Buffalo – Calgary 1:5 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 1:2 (kon.)
Buffalo Sabres
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Calgary Flames
Čtvrtek 08.03.2018, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Skvělý zápas odehrál hostující celek, který zcela zaslouženě vyhrál tento zápas 5:1. První dvě třetiny přinesly útočnou hru Flames a také jejich pět branek. Naopak ve třetí třetině se zápas v poklidném tempu dohrává a 18 sekund před koncem zápasu přišel David Rittich o čisté konto, prostřelil jej Casey Nelson. (04:09:14)

Sabres právě vstřelili branku!
    David Rittich čisté konto neudrží, nenápadnou střelou zápěstím z kruhu jej překonal CASEY NELSON. Čestný střelecký úspěch pro domácí hokejisty. Asistence: Jason Pominville a Scott Wilson.

58:45
    Domácí špatně rozehráli, vhazovat se bude před brankou Sabres.

58:30
    Jacob Josefson rozehrává od své branky, 90 sekund zbývá do konce zápasu.

58:13
    Johan Larsson se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana Flames si dokázala poradit.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:45
    Troy Brouwer dobře napadal domácí rozehrávku, hráči Flames hrají aktivně.

57:39
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:57
    Komerční přestávka.

56:33
    Johnny Gaudreau se vrací za svou branku, odkud jeho spoluhráči rozehrávají. Oba týmy střídají.

56:00
    Sam Reinhart dostal kotouč do útočného pásma, jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

55:34
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Buffalo si přihrálo nepřesně, a tak mohou hrát domácí.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:31
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce zápasu, Flames vedou 5:0.

53:36
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není. Po delší době musel zasahovat hostující brankář. David Rittich si poradil s pokusem soupeře.

52:09
    Troy Brouwer vypálil z ostrého úhlu, puk si domácí brankář pohlídal, neinkasoval.

51:48
    David Rittich musel zasahovat proti střele, kterou vyslal Sam Reinhart.

51:04
    Buffalo se bez výraznějších problémů dokázalo ubránit, mnoho šancí si Flames vypracovat nedokázalo.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry, sledujeme aktivní hru Flames, domácí se musí bránit.

49:04
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jacob Josefson – 2 min., sekání).

49:04

48:54
    Johnny Gaudreau se propracoval do útočného pásma.

48:22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Flames vedou o pět branek a míří za výhrou v tomto duelu.

48:00
    Robin Lehner si dokázal poradit s pukem, který před brankou jemně tečoval Matthew Tkachuk.

46:44
    Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

46:20
    Curtis Lazar se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

45:41
    Buffalo rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej. David Rittich kryje kotouč, bude se vhazovat.

44:55
    Seth Griffith skvěle vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal velmi dobře poradit brankář Calgary.

44:30
    Hostující hráči jsou aktivní, mají převahu a domácí se musí jen bránit.

44:06
    Johnny Gaudreau se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil nepřekonal brankáře soupeře.

43:08
    Flames vedou 5:0 a míří za výhrou v tomto duelu.

42:46
    Sam Reinhart vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

42:27
    Hra je nyní přerušena, brankář Calgary si poradil s pokusem od modré čáry.

42:05
    Flames hrají velmi dobře, vhazovat se bude před brankou Buffala, kterému se vůbec nedaří.

42:05
    Robin Lehner měl nyní co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou, což se mu s vypětím všech sil podařilo.

40:52
    Sledujeme rychlý hokej, který je nyní přerušený pro přihrávku rukou.

40:19
    David Rittich musí být pozorný. Nejprve si poradil s pokusem Nelsona, a pak výborně zakončoval Marco Scandella. Ani on ale českého brankáře nepřekonal.

40:01

Dominance Flames pokračuje dál, po první třetině vedli 2:0, ve druhé části hry přidali další tři góly a vedou již 5:0. Calgary je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 31:17.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:35
    Vhazovat se bude před brankou Flames, domácí se pokouší něco vymyslet.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
    38:39 Dougie HAMILTON - 0:5

38:39
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesilovková kombinace znamená další hostující gól. Po pěkné kombinaci se prosazuje ránou z kruhu DOUGIE HAMILTON. Asistence: Mark Giordano a Johnny Gaudreau.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:55
    Od modré čáry pálil Dougie Hamilton, jeho rána končí mimo.

37:50
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Robin Lehner – 2 min., hrubost). Trest odpyká Jordan Nolan.

37:20

37:00
    Zemgus Girgensons pálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil kotouč český brankář.

36:54
    Jason Pominville od modré čáry pálil nad branku.

35:54
    Ryan O'Reilly nepříjemně tečoval kotouč před brankou, jeho rána ale končí mimo branku.

35:30
    Domácí celek hraje přesilovou hru, nyní zakončoval Kyle Okposo, jehož pokus ale končí mimo branku.

35:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Curtis Lazar – 2 min., hrubost). Trest odpyká Matthew Tkachuk.

35:20
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Nicholas Baptiste – 2 min., hrubost).

35:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Curtis Lazar – 2 min., hrubost).

35:13
    Robin Lehner musel zasahovat, nyní si poradil s pokusem, který vyslal šikovný hostující Mark Giordano.

34:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

33:44
    Brett Kulak jemně před brankou tečoval kotouč,a tak musel domácí brankář zasahovat.

33:36
    Hra je nyní přerušena. Robin Lehner kryje kotouč po střele Mikaela Backlunda.

32:41
    Brendan Guhle se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale pálil mimo branku.

31:47
    Calgary se nyní dostalo do střelecké pozice, Michael Stone pálil od modré čáry mimo branku.

30:50
    Flames se pokouší navýšit své vedení, domácí tým vystřídal brankáře a zatím Robin Lehner drží čisté konto.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Hosté vedou o čtyř góly.

29:33
    David Rittich má na svém kontě další zákrok, poradil si s pokusem, který vyslal od modré čáry Nathan Beaulieu.

28:38

28:35
    Sam Reinhart pálil z mezikruží, jeho střelu zastavil hostující brankář.

27:59
    Přesilovku hraje domácí celek, který si ovšem nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Flames se velmi dobře brání tlaku soupeře.

27:19
    Benoit Pouliot jemně tečoval kotouč před brankou, puk končí mimo.

26:46
    Johan Larsson pálil od modré čáry, jeho projektil spolehlivě kryje brankář David Rittich.

26:38
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:01
    Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Chad Johnson, přichází Robin Lehner.
    26:01 Sean MONAHAN - 0:4

26:01
    Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po krásné kombinaci se střelou do odkrytého horního roku prosazuje obranou Buffala zapomenutý SEAN MONAHAN. Asistence: Johnny Gaudreau a TJ Brodie.
    25:00 Mark GIORDANO - 0:3

25:00
    Hostující celek navyšuje své vedení. Ferland poslal kotouč na modoru čáru, kde byl MARK GIORDANO. Jeho tvrdá rána propadla až za brankovou čáru, puk projel mezi betony. Asistence: Micheal Ferland.

24:36
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Buffala. Flames hrají velmi dobře takticky, navíc ubránili oslabení.

23:33
    Domácí celek rozehrává další přesilovkovou kombinaci od své branky.

23:12
    Při vlastním oslabení se propracoval do střelecké pozice Mark Jankowski, jeho pokus nebyl špatný, ale gól z toho nebyl.

22:39
    David Rittich velmi dobře zasáhl prostřele, kterou vyslal Jason Pominville.

22:21
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., vysoká hůl).

21:20
    Casey Nelson hraje od své branky, snaží se co nejrychleji dostat do útočného pásma, což se sice povedlo, ale střelecký pokus nepřišel.

20:50
    Chad Johnson byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Travis Hamonic.

20:08
    Scott Wilson vypálil na branku Flames, tam byl pozorný David Rittich, který přerušuje hru.

20:01
    Zápas začíná druhou třetinou, dvoubrankový náskok mají nyní hostující hráči.

20:01

Po první třetině vede střelecky aktivnější hostující celek o dva góly. Flames vyslali na branku 17 střel, domácí hokejisté jen šest. David Rittich zatím drží čisté konto.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Po Backlundově střele musel zasahovat gólman Sabres.

19:03
    Chad Johnson si dokázal poměrně snadno poradit s pokusem Michaela Frolíka.

18:09
    Sam Reinhart střelou zápěstím vyzkoušel pozornost brankáře Davida Ritticha.

17:25
    Matt Stajan tečoval kotouč před brankou Buffala, ale i tak si dokázal poradit brankář domácích.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:38
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Po dlouhé době vidíme střelu na branku. Sean Monahan vypálil z pozice mezi kruhy a jeho ránu vyrazil domácí brankář.

15:07
    Jacob Josefson vypálil z horní hranice kruhu, jeho pokus snadno zastavit brankář Flames.

14:40
    Garnett Hathaway se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zblokoval Rasmus Ristolainen. Komerční přestávka.

14:05
    Jason Pominville vypálil od mantinelu, jeho pokus šikovně vykopl David Rittich tak, aby jeho spoluhráči mohli hrát. Ti ale rozehráli špatně, a tak se píská icing.

13:42
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

13:22
    Marco Scandella jako správný obránce vypálil od modré čáry, jeho projektil však končí mimo branku.

12:44
    Chad Johnson musel být pozorný, dokázal si poradit s pokusem od modré čáry. Hosté vedou o dva góly, dál nyní kontrolují hru.

Ve VIP prostorech sleduje tento zápas mimo jiné Zay Jones, hráč amerického fotbalu, který hraje za místní klub.

11:43
    Chad Johnson musel být pozorný, od modré čáry pálil Sam Bennett, ale neuspěl.

774 trestných minut nasbírali hokejisté Flames v letošní sezóně. Jsou nejtrestanějším týmem v NHL.

11:19
    Zblokovaná hostující střela končí v ochranné síti nad brankou. Vhazovat se bude po komerční přestávce před brankou Buffala.

10:04
    Se dostáváme do druhé poloviny hry v první třetině. Dougie Hamilton dobře vypálil a jeho projektil zastavil Chad Johnson. Následně pálil Micheal Ferland, který minul.

09:59
    David Rittich kryje kotouč po střele domácího hráče. Komerční přestávka. Vhazovat se bude před brankou Flames.

09:10
    Mnoho šancí k vidění není. Hostující celek vede o dvě branky a hraje aktivně. Sabres zatím příliš nepodržel brankář.

08:49
    Brendan Guhle se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil zblokoval hostující Dougie Hamilton.
    08:35 Mark JANKOWSKI - 0:2

08:35
    Po nenápadné střele se hostující celek dostává do dvoubrankového vedení. Střelou zápěstím poněkud překvapivě prosazuje MARK JANKOWSKI. Asistence: Sam Bennett a TJ Brodie.

06:04
    Chad Johnson musel znovu zasahovat, tentokrát se do zakončení dostal hostující Mikael Backlund.
    05:35 Sam BENNETT - 0:1

05:35
    Hostující celek se dostává do vedení. SAM BENNETT se dostal k puku v předbrankovém prostoru a dokázal prostřelit brankář Sabres. Ten si málem srazil kotouč do vlastní branku po střele Jankowkého. Asistence: Mark Jankowski, Travis Hamonic.

05:00
    Pět minut hry z první třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

04:37
    Jordan Nolan nahazoval kotouč na branku, a tak musel zasahovat hostující brankář. David Rittich v pohodě zasáhl.

03:05
    Chad Johnson nadvakrát dokázal zastavit kotouč, první střelu vyslal Mark Jankowski, a pak Garnett Hathaway. Jeho ránu už kryje gólman Buffala.

02:28
    Od modré čáry vypálil Travis Hamonic, jeho projektil končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

01:48
    Chad Johnson rozehrává od své branky, pomáhá tak spoluhráčům s rozehrávkou.

01:40
    Další zákrok brankáře Flames, hra je přerušená. Vhazovat se bude před jeho brankou.

01:36
    David Rittich čelil střele od modré čáry a dokázal si snadno poradit. Jordan Nolan neuspěl, český brankář snadno zasáhl.

00:36
    Hostující celek vstoupil do zápasu aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Domácí obrana musí být pozorná.

00:23
    Hra je přerušená, domácí brankář musel zasahovat proti střele, kterou od modré čáry vyslal Matthew Tkachuk.

00:01

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Scandella, Ristolainen, Guhle, C. Nelson, Beaulieu, Antipin – Girgensons, R. O'Reilly, S. Reinhart – Nolan, Josefson, Okposo – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville – Griffith, B. Pouliot, Baptiste.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – D. Hamilton, Giordano, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Brouwer, Stajan, Lazar..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres odehrálo 66 zápasů s bilancí 16-5-11-34 a získalo 53 bodů. V tabulce Východní konference je na posledním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Bostonem Bruins 4:1, v prodloužení s Tampou Bay Lightnings 2:1 a Torontem Maple Leafs 5:3. Nestačilo na Washington Capitals 1:5 a na Floridu Panthers 1:4.

Calgary Flames odehrálo 67 zápasů s bilancí 23-9-10-25 a získalo 74 bodů. V tabulce Západní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jeden. Poradilo si s Coloradem Avalanche 5:1. Nestačilo na Dallas Stars 0:2, Colorado 2:5, New York Rangers 1:3 a v prodloužení Pittsburgh Penguins 3:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 60. C. Nelson (Pominville, S. Wilson) – 6. S. Bennett (Jankowski, Hamonic), 9. Jankowski (S. Bennett, Brodie), 25. Giordano (Ferland), 27. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 39. D. Hamilton (Giordano, J. Gaudreau)

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (27. Lehner) – Scandella, Ristolainen, Guhle, C. Nelson, Beaulieu, Antipin – Girgensons, R. O'Reilly, S. Reinhart – Nolan, Josefson, Okposo – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville – Griffith, B. Pouliot, Baptiste.

Rozhodčí: Rank, Jackson – Brisebois, Cherrey

Diváci: 17 773