Česko – Polsko 0:0 (kon.)
Česko
0:0 (0:0)
Polsko
Středa 21.03.2018, 12:00 • Stadio Comunale di Cordovado, Cordovado (ITA) • Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let • Skupina 3

Fotbalisté české reprezentace do 19 let se představili v úvodním zápase elitní skupiny 3 proti Polsku a ve třicáté minutě mohli jít do vedení, jenže kapitán Michal Sadílek neproměnil penaltu a po přestávce se Lvíčata musela strachovat o výsledek. Poláci ale ani jednu ze slibných šancí nevyužili. Brankář Jan Bačkovský se v nastaveném čase blýskl fantastickým zákrokem a podržel Česko. Konečný výsledek. Česko 0 Polsko 0.

90+3
    Konec zápasu. (13:52:31)

90+3
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází David Kopacz, přichází Adrian Łyszczarz.

90+3
    A ještě jedna žlutá karta, kterou viděl v dresu Polska v závěru zápasu kapitán Serafin Szota.

90+2
    Sebastian Bergier viděl v závěru zápasu žlutou kartu poté, co přišel před okamžikem na hrací plochu.

90+2
    Radosław Kanach měl v nastavení obrovskou šanci, jenže českou reprezentaci podržel fantastickým zákrokem nad vodou Jan Bačkovský! Polsko málem strhlo vítězství na svou stranu, naštěstí pro českou reprezentaci vše dobře dopadlo a stále je skóre bez branek.

90+2
    Polsko má v závěru zápasu tlak a v rychlém sledu vybojovalo druhý rohový kop, ten ovšem opět nic nepřinesl.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.

90
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Sebastian Strózik, přichází Sebastian Bergier.

90
    Kdyby se ovšem Lvíčatům podařilo v závěru utkání udeřit, nikdo z nás by se určitě nezlobil. Češi se ovšem musí bránit, protože Ricardo Grym rozehrává rohový kop.

89
    Za pár okamžiků se rozeběhne poslední minuta utkání, které bylo velice vyrovnané, a remíza je zasloužená.

87
    Jakub Šípek v neděli nastoupil v základní sestavě Hradce Králové a proti Viktorii Žižkov odehrál celý poločas. Hradec Králové prohrál v Praze 2:0.

86
    Antonín Růsek se dostal do zakončení a jeho střela mířila na bránu, Radosław Majecki si s ní ale poradil.

85
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Jakub Šípek.

83
    Václav Dudl fauloval ostře Ricarda Gryma a hlavní rozhodčí Radu Petrescu vytáhl žlutou kartu.

83
    Velice rád bych Vám poslal nějakou slibnou gólovou příležitost, zejména potom samozřejmě na české straně, jenže hru v závěru zápasu kouskují četné fauly.

80
    Jakub Bednarczyk, který před pár okamžiky přišel na hřiště, je hráčem širšího kádru Leverkusenu, na debut v Bundeslize ovšem zatím čeká marně. Co se týče Bundesligy hráčů do 19 let, Jakub Bednarczyk odehrál v letošní sezóně pouze jeden zápas, ale skóroval.

79
    Václav Drchal se vzápětí snažil vybojovat míč tak urputně, až fauloval obránce Oskara Repku.

77
    Václav Drchal by se mohl řítit do šance, kdyby ho nezastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

76
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mikołaj Kwietniewski, přichází Jakub Bednarczyk.

74
    Polsko na opačné straně hřiště mohlo zahrozit z rohového kopu, Mikołaj Kwietniewski ale neposlal do ohně dobrý centr a fotbalisté české reprezentace se ubránili.

73
    Lvíčata mohl přiblížit k vítězství střídající Ondřej Štursa, jenže jeho střela skončila mimo a kopalo se od brány.

72
    Fotbalisté české reprezentace včera udělali týmovou fotografii a dnes jako tým bojují o důležité tři body.

71
    Ricardo Grym rozehrál čtvrtý rohový kop Polska v zápase a Radosław Kanach se pokusil poslat svůj tým do vedení, jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel.

70
    Hru opět kouskují četné fauly, které brání oběma týmům, aby se dostali do nějaké slibné příležitosti.

69
    Polsko již vystřelilo na bránu šestkrát, zatímco Česko pouze dvakrát. Co se týče střel mimo, tak v tomto ohledu je statistika úplně opačná. Poláci minuli bránu dvakrát, Češi šestkrát.

68
    Václav Dudl vymýšlel, jak se dostat k pokutovému území Polska, a Marco Drawz ho zastavil faulem.

65
    Česká reprezentace 25 minut před koncem zápasu vybojovala rohový kop, který rozehrál Michal Sadílek, a Václav Dudl se dostal ke střele, jenže byla nepřesná.

62
    Na finálový turnaj ve Finsku se v červenci podívá sedm vítězů sedmi elitních skupin. Bude mezi nimi Česko?

61
    Ze zápasu na Stadio Comunale di Cordovado v Itálie stále gól nepadl. Česko hraje s Polskem bez branek.

60
    Polsko vybojovalo rohový kop, který rozehrál Ricardo Grym, a Václav Drchal vzápětí fauloval, když nedovoleným způsobem zastavil agilního Marca Drawze.

59
    Střídající Ondřej Štursa se krátce po příchodu na hřiště uvedl střelou, která se stala snadnou kořistí polského brankáře Radosława Majeckého.

58
    Patrik Žitný rozehrál rohový kop a Antonín Růsek měl obrovskou šanci, jenže těsně minul polskou bránu! To je škody, to je škody!

57
    Patrik Žitný napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop. Šance pro českou reprezentaci.

56
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ondřej Štursa.

55
    Patrik Žitný se mohl hnát po přestávce z ničeho nic do slibné šance, jenže jeho postup zastavil ofsajd.

54
    Česká reprezentace je směrem dopředu zatím ve druhém poločase bezzubá a musí si dávat pozor, aby ji neproměněná penalta z třicáté minuty nestála zápas.

52
    Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily. Nicméně, nutno konstatovat, že po přestávce jsou mnohem aktivnější Poláci.

51
    Ricardo Grym střádal další útočné pikle, jeho ofenzivní snaže ovšem zastavil faulující Patrik Žitný.

50
    Rozehrávky rohového kopu se tentokrát ujal Mikołaj Kwietniewski a v rychlém sledu se dostali do zakončení Adam Chrzanowski s Radosławem Kanachem, oba ovšem bránu Jana Bačkovského minuli a kopalo se od brány.

49
    Polsko má po přestávce velký tlak a čeští fotbalisté musejí být na pozoru. Následoval bude další rohový kop.

47
    Ricardo Grym rozehrál rohový kop a po jeho centru se pokusil poslat Polsko do vedení Tymoteusz Puchacz, pokus polského obránce byl ovšem českou obranou zablokován.

46
    Polské vlétlo do druhého poločasu zostra a po pár sekundách vybojovalo rohový kop, kterého se ujal Ricardo Grym.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:02.

Na Stadio Comunale di Cordovado se oba týmy od úvodních minut prezentovaly ofenzivním pojetím hry, ze kterého pramenila řada šancí. Poláci ovšem mířili v drtivé většině případů mimo, zatímco čeští fotbalisté si vylámali zuby na brankáři Radosławu Majeckém. Michal Sadílek se po půlhodině hry postavil k penaltě, kterou neproměnil a nechal vyniknout polského brankáře, který podržel svůj tým nad vodou. Zahozená penalta zabolí. Skóre po prvním poločase. Česko 0 Polsko 0.

45+1

45
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

44
    Česká reprezentace vybojovala rohový kop, jenže stejně jako předchozí centry, ani tento žádné nebezpečí nepřinesl.

43
    Závěr prvního poločasu kouskují fauly a vypadá to vypadá, že během úvodních pětačtyřicet minut se žádného gólu nedočkáme. Poláci jsou aktivní, ale míří většinou nepřesně. Češi drží zatím krok.

42
    Polsko rychle otočilo hru a opět se dokázalo dostat do zakončení, o které se postaral Tymoteusz Puchacz. Také Jan Bačkovský ovšem neměl příliš mnoho práce a míč lapil.

41
    Michal Sadílek se ujal rozehrávky volného přímého kopu a zamířil na bránu, jenže Radosław Majecki byl připravený a připsal si v polské bráně snadný zákrok.

40
    Václav Drchal si skvěle pokryl míč tělem a vykoledoval si faul. Proti pravidlům se provinil Ricardo Grym.

39
    Poláci velice rychle otočili hru a do zakončení se dostal Radosław Kanach, jehož střela byla nepřesná a minula Jan Bačkovský. Polsko často střílí, leč nepřesně k naší radosti.

37
    Lukáš Pfeifer se poprvé v zápase dostal ke střele, jenže jeho následný pokus před polskou hradbu těl neprošel.

36
    Sebastian Strózik šel velice důrazně do zakončení a fauloval českého brankáře Jana Bačkovského. Česká reprezentace přečkala polský tlak a může se vydat kupředu.

35
    A další faul, kterého se tentokrát dopustil v českém dresu Jakub Kadar, který nedovoleně zastavil Tymoteusze Puchacze.

34
    Serafin Szota byl faulován Patrikem Žitným a polská reprezentace mohla v klidu rozehrávat. Zatím gól stále nepadl.

33
    Ricardo Grym mohl potrestat Česko za neproměněnou penaltu, jeho střela zpoza šestnáctky se ale mezi tři tyče nevešla.

31
    Michal Sadílek neproměnil pokutový kop a poté se snažil najít některého ze svých spoluhráčů centrem z rohového kopu, jenže se mu to nepodařilo a Polsko se definitivně ubránilo.

30
    K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán Michal Sadílek a Radosław Majecki ho dokázal vychytat! Česko odmítlo vstřelit gól na 1:0.

30
    Adam Chrzanowski fauloval v pokutovém území Václava Drchala a česká reprezentace bude kopat penaltu! Obrovská šance jít do vedení!

29
    Hra má dobrý spád a oba týmy se snaží ujmout vedení, na úvodní gól střetnutí ovšem zatím čekáme marně. Blíže k němu měli k naší radosti fotbalisté české reprezentace.

27
    A vzápětí přichází další faul, tentokrát na opačné straně. Serafin Szota byl nedovoleně zastaven záložníkem Patrikem Žitným.

26
    Michal Sadílek operoval s míčem na polovině Polska a vykoledoval si faul, kterého se dopustil v souboji dvou kapitánů Serafin Szota.

25
    Patrik Žitný se odhodlal ke střele, která mířila mezi tři tyče, Radosław Majecki si s ní ovšem hravě poradil a míč lapil.

24
    Radosław Majecki vyrazil míč na rohový kop, kterého se ujal Patrik Žitný, česká reprezentace se ale do další šance nedostala.

23
    Ladislav Krejčí se dnes dvakrát dostal do zakončení, když jeho první střela byla zablokována a s druhou si snadno poradil Radosław Majecki. Jeho třetí pokus už byl ovšem hodně nebezpečný a brankář Polska měl co dělat, aby ho nepustil za svá záda!

22
    Ricardo Grym rozehrál standardní situaci a po jeho pěkném centru mířil mimo Sebastian Strózik. Následoval odkop od brány.

21
    Marco Drawz zlobí českou obranu a nyní vybojoval pro Polsku standardní situaci, když ho nedovoleně zastavil Václav Dudl.

20
    Polsko krátce po střele Marca Drawze rozehrávalo rohový kop, jmenovitě Mikołaj Kwietniewski, do další šance se ovšem nedostalo.

19
    Šance české reprezentace žádný velký rozruch nakonec nenadělala, stejně jako na opačné straně střela Marca Drawze, se kterou si hravě poradil připravený brankář Jan Bačkovský.

17
    Rohového kopu se tentokrát ujal český kapitán Michal Sadílek, po jehož centru se dostal do zakončení podruhé v zápase Ladislav Krejčí a Radosław Majecki si připsal snadný zákrok.

16
    Polsko po faulu Antonína Růska směrem vpřed nic kloudného nevymyslelo a naopak mohla udeřit česká reprezentace, jejíž hráči vybojovali po čtvrthodině hry rohový kop.

15
    Mikołaj Kwietniewski se snažil vymyslet něco směrem vpřed, jeho snažení ovšem zastavil faulem Antonín Růsek.

14
    Utkání mezi Českem a Polskem se hraje na neutrální půdě v Itálii, konkrétně na Stadio Comunale di Cordovado, který se nachází nedaleko hranice se Slovinskem.

12
    Česká reprezentace vybojovala rohový kop a po centru Patrika Žitného se dostal do zakončení záložník Ladislav Krejčí, jeho rána ale byla zablokována a Češi na první střelu na bránu zatím čekají.

11
    Po úvodních deseti minutách se nabíhal za českou obranu na kolmý pas Sebastian Strózik, nepohlídal si ovšem ofsajdovou past a praporek pomezního rozhodčího vyletěl vzhůru.

8
    Rozehrávky standardní situace se ujal Ricardo Grym, jeho centr ale žádného ze spoluhráčů nenašel a česká reprezentace se úspěšně ubránila. Polsko má nicméně územní převahu.

8
    Mikołaj Kwietniewski pronikal do nebezpečné brankové příležitosti, jenže Jakub Kadar zatáhl za záchranou brzdu a viděl v osmé minutě utkání první žlutou kartu.

7
    Rozeběhla se sedmá minuta utkání a Poláci před pár okamžiky zahrozili, jejich střela ale naštěstí minula českou bránu.

5
    A pozor, Polsko poprvé zahrozilo! David Kopacz napřáhl k pěkné střele, která měla gólové parametry, nakonec ale zamířila těsně vedle brány a Jan Bačkovský odkopával od brány.

4
    Polsko poprvé rozvinulo souvislejší útočnou akci, jenže útočné snažení Marca Drawe zastavil faulující Václav Dudl.

2
    Po rozehrání standardní situace nakrátko si nabíhal za obranu Ladislav Krejčí a už to vypadalo na úvodní slibnou šanci pro českou reprezentaci, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

1
    Jako první se vydali směrem vpřed fotbalisté Česka. Antonín Růsek se snažil prosadit, jenže faulem ho zastavil Radosław Kanach a hra byla po pár sekundách přerušena.

1
    Hlavní rozhodčí Radu Petrescu z Rumunska dal právě pokyn k zahájení úvodního zápasu elitní skupiny 3, ve kterém česká reprezentace do 19 let změří síly s Polskem.

1

Česko: Bačkovský – Kadar, Heidenreich, Mareš, Dudl – Žitný, Krejčí, Sadílek (C), Pfeifer – Růsek, Drchal.
    Náhradníci: Gröger – Plechatý, Vais, Král, Lauko, Beňo, Frýdek, Štursa, Šípek.

Polsko: Majecki – Szota (C), Repka, Chrzanowski, Puchacz – Kopacz, Kanach, Grym – Kwietniewski, Strózik, Drawz.
    Náhradníci: Bulka – Bednarczyk, Bergier, Grabowski, Łyszczarz, Makowski, Moder, Skoras, Walukiewicz.

Rozhodčí: Radu Petrescu (ROU). Asistenti: Mircea Grigoriu (ROU), Daniele Bindoni (ITA). Čtvrtý rozhodčí: Fabio Maresca (ITA).

Fotbalisté české reprezentace do 19 let během kvalifikace ještě neztratili ani bod a suverénní postup do elitní skupiny se budou snažit potvrdit ve středu v pravé poledne proti Polsku. Lvíčata se proti našemu severnímu sousedovi, Řecku a domácí Itálii během týdne pokusí vybojovat účast na finálním turnaji. Evropský šampionát hráčů do 19 let se koná letos ve Finsku od 16. do 29. července a los základních skupin proběhne 30. května. Budou čeští fotbalisté v osudí?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.