Chabarovsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Ufa 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:3 (po pr.)
Soči – Jokerit 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:3 (kon.)

Michal Jordán (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:27
    Jiří Sekáč (KZN) 0+0,1 střela, čas na ledě 16:35 (13:22:49)

Amur využil domácího prostředí, v tomto zápase přehrál svého soupeře poměrem 4:1 a získává první výhru v sérii. Hosté měli několikrát přesilovou hru pět na tři, jenže ji nedokázali proměnil. Chabarovsk se mohl spolehnout na svého brankáře, Juha Metsola podal velmi dobrý výkon.

59:41
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
    58:24 Vjačeslav UŠENIN - 4:1

58:24
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, po pěkné samostatné akci se prosazuje střelou z křídla VJAČESLAV UŠENIN.

58:00
    Sledovat budeme hru čtyři na čtyři, zbývají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:24
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., podražení).

57:14

57:00
    Probíhá poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:51
    Juha Metsola kryje kotouč před svou brankou, bude se vhazovat.

56:23
    Atte Ohtamaa zavezl kotouč do útočného pásma, ale neměl komu přihrát.

56:14
    Polovina přesilovky je pryč.

55:50
    Anton Lander pokračuje v aktivní hře před brankou, Juha Metsola kryje střelu z mezikruží.

55:20
    Ak Bars hraje nyní přesilovku pět na čtyři.

54:51
    Maxim Kondratěv zblokoval střelecký pokus soupeře.

54:30
    Domácí celek se statečně brání, zatím to zvládá.

54:11
    Přesilovku pět na tři mají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

54:00
    Juha Metsola kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:55
    Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Alexandr Šaryčenkov, přichází Emil Garipov.

53:34
    Jiří Sekáč dostal hru do útočného pásma.

53:25
    Hra pokračuje dál.

53:21
    Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Emil Garipov, přichází Alexandr Šaryčenkov.

53:17
    Dlouhou přesilovku pět na tři budou nyní hrát hosté.

53:17
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandre Picard – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., podražení).

53:02
    Hosté mají kotouč pod kontrolou, ale nemohou se dostat do šance.

52:24
    Ponechanou výhodu mají hosté.

52:01
    Danis Zaripov poslal kotouč na domácí branku, tam byl ale pozorný Juha Metsola, který v pohodě zasáhl.

51:37
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hrají velmi dobře takticky.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:27
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexej Byvalcev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., hrubost).

49:15
    Nikita Ljamkin pálil od modré čáry, následně kryje puk brankář.

49:00
    Ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do střelecké pozice, sledujeme rychlý hokej.

47:00
    Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč, sledujeme rychlý hokej.

46:32
    Alexandr Svitov vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nedostal.

45:20
    Nyní se domácím hráčům podařilo rozmělnit tlak soupeře. Velké příležitosti hosté neproměnili.

45:03
    Vjačeslav Litovčenko se marně pokoušel propracovat se k puku v útočném pásmu, hrají hosté.

44:50
    Hosté jsou nyní ve velkém tlaku, domácím se nedaří vyhodit kotouč.

44:34

44:30
    Další rána od modré čáry postrádala přesnost.

44:11
    Juha Metsola viděl kotouč a střelu od modré čáry vyrazil mimo.

43:45
    Alexandr Burmistrov kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu. Puk se k němu vrátil, ale branku netrefil.

43:27
    Kazaň posílá na led druhou přesilovkovou formaci.

43:02
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, kterou se pokouší proměnit, a tak zdramatizovat zápas.

42:34
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Stanislav Kacuba – 2 min., sekání).

42:12
    Roman Manuchov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný obráncem domácího celku.

41:32
    Další velkou šanci měl domácí celek, ale proměnit ji nedokázal. Oleg Li pálil mimo branku.
    40:39 Vjačeslav LITOVČENKO - 3:1

40:39
    Domácí celek z kraje třetí třetiny navyšuje své vedení. Po výborné přihrávce na modrou čáru vypálil Maxim Kondratěv, jehož střelu předbrankou tečoval mimo dosah brankáře soupeře VJAČESLAV LITOVČENKO. Asistence: Maxim Kondratěv, Tomáš Zohorna

40:01

Ve druhé třetině dokázal domácí celek stav zápasu otočit. Nejprve se prosadil Vladislav Ušenin, který poslal kotouč pod horní tyčku. V závěru třetiny pak v přesilovce přesně pálil po Kolářově pasu Maxim Kondratěv.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:48 Maxim KONDRATĚV - 2:1

39:48
    Přesilovka využitá, tvrdou ránou se prosazuje po Kolářově přihrávce domácí MAXIM KONDRATĚV. Amur se dostává před koncem druhé třetiny do jednobrankového vedení. Krásná rána. Asistence: Jan Kolář.

39:30
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

39:20
    Vitalij Aťušov musí rozehrávat od své branky.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:54
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté.

38:42
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

38:22
    Kazaň špatně rozehrála, po její nepřesné akci se píská zakázané uvolněni a bude se vhazovat před brankou Emila Garipova.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:24
    Roman Manuchov vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje domácí brankář. Juha Metsola neměl se zákrokem problém.

36:40
    Domácí celek se dostal do po přečíslení dva na jednoho, obrana si dokázala poradit. Následně pálil od modré čáry domácí hráč a gólman kryje střelu Koláře.

36:06
    Vjačeslav Ušenin nepřesně zakončoval, následně se dostal Vladislav Ušenin do další šance a jeho pokus kryje hostující brankář.

35:47
    Hostující celek hraje velmi dobře takticky, nedává soupeři mnoho prostoru pro nějaké útočné akce.

35:00
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácí brankou.

34:32
    Oleg Li se pokoušel překonat obranu soupeře, ale nepodařilo se mu to.

34:00
    Šest minut hry zbývá z druhé třetiny, hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

33:27
    Hostující celek oslabení zvládl velmi dobře, nyní se už dostal znovu do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

33:16

32:40
    Jan Kolář rozehrává od své branky. Tomáš Zohorna dostal hru do útočného pásma, pak ale hosté rychle vyhodili.

32:10
    Arťom Lukojanov znovu při oslabení a ani tentokrát neprostřelil hostující hráč brankáře.

31:53
    Domácí fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru.

31:27
    Přesilovou hru sice hrají domácí, ale Justin Azevedo se dostal při vlastním oslabení do šance a zasahovat musel gólman.

31:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., podražení).

31:10
    Oleg Li byl faulovaný.

30:51
    Juha Metsola znovu přerušuje hru, tentokrát zakončoval Roman Manuchov.

Dnešní utkání sleduje 7 054 diváků.

30:37
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, dostali jsme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Hra je po zákroku domácí brankáře přerušená.

29:56
    Roman Manuchov nedokázal ve vyložené střelecké pozice prostřelit domácího brankáře, Juha Metsola byl pozorný a svou svatyni uhájil.

29:24
    Domácí vyhodili tak, aby z toho nebyl icing. Alexej Byvalcev poslal přes všechny čáry kotouč na branku.

29:00
    17:12, tak vypadá statistika střel na branku.

28:32
    Domácí hokejisté hrají po brance na 1:1 výrazně aktivněji, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

28:30
    Hra je přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Ak Bars.

-82:49
    Michal Jordán udržel kotouč v útočném pásmu, následně zakončoval jeho spoluhráč, který ovšem neprostřelil brankáře soupeře.

27:06
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

26:50
    Jaroslav Chabarov se dostal do dobré střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

26:30
    Vjačeslav Litovčenko autorem další střely, jeho projektil z úhlu nebyl přesný. Komerční přestávka.
    25:33 Vladislav UŠENIN - 1:1

25:33
    A je vyrovnáno, bleskově využívá přesilovou hru zkušený VLADISLAV UŠENIN, který si využil dobrou přihrávku, vybruslil si do střelecké pozice a kotouč přišpendlil pod horní tyčku. Asistence: Vjačeslav Ušenin a Bogdan Potěchin.

25:30
    Přesilovou hru hrají domácí.

25:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., nedovolené bránění).

25:26
    Alexandr Burmistrov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ovšem postrádal přesnost. Dobře se vrátila domácí obrana, která dokázala zasáhnout.

25:01
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandre Picard – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

23:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., nedovolené bránění).

23:08
    Juha Metsola si poradil s nahozením na svou branku, sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho vyložených šancí nenabízí.

22:46
    Emil Garipov kryje kotouč po střele ze středního pásma. Zkoušel to Jaroslav Chabarov.

21:43
    Atte Ohtamaa se musel vracet za svou branku, aby dokázal kotouč odehrát.

21:00
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek nechce chybovat, hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Domácí fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru.

20:42
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před brankou domácího celku.

20:01

Po první třetině platí jednobrankové vedení hostujícího celku, prosadil se v páté minutě střelou do odkryté části branky Vladimir Tkačov. Domácí celek následně obránil dlouhé oslabení tři na pět, což by mohlo pomoci domácím do dalšího průběhu zápasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    V poklidném tempu se třetina dohrává, domácí se zodpovědně brání.

18:40
    Anton Lander pálil z první, jeho ránu kryje domácí gólman Juha Metsola.

18:18
    Znovu hraje přesilovou hru hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

18:06
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., vražení na hrazení).

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:32
    Hosté rozehrávají od své branky, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

17:25
    Vasilij Tokranov se dostal do zakončení, jeho projektil poměrně snadno zastavil domácí brankář.

16:32
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Kazaň stále vede o jednu branku, sledujeme rychlý hokej.

16:11
    Oslabení tři na pět domácí hokejisté přečkali.

15:58

15:23
    Anton Lander pálil od modré čáry, domácí brankář vůbec nic neviděl, ale puk končí na mantinelu za brankou.

15:11
    Domácí hrají ve čtyřech.

14:33
    Alexej Byvalcev výborně vystihl rozehrávku Kazaně na modré čáře a vyhazuje přes všechny čáry.

14:00
    Hosté se usadili v útočné třetiny, kde se pokouší něco vymyslet. Justin Azevedo nepřesně zakončoval.

13:58
    Přesilovou hru pět na tři nyní budou hrát hosté, těžká zkouška pro domácí defenzivu.

13:58
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., vysoká hůl).

13:20
    Přesilovou hru hraje hostující celek, kotouč po střele od modré čáry má ve své moci brankář.

13:11
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Stanislav Kacuba – 2 min., hákování).

12:30
    Hosté mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat na straně Amuru.

12:13
    Rob Klinkhammer z pravého křídla pálil nad branku, Juha Metsola zasahovat vůbec nemusel.

12:00
    Jan Kolář zkušeně v klidu rozehrává od své branky, snaží se najít spoluhráče na útočné části hrací plochy dlouhým pasem.

11:34
    Na výraznější šance delší dobu čekáme. Ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

11:01
    Pavel Turbin rozehrává od své branky hodně nepřesně, a tak hrají hosté.

10:40
    Alexej Potapov mohl navýšit vedení svého týmu, jeho rána na vzdálenější tyč byla až příliš nepřesná.

10:04
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hostující celek stále vede o jednu branku.

09:54

09:18
    Rob Klinkhammer z dobré pozice před brankou minul. Následně zakončoval Nikita Ljamkin a jeho projektil kryje Juha Metsola.

08:55
    Stanislav Galijev byl připravený na střelu na modré čáře, ale puk na něj byl hodně nepřesný.

08:10
    Jaroslav Chabarov se dostal do střelecké pozice při vlastním oslabení, brankáře sice prostřelil, ale kotouč končí mimo branku.

07:54
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., faul kolenem).

07:40
    Alexej Byvalcev pálil dobře od modré čáry, prostřelil chumel hráčů před brankou, ale kotouč končí mimo branku.

07:11
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál. Sledujeme zajímavý hokej, o jednu branku sice vedou hosté, ale i dokáží vypracovat dobré střelecké pozice.

06:54
    Emil Garipov zasahuje, kotouč odrazil do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

06:24
    Vladislav Ušenin na modré čáře sice útočné pásmo udržel, pak ale Michal Jordán hrál už ve středním pásmu.

05:56
    Nechybělo mnoho a Jiří Sekáč se dostal k dorážce z mezikruží. Puk se k němu ale neodrazil dobře.

05:30
    Jaroslav Kosov dostal kotouč do útočného pásma, Alexej Potapov ho protečoval za branku a hosté odchází střídat.

05:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, převahu mají hráči Kazaně.

04:10
    Kazaň vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Střelu Stanislava Galijeva domácí brankář vyrazil, ale na dorážku VLADIMIRA TKAČOVA byl už krátký. Asistence: Stanislav Galijev, Rob Klinkhammer.

03:47
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

03:23
    Alexandre Picard měl velkou šancí, ale skvěle zasáhl hostující brankář. Následně dorážel Tomáš Zohorna, jehož ránu tak tak vyrazil maskovaný muž betonem.

03:00
    Jaroslav Chabarov dostal kotouč na střelu z první, jenže poskakující puk netrefil přesně.

02:42
    Emil Garipov má na svém kontě další dva zákroky, nyní si poradil s pokusem od modré čáry, který vyslal Oleg Li.

02:14
    Vasilij Tokranov musí zakládat útočnou akci od své branky, následně se do šance dostal Justin Azevedo, který ale nezakončil.

01:45
    Vjačeslav Ušenin pálil jen do připraveného gólmana soupeře.

01:17
    Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útoku. Optickou převahu mají hokejisté Kazaně.

01:00
    Stanislav Galijev vypálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

00:43
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice, mnoho šancí k vidění není.

00:37
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandre Picard – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., hrubost).

00:34
    Kirill Rasskazov se dostal do střelecké pozice, jeho rána končí nad brankou, vhazovat se bude po šarvátce před brankou Kazaně.

00:05
    Třetí zápas série, první na ledě Amuru, právě začíná.

00:01

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – J. Kolář, Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – Byvalcev, Litovčenko, O. Li – Rasskazov, T. Zohorna, Picard – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Potěchin – Golubev, Dědunov, Beljakov – Kacuba.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Manuchov, Ohtamaa, Markov, Ljamkin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Zaripov, Lukojanov, A. Potapov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Svitov, Kosov, Burmistrov.

Rozhodčí: Azukovskij, Belov – Šalagin, Šišhlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Úvodní dva zápasy série se odehrály na ledě Kazaně. V úvodním utkání dokázal domácí celek vyhrát 3:0, góly rovnoměrně rozprostřel do třetin. V té první pálil přesně Azevedo, ve druhé Kosov a ve třetí Galijev. Garipiov v brance Ak Barzs předvedl velmi spolehlivý výkon, zneškodnil všech 17 střel a na úvod série udržel čisté konto.

O den později, v pondělí, se hrál druhý sériová zápas. Hosté vstoupili do zápasu lépe, prosadil se Rasskazov, který poslal Chabarovsk do vedení. Následně dokázal domácí celek otočit skóre. Lander vyrovnal a Kazaň do vedení poslal Galijev. Na 2:2 srovnal Tomáš Zohorna. Rozhodující branku zápasu vstřelil domácí Azevedo čtyři minuty před koncem zápasu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk a Ak Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin, Potěchin), 40. Kondratěv (J. Kolář), 41. Litovčenko (Kondratěv, T. Zohorna), 59. Vj. Ušenin – 5. Tkačov (Galijev, Klinkhammer)

Ak Bars Kazaň: Garipov (54. Šaryčenkov) – Manuchov, Ohtamaa, Markov, Ljamkin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Zaripov, Lukojanov, A. Potapov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Svitov, Kosov, Burmistrov.

Rozhodčí: Azukovskij, Belov – Šalagin, Šišhlo

Diváci: 7 054