Boston – Columbus 4:5 (po pr.) | Buffalo – Nashville 0:4 (kon.) | Montreal – Florida 0:2 (kon.)
Minnesota – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Arizona – Calgary 5:2 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Stav série: 0:3
Bílí Tygři Liberec
Úterý 20.03.2018, 12:30 • Zimní stadion Olomouc • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

59:13
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mader – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Kořenek.

53:30
    Liberec dostává k dispozici další přesilovou hru. Kalač (OLO) se ve středním pásmu provinil hákováním a putuje na trestnou lavici.

51:42
    Velký závar před Mokrého brankou nedokázali liberečtí hráči využít. O dorážku se snažili Drábek s Křepelkou, ale neúspěšně.

49:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají další přesilovou hru. Před Mokrým dostal trochu prostoru Liška, který vypálil, domácí gólman pouze vyrazil a puk se odrazil k MILOSLAVOVI ADAMCOVI, který ho poslal do sítě. Asistence: Adam Liška, Jan Kotyza.

49:05
    Liberec si zahraje početní výhodu, na trestnou lavici usedl Paťava (OLO) na dvě minuty za sekání.

41:59
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., sekání).

38:03
    Padestát devět vteřin budou hrát domácí přesilovou hru pět na tři! Aubrecht (LIB) obdržel od rozhodčích dvě minuty za nedovolené bránění.

37:02
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Žůrek – 2 min., hákování).

33:47
    Olomouc si zahraje další početní výhodu. Rychlovský (LIB) v útočném pásmu fauloval a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

33:15
    Liberec ujel do přečíslení dva na jednoho. Rychlovský vzal zakončení na sebe a vypálil, Mokrý vyrážečkou posílá puk do rohu ledové plochy.

29:21
    Bílí Tygři vystihli rozehrávku domácích, díky tomu se udrželi v útočném pásmu. Rychlovský obkoroužil branku a poslal prudký puk do předbrankového prostoru odkud po teči BENJAMINA VOMÁČKY zamířil do branky. Asistence: Jakub Rychlovský.

26:01
    Ve vlastním oslabení pláchl do samostatného úniku Rychlovský, snažil se Mokrého vymíchat, ale domácí brankář si mezírku mezi betony pohlídal.

25:46
    Na trestnou lavici usedá Liška (LIB) za nedovolené bránění.

24:54
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru. Jan Hájek poslal střílenou přihrávku z pravého kruhu před branku, kde do ní vložil hůl MARTIN MAŤÁTKO a puk přeskočil Mokrého beton a skončil v síti. Asistence: Jan Hájek, Petr Had.

24:25
    Po závaru v brankovišti Mokrého si Liberec zahraje přesilovou hru. Mader (OLO) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

20:53
    Puk se od Paříka odrazil k Tomajkovi, na kterého zívala prázdná branka, domácí útočník však o kousek minul!

19:08
    Druhá přesilová hra pro domácí, Vomáčka (LIB) usedl na trestnou lavici za krosček.

16:57
    Do přečíslení dva na jednoho se dostali Indrák s Tomajkem, Indrák přihrávkou našel Tomajka, ten si stáhl kotouč na střed a snažil se ho poslat mezi betony, Pařík však mezírku utěsnil, následná dorážka Indráka rovněž neskončila v brance.

13:52
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu proskotačil kotouč k DOMINIKU ŠELIGOVI, který se řítil sám na Mokrého a svůj nájezd proměňuje střelou pod betony. Asistence: Martin Maťátko, Matěj Hájek.

12:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak tenhle gól si Pařík za ráměček nedá! DANIEL INDRÁK získal kotouč na úrovni brankové čáry a napálil ho na branku, kde nachytal brankáře hostů a posílá svůj tým do vedení. Bez asistence.

11:19
    Kořenek se Štědrým pláchli do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný jen o centimetry netrefil Paříkovu levou tyč!

05:47
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., hákování).

03:28
    Indrák vystihl Libereckou rozehrávku, prokličkoval až před Paříka, ale forhendovým blafákem si na gólmana hostů nepřišel.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 13. Indrák – 14. Šeliga (Maťátko, Hájek), 25. Maťátko (Hájek, Had), 30. Vomáčka (Rychlovský), 50. Adamec (Liška, Kotyza)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Rutar, Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Tichý, Tomajko, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák
    Bílí Tygři Liberec: Pařík (Novák) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Žemba, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Šafařovský, Šeliga

Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Pospíšil