Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 2:1 (kon.) | New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 2:3 (po pr.)
Florida – Washington 3:2 (kon.) | Nashville – San Jose 7:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Dallas 0:2 (kon.)
Arizona Coyotes
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Calgary Flames
Pátek 23.02.2018, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Československá stopa v utkání:
    Richard Pánik (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:07
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:34 (05:56:35)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+2
    2. Sean Monahan (CGY) 1+1
    3. Sam Bennett (CGY) 1+1

Hostující celek vyhrává tento duel celkem jednoznačně. Arizona sice vstřelila první branku, ale druhý gól dokázala přidat až v samotném závěru utkání. Hosté většinu času byli lepším týmem, zaslouženě vyhráli. Flames dali domácím lekci z produktivity. Oba týmy dělí jedna jediný střela na branku, ale úspěšnost střelby je zcela odlišná.

59:19
    Jordan Martinook kombinuje v útočném pásmu. Ale do šance se dostal nemůže.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45
    Jon Gillies musel zasahovat, zakončoval totiž domácí Jason Demers.

58:00
    Arizona se pokouší ještě něco s výsledkem udělat, ale domácí fanoušci i hráči vědí, že na výhru dnes nedosáhnou.
    57:30 Kevin CONNAUTON - 2:5

57:30
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté kosmeticky upravují výsledek. Autorem střely z předbrankového prostoru je zkušený obránce KEVIN CONNAUTON. Asistence: Nick Cousins a Jordan Martinook.

57:13
    Flames se musí bránit, Nick Cousins ale nedokázal poslat kotouč před branku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí hokejisté sice vstřelili první branku, ale další gól nepřidali.

56:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, jednu z mála měl Michael Frolík. ale jeho rána končí mimo branku.

55:35
    Hostující celek kontroluje hru a snaží se v poklidném tempu duel dohrát.

55:03
    Troy Brouwer vedl útočnou akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale neprostřelil brankáře soupeře.

54:46
    Richard Pánik se propracoval do střelecké pozice a jeho projektil kryje hostující brankář.

54:18
    Derek Stepan se dostal do brejku do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Jon Gillies výborně zasáhl.

53:13
    Hosté sice hrají přesilovou hru, ale výraznější šanci si zatím vypracovat nedokázali.

53:01
    Domácí hokejisté se nyní dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:23
    Další přesilovou hru má k dispozici hostující celek, který se pokouší něco vymyslet v útočné třetině.

52:21
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Richard Pánik.
    51:06 Matthew TKACHUK - 1:5

51:06
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames pokračují v dobré hře. Nyní si Hamilton a MATTHEW TKACHUK vyměnili kotouč a druhý jmenovaný dokázal přesně zakončit a překonal tak brankáře. Asistence: Dougie Hamilton a Mark Giordano.

-32:10
    Michael Frolík se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z pravé strany snadno zastavil brankář.

50:16
    Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Flames kontrolují hru a míří za výhrou.

49:45
    Derek Stepan vedl útočnou akci domácích. Jeho ránu ze střední vzdálenosti snadno kryje brankář Flames. Buly před jeho brankou.

49:27
    Antti Raanta překazil gólovou radost hostujícímu celku. Matt Stajan se dostal do brejku, ale jeho ránu z první zastavil domácí maskovaný muž.

48:53
    Mikael Backlund se dostal do střelecké pozice, jeho projektil ale snadno kryje domácí brankář.

48:32
    Domi se vrací do hry.

48:02
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Josh Archibald – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).

48:00
    Arizona vyhodila přes všechny čáry.

47:40
    Mark Giordano pálil od modré čáry, jeho rána končí vysoko nad brankou.

47:20
    Přesilovku mají k dispozici hostující hokejisté, kteří se usadili v útočném pásmu.

46:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., sekání).

45:57
    Přesilovka domácím skončila, při početní výhodě inkasovali. Coyotes hrají velmi špatně nyní a nemohou se stabilněji dostat do útoku.
    45:11 Mark JANKOWSKI - 1:4

45:11
    Hostující celek se prosazuje při vlastním oslabení, a tak potvrzuje svou výhru v tomto zápase. Alex Goligoski prohrál bruslařský souboj se soupeřem. Tím byl MARK JANKOWSKI, který se dostal do šance a poslal kotouč mezi betony brankáře.

44:04
    Calgary vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

43:35
    Početní výhodu mají k dispozici domácí hokejisté. Max Domi se rychle dostal do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

43:28
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., sekání).

42:50
    Alex Goligoski protečoval kotouč do útočného pásma, následně on i jeho spoluhráči šli střídat.

41:53
    Kevin Connauton rozehrává od své branky, Coyotes se pokouší něco vymyslet po rychlém přechodu na útočnou část hrací plochy.

41:32
    Brad Richardson rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru domácích. Jon Gillies musí být pozorný.

41:08
    Antti Raanta musel zasahovat, Michael Stone pálil od modré čáry.

40:40
    Zápas pokračuje třetí třetinou, střelecky aktivnější jsou sice mírně domácí, ale na skóre to vidět není.

40:01

Ve druhé třetině pokračoval hostující celek v aktivní hře a dokázal své vedení navýšit. Prosadil se krátce před polovinou zápasu Sean Monahan. Arizona musí zlepšit hru, pokud chce zdramatizovat zápas.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:07
    Buly v útočném pásmu Flames.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Zasahovat musel domácí brankář. Antti Raanta udržel kotouč před brankovou čárou, následně se před jeho brankou strhla menší potyčka.

38:30
    Nick Cousins zblokoval střelecký pokus, který vyslal Sam Bennett.

38:07
    Antti Raanta si dokázal poradit s pokusem, který z kruhu vyslal hostující hráč.

38:00
    Hraje se zejména ve středním pásmu, brankáři mnoho práce aktuálně nemají.

37:20
    Jon Gillies musel zasahovat, dobře vypálil domácí Alex Goligoski. Se střelou obránce si brankář dokázal poradit.

37:04
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině a hostující celek kontroluje hru.

36:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:11
    Frolík se vrací do hry.

34:54
    Alex Goligoski se dostal k puku, ale nedokázal přesněji vypálit.

34:41
    Jeden z hráčů Flames zblokoval střelecký pokus, jehož autorem je Brendan Perlini.

33:56
    Kotouč nyní vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Flames. Ti se musí bránit v oslabení.

33:41
    Troy Brouwer vyhazuje přes všechny čáry.

33:20
    Domácí hokejisté mají k dispozici početní výhodu, ale do výraznější šance se zatím nedostali.

33:11
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., hákování).

33:03
    Domácí mají ponechanou výhodu.

32:53
    Jakob Chychrun skvěle vypálil. Jeho tvrdý střela končí ve středu branky, kde byl pozorný Jon Gillies. Komerční přestávka.

32:33
    Derek Stepan byl sice volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

32:00
    Osm minut hry zbývá do konce druhé třetiny. Domácí hráči prohrávají o dva góly, pokud chtějí zdramatizovat duel, tak musí zlepšit svou hru.

31:40
    Jon Gillies rozehrává od své branky, následně se ale hosté do útočného pásma nedostali.

31:16
    Hosté mají momentálně více ze hry, hrají aktivněji a domácí hokejisté se musí bránit aktivní hře soupeře.

30:41
    Brett Kulak dostal dobrou přihrávku mezi kruhy. Se zakončením počkal, obkroužil branku, a pak už byl domácí brankář pozorný.

30:07
    Coyotes špatně rozehráli, je z toho jen icing, vhazovat se bude před brankou domácích.

30:01
    Hostující brankář vyjel ze své branky tak, aby mohl podpořit rozehrávku. V akci pokračoval Sean Monahan.

29:20
    Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

28:56
    Hra je nyní po zásahu domácího brankáře přerušená. Po komerční přestávce se bude vhazovat.
    28:38 Sean MONAHAN - 1:3

28:38
    Krátce před polovinou zápasu navyšuje hostující celek své vedení. Tentokrát nechala domácí obrana před brankou zcela volného SEANA MONAHANA, který nechal hokejku na ledě a snadno poslal puk do branky.. Asistence: Dougie Hamilton a Johnny Gaudreau.

28:26
    Dougie Hamilton pálil nad branku.

28:10
    Johnny Gaudreau vede další přesilovkovou akci svého celku, jeho projektil byl zblokovaný.

27:48
    Antti Raanta musel zasahovat, jeden z hostujících hráčů výborně tečoval kotouč před brankou a Raanta měl co dělat, aby zasáhl.

27:28
    Početní výhodu nyní hrají hokejisté Flames.

27:27

27:24
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., hákování).

26:51
    Antti Raanta musel zasahovat při vlastní přesilovce, hostující Michael Frolík dobře zakončoval.

25:47
    V přesilové hře vedl útočnou akci Christian Dvorak, s jehož pokusem si brankář dokázal snadno poradit.

25:27
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., hákování).

25:16
    Sean Monahan se propracoval do střelecké pozice, jeho rána končí nad.

24:37
    Hra se nyní bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Gólmani mnoho práce nemají.

24:00
    Do zajímavé střelecké pozice se propracoval Mark Giordano, jehož pokus od modré čáry kryje brankář Antti Raanta.

23:24
    Christian Fischer vypálil od modré čáry, jeho projektil našel ve výstroji hostující brankář, vhazovat se tak bude před bránou Gilliese.

22:48
    Po Frolíkově střele puk vysokou holí do branky dostal Mikael Backlund. Gól tak platit nemůže.

22:48
    Kontroluje se video, zda nebyl puk do branky poslaný vysokou holí.

22:43
    Michael Frolík vedl útočnou akci.

22:16
    Antti Raanta rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ve středním pásmu sice o puk přišli, ale soupeř se do zakončení nedostal.

22:00
    Hraje se zejména ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

21:28
    Od modré čáry vypálil jeden z domácích hráčů, a tak musel brankář Flames zasahovat. Snadná práce pro něj.

21:12

21:06
    Oliver Ekman-Larsson se propracoval do zakončení a jeho ránu zblokoval Garnett Hathaway.

20:26
    Christian Fischer se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal přesněji vypálit.

20:06
    Zápas pokračuje druhou třetinou a domácí mají možnost přesilové hry.

20:01

Domácí celek se dokázal prosadit jako první. Pak ale Arizona předvedla laxnější pasáž hry, čehož soupeř dokázal využít a hned dvakrát prostřelil brankáře Raantu. Po dvaceti minutách tak vede Calgary 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Už se nic nestane v této třetině.

19:25
    Početní výhodu v závěru třetiny hrají domácí.

19:11
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Johnny Gaudreau – 2 min., hákování).

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:36
    Christian Fischer se propracoval do zakončení, jeho ránu ze strany kryje Jon Gillies.

18:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

17:48
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames. Hosté již nějakou dobu hrají v pěti.

17:16
    Jon Gillies si snadno porazil se zakončením, kterým se prezentoval Jordan Martinook.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:52
    May Domi odchází na střídačku mírně řečeno nespokojený, neboť ani jedna z jeho střel nebyla dostatečně přesná.

16:36
    Max Domi znovu zakončoval akci svého celku střelou, která končí nad.

16:12
    Christian Fischer pálil od modré čáry, ale neuspěl, následně dvakrát minul branku z dobré pozice Max Domi.

15:50
    Antti Raanta má kotouč za svou brankou, Alex Goligoski rozehrává a dostává hru do útočného pásma.

15:33
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

15:12

15:07
    Max Domi autorem další střely na branku. I tentokrát byl hostující brankář pozorný.

14:29
    Jon Gillies nyní podržel Calgary, do šance se totiž propracoval Josh Archibald, jehož projektil velmi dobře zastavil brankář.

14:00
    Velký šok pro domácí hokejistky, kteří se pořádně po brance na 1:1 nedokázali rozkoukat a už prohrávají.
    13:18 Johnny GAUDREAU - 1:2

13:18
    Hostující celek otáčí výboj zápasu a dostává se do vedení. Hodně prostoru před brankou měl nyní JOHNNY GAUDREAU. Ten si položil brankáře a zakončoval do odkrytého prostoru. Obrana Coyotes nezapracovala vůbec dobře. Asistence: Sean Monahan a Sam Bennett.

12:50
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Zac Rinaldo – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Micheal Ferland – 5 min., bitka).

12:15
    Po vyrovnávající brance se hra Flames zlepšila, mírnou převahu nyní mají hosté, a tak se domácí hokejisté musí bránit.
    11:02 Sam BENNETT - 1:1

11:02
    Hostující celek dokázal nyní vyrovnat. Střelu na branku vyslal Johnny Gaudreau, jehož pokus v předbrankovém prostoru usměrnil za branku SAM BENNETT. Do dráhy puku nastavil hokejku a překonal brankáře. Asistence: Johnny Gaudreau a Mark Giordano.

10:40
    Po krátké přestávce pokračuje první třetina dál. Vhazovat se bude před brankou Arizony.

10:40
    Matt Stajan zůstává ležet na hrací ploše, míří k němu lékař. Komerční přestávka.

10:04
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames. Hostující celek si mnoho šancí vypracovat zatím nedokázal.

09:37
    Oliver Ekman-Larsson nebezpečně vypálil a hostující brankář tak tak dokázal kotouč vyrazit před sebe.

09:05
    Jon Gillies pomáhá s rozehrávkou svého týmu, vyjel z branky a přihrál obránci, který tak mohl rychle dostat puk do bezpečí.

08:30
    Michael Stone zakončoval z mezikruží, jeho projektil končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

08:12
    Garnett Hathaway odchází na střídačku a je nespokojený. Svou šanci neproměnil.

07:46
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.

07:29
    Antti Raanta vyrazil střelu Garnetta Hathawaye před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.

06:32
    Jon Gillies si dokázal snadno poradil s dalším domácím nahozením od modré čáry, zkoušel to Zac Rinaldo.

06:05
    Nyní je hra přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Arizony. TJ Brodie se dostal rychle po buly do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.

05:54

05:06
    Antti Raanta kryje střelu, kterou vyslal soupeř od modré čáry, mnoho práce brankář neměl.

04:55
    Sean Monahan protečoval kotouč do útočného pásma, hosté pokračují v útočné hře.

04:26
    Jon Gillies kryje střelu, kterou z kruhu vyslal při vlastním oslabení Jordan Martinook. Následně se domácí dostali ještě k dorážce, která byla nepřesná.

03:54
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., hákování).

03:37
    Brendan Perlini hraje hodně aktivně, napadá rozehrávku soupeře. Flames rozehrávají od své branky pod tlakem.

03:10
    Travis Hamonic kombinoval se svými spoluhráči v útoku, do zakončení se ale propracovat nedokázal.

02:41
    Domácí hráči jsou střelecky aktivnější, na branku Flames vyslali dva střelecké pokusy.

02:05
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí zatím nenabízí. Z první výraznější příležitosti se domácí celek prosadil.

01:39
    Christian Dvorak se dostal do postavení mimo hru, píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
    00:57 Derek STEPAN - 1:0

00:57
    Hned v první minutě hry se domácí celek dostává do vedení. Od modré čáry vypálil Oliver Ekman-Larsson, jehož projektil před brankou zblokoval DEREK STEPAN, který tak mohl zakončovat do odkryté branky. Gólman reagoval na první střelu. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Jason Demers.

00:32
    Máme tu první střelu na branku, zasahovat musel domácí Antti Raanta. Z dobré pozice vypálil Matt Stajan a jeho pokus kryje brankář Arizony.

00:11
    Johnny Gaudreau odchází z ledu za pomoci lékaře a míří do kabiny. Věřme, že bude v pořádku.

00:01

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton, Goligoski – Perlini, Stepan, Keller – Rinaldo, Domi, Pánik – Archibald, Dvorak, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.

Calgary Flames: Gillies (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Brouwer – Lomberg, Stajan, Hathaway..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arizona Coyotes odehrála 59 zápasů s bilancí 9-8-10-32. V tabulce Západní konference je na posledním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyři. Jen jednou odešla jako poražená.
    Arizona přivedla nového brankáře, přichází Kuemper.

7 bodů v posledních čtyřech zápasech. To je Dougie Hamilton.

Calgary Flames odehrálo 61 zápasů s bilancí 21-9-9-22. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný a čtyři prohrálo.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí nastoupí  Arizona Coyotes a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Stepan (Ekman-Larsson, Demers), 58. Connauton (Cousins, Martinook) – 12. S. Bennett (J. Gaudreau, Giordano), 14. J. Gaudreau (Monahan, S. Bennett), 29. Monahan (D. Hamilton, J. Gaudreau), 46. Jankowski, 52. Tkachuk (D. Hamilton, Giordano)

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Gawryletz, Racicot

Diváci: 11 904