HC Plzeň – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Liberec – Kladno 7:1 (kon.) | HC Litvínov – Motor ČB 7:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Stav série: 0:2
Piráti Chomutov
Úterý 20.03.2018, 17:30 • Malá hala, Praha 7 – Bubeneč • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále

58:02
    Mírná komplikace pro Severočechy, Stanislav Vrhel (CHM) stráví zbytek základní hrací doby na trestné lavici.

48:40
    S vyloučeními se nyní roztrhl pytel, dveře domácí trestné lavice se opět otevírají. Vyloučen je Tomáš Tomek (SPA).

46:18
    Poměr sil na ledě se vyrovná, dvouminutový trest teď dostává Semen Zemchenkov (SPA). Nějakou dobu tak uvidíme hru čtyři na čtyři.

45:55
    Ondřej Príhoda (CHM) míří na trestnou lavici, hokejisté Sparty mají šanci ještě zdramatizovat průběh utkání.

39:23
    Sparta bude i tuto periodu dohrávat v početní výhodě, chomutovský Michal Gut (CHM) je na dvě minuty vyloučen za krosček.

34:54
    Chomutov jde do čtyř, Spartu čeká další přesilovka. Jméno proviněného Piráta vám přineseme co nejdříve.

23:40
    Přesilovku si nyní vyzkouší zase domácí, Tobiáš Holka (CHM) putuje za držení hole na dvě minuty na lavici hříšníků.

21:30
    Sparta teď nepříjemně tlačila, její nápor ale ukončilo vyloučení Oty Theimera (SPA) za podražení. Chomutov čeká další přesilovka.

18:17
    Ondřej Príhoda (CHM) je z kluziště vykázán za podražení, hosté budou do konce třetiny hrát ve čtyřech hráčích. Povede se Spartě tentokrát přesilovku přetavit v gól?

09:52
    Piráti jsou aktivnějším celkem a nutí sparťany faulovat. Za podražení si teď na trestné lavici dvě minuty posedí Maxim Kubánek (SPA).

06:04
    Šance pro domácí, na trestnou nyní na dvě minuty míří střelec první branky utkání – Josef Koláček (CHM).

02:55
    Pražany čeká oslabení, na trestnou lavici putuje Tomáš Hamara (SPA) za nedovolené bránění. Chomutovští si tak poprvé v zápase vyzkouší hru v početní výhodě.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 58. Bláha (Zemchenkov) – 1. Koláček (Štefančík, Gut), 9. Holka (Prokeš), 27. Koláček (Holka), 44. Vrhel (Prokeš)

HC Sparta Praha: Sluka (27. Krbeček) – Zemchenkov, Bláha, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Adamec, Krupička, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina.
    Piráti Chomutov: Šatný (Stuchlík) – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.

Rozhodčí: Horáček – Flegl, Polonyi.