Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 13.den | (kon.) |
Ženy - Štafeta (4x6km) | Vítěz: Bělorusko (kon.) |
Muži - Slalom (1. kolo) | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) | | | Ženy - Superkombinace (sjezd) | Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.) |
Muži - Slalom (2. kolo) | Vítěz: A. Myhrer (SWE) (kon.) | | | Ženy - Superkombinace (slalom) | Vítěz: M. Gisinová (SUI) (kon.) |
Muži - 500 m (finále) | Vítěz: T. Wu (CHN) (kon.) | | | Ženy - 1000 m (finále) | Vítěz: S. Schultingová (NED) (kon.) |
Muži - štafeta 5000 m (finále) | Vítěz: Maďarsko (kon.) |
Týmový závod - skoky (velký můstek) | Vítěz: Rakousko (kon.) | | | Týmový závod - běh na lyžích (4x5 km) | Vítěz: Německo (kon.) |
Ženy - Big Air (finále) | Vítěz: A. Gasserová (AUT) (kon.) |
Ženy - Skikros (kvalifikace) | Vítěz: M. Thompsonová (CAN) (kon.) | | | Muži - Half pipe (finále) | Vítěz: D. Wise (USA) (kon.) |
Muži - tie-break (Švýcarsko – Velká Británie) | 9:5 (kon.) | | | Muži - 1. semifinále (Švédsko – Švýcarsko) | 9:3 (kon.) |
Muži - 2. semifinále (Kanada – USA) | 3:5 (kon.) |
Michael Smith - Simon Whitlock | 7:3 (kon.) | | | Gerwyn Price - Mensur Suljovic | 3:7 (kon.) |
Michael van Gerwen - Daryl Gurney | 7:2 (kon.) | | | Rob Cross - Raymond van Barneveld | 7:3 (kon.) |
Peter Wright - Gary Anderson | 6:6 (kon.) |
konec
Ženy - Big Air (finále)
Vítěz: A. Gasserová (AUT)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Anna Gasserová (AUT) 185.00
2. Jamie Andersonová (USA) 177.25
3. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 157.50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 147.50
5. Sina Candrianová (SUI) 140.25
6. Silje Norendalová (NOR) 131.50
7. Juka Fudžimoriová (JPN) 122.75
8. Mijabi Onicuková (JPN) 119.00
9. Spencer O'Brienová (CAN) 113.25
10. Julia Marinová (USA) 93.25
11. Jessika Jensonová (USA) 40.50
12. Laurie Blouinová (CAN) 39.25
Startovní listina
1. Jessika Jensonová (USA)
2. Spencer O'Brienová (CAN)
3. Silje Norendalová (NOR)
4. Julia Marinová (USA)
5. Sina Candrianová (SUI)
6. Mijabi Onicuková (JPN)
7. Jamie Andersonová (USA)
8. Zoi Sadowská Synnottová (NZL)
9. Laurie Blouinová (CAN)
10. Reira Iwabučiová (JPN)
11. Juka Fudžimoriová (JPN)
12. Anna Gasserová (AUT)
1. Anna Gasserová (AUT) 185.00
2. Jamie Andersonová (USA) 177.25
3. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 157.50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 147.50
5. Sina Candrianová (SUI) 140.25
6. Silje Norendalová (NOR) 131.50
7. Juka Fudžimoriová (JPN) 122.75
8. Mijabi Onicuková (JPN) 119.00
9. Spencer O'Brienová (CAN) 113.25
10. Julia Marinová (USA) 93.25
11. Jessika Jensonová (USA) 40.50
12. Laurie Blouinová (CAN) 39.25
Startovní listina
1. Jessika Jensonová (USA)
2. Spencer O'Brienová (CAN)
3. Silje Norendalová (NOR)
4. Julia Marinová (USA)
5. Sina Candrianová (SUI)
6. Mijabi Onicuková (JPN)
7. Jamie Andersonová (USA)
8. Zoi Sadowská Synnottová (NZL)
9. Laurie Blouinová (CAN)
10. Reira Iwabučiová (JPN)
11. Juka Fudžimoriová (JPN)
12. Anna Gasserová (AUT)
Těchto 96 bodů se po přičtení k 89 bodům z druhého kola stalo doslova zlatým dolem pro Rakušanku, která vydolovala z finále zlatou olympijskou medaili. Stříbrná skončila Jamie Andersonová a bronz vybojovala Zoi Sadowská Synnottová, jež se stala teprve druhou olympijskou medailistkou z Nového Zélandu. Tu první získala v Albertville 1992 slalomářka Annelise Cobergerová.
1. Anna Gasserová (AUT) 185.00
2. Jamie Andersonová (USA) 177.25
3. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 157.50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 147.50
5. Sina Candrianová (SUI) 140.25
6. Silje Norendalová (NOR) 131.50
7. Juka Fudžimoriová (JPN) 122.75
8. Mijabi Onicuková (JPN) 119.00
9. Spencer O'Brienová (CAN) 113.25
10. Julia Marinová (USA) 93.25
11. Jessika Jensonová (USA) 40.50
12. Laurie Blouinová (CAN) 39.25
1. Jamie Andersonová (USA) 177,25
2. Anna Gasserová (AUT) 174,50
3. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 157,50
4. Reira Iwabučiová (JPN) 147,50
5. Silje Norendalová (NOR) 131,50
6. Juka Fudžimoriová (JPN) 122,75
7. Mijabi Onicuková (JPN) 118,50
8. Sina Candrianová (SUI) 76,25
9. Julia Marinová (USA) 74,50
10. Spencer O'Brienová (CAN) 65,50
11. Laurie Blouinová (CAN) 39,25
12. Jessika Jensonová (USA) 21,50
1. Jamie Andersonová (USA) 90,00
2. Anna Gasserová (AUT) 85,50
3. Juka Fudžimoriová (JPN) 82,25
4. Reira Iwabučiová (JPN) 79,75
5. Mijabi Onicuková (JPN) 78,75
6. Silje Norendalová (NOR) 70,50
7. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 65,50
8. Spencer O'Brienová (CAN) 51,25
9. Laurie Blouinová (CAN) 38,00
10. Julia Marinová (USA) 34,00
11. Sina Candrianová (SUI) 27,75
12. Jessika Jensonová (USA) 16,75
1. Jessika Jensonová (USA)
2. Spencer O'Brienová (CAN)
3. Silje Norendalová (NOR)
4. Julia Marinová (USA)
5. Sina Candrianová (SUI)
6. Mijabi Onicuková (JPN)
7. Jamie Andersonová (USA)
8. Zoi Sadowská Synnottová (NZL)
9. Laurie Blouinová (CAN)
10. Reira Iwabučiová (JPN)
11. Juka Fudžimoriová (JPN)
12. Anna Gasserová (AUT)
1. Anna Gasserová (AUT) 98.00
2. Juka Fudžimoriová (JPN) 94.25
3. Reira Iwabučiová (JPN) 92.75
4. Laurie Blouinová (CAN) 92.25
5. Zoi Sadowská Synnottová (NZL) 92.00
6. Jamie Andersonová (USA) 90.00
7. Mijabi Onicuková (JPN) 86.50
8. Sina Candrianová (SUI) 86.00
9. Julia Marinová (USA) 85.25
10. Silje Norendalová (NOR) 77.50
11. Spencer O'Brienová (CAN) 76.75
12. Jessika Jensonová (USA) 76.25
...
13. Jessica Richová (AUS) 74.25
14. Hailey Langlandová (USA) 73.00
15. Carla Somainiová (SUI) 70.75
16. Enni Rukajärviová (FIN) 68.75
17. Brooke Voigtová (CAN) 67.75
18. Elena Könzová (SUI) 65.75
19. Šárka Pančochová (CZE) 65.50
20. Cheryl Maasová (NED) 65.00
21. Sofia Fjedorovová (OAR) 64.00
22. Isabel Derungsová (SUI) 59.25
23. Klaudia Medlová (SVK) 50.50
24. Asami Hironová (JPN) 37.75
25. Aimee Fullerová (GBR) 25.00
26. Kateřina Vojáčková (CZE) 19.00