Hermannová, Sluková – Meppelinková, Keizerová 2:0 (kon.) | Kolocová, Kvapilová – Plesiutschnigová, Schützenhöferová 2:1 (kon.) | Evandro, Andre – Perušič, Schweiner 2:0 (kon.)
Hermannová, Sluková – S. Rossová, Sweatová 2:0 (kon.)
Hermannová, Sluková
2
21 23
Meppelinková, Keizerová
0
15 21
Středa 28.02.2018, 15:50 • Side Court 4, Fort Lauderdale • World Tour 5* – Fort Lauderdale • Skupina D

0:0
    České jedničky vstupují do úvodního majoru sezony vítězně. Barbora Hermannová s Markétou Slukovou přihrály ve dvou setech zkušené nizozemské duo Meppelinková, Keizerová.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Až ve druhé pasáží úvodního setu se podařilo českému páru odskočit, Nizozemky bojovaly, ale již výraznou ztrátu dotáhnout nedokázaly. Ve druhém setu se probojovaly Meppelinková s Keizerovou již do tříbodového vedení, vedly ještě 14:11, ale přišlo snížení a nakonec v koncovce se podařilo českým reprezentantkám dorovnat. V dramatickém závěru druhé sady se přiklonilo štěstí na českou stranu.

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou si ještě dnes ve večerních hodinách zahrají s vítězem duelu Sweatová, Rossová – Taiana, Carol o přímý postup do playoff. (16:34:43)

23:21
    Druhý set skončil.

23:21
    Je konec! Markéta Sluková dokázala v poli ubránit nedůrazný útok Keizerové a poté sama povedenou smečí po lajně ukončuje dnešní utkání.

22:21
    Skvěle! Hermannová vytváří pro českou dvojici druhý mečbol. Parádní útok kolem nizozemského bloku.

21:21
    Hermannová nekompromisně tvrdým útokem do diagonály setbol odvrací.

20:21
    Teď se ale prosazují Nizozemky, když Keizerová našla volné místo dlouhým útokem do zadní části kurtu. Setbol.

20:20
    Ten ale odvrací povedeným útokem na druhou přes Meppelinková.

20:19
    Barbora Hermannová vytlouká blok Meppelinkové a české duo má k dispozici jeden mečbol!

19:19
    Keizerová ještě odvrací hrozící mečboly povedeným útokem kolem bloku Hermannové.

19:18
    Tři body v řadě pro české jedničky a všechno je jinak. Meppelinková smečuje jen do pásky.

18:18
    Srovnáno! Drama ve druhém setu pokračuje. Hermannová skvěle zasáhla na bloku a poté celou výměnu ukončuje technickým útokem.

17:18
    Keizerová mohla dát Nizozemkám klid do koncovky, ale smečuje po vysoké nahrávce jen do autu.

16:18
    Velká chyba Hermannové na útoku. Nizozemky se znovu dostávají do potřebného vedení o dva body.

16:17
    Po oddechovém čase se probouzí v útoku Meppelinková, která umístila míč těsně za blok.

16:16
    A znovu fantastická Sluková. Další povedená obrana a na konci akce vytlučené bloky nizozemského volejbalistky. Po vyrovnaném stavu si berou Nizozemky oddechový čas.

15:16
    Sluková dokázala ubránit útok Meppelinkové a poté sama bez větších problémů posílá míč do písku.

14:16
    Následně ale Keizerová chybuje na podání a dává Češkám ještě naději na obrat.

13:16
    Sanne Keizerová trefuje přímý bod ze servisu a Nizozemky už jsou velmi blízko zisku druhého setu.