojowczyk si pripísal prvé eso v dnešnom zápase.

15-30
    Lackov bekhendový úder doletel až za základnú čiaru. Nemecký tenista sa teší z jednoduchého bodu.

15-15
    Nemcovi tentoraz vyšiel kvalitný servis na stred, Lacko síce zareagoval, no z returnu nemal nárok.

15-0
    Peter Gojowczyk neodhadol správne let loptičky, nestál dobre a napálil ju z bekhendu len do siete.

3:0
    Lukáš Lacko ovládol dominantným spôsobom úvodné tri hry a zaslúžene vedie 3:0. Súperovi dovolil v doterajšom priebehu stretnutia iba dva fiftíny po vlastných chybách.

40-0
    Peter Gojowczyk si pripísal nepresný return, pretože jeho úder dopadol jasne za základnú čiaru.

30-0
    Slovenskému tenistovi zatiaľ vychádza servis, vďaka ktorému má kontrolu nad výmenami.

15-0
    Lukáš Lacko zaznamenal druhé eso v tomto zápase.

2:0
    Lacko prelomil podanie svojho súpera. Úspešne zvládol výmenu pri druhom brejkbale a zvýšil náskok.

40-15
    Prvá zostala nepremenená. Lackov forhendový úder neprešiel cez sieť.

40-0
    Lukáš Lacko predviedol krásny forhendový winner a vypracoval si tri brejkbalové šance.

30-0
    Peter Gojowczyk mal problémy pri servise s nadhodom, pretože fúkal silnejší vietor. Aj preto jeho podanie skončilo v aute a urobil dvojchybu.

15-0
    Slovák dostal svojho súpera do výmeny, vypracoval si priestor na zakončenie a poslal loptičku nechytateľne do rohu kurtu.

1:0
    Gojowczykov bekhendový úder letel príliš ďaleko a dopadol za základnú čiaru. Lacko poľahky získal úvodný gem.

40-15
    Lukáš Lacko si pripísal prvé eso v dnešnom zápase.

30-15
    Peter Gojowczyk urobil nevynútenú chybu. Hneď svoj druhý úder z forhendu odpálil ďaleko za čiaru.

15-15
    Slovenský tenista musel ísť tentoraz do dlhšej výmeny a jeho bekhend po čiare skončil v sieti.

15-0
    Lukáš Lacko otvoril duel priamym bodom z podania. Gojowczykov return nebol presný.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Dá sa očakávať, že v dnešnom stretnutí sa budú obaja tenisti spoliehať na kvalitné podanie a rýchle ukončenie výmien. Lacko aj Gojowczyk preferujú ofenzívny spôsob boja.

Organizátori dali zápas Lukáša Lacka a Petra Gojowczyka na kurt č.4, ktorý je situovaný na okraji tenisového areálu v Delray Beach a ponúka priestor len pre niekoľko divákov.

Na Floride vládne ideálne slnečné počasie, takže nič nebráni tomu, aby sa duel uskutočnil. Po skončení rozohrávky začne na servise Lukáš Lacko.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu prvého kola na tenisovom turnaji kategórie ATP 250 v americkom Delray Beach. Slovák Lukáš Lacko nastúpi proti Nemcovi Petrovi Gojowczykovi.

Lukáš Lacko je momentálne členom elitnej stovky, pretože sa nachádza na 98. pozícii. Skúsený piešťanský rodák si v tejto sezóne udržiava stabilnú výkonnosť, keď postúpil na všetkých troch turnajoch do druhého kola. Podarilo sa mu to v Aucklande, kde musel prejsť kvalifikáciou, následne na Australian Open a naposledy v Sofii. V bulharskej metropole stroskotal vo vyrovnanom súboji na krajanovi Kovalíkovi.

Peter Gojowczyk prežíva najvydarenejšie obdobie vo svojej kariére. Ostrieľaný nemecký tenista aktuálne figuruje na 64. priečke svetového rebríčka, pričom najlepšie bol šesťdesiaty, na konci vlaňajšej sezóny. Mníchovský rodák absolvoval v rámci tohto roka už štyri turnaje a všade dosiahol minimálne jedno víťazstvo. V Dohe a v Aucklande dokráčal medzi osmičku najlepších, na Australian Open a v New Yorku postúpil do druhého kola.

Lacko a Gojowczyk odohrali tri vzájomné zápasy. Na tráve vo Wimbledone aj v Halle triumfoval nemecký tenista, Slovák uspel pred necelými štyrmi rokmi na challengerovom turnaji v Bratislave

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.