Pardubice – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Střešovice – Vítkovice 5:6 (po pr.) | Sparta – Bohemians 5:4 (kon.)
Otrokovice – Chodov 4:5 (0:2 po s.n.)
PSN Tatran Střešovice
5:6 (0:2, 1:1, 4:2 - 0:1) Stav série: 1:2
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 17.03.2018, 15:00 • STODOLA Aréna Střešovice • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den u sledování třetího zápasu play off Tipsport Superligy! Stav série je po prvních dvou utkání nerozhodný. Jak se budou celky prezentovat v třetím utkání? Utkáním vás provede Ondřej Klos.

V prvním utkání skončilo velice překvapivým výsledkem, který byl ovšem naprosto zasloužený. Jako první se prosadili hostující Komárek s Vítovcem. V 21.minutě snížil stav utkání Lukáš Hájek, jenže poté přidal Tatran další tři branky. Nejprve Brautferger a poté dvakrát kapitán Marek Beneš. V 43.minutě snížil na 2:5 Lukáš Hubálek, nicméně Tatran opět vstřelil tři branky zásluhou Meliše, Svobody a Slavíka a slavil zaslouženou výhru 2:8. Konec utkání byl velice vyhrocený, dokonce v poslední sekundě dostal Hubálek pětiminutový trest.

Druhé utkání již bylo o něco vyrovnanější. Tatran ovšem v první třetině šel opět do dvougólového vedení. Střeleckou listinu odšpuntoval Filip Ullmann a o čtyři minuty slavil také Brautferger. V 15.minutě snížil na 1:2 Šebesta a dal domácím opět naději, jenže v 29.minutě zahrál skvělou standardní situaci Vítkovec, který si přenesl skvělý výkon i do druhého utkání. Vítkovice ovšem v třetí třetině předvedli parádní obrat, když v 45.minutě snížil Hájek a v 57.minutě vyrovnal skvělou střelou Adam Delong. V prodloužení se nic nestalo a tak šlo utkání do nájezdů. Zde se prosadil za hosty pouze Meliš, za Vítkovice se prosadil Delong, Jastřebský a parádní střelou Tokoš, který vyrovnal stav série na 1-1.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Řezanina, Tokoš, Jan Šebesta – Vilím, Gál, Rýpar – Bräuer, Hájek, Hubálek – Delong, Besta.

Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Marek Beneš.

01:29
    Pepa Rýpar drží balonek a přihrávkami oslovuje své spoluhráče.

01:41
    Na zemi leží otřesený Tomáš Sladký, který dostal naloženo od Jakuba Švejkovského.

02:06
    Jiří Besta se dostal ke střele, jenže nebyla tak kvalitní jako od kapitána vítkovických juniorů Martina Ulmana, který táhne svůj celek k titulu.

02:51
    Marek Beneš si zkušeně tělem pohlídal dotírajícího Ondřeje Firdu.

03:24
    Zatím je to taková oťukávačka, oba dva gólmani si již sáhli na míček. Teď už jenom počkat, kdo otevře gólový účet jako první.

04:24
    Ke střele se dostal hostující rychlík Martin Tokoš, nicméně jeho projektil končí mimo hřiště.

05:09
    Jakub Slavík se nedokázal probít přes dobrý obranný val Vítkovic, ovšem domácí Tatran je nadále na míčku.

05:33
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Lukáš Hájek – 2 min., Špatné střídání).

05:54
    Tokoš s Delongem získávají pár desítek sekund za brankou Rebra.

06:38
    Filip Ullmann se pokusil o střelu tahem, nicméně vítkovický blok to čekal a zaklekl.

06:54
    Tentokrát Jiří Besta získal pár sekund, celou akci ovšem zakončil útočným faulem a musí se rychle vrátit do obranného postavení.

07:19
    Jakub Slavík se dostal k zakončení, nicméně jen těsně vedle minul bránu Lukáše Součka. Tohle byla velká příležitost!

07:33

07:57
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ HÁJEK, který si dobře naběhl a velice přesně tečoval střelu Lukáše Hrubého. Asistence: Lukáš Hrubý.

08:30
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Šebesta – 2 min., Nedovolené vrážení).

08:55
    Tatran se zatím nedokáže v přesilových hrách trvale usadit u branky Součka.

09:27
    Opět dobrý blok hostů, kteří jsou na oslabení dobře připraveni.

10:04
    Vítkovicím se opět podařilo vyhodit, oba celky jdou střídat. Tatran už má pouze zhruba dvacet sekund přesilové hry.

10:30
    Ani ta nebyla využita. Vítkovice jsou v plném počtu.

10:58
    Martin Nehera dobře vybojoval míček a pomalu zakládá další útočnou akci hostů.

11:28
    Hra je opět dost vyostřená, stejně jako v prvních dvou utkání.

11:48
    Tatran čeká na nějakou chybu hostů v rozehrávce, Vítkovice jsou zatím pozorné.

12:37
    Tomáš Svačinka se vydal na útočný výlet, chtěl přihrát před bránu na Marka Beneše, jenže před něho vložil své tělo Jakub Hubálek, který si připisuje důležitý obranný zákrok.

13:20
    Martin Tokoš jako vždy motá hlavy svým spoluhráčům. Naštěstí je to pro Tatran zatím daleko od brány.

14:14
    Krásná kombinace hostů! Autorem branky je JAKUB HUBÁLEK, který dostal po třech rychlých přihrávkách míček do gólové pozice z které se nemýlil. Asistence: Lukáš Hájek.

15:22
    Domácí borci jsou častěji na míčku, jenže se stále nemohou prosadit přes dobře postavený hráčský val.

15:42
    Třetí formace Vítkovic se s velkými problémy nakonec ubránila. Nejvíc jim zatápěl Jiří Kolísko.

15:55
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Petr Brautferger – 2 min., Sekání).

16:40
    Ani Vítkovice nehrají přesilovou hru ideálně. Kromě střely Delonga se k ničemu nedostali.

17:03
    Mikuláš Komárek se pokusil o vyhození míčku, jenže Hubálek míček zachytil a hosté stále svírají svého soka.

17:55
    Tatran Střešovice také ubránili své první oslabení skoro bez žádných větších problémů.

18:33
    Povede se domácím prolomit gólovou nulu ještě v první třetině?

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:21
    Agilní Lukáš Hájek se hnal do dalšího zakončení, jenže akci zbrzdil vynikající Tomáš Svačinka.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu třetího zápasu play off mezi Střešovicemi a Vítkovicemi. Tu vyhráli hostující Vítkovice 0:2 po góle Hájka a Hubálka. Hosté jsou zatím lepší v obranné činnosti, přežili dokonce dvě oslabení, a jdou si pro druhou výhru. Dokáže Tatran ve zbylých třetinách otočit průběh utkání?

Střely v první třetině: Tatran 9 – Vítkovice 8

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Ondřej Němeček.

20:23
    Obrovskou chybu udělal v rozehrávce Slavík, jenže Hájek nedokázal přihrát na volného Řezaninu!

21:07
    Josef Rýpar byl až moc aktivní u mantinelu. Rozhodčí Šedivý jednoznačně píská faul.

21:22
    Tatran právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PAVEL SLÁDEČEK, který dostal parádní přihrávku od Komárka a naprosto osamocený uklízí do odkryté klece. Asistence: Mikuláš Komárek.

22:00
    Ronald Gašparík se nedokázal svými finesami prodrat do útoku. Vítkovice jdou střídat.

22:10
    Kapitán domácích Marek Beneš se provinil útočným faulem.

22:35
    Beneš prostřeluje Šebestu mezi nohami, dobíhající Slavík zřejmě po souboji boří všechno, co mu stojí v cestě. Bohužel to odnesla branka Součka, kterou setrvačností shodil až na mantinel a zapletl se do vnitřní síťky.

23:12
    Vítkovičtí hráči opět blokují další a další střely a značným dílem tak pomáhají Součkovi.

23:30
    Střešovice začínají napadat a začíná to nést ovoce. Obránci Vítkovic jsou pod tlakem a dělají zbytečné chyby.

24:06
    Ladislav Gál se dostal do stoprocentní šance, protože se dostal osamocen až k Rebrovi, jenže ten vytasil parádní zákrok.

24:29
    Stodola aréna se otřásá v základech. Panuje zde bujará atmosféra.

25:03
    Delong se po přihrávce Sladkého pokusil o střelu, jenže Rebro stihl konečky prstů vyrazit za mantinel.

25:43
    Tatran je na míčku, Vítkovice takticky brání až od poloviny hřiště, aby zhustili střed hřiště.

26:01
    Autorem branky je MAREK BRÄUER, který odebral míček Gašparíkovi, obešel dva hráče a poté umístil míček přesně k levé tyči. Rebro neměl nárok.

26:32
    Hájek se opět dostal k teči, nicméně tentokrát míček přeskočil střešovickou bránu.

27:02
    A další potyčka. Tentokrát u Součkovy brány, protože jeden z útočníků do něho nešťastně zajel.

27:38
    V posledních sekundách jsme mohli vidět minimálně pět nedovolených zákroků, všechny rozhodčí bez váhání potrestal.

28:11
    Němeček až příliš důrazný v bránění vítkovického hráče.

28:28
    Hráči Tatranu začínají čím dál tím víc napadat, stejně jako faulovat.

28:37
    A další konflikt. Tentokrát mezi domácím brankářem a vítkovickým Hájkem.

29:37
    První domácí formace topila pod kotlem, jenže opět všechny střely byly blokované.

30:00
    V polovině utkání vedou Vítkovice 1:3 nad pražským Tatranem Střešovice.

30:20
    Petr Brautferger uklidňuje hru, domácí si přihrávají na své polovině hřiště a čekají na chybu Vítkovic.

31:05
    Jakub Hubálek se krásně dostal přes dva napadající hráče a potvrzuje, že je zaslouženě v širším kádru reprezentace.

32:11
    Lukáš Hrubý potáhl míček až za bránu Rebra, kde konstruktivně přihrává na Tokoše.

32:50
    Agilní Ronald Gašparík se dostal na pravém křídle ke střele, nicméně Souček si zkušeně poradil.

33:00
    Krosovka Hrubého mířila sice dobře, ale na druhé straně nebyl připraven nikdo, kdo by střelou ohrozil Rebra.

33:33
    Na druhé straně měl dobrou pozici Ullmann, výsledek dopadl stejně, jako v předchozí akci.

34:15
    Hosté využívají toho, že Tatran polevil v napadání a bez problémů si přihrávají na své polovině.

34:47
    Rýpar dlouhým pasem našel Tokoše, jenže ten se nedokázal prodrat přes dva dotírající hráče.

35:14
    Dnešní utkání sleduje 245 diváků.

35:54
    Rozhodčí Šedivý pískají faul Heřmanského na Bestu.

36:03
    Jan Jastřembský se pokusil o střelu příklepem, nicméně málem trefil maskota Tatranu, který zrovna přecházel za brankou Rebra.

36:59
    Po souboji zůstává v rohu u Součkovy branky v kleče Hrubý. Už je na střídačce, kde mu ošetřují oblast krku.

37:29
    Tatran zkoušel kombinaci vzduchem, jenže to v playoff nefunguje, neboť se hraje velmi tvrdě a nikdo nemá čas na dlouhé držení míčku na útočné polovině.

37:54
    Tatran dnes nedokáže těžit z Marka Beneše, který je skvěle bráněn a je po většinu času bez míčku.

38:22
    Střešovice jsou v posledních sekundách aktivnější, nicméně Vítkovice bezpečně kontrolují své vedení 1:3 i když nejsou na míčku.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:41
    Benešův vyvezený míček mu u Součkovy branky utekl. Další hráči Střešovic se pokoušeli ještě o sehrávku či střelu, ale žádný zamýšlený plán jim nevyšel, jen skončil na florbalkách vítkovických.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, která skončila remízou 1:1, celkově vedou Vítkovice 1:3. Za domácí snížil v 22.minutě Sládeček, nicméně v 27.minutě zvýšil stav utkání o dvě branky Marek Brauer po chybě Gašparíka v rozehrávce. Jak dopadne třetí perioda?

Střely druhé třetiny: Tatran 9 – Vítkovice 7

40:01

40:01
    Závěrečné buly vyhrál hostující Ondřej Firda.

40:39
    Tatran uzmul míček na Řezaninovi a peláší do útoku, již není na co čekat.

41:26
    Tak to byla další parádní akce Vítkovic! Autorem branky je ADAM DELONG, který celou akci začal, přihrál doleva na Sladkého, který mu nečekaně míček vrátil a mladý reprezentant již neměl problém poslat míček do brány. Asistence: Tomáš Sladký.

41:55
    Vítkovice tentokrát hrají velice pečlivě do obrany, první dvě utkání byla pro ně velkou lekcí.

42:23
    Jakub Slavík mohl vystřelit z osy hřiště, jenže udělal zbytečnou kličku navíc, pak mu odebral míček Šebesta.

43:04
    Hájek se zapletl se Slavíkem. Hájek chtěl ze souboje odejít, jenže Slavík mu dal nesportovně krosček na záda.

43:16
    Tomáš Váňa dobrým obranným zákrokem překazil akci Jiřího Besty.

43:49
    Pavel Sládeček si dokázal u mantinelu poradit s rychlovlakem jménem Martin Tokoš.

44:20
    Autorem branky je ADAM DELONG, který dostal fantastickou přihrávku od Tokoše a neměl problém usměrnit míček do branky podruhé během dvou střídání. Asistence: Martin Tokoš.

44:20
    Oddechový čas pro domácí.

44:44
    Vítkovice drží balonek a jdou si pro druhou výhru v sérii. Tatran je jak opařený vařící vodou.

45:29
    Jakub Kolísko se nedokázal dostat ke střele, protože na ose hřiště šli po něm hned tři hráči v modrých dresech.

45:50
    Firda vybojoval v rohu míček díky faulu Jana Wojnara.

46:00
    Hosté už nemají kam spěchat, a tak v klidu kombinují na své polovině.

46:59
    Hosté zkušeně ovládají celé utkání, mladý domácí tým to dnes lehce nezvládl.

47:33
    Jan Kolísko se dostal k další střele, jenže hostující hráči si připisují další úspěšný blok.

47:53
    Dva hráči Střešovic zbourali za bránou Součka Hubálka, který se hodně rozčiluje na rozhodčí.

48:14
    Slavík přihrál vzduchem na Beneše, jenže ten musel být jak Galante Carlstrom, aby usměrnil letící balonek do branky.

48:46
    Tatranu dnes chybí řada hráčů, nejvíc asi kapitán Deutsch, ve formě hrající Vítovec a pracant Svoboda.

49:39
    Kousek po kousku se hra přesunuje po hřišti, ale skóre se nemění.

50:27
    Méně než deset minut do konce utkání. Tatran Střešovice prohrává 1:5 a k vyrovnání mu chybí velký kus cesty.

50:51
    Ze standardní situace se pokoušel prosadit Rýpar, nicméně i domácí Martin Mühlfait dokáže zblokovat ránu.

51:20
    Lukáš Řezanina tvrdou prací u mantinelu vybojoval míček a poté faul na svou osobu.

51:30
    Tatran hraje v šesti hráčích, Rebro na střídačce.

51:42
    Autorem branky je MILAN MELIŠ, který téměř okamžitě snižuje stav utkání na 2:5 díky milimetrově přesné trefě do levé šibenice. Asistence: Marek Beneš.

52:11
    Střešovice opět v šesti hráčích v poli. Vypadá to, že ještě padne dost branek.

53:18
    Tak to ještě budou velké nervy! Autorem branky je JAKUB SLAVÍK, který se prosazuje krásnou střelou. Vítkovice neví co hrát. Asistence: Ondřej Němeček.

53:18
    Oddechový čas pro hosty.

53:38
    Po dvou gólech domácích můžeme sledovat jiný Tatran. Plný pohybu, zakončení a vůle.

54:39
    Ondřej Firda se dostal k zakončení, jenže to skončilo pouze na hrudním koši brankáře Rebra, který ihned mizí na střídačku.

55:11
    Vítkovičtí hráči začínají být nervózní a dohadovat se s rozhodčími.

55:43
    Tomáš Sladký sice vyběhl s míčkem do útočné poloviny, jenže poté zasekl a pod tlakem ztratil.

55:48
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Mikuláš Komárek – 2 min., Nesportovní chování).

55:48
    Autorem branky je MILAN MELIŠ, který střílí branku na 4:5, jenže poté se Komárek zapletl s rozhodčími a vyfasoval dvě trestné minuty.

56:21
    Hájkovu střelu obětavě pokrývá Němeček.

57:25
    Tatran dominuje, Vítkovice jsou v totální krizi.

57:38
    Vítkovice zuby nehty drží jednobrankové vedení, i když hrají přesilovou hru.

57:48
    Domácí v plném počtu. Ve Stodole se rozhořelo skutečné peklo.

58:26
    Vítkovice se soustředí pouze na bránění. To se jim může vymstít, protože domácí jsou opět v šesti.

58:49
    Komárkovu střelu vypichuje Souček botou pryč.

59:00
    Poslední minuta velice zajímavého utkání, ve kterém jsme viděli opravdu všechno!

59:13
    Autorem branky je MILAN MELIŠ, který neskutečným obratem nejspíš posílá zápas do prodloužení, i když v tomto utkání není vůbec nic jistého. Asistence: Ondřej Němeček.

59:36
    Vítkovice jsou v útoku a snaží se ještě rozhodnout v základní hrací době.

60:00

Sledovali jsme asi nejlepší třetinu tohoto playoff 2018, kdy Vítkovice šli do vedení 1:5, jenže Tatran odvolal brankáře a nakonec dokázal vyrovnat na 5:5 a do konce bojoval o vítězství v základní hrací době. Na řadě je prodloužení.

Střely v poslední třetině: Tatran 11 – Vítkovice 8

60:01

60:01
    Vítkovice vyhrály buly a jsou na míčku.

61:21
    Oba celky tentokrát hrají na velkou jistotu, nikdo nechce udělat chybu.

61:51
    Hubálek zkušeně vyvezl míček, Hájek zakončil, jenže jen těsně vedle.

62:13
    Tato série bude ještě velice vyrovnaná. Uvidíme, jestli Vítkovice nebudou litovat, že si vybrali hned ve čtvrtfinále giganta ze Střešovic.

62:59
    Utkání mohl rozhodnout Firda, jenže trestuhodně promáchl.

63:04
    Skákaná střela skoro zaplula za Rebra, ale ten ji naštěstí viděl a z kleku odstrčil na tyčku. Hosté si ale počínali nedovoleně, proto mohl rozehrát Tatran.

63:54
    Svačinkovu střelu zakleklnul Sladký.

64:46
    Tatran navázal na třetí třetinu a i v prodloužení je lepším celkem.

65:00
    V polovině prodloužení jsou Vítkovice na míčku, konkrétně Rýpar.

66:40
    Ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu, která by je stála bod v sérii.

67:04
    Tokošovu střelu vykopává Rebro do protějšího rohu.

67:53
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Filip Ullmann – 2 min., Nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 min., Nesportovní chování).

68:15
    Mikuláš Komárek se hnal za vítězným gólem, jenže Hubálek se stihl včas vložit do jeho střely. Souček nemusel zasahovat.

69:03
    Autorem branky je LUKÁŠ ŘEZANINA, který doklepl střelu Hubálka za záda Rebra. Asistence: Jakub Hubálek.

Třetí utkání playoff Tisport Superligy mezi Tatranem a Vítkovicemi končí výhrou hostů 5:6 po prodloužení, stav série 1:2. V první třetině vstřelili jenom hosté góly, konkrétně Hájek s Hubálkem, jenže v 22.minutě snížil na 1:2 Sládeček. Vítkovice ale hrály perfektně a na 1:5 zvýšil Brauer a dvakrát Delong. V 50.minutě stále vedly Vítkovice 1:5, jenže Tatran odvolal brankáře a hned čtyřikrát vstřelil branku. Hattrick vstřelil Milan Meliš a jeden Jakub Slavík. V prodloužení šli na trestnou lavici společně Ullmann a Rýpar a Řezanina toho dokázal využít efektivním zakončením.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:28:07)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 22. Sládeček (Komárek), 52. Meliš (Marek Beneš), 54. Slavík (O. Němeček), 56. Meliš, 60. Meliš (O. Němeček) – 8. Hájek (Hrubý), 15. Hubálek (Hájek), 27. Bräuer, 42. Delong (Sladký), 45. Delong (Tokoš), 70. Řezanina (Hubálek)

PSN Tatran Střešovice: Mich. Rebro (Kafka) – Heřmanský, Švejkovský, Mühlfait, Svačinka, Ja. Kolísko, Marek Beneš – Komárek, Jiř. Kolísko, Wojnar – Slavík, Sládeček, O. Němeček – Meliš, Ullmann, Gašparík – Brautferger, Váňa, Švéda.

Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý