Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Kontiolahti | Vítěz: J. Eberhard (AUT) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Kontiolaht | Vítěz: V. Hinzová (GER) (kon.) |
Tirreno Adriatico - 5. etapa | Víťaz: Adam Yates (MTS) (kon.) |
SuperG mužů, Kvitfjell | Vítěz: K. Jansrud (NOR) (kon.) |
Přehled událostí na Paralympiádě 2018 - 3. den | (kon.) |
Muži HS134, Oslo | Vítěz: D.A. Tande (NOR) (kon.) |
Ženy 30 km volně s hromadným startem, Oslo | Vítěz: M. Bjørgenová (NOR) (kon.) |
konec
SP - muži HS134, Oslo
Vítěz: D.A. Tande (NOR)
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Daniel-André Tande (NOR) 258,1
2. Stefan Kraft (AUT) 256,7
3. Michael Hayböck (AUT) 255,6
4. Robert Johansson (NOR) 254,0
5. Johann André Forfang (NOR) 253,6
6. Kamil Stoch (POL) 253,0
7. Stephan Leyhe (GER) 242,5
8. Richard Freitag (GER) 241,0
9. Andreas Stjernen (NOR) 240,6
10. Jernej Damjan (SLO) 237,4
11. Philipp Aschenwald (AUT) 237,1
12. Halvor Egner Granerud (NOR) 236,3
12. Andreas Wank (GER) 236,3
14. Karl Geiger (GER) 234,9
15. Andreas Wellinger (GER) 233,2
15. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 233,2
17. Gregor Schlierenzauer (AUT) 233,1
18. Simon Ammann (SUI) 232,1
19. Piotr Żyła (POL) 231,0
19. Rjoju Kobajaši (JPN) 231,0
21. Marius Lindvik (NOR) 229,3
22. Jakub Wolny (POL) 228,0
23. Clemens Aigner (AUT) 227,5
24. Daniel Huber (AUT) 225,4
25. Jonathan Learoyd (FRA) 223,0
26. Dawid Kubacki (POL) 222,9
27. Jukija Sato (JPN) 220,6
28. Tilen Bartol (SLO) 220,2
29. Andreas Schuler (SUI) 206,8
30. Noriaki Kasai (JPN) 200,9
Startovní listina:
1. Robin Pedersen (NOR)
2. Joacim Ødegård Bjøreng (NOR)
3. Tom Hilde (NOR)
4. Andreas Schuler (SUI)
5. Anže Lanišek (SLO)
6. Andreas Wank (GER)
7. Philipp Aschenwald (AUT)
8. Sebastian Colloredo (ITA)
9. Jonathan Learoyd (FRA)
10. Vladimir Zografski (BUL)
11. Alex Insam (ITA)
12. Jevgenij Klimov (RUS)
13. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
14. Roman Koudelka (CZE)
15. Killian Peier (SUI)
16. Jukija Sato (JPN)
17. Kevin Bickner (USA)
18. Marius Lindvik (NOR)
19. Jakub Wolny (POL)
20. Nejc Dežman (SLO)
21. Gregor Schlierenzauer (AUT)
22. Gregor Deschwanden (SUI)
23. Constantin Schmid (GER)
24. Timi Zajc (SLO)
25. Clemens Aigner (AUT)
26. Noriaki Kasai (JPN)
27. Daniel Huber (AUT)
28. Rjoju Kobajaši (JPN)
29. Tilen Bartol (SLO)
30. Michael Hayböck (AUT)
31. Halvor Granerud (NOR)
32. Simon Ammann (SUI)
33. Stephan Leyhe (GER)
34. Peter Prevc (SLO)
35. Karl Geiger (GER)
36. Piotr Żyła (POL)
37. Jernej Damjan (SLO)
38. Stefan Hula (POL)
39. Andreas Stjernen (NOR)
40. Anders Fannemel (NOR)
41. Dawid Kubacki (POL)
42. Robert Johansson (NOR)
43. Džunširo Kobajaši (JPN)
44. Markus Eisenbichler (GER)
45. Stefan Kraft (AUT)
46. Johann André Forfang (NOR)
47. Daniel-André Tande (NOR)
48. Andreas Wellinger (GER)
49. Richard Freitag (GER)
50. Kamil Stoch (POL)
1. Daniel-André Tande (NOR) 258,1
2. Stefan Kraft (AUT) 256,7
3. Michael Hayböck (AUT) 255,6
4. Robert Johansson (NOR) 254,0
5. Johann André Forfang (NOR) 253,6
6. Kamil Stoch (POL) 253,0
7. Stephan Leyhe (GER) 242,5
8. Richard Freitag (GER) 241,0
9. Andreas Stjernen (NOR) 240,6
10. Jernej Damjan (SLO) 237,4
11. Philipp Aschenwald (AUT) 237,1
12. Halvor Egner Granerud (NOR) 236,3
12. Andreas Wank (GER) 236,3
14. Karl Geiger (GER) 234,9
15. Andreas Wellinger (GER) 233,2
15. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 233,2
17. Gregor Schlierenzauer (AUT) 233,1
18. Simon Ammann (SUI) 232,1
19. Piotr Żyła (POL) 231,0
19. Rjoju Kobajaši (JPN) 231,0
21. Marius Lindvik (NOR) 229,3
22. Jakub Wolny (POL) 228,0
23. Clemens Aigner (AUT) 227,5
24. Daniel Huber (AUT) 225,4
25. Jonathan Learoyd (FRA) 223,0
26. Dawid Kubacki (POL) 222,9
27. Jukija Sato (JPN) 220,6
28. Tilen Bartol (SLO) 220,2
29. Andreas Schuler (SUI) 206,8
30. Noriaki Kasai (JPN) 200,9
Startovní listina:
1. Robin Pedersen (NOR)
2. Joacim Ødegård Bjøreng (NOR)
3. Tom Hilde (NOR)
4. Andreas Schuler (SUI)
5. Anže Lanišek (SLO)
6. Andreas Wank (GER)
7. Philipp Aschenwald (AUT)
8. Sebastian Colloredo (ITA)
9. Jonathan Learoyd (FRA)
10. Vladimir Zografski (BUL)
11. Alex Insam (ITA)
12. Jevgenij Klimov (RUS)
13. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
14. Roman Koudelka (CZE)
15. Killian Peier (SUI)
16. Jukija Sato (JPN)
17. Kevin Bickner (USA)
18. Marius Lindvik (NOR)
19. Jakub Wolny (POL)
20. Nejc Dežman (SLO)
21. Gregor Schlierenzauer (AUT)
22. Gregor Deschwanden (SUI)
23. Constantin Schmid (GER)
24. Timi Zajc (SLO)
25. Clemens Aigner (AUT)
26. Noriaki Kasai (JPN)
27. Daniel Huber (AUT)
28. Rjoju Kobajaši (JPN)
29. Tilen Bartol (SLO)
30. Michael Hayböck (AUT)
31. Halvor Granerud (NOR)
32. Simon Ammann (SUI)
33. Stephan Leyhe (GER)
34. Peter Prevc (SLO)
35. Karl Geiger (GER)
36. Piotr Żyła (POL)
37. Jernej Damjan (SLO)
38. Stefan Hula (POL)
39. Andreas Stjernen (NOR)
40. Anders Fannemel (NOR)
41. Dawid Kubacki (POL)
42. Robert Johansson (NOR)
43. Džunširo Kobajaši (JPN)
44. Markus Eisenbichler (GER)
45. Stefan Kraft (AUT)
46. Johann André Forfang (NOR)
47. Daniel-André Tande (NOR)
48. Andreas Wellinger (GER)
49. Richard Freitag (GER)
50. Kamil Stoch (POL)
1. Daniel-André Tande (NOR) 258,1
2. Stefan Kraft (AUT) 256,7
3. Michael Hayböck (AUT) 255,6
4. Robert Johansson (NOR) 254,0
5. Johann André Forfang (NOR) 253,6
6. Kamil Stoch (POL) 253,0
7. Stephan Leyhe (GER) 242,5
8. Richard Freitag (GER) 241,0
9. Andreas Stjernen (NOR) 240,6
10. Jernej Damjan (SLO) 237,4
11. Philipp Aschenwald (AUT) 237,1
12. Halvor Egner Granerud (NOR) 236,3
12. Andreas Wank (GER) 236,3
14. Karl Geiger (GER) 234,9
15. Andreas Wellinger (GER) 233,2
15. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 233,2
17. Gregor Schlierenzauer (AUT) 233,1
18. Simon Ammann (SUI) 232,1
19. Piotr Żyła (POL) 231,0
19. Rjoju Kobajaši (JPN) 231,0
21. Marius Lindvik (NOR) 229,3
22. Jakub Wolny (POL) 228,0
23. Clemens Aigner (AUT) 227,5
24. Daniel Huber (AUT) 225,4
25. Jonathan Learoyd (FRA) 223,0
26. Dawid Kubacki (POL) 222,9
27. Jukija Sato (JPN) 220,6
28. Tilen Bartol (SLO) 220,2
29. Andreas Schuler (SUI) 206,8
30. Noriaki Kasai (JPN) 200,9
..........
48. Roman Koudelka (CZE) 88,2 (16:08:20)
Zbylé cenné kovy získávají Rakušané Kraft s Hayböckem, rozdíly mezi první šestkou byly zcela minimální.
1. Johann André Forfang (NOR) 253,6
2. Stephan Leyhe (GER) 242,5
3. Richard Freitag (GER) 241,0
4. Philipp Aschenwald (AUT) 237,1
5. Halvor Egner Granerud (NOR) 236,3
5. Andreas Wank (GER) 236,3
1. Kamil Stoch (POL) 138,5
2. Stefan Kraft (AUT) 133,1
3. Michael Hayböck (AUT) 129,2
4. Tilen Bartol (SLO) 128,6
5. Robert Johansson (NOR) 126,6
6. Andreas Wellinger (GER) 126,5
7. Jonathan Learoyd (FRA) 126,3
8. Daniel-André Tande (NOR) 125,0
9. Andreas Stjernen (NOR) 124,6
10. Jernej Damjan (SLO) 124,1
11. Dawid Kubacki (POL) 123,6
12. Karl Geiger (GER) 123,0
13. Stephan Leyhe (GER) 121,9
14. Johann André Forfang (NOR) 120,9
15. Richard Freitag (GER) 120,4
16. Philipp Aschenwald (AUT) 119,5
17. Jakub Wolny (POL) 117,9
18. Gregor Schlierenzauer (AUT) 117,7
19. Rjoju Kobajaši (JPN) 117,2
20. Piotr Żyła (POL) 116,3
21. Halvor Egner Granerud (NOR) 116,0
22. Andreas Wank (GER) 114,9
23. Noriaki Kasai (JPN) 114,7
24. Clemens Aigner (AUT) 114,6
25. Simon Ammann (SUI) 111,3
26. Daniel Huber (AUT) 111,1
27. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 111,0
28. Andreas Schuler (SUI) 109,9
29. Jukija Sato (JPN) 109,4
30. Marius Lindvik (NOR) 109,0
...........
48. Roman Koudelka (CZE) 88,2
Jako jediný překonává kritický bod můstku, a to o pořádný kus. 138 metrů je jasně nejdelší skok, oproti Kraftovi odečítá o 4,4 bodu víc za vítr a měl i výrazně horší známky za styl – vesměs sedmnáctky proti Rakušanovým devatenáctkám. Jeho náskok tedy v součtu činí 5,4 bodu, neboli rovné 3 délkové metry.
Postupuje tedy i Daniel Huber.
1. Michael Hayböck (AUT) 129,2
2. Tilen Bartol (SLO) 128,6
3. Jonathan Learoyd (FRA) 126,3
4. Philipp Aschenwald (AUT) 119,5
5. Jakub Wolny (POL) 117,9
6. Gregor Schlierenzauer (AUT) 117,7
7. Rjoju Kobajaši (JPN) 117,2
8. Andreas Wank (GER) 114,9
9. Noriaki Kasai (JPN) 114,7
10. Clemens Aigner (AUT) 114,6
..........
28. Roman Koudelka (CZE) 88,2
Postup mají jistý Learoyd, Aschenwald, Wolny, Schlierenzauer a Wank.
1. Kamil Stoch (POL) 963
2. Richard Freitag (GER) 836
3. Andreas Wellinger (GER) 768
4. Daniel-André Tande (NOR) 723
5. Johann André Forfang (NOR) 555
6. Stefan Kraft (AUT) 504
7. Markus Eisenbichler (GER) 480
8. Džunširo Kobajaši (JPN) 470
8. Robert Johansson (NOR) 470
10. Dawid Kubacki (POL) 465
..........
42. Čestmír Kožíšek (CZE) 30
49. Roman Koudelka (CZE) 12
60. Vojtěch Štursa (CZE) 3
Závodí se tradičně dvoukolově, do finálového kola postoupí 30 nejlepších skokanů z kola prvního, výsledky z obou skoků se sčítají.