Snowboardcross žen, La Molina Vítěz: E. Samková (CZE) (kon.) | Paralelní obří slalom žen, Kayseri Vítěz: M. Bykovová (RUS) (kon.)
SP - paralelní obří slalom žen, Kayseri

Vítěz: M. Bykovová (RUS)

Sobota 03.03.2018, 13:00 • Kayseri (Turecko) • Snowboarding

Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:47:33)

Ledecká má nyní na čele Světového poháru 6540 bodů, což činí náskok 1610 bodů před Němkou Ramonou Hofmeisterovou. K jistotě vítězství ve Světovém poháru stačí Ledecké příští týden jakkoliv Hofmeisterovou porazit, případně skončit nejhůře na šestém místě a bude moci přesedlat na lyže s jistotou triumfu v sezoně 2017/18.

Nad síly Ledecké byla jen Ruska Milena Bykovová, která ovšem českou snowboardistku na čele Světového poháru nemůže nijak ohrozit.

10. Jekatěrina Chatomčenkovová (RUS)

Ester Ledecká ve Světovém poháru zatím zůstává na čísle pěti výher v aktuální sezoně. V paralelním obřím slalomu poprvé prohrála před olympijskými hrami v bulharském Bansku a podruhé se tak děje nyní v tureckém Kayseri. Tentokrát však vybojovali výborné druhé místo, kterým se výrazně přiblížila zisku vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru. Zároveň se ovšem raduje ze zisku malého křišťálového globu za paralelní obří slalom.

Závod skončil.

Milena Bykovová je v cíli o 44 setin rychleji než Ledecká, která podruhé v této sezoně v paralelním obřím slalomu prohrává!

Bykovová stále drží drobné vedení!

Ledecká v polovině trati mírně ztrácí, snaží se ztrátu dohnat.

A nyní samotné finále. V něm třetí žena kvalifikace Ester Ledecká a první žena Milena Bykovová.

Výborně zajela jízdu Ulbingová, která potvrdila roli mírné favoritky a porazila Tudegeševovou o 79 setin sekundy a končí třetí!

Jako první se uskuteční závod o třetí místo.