Calgary – NY Islanders 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 3:1 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:0 (kon.)
Arizona Coyotes
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Pondělí 12.03.2018, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí nastoupí Arizona Coyotes a Vancouver Canucks.

Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil New York Islanders 4:3 v prodloužení. Nestačil na New York Rangers 5:6 v prodloužení, Nashville Predators 3:4 v prodloužení, Arizonu Coyotes 1:2 a Minnesotu Wild 2:5.

Arizona Coyotes z posledních pěti zápasů vyhrála hned tři. Porazila Minnesotu Wild 5:3, Ottawu Senators 2:1 a Vancouver Canucks 2:1. Nestačila na Edmonton Oilers 3:4 v prodloužení a na Colorado Avalanche 2:5.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton, Goligoski – Perlini, Stepan, Keller – Pánik, J. Archibald, Dvorak – Domi, F. Hamilton, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, D. Pouliot, Biega – Leipsic, Horvat, Gagner – H. Sedin, D. Sedin, J. Jokinen – D. Archibald, B. Sutter, Motte – Boucher, Dowd, Virtanen..

00:01

01:10
    Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, sledujeme klidný vstup obou týmů do zápasu.

01:43
    Arizona se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:57
    Máme tu první střelu na branku, Bo Horvat z dobré pozice nedokázal prostřelit domácího brankáře Darcy Kuempera.

03:22
    Z předbrankového prostoru to zkoušel Brendan Perlini, jeho střelecký pokus nebyl přesný.

03:29
    Jacob Markström nyní už musel zasahovat, od modré čáry nebezpečně pálil Oliver Ekman-Larsson.

03:38
    Na druhé straně z mezikruží Jake Virtanen minul branku.

04:30
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

04:40
    Nick Cousins dobře vypálil, jeho projektil tak tak dokázal brankář Jacob Markström zneškodnit.

04:52
    Sledujeme rychlý hokej plný šancí, nyní domácí Jakob Chychrun netrefil branku od modré čáry.

05:21
    Jacob Markström měl dobrý výhled, a tak neměl problém se střelou, kterou na jeho branku z velké blízkosti vyslal Clayton Keller.

06:08
    Domácí brankář byl nyní pozorný, a tak si Darcy Kuemper dokázal poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal Daniel Sedin.

06:26
    Nepřesností je ve hře hodně, své o tom ví Goldobin, jehož pokus byl nepovedený.

07:26
    Z pravého kruhu dobře vypálil Jordan Martinook, následuje zákrok hostujícího brankáře.

07:58
    Špatně to nyní sehrál domácí celek. Nerozehrál dobře, a píská se zakázané uvolnění.

09:15
    Ránou z horní hranice kruhu minul Nikolaj Goldobin domácí branku, gólman zasahovat nemusel.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

10:23
    Po postavení Vancouveru mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:09
    Bo Horvat a jeho spoluhráč Edler dokázali zblokovat dvě dobré střelecké příležitosti, které měl domácí Oliver Ekman-Larsson.

11:30
    Nikolaj Goldobin vypálil z mezikruží a jeho projektil kryje brankář Darcy Kuemper. Vhazovat se bude před brankou domácího celku.

12:32
    Z předbrankového prostoru to zkoušel bekhendovou ránou Josh Archibald. Jeho projektil postrádal přesnost.

13:36
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, z ostrého úhlu nahazoval na domácí branku Sam Gagner, ale minul.

14:12
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál.

14:24
    Jacob Markström si dokázal poradit s pokusem, který vyslal domácí hráč z pravého kruhu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Kevin Connauton si vybruslil před branku a zakončoval. Jeho pokus výborně vytěsnil mimo Jacob Markström.

15:15
    Richard Pánik minul branku z bezprostřední blízkosti.

16:14
    Darcy Kuemper kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:26
    Josh Archibald dobře vypálil z předbrankového prostoru, jeho projektil byl zblokvaný mimo hrací plochu.

18:20
    Brendan Perlini se propracoval do střelecké pozice, překonal obranu a sám mířil na brankáře. Pokoušel se o blafák, ale nepřesně zakončil a navíc sám skončil v brance.

18:52
    Mnoho šancí k vidění není, dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině.

19:10
    Josh Archibald vypálil z dobré pozice, jeho rána byla hostující obranou zblokovaná.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí celek je po první třetině střelecky aktivnější, vede 6:4 na střely na branku, ale brankáři zatím podávají velmi dobrý výkon. Proto platí po dvaceti minutách vyrovnaný bezbrankový stav.

20:01

20:09
    Darren Archibald vypálil od modré čáry a jeho projektil kryje brankář Darcy Kuemper

20:14
    Následně po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Henrik Sedin, jehož rána končí mimo branku.

20:20
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku z kraje druhé třetiny.

21:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derrick Pouliot – 2 min., nedovolené bránění).

22:07
    Jacob Markström byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Derek Stepan.

22:08
    Clayton Keller se dostal k další střele, i tentokrát byl brankář Canucks pozorný.

22:49
    Max Domi z velmi dobré pozice na kruhu minul branku.

23:04
    Christian Dvorak výborně vypálil, jeho rána mířila na vzdálenější tyč a opravdu ji trefila. Kotouč se od brankové konstrukce odrazil mimo hru.

24:00
    Nick Cousins dostal přihrávku před brankou, rychle vypálil a hostující gólman měl co dělat, aby si dokázal poradit s jeho ránou.

24:47
    Bo Horvat se nyní dostal do střelecké pozice, puk domácímu brankáři sice vypadl z výstroje, ale odrazil se mimo branku.

25:21
    Brad Richardson se nedokázal propracovat do střelecké pozice. Jeho akci zastavila obrana Canucks.

25:38
    Nick Cousins znovu vypálil a tentokrát už jeho pokus kryje hostující brankář.

26:09
    Jacob Markström si poradil s jemnou tečí před brankou, kterou předvedl Derek Stepan.

27:11
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže do výraznější šance dostat. Max Domi kroužil v útočném pásmu.

27:42
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Komerční přestávka.

29:20
    Hostující rána od modré čáry byla zblokovaná, gólman Arizony zasahovat nemusel.

29:50
    Bo Horvat dobře zakončoval z předbrankového prostoru, jeho projektil kryje domácí Darcy Kuemper. Vhazovat se bude před jeho brankou.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Na úvodní branku stále čekáme.

31:39
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Richard Pánik, jeho rána ale postrádala přesnost. Snadno tak zasáhl brankář Canucks.

33:13
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Komerční přestávka.

33:28
    Z horní hranice kruhu vypálil Oliver Ekman-Larsson a jeho projektil kryje brankář.

33:40
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derrick Pouliot – 2 min., vysoká hůl).

34:00
    Početní výhodu mají nyní k dispozici domácí hokejisté, kteří na výraznější šanci čekají.

34:23
    Z horní hranice kruhu vypálil Clayton Keller, jeho pokus kryje brankář Canucks. Jacob Markström si následně poradil také s pokusem Olivera Ekmana-Larssona.

35:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí celek se dostává díky povedené přesilové hře do vedení. Po dobré Stephanově přihrávce se prosazuje i s trochou štěstí OLIVER EKMAN-LARSSON. Asistence: Derek Stepan a Clayton Keller.
    35:07 Oliver EKMAN-LARSSON - 1:0

35:35
    V aktivní hře i při vyrovnaném počtu hráčů pokračuje domácí celek, a tak se hosté musí bránit.

36:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

36:48
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Arizony. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

37:14
    Jakob Chychrun dobře vypálil, jeho projektil byl zblokovaný. Zasáhl Brendan Leipsic.

37:56
    Hra je nyní přerušena, Darcy Kuemper kryje puk po střele hostujícího Reida Bouchera.

38:05
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude před brankou domácího celku.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Jacob Markström si poradit se střelou Pánika.

39:15
    Výborně nyní znovu vypálil Richard Pánik a jeho pokus lapačkou senzačně zastavil hostující brankář.

39:50

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině vede domácí celek o jednu branku. Dokázal ve druhé třetině proměnit přesilovou hru. Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Uvidíme, co přinese poslední dvacetiminutovka.

40:01

40:47
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Sam Gagner a jeho rána se odrazila od tyčky!

41:23
    Sam Gagner byl nyní hodně aktivní, dostal se do střelecké pozice a vypálil. Domácí brankář tak tak udržel puk před čárou.

41:50
    Kevin Connauton vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje Jacob Markström.

42:25
    21:15, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek, ale nemůže se propracovat do výraznějších šancí.

43:16
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Mnoho velkých šancí k vidění není.

43:50
    Vancouver hraje aktivně a pokouší se o vyrovnání. Domácí obrana hraje zodpovědně.

44:03
    Michael Del Zotto pálil a jeho projektil byl zblokovaný.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Stále platí jednobrankový náskok Coyotes.

45:54
    Hostující brankář nechtěl rozehrávat, a tak raději přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

46:11
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

46:28
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., držení).

46:33
    Darcy Kuemper si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Alexander Edler.

47:29
    Sam Gagner vypálil a jeho rána byla zblokovaná domácím hráčem. Dobře si počínal Kevin Connauton.

48:05
    Z velké dálky nahozoval kotouč na branku Derrick Pouliot. Gólman Arizony je pozorný.

48:28

48:36
    Jason Demers se dostal do brejku, spoluhráč mu přistrčil kotouč. Domácí hráč se dostal do šance, ale brankáře Canucks prostřelit nedokázal.

49:41
    Troy Stecher dobře vypálil, jeho pokus kryje zkušeně domácí brankář. Oba týmy si vytvářejí šance, brankáři podávají dobrý výkon.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.

50:12
    Brad Richardson to zkoušel z ostrého úhlu, jeho střela postrádala přesnost.

50:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:09
    Richard Pánik dobře zakončoval akci svého celku. Vypálil a jeho ránu kryje hostující brankář. Komerční přestávka, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Coyotes.

51:52
    Daniel Sedin se propracoval do do dobré střelecké pozice, jeho projektil byl zastavený domácím brankáře. Coyotes se na svého gólmana mohou spolehnout.

52:01
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Arizony.

52:18
    Darcy Kuemper si poradil s dobrou střelou, kterou vyslal Daniel Sedin.

53:00
    Sledujeme zatím marnou snahu hostujícího celku o vyrovnání, domácí obrana hraje pozorně.

53:20
    Troy Stecher nahazoval puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

53:43
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, tentokrát si poradit se střelou z kruhu, kterou vyslal Brandon Sutter.

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny.

54:18
    Ben Hutton dobře vypálil, jeho projektil kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

54:44
    Kotouč přejel všechny čáry, bude se vhazovat před brankou domácího celku. Něco málo přes pět minut nás dělí od konce třetí třetiny.

55:18
    Hostující celek se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, domácí hráči se musí bránit.

55:40
    Richard Pánik to zkoušel bekhendovou stranou hole, jeho projektil ale snadno kryje brankář Canucks.

56:23
    Sutter vypálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval domácí Max Domi.

57:00
    Tři minuty hry zbývají do konce třetiny.

57:04
    Darcy Kuemper přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:04
    Ben Hutton rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Vancouveru.

58:13
    Canucks se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma, hrají v šesti.

58:29
    Sam Gagner nedokázal prostřelit domácího brankáře, Arizona dostala hru do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:19
    Edler vypálil, jeho rána byla zblokvoaná.

59:41
    Vhazovat se bude ve středním pásmu po ofsajdu Canucks.

3. Clayton Keller (ARI) 0+1

V tomto dramatickém zápase vyhrává domácí celek o jednu branku, jediným střelcem je Oliver Ekman-Larsson. Gólman Darcy Kuemper pochytal všech šestadvacet střel, a tak byl zcela zaslouženě vyhlášený první hvězdou zápasu. (04:36:12)