Skalica – Topoľčany 4:3 (po pr.) | Michalovce – Prešov 2:3 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Stav série: 0:1
HC Prešov
sk Pátek 23.02.2018, 17:30 • ZŠ Michalovce • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Druhé stretnutie série je na programe zajtra, opäť sa hrá na Zemplíne v rovnakom hracom čase, ako dnes – 17:30. (19:48:26)

Prešovčania to zvládli a získavajú prvý bod do semifinálovej série. Ani v jednej z tretín nepadli viac ako dva góly, v tej poslednej dokonca iba jeden. Víťazný presný zásah putuje na konto Samuela Chalupu, ktorý o všetkom rozhodol v 57. minúte.

59:45
    Záverečný tlak, Prešovu sa ale darí brániť svoju svätyňu.

59:20
    Prádzna brána Michaloviec, powerplay pre Duklu.

59:02
    Oddychový čas domácich.

58:15
    Posledné dve minúty do konca tretej tretiny. Podarí sa Dukle vybičovať svoj výkon aspoň k vyrovnaniu?

57:22
    Toto bude už iba veľmi ťažké dohnať. Michalovský kouč čaká už iba na správny moment a čoskoro si vypýta oddychový čas.

56:46
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Tučniaci sa prvý raz dostávajú do pozície lídra až na konci stretnutia. SAMUEL CHALUPA ukázal svoju šikovnosť a prekonáva Trenčana.
    Asistencie Jozef Tomčák, Martin Krajňák.

55:36
    Pri puku Prešovčania, v posledných chvíľach sa už hrá viac na istotu.

54:41
    Ingema skúšala zatlačiť súpera, prešovskí korčuliari sa ale nenechali zahanbiť a svojou robotou vybojovali puk pri mantineli.

53:57
    Obaja hokejisti späť na ľadovej ploche, v poslednej tretine stále bez gólov.

51:56
    Druhýkrát v zápase tu máme vzájomné vylúčenie. Na domácej strane si odchádza odsedieť dve minúty Igor Halás za hákovanie. Za Prešov to je František Pulščák, ktorý držal hokejku protihráča.

51:20
    Vidíme viacero ostrých súbojov na hrane pravidiel, napätie sa dá krájať.

50:00
    Domáci to, bohužiaľ, nevyšlo. Do konca riadneho hracieho času zostáva len desať minút.

49:17
    Dukla po dlhšom čase zapla na vyššie obrátky a skúša niečo vymyslieť v útočnom pásme.

48:33
    Hrá sa naozaj opatrne, akákoľvek chyba môže znamenať prehru.

46:44
    Ubehli ďalšie minúty, domáci hráči potrebujú povzbudenie aj z tribún. To prichádza počas celého zápasu.

45:02
    Ingema prežila klinickú smrť, keď sa bránila takmer štyri minúty v početnej nevýhode.

44:25
    Posledná polminúta presilovej hry sa čoskoro začne, Prešov sa dostal do útočného pásma.

43:16
    Domáci sú z najhoršie vonku, už hrajú so štyrmi hráčmi.

42:59
    Čo sa nám to deje? Prešov má k dispozícii presilovku o dvoch mužoch, hoci iba na šestnásť sekúnd. Za podrazenie je vylúčený Ivan Brezniak.

41:15
    Posledná tretina sa pre Michalovce nezačína najlepšie, Oliver Jokeľ si pôjde odpočinúť na trestnú lavicu na dve minúty. Dôvodom je držanie protihráča.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Dukla tlaku neodolala a pred poslednou tretinou je všetko otvorené. V 26. minúte sa presadil Balko, v predposlednej minúte tejto časti hry zase hosťujúci Pulščák.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:41
    Aj v druhej tretine skórujú hostia v jej závere, FRANTIŠEK PULŠČÁK je hrdinom okamihu. Asistencie Peter Valent, Damián Novický.

38:15
    Pred nami niečo vyše sto sekúnd z tejto časti zápasu, Michalovce v obrannom pásme bez puku.

37:22
    Prešov naozaj drží puk na svojich hokejkách, nevie však prejsť cez prehustený stred ihriska.

36:36
    Ku koncu sa blíži aj druhá dvadsaťminútovka. Uvidíme v nej rovnaké vyrovnanie, ako bolo v tej prvej?

35:02
    Domáci v plnom počte.

33:47
    Michalovce sa bránia veľmi dobre, hostia s problémami usadiť sa v útočnej tretine.

33:01
    Hra sa prerušila, so sklonenou hlavou odchádza na lavicu hanby Marek Mašlonka. Útočník druhej formácie sa previnil podrazením.

32:53
    Pozor, presilovku si zahrá aj tretí celok po základnej časti. Aktuálne je ponechaná výhoda v prospech hostí.

31:58
    Konečne sa hosťom podarilo vyviezť puk z vlastného pásma, hrozba je zažehnaná.

31:09
    Michalovčania tak nevyužili príležitosť na odskočenie na rozdiel dvoch gólov, stále však zostávajú v útočnom pásme.

30:17
    Aj sa tak stalo, Penguins s piatimi hráčmi na ľade.

29:30
    Hostia už prežili polovicu oslabenia, dokážu ustáť aj tú druhú?

28:16
    Krušné dve minúty pre Prešov, na trestnú lavicu odchádza František Pulščák. Rozhodca avizoval napadnutie protihráča.

27:00
    Rada opäť na hosťom, ktorí musia opäť pritlačiť. Presadí sa niekto z najproduktívnejšej trojice štvrťfinálovej série? Góly sa čakajú najmä od Šimčáka a Prokopa.

25:55
    Dukla Michalovce dala gól!
    O minútu neskôr bol už gólman Prešova na zakončenie domácich prikrátky. Vedenie Michalovciam navrátil presnou ranou ĽUBOR BALKO. Asistencia pribudne na konto Radoslava Mesaroša.

24:39
    Nádejná príležitosť domácich na skórovanie v uplynulej minúte, Riečický si pripísal dôležitý zákrok.

23:16
    Michalovce pri puku dlho nezostali, takto si domáci fanúšikovia vývoj stretnutia nepredstavovali.

22:47
    Aj teraz sú hostia o niečo aktívnejší ako domáca Ingema, Trenčan má čoraz viac roboty.

21:23
    Prešovčania mali pred touto časťou hry na konte desať striel, domáci iba osem. Aj to o niečom svedčí.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Vyrovnaná tretina sa končí remízovým výsledkom. Skóre otváral domáci Brezniak, s odpoveďou prišiel šesť sekúnd pred záverom prvej časti hry presilovkovým gólom Novický.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Využitá presilovka, začína od nuly. Na jej využitie stačilo hosťom iba desať sekúnd, presadil sa DAMIÁN NOVICKÝ! Asistovali mu Vladyslav Gavrik a Gleb Bylina.

19:44
    Ešte tu máme jedno vylúčenie pred sirénou. Vylúčenie číslo dva pre Igora Halása, tentokrát je to za hru so zdvihnutou hokejkou.

19:10
    Domácim sa darí odolávať atakom hostí, puk je v strednom pásme.

18:00
    Vstupujeme do záverečných dvoch minút úvodnej dvadsaťminútovky. Budeme svedkami gólu do šatne?

16:55
    Trenčanovi teraz prihára, jeho spoluhráči mu však pomáhajú, ako sa len dá.

15:30
    Tučniaci so snahou o bleskovú odpoveď, strela spomedzi kruhov bola zrazená.

14:22
    Otvárací presný zásah iba dodá stretnutiu väčšie tempo, je sa na čo tešiť.

13:19
    Je tomu tak! Favorit sa ujíma vedenia po góle z hokejky IVANA BREZNIAKA. Na gól mu prihrával Tomáš Rusina.

12:38
    Dukla aktívnejšia v druhej desaťminútovke prvej tretiny. Odrazí sa to aj na výsledku?

11:44
    Obaja potrestaní späť na hracej ploche, gól počas dvoch minút nepadol.

9:44
    Akoby som to privolal. Hlavný rozhodca signalizuje vzájomné vylúčenie. Na dve minúty si pôjdu oddýchnuť Michalovčan Igor Halás, za Penguins to bude Adrián Mačkovič. Dôvodom oboch vylúčení je hrubosť.

09:20
    Napriek všetkému sa hokejisti vyhýbajú faulom, disciplína bude jedným z hlavných faktorov dnešného duelu.

08:00
    Vážení diváci, kvôli technickým problémom nemáme k dispozícii obraz z diania zápasu. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.

06:48
    Riečický už musel riešiť vážnejšiu príležitosť, pre Prešov to ale dopadlo na jednotku.

05:55
    Ubehli ďalšie sekundy, hra je vyrovnaná, hoci v posledných momentoch majú navrch Michalovčania.

04:16
    Prvé minúty zápasu boli pokojné, s postupom úvodnej tretiny bude ale šancí istotne iba pribúdať.

03:02
    Pri puku stále domáca Dukla, tá teraz drží hostí zavretých v ich tretine.

02:29
    Atak po pravom krídle Prešovčanom nevyšiel podľa predstáv, Trenčan zasahovať nemusel.

01:35
    Zo začiatku duelu vidíme hneď niekoľko nepresných prihrávok, niet sa ani čomu čudovať.

00:45
    Hostia začínajú aktívnejšie a zatlačili mierneho favorita série do jeho vlastného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Balko, Bánovský

HC Prešov Penguins: Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek

Rozhodca: Peter Korba, Marián Žák – Maroš Pribula, Jaroslav Riš.

Zostavy z posledných stretnutí:

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Cvengroš – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Banovský – Balko, Hamráček

HC Prešov Penguins: Riečický – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Maňák – Prokop, Šimčák, Krajňák – Chalupa, Tomčák, Gavrik – Babynets, Bylina, Mikolášek – Maňák, Pulščák, Valent.

V aktuálnom ročníku odohrali tieto dva celky dokopy päť vzájomných duelov. Až štyrikrát sa tešil Prešov, ktorý výhral tri razy v riadnom hracom čase, jedno víťazstvo sa zrodilo v predĺžení. Jediný triumf Michaloviec nad rivalom z Prešova prišiel dva dni pred Vianocami, v samostatných nájazdoch ho vybojoval Rus Vladislav Solomonchak.

HK Dukla Ingema Michalovce

Dukla sa umiestnila po základnej časti na druhej pozícii vďaka 106 bodom, mala ich o päť viac ako tretí Prešov a o štyri menej ako prvá Skalica. Michalovce si zgustli na Spišskej Novej Vsi, vo štvrťfinále ju zmietli z boja o postup už po troch zápasoch. Na domáce výhry v pomeroch 4:1 a 9:2 nadviazal posledný debakel na Spiši, Ingema uštedrila domácim sedmičku, inkasovala až v troch prípadoch.

Do všetkých zápasov za Michalovce nastúpil v bráne skúsený Adam Trenčan, v útoku boli oporami dvaja sedembodoví hráči – Marek Mašlonka (3+4) a Erik Piatak (0+7). S piatimi bodmi im sekundoval Oliver Jokeľ (3+2).

HC Prešov Penguins

Prešovčania sa po obsadení konečnej tretej priečky po základnej časti stretli s HC OSMOS Bratislava. Štvrťfinálová séria mala jasný priebeh len v prvej polovici, na bratislavskom štadióne domáci hokejisti vzdorovali, keď sa im podarilo vyhrať tretí duel, no vo štvrtom padli až po predĺžení. Tučniaci z Prešova sa tešili z postupu po celkovom víťazstve 3:1 na zápasy (5:1, 3:1, 1:2, 3:2pp).

Najproduktívnejším hráčom z tretieho najväčšieho mesta Slovenska bol v sérii hranej na tri víťazné stretnutia Dominik Šimčák (4+1), nasledoval ho s rovnakým počtom bodov Juraj Prokop (1+4). Spomenúť musíme aj strelca štyroch gólov Adriána Mačkoviča. Všetky merania síl odchytal za Prešov Dominik Riečický.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z prvého zápasu semifinálovej série St. Nicolaus 1. ligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HC Prešov Penguins.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 14. Brezniak (Rusina), 26. Balko (Mesaroš) – 20. Novický (Gavrik, Bylina), 39. Pulščák (Valent, Novický), 57. Chalupa (Tomčák, Krajňák)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Balko, Bánovský
    HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek

Rozhodčí: Peter Korba, Marián Žák – Maroš Pribula, Jaroslav Riš

Diváci: 1 800