Chodov – Otrokovice 7:2 (kon.) | Vítkovice – Střešovice 2:8 (kon.) | Bohemians – Sparta 5:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 11:3 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
2:8 (0:2, 1:3, 1:3) Stav série: 0:1
PSN Tatran Střešovice
Sobota 10.03.2018, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

00:01

00:44
    Vítkovice se ubránily prvnímu útoku soupeře a hráči odchází střídat.

01:06
    Tatran právě vstřelil branku!
    Druhý útok hostů již vyšel a z pravé strany se trefuje MIKULÁŠ KOMÁREK. Asistence: Milan Meliš.
    01:06 Mikuláš KOMÁREK - 0:1

01:44
    Hráč hostů dostal na pravé křídlo prudkou přihrávku, avšak vzhledem k tomu, že byla prudká, tak nedokázal adekvátně vystřelit.

03:11
    Tatran drží míček a je v úvodu zápasu lepším celkem. Vítkovice však dobře napadají jejich rozehrávku.

03:44
    Vítkovický hráč se snažil využít vybojovaného míčku, ale ke střele nebyl prostor.

04:42
    Vítkovice mají míček pod svou kontrolou a snaží se ze svého pásma zahájit ofenzívu.

05:23
    Jakub Hubálek se snažil přihrávat před branku, ale zde bylo hodně čepelí a míček byl odražen.

05:34
    Hosté se ubránili a nyní jsou na tahu oni, se svým útokem.

06:19
    Vítkovice již vyrovnaly hru a mají větší pohyb a více hrají s míčkem než v samotném úvodu zápasu.

06:44
    Domácí však z tohoto útoku nevytěžili nic a u míčku je soupeř.

07:03
    Ani ten nedokázal smysluplně využít svou šanci k útoku a prakticky jen odevzdal míček soupeři a hráči jdou střídat.

08:32
    Mnoho šancí zatím nevidíme a obě mužstva hrají opatrně.

09:20
    No a favorit zápasu rázem prohrává o dvě branky! Tento útok nevypadal nadějně pro hosty, avšak přišla zpětná přihrávka na půlící čáru, odkud vystřelil ONDŘEJ VÍTOVEC, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a míček skončil k překvapení domácích až v brance. Asistence: Mikuláš Komárek.
    09:20 Ondřej VÍTOVEC - 0:2

10:26
    Vítkovice rozehrály míček, ale k žádnému útoku nedošlo a ten má již opět soupeř.

10:42
    Vítkovice mají šanci korigovat skóre, neboť budou hrát přesilovou hru, kdy je vyloučen Komárek na dvě minuty za bránění ve hře.

12:00
    Domácí si zatím pouze přihrávají, žádná střela na branku není k vidění.

12:12
    Až nyní, ale ta byla hodně nepovedená.

12:29
    Lukáš Hájek a jeho střela byla sražená mimo hřiště.

12:37
    Hosté se ubrání, míček je nyní až u branky Vítkovic, kde se o rychlou rozehrávku snaží hráč domácího celku.

12:42

13:30
    Velká šance! Lukáš Hrubý se prokličkoval před branku, ale jeho zakončení směřovalo do brankové konstrukce!

13:54
    Na druhé straně přišla střela z levé strany, ale šla hodně mimo branku Vítkovic.

14:28
    Střela z pravé se dostala až před brankáře Rebra a ten ji reflexivně vyrazil.

14:53
    Domácí podnikly rychlý útok a na jeho konci nepřesná sražená střela. Rozehrávka Vítkovic z levé rohu...

15:13
    ... z rozehrávky nedokázaly vystřelit, nicméně domácí drží nadále míček.

15:32
    Rebro zasahuje proti střele menší razance a Tatran zatím velmi dobře brání svůj dvougólový náskok.

16:34
    Z rychlého kontra útoku došlo ke střele, ale ta se k brankáři domácího celku nedostala. Vítkovice se ihned po zisku míčku snaží otočit hru.

17:56
    Ke konci třetiny jsou domácí aktivnější, ale bez zjevného tlaku směrem na branku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny. domácí u míčku, avšak daleko od branky Rebra.

19:26
    Tatran se opravdu velmi dobře brání a nyní vystihl přihrávku před branku a vyhazuje míček pryč ze svého pásma.

20:00

Je tu konec první třetiny, ve které se překvapivě ujali dvou brankového vedení hosté. Vítkovice se snaží o kontaktní branku, ale soupeř jim to sovu dobrou obrannou hrou příliš neulehčuje. Největší šanci Vítkovic měl Hrubý, který však v bezprostřední blízkosti před Rebrem nesupěl a s největší pravděpodobností pomohla brankáři Tatranu branková konstrukce.

20:01

20:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Lepší začátek si Vítkovice ani přát nemohly. První útok a je tu kontaktní branka. LUKÁŠ HÁJEK se ujal míčku a dokázal se s ním dostat až před branku a přesně zakončit. Asistence: Jan Šebesta.
    20:18 Lukáš HÁJEK - 1:2

21:45
    Domácí branka nabudil a nyní jsou lepším celkem.

22:06
    Další nadějný útok, tentokrát do otevřené obrany hostů, ale nevedla ke srovnávací brance.

23:07
    Adam Delong se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale obránci Tatranu byli nakonec úspěšnější a mají míček ve své moci.

24:05
    Vítkovice u míčku a dlouhými přihrávkami se snaží ohrozit Rebra v brance.

24:21
    Avšak z rychlého kontra útoku přichází opět branka hostů, kteří si vrací dvou brankové vedení. Pěknou tvrdou střelou překonal Součka PETR BRAUTFERGER. Asistence: Jan Svoboda.
    24:21 Petr BRAUTFERGER - 1:3

25:14
    Rychlý útok domácího celku byl ihned za polovinou zastaven.

26:12
    Martin Mühlfait přiběhl z druhé vlny a snažil se z první vystřelit, ale neposedný míček jej na čepeli neuposlechnul.

26:49
    Vítkovice jsou opět po brance hostů trochu v útlumu a nyní hosté tvoří více hru.

27:48
    Marek Beneš zvolil rychlý přechod do útočného pásma, avšak byl ubráněn.

28:06
    Autorem branky je MAREK BENEŠ, kterému to však vzápětí vyšlo a z pravé strany prostřeluje Součka v brance. Bez asistence.
    28:06 Marek BENEŠ - 1:4

29:10
    Vítkovice měly světlou chvilku na začátku druhé třetiny, od té doby však jejich hra stagnuje.

29:38
    Tatran je ve svém obranném pásmu opravdu k ničemu příliš nepouští, vyjma toho zaváhání při první brance Vítkovic.

30:56
    Tatran nyní nikam nespěchá a vyčkává co předvede jejich soupeř, který nyní kombinuje na vlastní polovině.

32:09
    Hra nyní trochu opadla, Tatran se nepouští do riskantního útočení a Vítkovice se snaží najít nějakou tu mezeru v obraně soupeře.

33:21
    Lukáš Hájek nyní zachytil špatnou rozehrávku svého celku a na poslední chvíli znemožnil soupeři podniknout protiútok.

34:04
    Adam Delong se dostal do zakončení, kdy Tatran nyní hodně otevřel svou obranu, ale před brankářem neuspěl a stav ve skóre se tak nemění.

35:20
    Tatran nyní bude rozehrávat těsně před brankou po nedovoleném zákroku...

35:30
    ...nakonec se jeden z hráčů Tatranu snažil prostřelit bránící zeď před brankářem, ale neuspěl.

36:45
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Martin Nehera – 2 min., Držení).

37:10
    Po rychlé kombinaci přišla střela z pravé strany, ale míček minul branku Vítkovic. Následně se daří domácím vyhodit.

38:01
    Zmar Vítkovic pokračuje a hosté využívají přesilovou hru. Autorem branky je MAREK BENEŠ, který dává svou druhou branku, kdy se svou střelou našel mezírku u levé tyčky! Asistence: Ondřej Vítovec.
    38:01 Marek BENEŠ - 1:5

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny a Tatran v poklidu dohrává prostřední část hry.

40:00

Ve druhé třetině daly Vítkovice velmi brzy kontaktní branku a vypadalo to, že se budou moci dostat do zápasu. Nicméně od té chvíle hrál Tatran, který svou precizní obranou nedovolil Vítkovicím další zásah a sám využíval své šance v útoku.

40:01

40:57
    Vítkovice začala druhou třetinu stejně aktivně jako tu druhou.

42:10
    Vítkovice využívají nyní ke své kombinaci skoro celou šířku palubovky, avšak na Rebra ještě nevyslali žádnou nebezpečnou střelu.

42:40
    Aktivita Vítkovic na začátku třetí periody je odměněna brankou, kdy se hezky ze střední vzdálenosti trefuje JAKUB HUBÁLEK. Asistence: Lukáš Hájek.
    42:40 Jakub HUBÁLEK - 2:5

43:46
    Vítkovice stále drží míček a nyní jasně přehrává svého soupeře, který se jen brání.

44:00
    Vítkovice se snaží o další branku, která by jistě hodně dramatizovala zbývající část zápasu.

45:44
    Hostům se nyní na malou chvíli podařilo zaměstnat i obranu Vítkovic, ale bez střelby na branku.

46:21
    Avšak jen se Tatran dokáže na chvíli usadit v útoku, je z toho branka. Vítkovice nyní nedokázaly vyhodit míček a velmi kostrbatě si nyní počínali v bránění, čehož využil MILAN MELIŠ. Asistence: Ondřej Vítovec.
    46:21 Milan MELIŠ - 2:6

47:43
    Tatran svou brankou opět docílil toho, že utnul rázem tlak Vítkovic.

48:37
    Útok Tatranu nebyl úspěšný a Vítkovice velmi rychle rozehrávají a snaží se o rychlý útok.

49:03
    Tak tohle byla ukázková akce kombinace přes celé hřiště. Od branky Tatranu se zrodila tato akce a na tři dlouhé přihrávky se dokázaly hosté prosadit. Na konci celé akce číhal před brankou JAN SVOBODA, který už jen doklepl míček za záda brankáře Součka. Asistence: Jiří Kolísko.
    49:03 Jan SVOBODA - 2:7

49:03
    Střídání v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice: ze hřiště odchází Lukáš Souček, přichází Petr Gurkovský.

50:19
    Trochu tvrdší zákrok na hráče Vítkovic a ti nyní budou rozehrávat. Vylučovat se nebude. Souboj byl spíše vzájemný.

50:31
    Jiří Besta to zkusil bez přípravy z první, ale Rebro připraven a má míček ve svých rukou.

52:00
    I když domácí prohrávají značným rozdílem, stále se snaží něco v útoku vymýšlet. Avšak obrana soupeře je dnes dobře připravená.

52:57
    Rebro nyní zasahuje proti šanci vítkovických a nedovoluje udělat radost hráčům.

54:17
    Tatranu už jen stačí zbytek zápasu poctivě bránit a pokud v tom bude pokračovat jako po celý zápas, tak o vítězi prvního utkání v této sérii je rozhodnuto.

54:46
    Vítkovice ví, že čas hraje proti nim a nyní se snaží, vesměs co jde, posílat směrem na Rebra.

55:27
    Rozehrávka na půlící čáře, Tatran rozehrál a následně opět přerušení hry. Time out pro Vítkovice.

55:27
    Oddechový čas pro domácí.

56:17
    Trenér dal Vítkovicím poslední instrukce a ty nyní operují v útoku soupeře. Střela jde mimo branku, konkrétně míček skončil za brankou. Vítkovice i nadále setrvávají v útoku.

56:46
    Obléhání branky Tatranu pokračuje...

56:55
    ...ten nakonec dokázal vyhodit míček k půlící čáře a Vítkovice jej ihned zachytávají a otáčí hru opět směrem k brance Rebra.

57:41
    Vítkovice již v šesti hráčích v poli!

57:58
    Střela z levé strany vyražena Rebrem.

58:22
    Brankář Vítkovic zpět v brance a Tatran je nyní před jeho brankou.

58:47
    Vítkovicím dochází čas a rozdíl ve skóre je opravdu značný.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:13
    Jakub Švejkovský dobře zasáhl do rozehrávky Vítkovic.

59:23
    Autorem branky je JAKUB SLAVÍK, který pečetí vítězství svého celku brankou do prázdné branky. Bez asistence.
    59:23 Jakub SLAVÍK - 2:8

59:59
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Jastřembský – 5 min., Hrubost).

První zápas této série jednoznačně opanovali hosté ze Střešovic. Vítkovice měly vždy dobré nástupy do všech třetin, ale jejich aktivita netrvala příliš dlouho. Tatran zkrátka svou obrannou hrou a dobrou produktivitou směrem dopředu dokázal v dnešním zápase Vítkovice přetlačit a porazit.

Na střely celkem 27:22!

To je ode mě vše, na shledanou u dalších přenosů z florbalu! (19:19:37)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 21. Hájek (Jan Šebesta), 43. Hubálek (Hájek) – 2. Komárek (Meliš), 10. Vítovec (Komárek), 25. Brautferger (Svoboda), 29. Marek Beneš, 39. Marek Beneš (Vítovec), 47. Meliš, 50. Svoboda (Jiř. Kolísko), 60. Slavík

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (50. Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Jan Šebesta, Řezanina, Tokoš – Vilím, Rýpar, Gál – Děček, Hájek, Bräuer – Hubálek, Delong, Besta.
    PSN Tatran Střešovice: Kafka (Mich. Rebro) – Tlapák, Heřmanský, Deutsch, Švejkovský, Mühlfait, Ja. Kolísko, Marek Beneš, Vítovec – Komárek, Jiř. Kolísko, Slavík – Jak. Kolísko, Meliš, O. Němeček – Svoboda, Gašparík, Ullmann – Brautferger.

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín