NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)
San Jose – Vegas 2:1 (po pr.)
Carolina Hurricanes
6:5 (2:2, 2:3, 2:0)
Arizona Coyotes
Pátek 23.03.2018, 00:00 • PNC Arena, Raleigh (kapacita 18680 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (02:57:25)

Přesilové hry: 0/1-1/3

Nejvíce střel: Phillip Di Giuseppe a Valentin Zykov 5 – Jacob Chychrun a Alex Goligoski 4
    Nejvíce času na ledě: Jaccob Slavin 24:17 – Alex Goligoski 23:43

Branky a nahrávky: 1. Skinner (E. Lindholm, Di Giuseppe), 5. Zykov (Aho, Slavin), 22. Di Giuseppe (E. Lindholm, Skinner), 35. T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk), 50. Zykov (Slavin, T. Teräväinen), 59. Skinner (Di Giuseppe, Slavin) – 9. Goligoski (Richardson), 20. Keller (Stepan, Hjalmarsson), 25. J. Archibald (Domi), 26. Cousins (Fischer, D. Strome), 40. Goligoski (Keller, Stepan). Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Nansen, Suchánek. Diváci: 10535.

Je za námi hodně divoký zápas, který nabídl celkem 11 branek! S góly se roztrhl pytel už po 48 vteřinách hry, když skóre otevřel domácí útočník Jeff Skinner. O pár minut později na něj navázal svou první trefou v sezoně Valentin Zykov. Arizona však ještě do konce první třetiny dokázala zásluhou kuriózní branky Alexe Goligoskiho a Claytona Kellera srovnat.

Hurricanes se znovu ujali vedení na startu třetího dějství, když se prosadil Phillip Di Giuseppe. O dalších pár chvil už ale vedla Arizona, když se během dvou minut prosadili Josh Archibald a Nick Cousins. V 35. minutě znovu srovnal Teuvo Teräväinen, ale deset vteřin před koncem třetiny vrátil hostům vedení svým druhým gólem Alex Goligoski.

Ve třetí třetině se Coyotes zaměřili na bránění hubeného náskoku, což se jim však nepodařilo. Nejdříve v polovině závěrečného dějství srovnal svou druhou trefou v zápase Valentin Zykov a necelé dvě minuty před koncem rozhodl rovněž svou druhou brankou v utkání Jeff Skinner.

Carolina tak v divokém střetnutí přestřílela Arizonu v poměru 6:5 a mírně se přiblížila na místa zaručující postup do play off, na osmé New Jersey aktuálně ztrácí sedm bodů.

59:50
    Cam Ward lapil další nahození na jeho branku. Necelých deset vteřin před koncem třetí třetiny se ještě jednou bude vhazovat před domácí brankou.

59:33
    Jordan Staal dostal znovu puk mimo obranné pásmo, Phillip Di Giuseppe se pak snažil přehodit obránce a poslat puk do prázdné branky, Coyotes ale ještě žijí.

59:21
    Fantastický zákrok Cama Warda, který lapil skrytou střelou Olivera Ekmana-Larssona na poslední chvíli do lapačky!

59:04
    Kotouč skončil na domácí střídačce, hra je přerušena a vhazovat se bude před Wardovou brankou.

58:45
    Darcy Kuemper už zůstal na střídačce, domácí navíc vyhráli vhazování a Justin Williams dostal puk pryč z obranného pásma.

58:33
    Cam Ward pokryl lehké nahození Richarda Pánika. Po něm si hostující kouč Rick Tocchet bere oddechový čas.
    58:02 Jeff SKINNER - 6:5

58:02
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí opět obrací zápas a necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se ujímají vedení! Jaccob Slavin vyrazil s pukem do přečíslení tří na dva, ve středním pásmu předel puk Di Giuseppemu, který jej posunul na JEFFA SKINNERA. Ten se ještě snažil najít Slavina, nakonec se k němu puk vrátil a domácí útočník jej zametl pod Kuemperem do branky! Asistence: Phillip Di Giuseppe a Jaccob Slavin.

57:44
    Clayton Keller se pokusil překvapit Warda střelou z ostrého úhlu, trefil jen boční konstrukci branky. Následně domácí brankář pokryl nahození Ekmana-Larssona od modré čáry.

57:17
    Obránce Jacob Chychrun se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou z levé strany, Ward byl připraven.

56:31
    Zakázané uvolnění na straně Coyotes, vhazovat se bude po levé ruce Darcyho Kuempera.

56:04
    Sebastian Aho operoval před Kuemperovou brankou a málem se dostal k dorážce po nahození od modré čáry.

55:33
    Hodně nepřesnou rozehrávkou se nyní prezentoval Oliver Ekman-Larsson. Naštěstí pro něj domácí nemohli rychle zpátky do útočného pásma.

54:45
    Jaccob Slavin vyslal slabé nahození, Darcy Kuemper se jen po betonech svezl po ledě a kontroloval směr střely.

54:17
    Jordan Martinook se cpal do zakončení, střelou ovšem trefil brusle Trevora van Riemsdyka.

53:55
    Brad Richardson se snažil najít mezi obránce najíždějícího Maxe Domiho, přihrávka však nebyla ideální.

53:18
    Carolina je nyní jasně lepší, Clayton Keller nedostal žádný prostor na rozehrávku, a tak jen kotouč poslal obloučkem dopředu.

52:49
    Domácí hráči se nyní dostávají do tlaku v útočném pásmu, probouzejí se také fanoušci.

52:18
    Darcy Kuemper pomohl s rozehrávkou a pokračuje se tak dál ve hře, už dlouho se hraje bez přerušení.

51:39
    Luke Schenn i přes nepříjemné napadání založil přečíslení tři na dva, které zakončil štiplavou střelou Christian Fischer.

51:08
    Domácí hráči se v útočné třetině nyní k ničemu neprosadili, hosté ale potřebovali vystřídat, a tak se ani oni nikam netlačili.

50:27
    Arizona si z inkasované branky stejně jako u předešlých nic nedělá a znovu se snaží něco vymyslet v útočné třetině.
    49:46 Valentin ZYKOV - 5:5

49:46
    Domácí přeci jen zvýšili v posledních momentech úsilí a znovu srovnávají skóre! Po nahození od modré čáry se před brankou prosadil z dorážky VALENTIN ZYKOV, který tak dává svou druhou branku v zápase a zároveň v celé sezoně! Asistence: Jaccob Slavin a Teuvo Teräväinen.

49:26
    Brock McGinn se rychlostí vřítil do útočného pásma, obešel obránce a vyslal prudkou střelu, která se otřela o břevno!

48:58
    Trevor van Riemsdyk srazil střelu Nicka Cousinse z ostrého úhlu až do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Canes.

48:22
    Zatím největší příležitost domácích ve třetím dějství. Phillip Di Giuseppe pálil z levého kruhu, Kuempera však ani napodruhé nepřekonal!

47:55
    Klas Dahlbeck se nyní dostal k ráně z velmi zajímavé pozice na hranici kruhů, Kuemper jeho bombu dokázal vyrazit.

47:26
    Hosté se s pukem usadili v útočném pásmu, zatím mají hru ve třetí třetině plně pod kontrolou.

46:45
    Hosté se řítili do přečíslení dvou na jednoho, které se Clayton Keller snažil vyřešit až příliš lišácky. Obránce mu na stahovačku neskočil.

46:17
    Cam Ward nyní nejistě zasáhl proti střele Richarda Pánika, při zákroku se podivně kroutil, kotouč však ve výstroj udržel.

46:03
    Další icing domácích, hra se znovu stěhuje před branku Cama Warda.

45:46
    Nick Cousins se bekhendem snažil poslat prudkou přihrávku před branku, puk se mu ale svezl po hokejce a neskončil tam, kde by si hostující útočník představoval.

45:12
    Brad Richardson prudkým pasem hledal před brankou operujícího Jordana Martinooka, před kterým na poslední chvíli odpálil puk do bezpečí Trevor van Riemsdyk.

44:37
    Další zakázané uvolnění na straně Hurricanes, kteří ve třetím dějství zatím marně hledají recept na zlepšenou obranu Arizony.

43:47
    Ze souboje několika hráčů u mantinelu za Wardovou brankou nakonec vyjeli s pukem na holi domácí hokejisté. O chvíli později se ovšem přerušila hra, jelikož se kotouč dotkl někoho na střídačce Coyotes.

43:14
    Lee Stempniak se silou snažil procpat až ke střele, přes těsnou obranu se mu to nepovedlo. Neuspěl ani v akci pokračující Joakim Nordström.

42:33
    Při chuti hrající první útok domácích se tentokrát v útočném pásmu nedostal ani do zakončení.

41:55
    Hosté potřebovali nutně vystřídat, a tak Brad Richardson šikovně vyhodil puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

41:09
    Dvě zakázaná uvolnění Hurricanes v krátkém sledu po sobě, vhazovat se bude po levé ruce Cama Warda, který i po pěti inkasovaných brankách zůstal v brance.

40:53
    Na druhé straně se do šance dostával Josh Archibald, po přečíslení ovšem z úhlu nedokázal trefit odkrytou část branky.

40:32
    Jordan Staal se pokusil překvapit Kuempera střelou z ostrého úhlu, hostující brankář byl připraven.

Nejvíce času na ledě: Jaccob Slavin 15:23 – Alex Goligoski 14:29

Hodně divoký zápas máme dnes možnost sledovat v Carolině. Devět branek za dvě třetiny, 4:5 pro hosty. Ve druhém dějství padlo celkem pět gólu. Nejdříve šli do vedení znovu domácí, když se prosadil Phillip Di Giuseppe. Coyotes se ovšem během dvou minut na rozmezí 25. a 26. minuty utkání zásluhou Joshe Archibalda a Nicka Cousinse otočit.

V 35. minutě znovu srovnal domácí Teuvo Teräväinen, nicméně poslední slovo měli zase hosté, když podobně jako v první třetině udeřili v samém závěru. Deset vteřin před sirénou se prosadil obránce Alex Goligoski, jenž tak s kuriózním gólem z první třetiny má už dvě trefy.

Arizona tak po dvou třetinách vede na ledě Caroliny 5:4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:49 Alex GOLIGOSKI - 4:5

39:49
    Arizona právě vstřelila branku!
    Stejně jako v první třetině, se i ve druhém dějství hosté prosazují na samém konci, když udeřili v přesilové hře. Po trochu kostrbatém přechodu do útočného pásma se puku ujal Clayton Keller a po šermovačce několika hokejek najednou kotouč vyplul před ALEXE GOLIGOSKIHO, který jej jen zasunul do odkryté branky. Asistence: Clayton Keller a Derek Stepan.

39:34
    Joakim Nordström je dnes při oslabeních výborný, nyní poslal další kotouč přes všechny čáry.

39:00
    Dlouhý tlak hostů nakonec skončil faulem. Za sekání je vyloučen domácí útočník Sebastian Aho.

38:34
    Hráči Arizony se nyní dlouhou dobu drží s kotoučem v útočném pásmu, domácí pětici už viditelně docházejí síly.

38:05
    Oliver Ekman-Larsson vyslal nepříjemné nahození od levého mantinelu, Cam Ward musel být v pozoru.

37:36
    Jacob Chychrun nyní zřejmě sebral gól Sebastinu Ahovi, který už napřahoval ve velmi dobré střelecké pozici.

37:03
    Nyní se hosté postavení mimo hru dopustili, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:30
    Coyotes nyní byli v postavení mimo hru, navíc se nemohli kotouče dotknout, jelikož jej předtím zahráli vysokou holí. Vhazovat se bude nakonec v obranné třetině Caroliny.

35:56
    Hra je nyní přerušena, jelikož na ledě zůstal ležet hostující obránce Niklas Hjalmarsson. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

35:27
    Coyotes se po inkasované brance tlačili znovu do útoku, domácí obrana je tentokrát nepustila k ohrožení Wardovy branky.
    34:56 Teuvo TERÄVÄINEN - 4:4

34:56
    Máme znovu srovnáno! Trevor van Riemsdyk posunul v útočném pásmu puk po mantinelu na Sebastiana Aha, který připravil střeleckou pozici pro TEUVA TERÄVÄINEN, jenž vypálil z pravého kruhu a Kuemperovi propadl puk přes lapačku až do branky! Asistence: Sebastian Aho a Trevor van Riemsdyk.

34:32
    Elias Lindholm se vrací z trestné lavice na led, domácí přežili i druhé dnešní oslabení a hrají v plném počtu.

34:28
    Domiho nepříjemnou střelu vyrazil Cam Ward držadlem hole až do ochranné sítě. Vyloučený Lindholm se za pět vteřin vrátí zpátky do hry.

33:53
    Tohle rozhodně není povedená přesilová hra Coyotes, Joakim Nordström opět dostal puk z domácího pohledu do bezpečí.

33:31
    Kotouč znovu míří přes všechny čáry až k brance Darcyho Kuempera, domácí mohou znovu vystřídat.

33:00
    Carolině se podařilo vyhodit puk z obranného pásma, domácí tak mohou prostřídat své řady.

32:32
    Arizona si zahraje přesilovou hru. Za hákování míří na trestnou lavici Elias Lindholm.

31:56
    Arizona je v posledních minutách mírně lepší, především Max Domi, když je na ledě, je hodně vidět.

31:15
    Justin Williams nyní z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Kuempera, o chvíli později pálil z pravého kruhu znovu Trevor van Riemsdyk, ani on neuspěl.

30:43
    Darcy Kuemper si připisuje rutinní zákrok betonem proti střele Trevora van Riemsdyka.

30:20
    Cam Ward nyní neměl komu rozehrát a pak trochu frustrovaně odpálil kotouč baseballově pryč. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Caroliny.

29:30
    Následně hned Strome nabídl exkluzivní příležitost ke skórování Bradu Richardsonovi, který ztroskotal na betonu ležícího Cama Warda.

29:03
    Je tomu tak. Dylan Strome, který odpykával první dvouminutový trest za Dvoraka, už je zpátky na ledě.

28:48
    A další osvobození ze strany Coyotes. Už to vypadá, že Arizona první oslabení v dnešním zápase přežije bez újmy na skóre.

28:21
    Hostům se podařilo vyhodit a mohou tak v klidu prostřídat své řady.

27:50
    Začátek početní výhody přinesl domácím hned slušnou šanci na srovnání, o chvíli později na druhé straně zahrozil Josh Archibald.

27:03
    První přesilovou hru v utkání si zahraje také Carolina. Christian Dvorak totiž zasáhl Justina Faulka hokejkou do obličeje a dostává trest na 2+2 minuty za faul vysokou holí, domácí obránce nicméně za oplácení inkasuje menší trest za sekání, který odpyká Lee Stempniak.

26:50
    Přihrávka Jordana Staala měla směřovat na Justina Faulka, puk ovšem trefil brusle Maxe Domiho.

26:13
    Následuje postavení mimo hru domácích, po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
    25:45 Nick COUSINS - 3:4

25:45
    Zběsilá přestřelka pokračuje i nadále, poprvé jdou do vedení také hosté! Po dobývání Wardovy branky se prosazuje NICK COUSINS, jenž z minusového úhlu doklepl kotouč za Wardova záda! Asistence: Christian Fischer a Dylan Strome.

25:23
    Další anabáze Coyotes v útočném pásmu neskončila žádným zakončením, Stromeova čtvrtá formace se nicméně vrátila do útoku.

24:52
    Dvakrát během pár vteřin nyní byla posunuta branka Cama Warda. Vhazovat se bude i tentokrát ve středním pásmu.
    24:27 Josh ARCHIBALD - 3:3

24:27
    S góly se nám dnes roztrhl pytel! Máme opět srovnáno. JOSH ARCHIBALD si vybojoval puk v útočném pásmu, předal jej Maxi Domimu a najel si do palebné pozice, kam o chvilku později dostal přihrávku a trefil se přesně mezi Wardovy betony! Asistence: Max Domi.

23:47
    Kotouče se dotkl někdo z domácí střídačky, hra je tak přerušena a vhazovat se bude v prostoru mezi oběma modrými čarami.

23:26
    Clayton Keller se snažil prosadit přes bránícího Jaccoba Slavina, který ho do žádné šance nepustil.

22:49
    Nahození Klase Dahlbecka nyní skončilo na boční síti tak, že zmátlo několik diváků, kteří se už radovali z dalšího gólu.

22:22
    Darcy Kuemper pokryl další potulující se kotouč kolem jeho branky, na startu druhého dějství se má zatím hostující brankář co otáčet.
    21:40 Phillip DI GIUSEPPE - 3:2

21:40
    Napotřetí se už PHILLIP DI GIUSEPPE dočkal! Po dvou velkých šancích přišla ještě přihrávka Eliase Lindholma zpoza branky a zdánlivě nezdařilá střela domácího útočníka nakonec zaplachtila přesně mezi Kuemperovy betony! Asistence: Elias Lindholm a Jeff Skinner.

21:26
    Dvě obrovské příležitosti pro Phillipa Di Giuseppeho, v obou případech však ztroskotal na Kuemperovi!

20:47
    Josh Archibald mohl postupovat do přečíslení dvou na jednoho s Maxem Domim, nakonec ale celou akci zbrzdil a zakončil až Oliver Ekman-Larsson mimo branku.

20:15
    Carolina vstoupila i do druhé třetiny hodně zostra, ke střele z levého kruhu se dostal Jaccob Slavin, který nastřelil jen dobře vyjetého Kuempera.

Přesilové hry: 0/0-0/1

Nejvíce střel: Justin Williams a Jeff Skinner 2 – Christian Fischer a Alex Goligoski 2
    Nejvíce času na ledě: Haydn Fleury 7:18 – Alex Goligoski 7:53

Je za námi úvodní dvacetiminutovka utkání, která nabídla už čtyři branky. Do zápasu výborně vstoupili domácí, kteří si hned dokázali vytvořit tlak, na jejímž konci byl gól Jeffa Skinnera už v 48. vteřině zápasu. Druhý zářez přidal na konci 5. minutě Valentin Zykov, pro něhož to byla první trefa v sezoně.

V 9. minutě pak přišel jeden z nejkurióznějších momentů celé sezony. Domácímu brankáři Camu Wardovi se při snaze o rozehrávku zapletl kotouč do brusle a dezorientovaný gólman s ním zaplul až za brankovou čáru. Branka nakonec byla připsána obránci Alexi Goligoskimu.

Snižující branka vlila hostům novou krev do žil a ti se dočkali i vyrovnání. V závěru se po parádní Stepanově přihrávce prosadil Clayton Keller. Carolina tak po prvních dvaceti minutách hry hraje s Arizonou nerozhodně 2:2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:38 Clayton KELLER - 2:2

19:38
    Hosté v samotném závěru úvodního dějství srovnávají! Derek Stepan se vytočil zpoza branky i přes bránícího Dahlbecka a krásnou přihrávkou našel u druhé tyčky CLAYTONA KELLERA, který se dokázal prosadit i přes těsnou obranu Joakima Nordströma. Asistence: Derek Stepan a Niklas Hjalmarsson.

19:11
    Kevin Connatoun zbrzdil střelu Justina Williamse tak, že si pomalu směřující puk na jeho branku v absolutním klidu sebral Darcy Kuemper.

18:38
    Po delší době vidíme zakázané uvolnění, způsobili ho hráči Arizony, vhazovat se tak bude před Kuemperovou brankou.

18:20
    Christian Dvorak přihrávkou naslepo hledal Joshe Archibalda, k němuž kotouč nedoputoval.

17:57
    Finská kombinace mezi Sebastianem Ahem a Teuvem Teräväinenem opět skončila na hokejce Valentina Zykova, jehož zakončení srazil Luke Schenn do ochranné sítě.

17:28
    Zac Rinaldo po levém křídle pelášil do útočné třetiny, v souboji s Jeffem Skinnerem ale upadl a přišel o kotouč.

16:55
    Klas Dahlbeck se vrací z trestné lavice zpátky do hry, Carolina hraje v plném počtu.

16:27
    Derek Stepan vypálil z vrcholu pravého kruhu, i jeho střelecký pokus minul branku.

15:43
    Před Alexe Goligoskiho vyplul odražený puk, tak se do něj zkušený obránce opřel a jeho střela proletěla mimo tři tyče.

15:14
    Dylan Strome se po přihrávce od Maxe Domiho dostal do výborné šance, ani nadvakrát ale nedokázal Warda překonat!

14:55
    Uvidíme první přesilovou hru v dnešním utkání, zahrají si ji hosté. Za nedovolené bránění je vyloučen obránce Klas Dahlbeck.

14:10
    Kuemper vyrazil střelu Joakima Nordströma nepřesvědčivě jen před sebe, kde zůstal nějakou chvilku ležet, než jej sebrali hostující hráči.

13:39
    Richard Pánik šikovně tečoval nahození Niklase Hjalmarssona od modré čáry, Ward dokázal na změnu směru puku zareagovat.

13:12
    Darcy Kuemper s klidem likviduje střelecký pokus Jeffa Skinnera z levého křídla.

12:40
    Trevor van Riemsdyk přečetl rozehrávku hostů a vrací kotouč do tlaku svým spoluhráčům v útočném pásmu.

11:54
    Nahození Justina Faulka minulo Kuemperovu branku zhruba o metr, brankář hostů pak sbalil odražený puk do lapačky.

11:10
    Oba týmy se nyní při svých pokusech o útok neprosadily přes útočnou modrou čáru.

10:37
    Elitní formace Canes si ovšem znovu vytvořila zajímavý tlak, po kterém pálil od modré čáry Trevor van Riemsdyk. Trefil jen hráče před sebou.

10:04
    Valentin Zykov se snažil nabít na střelu Teräväinenovi, přihrávka šla ale až příliš pod nohy a finský útočník tak nemohl zakončit.

09:30
    Vstřelená branka vlila Arizoně novou krev do žil, Max Domi se snaží znovu rozvířit vody před Wardem.

08:51
    Kotouč skončil v ochranné síti za Wardovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
    08:27 Alex GOLIGOSKI - 2:1

08:27
    Neuvěřitelný gól! Domácímu brankáři Camu Wardovi se při snaze o rozehrávku usadil kotouč v brusli a sám dezorientovaný gólman s ním zaplul až za brankovou čáru! Rozhodčí po konzultaci s videem museli uznat gól. Branka je uznána ALEXI GOLIGOSKIMU, který nahazoval puk po mantinelu. Asistence: Brad Richardson.

08:27
    Po nepříliš přehledné situaci u branky Caroliny se nyní řeší celá akce u videa. Camu Wardovi zůstal kotouč zaklesnutý někde v brusli a sám domácí brankář pak s ním zaplul až do branky!

08:19
    Od hokejky Joakima Nordströma se nyní kotouč odrazil do prostoru střídaček, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:48
    Teuvo Teräväinen chtěl posunout dopředu Sebastiana Aha, tomu se však nepodařilo zpracovat kotouč.

07:10
    Domi přeci jen vymyslel pěknou přihrávku na Christiana Dvoraka, který střílel ze slušné pozice, Wardovu branku ovšem minul.

06:35
    Max Domi sice vyhrál sprinterský závod o kotouč směřující na icing, Coyotes ovšem v útočném pásmu nedokázali nic vymyslet.

05:53
    Úmyslný ofsajd na straně Hurricanes, vhazovat se bude před brankou Cama Warda.

05:22
    A třetí branku mohl hned přidat Lee Stempniak, před kterým se otevřela odkrytá branka. Zkušený útočník ale poslal puk vedle ní...
    04:55 Valentin ZYKOV - 2:0

04:55
    V hostující brance se třepetá další kotouč! Rychlý brejk Hurricanes táhl Sebastian Aho, který získal puk v obranné třetině a v situaci tři na dva našel ideálně v mezikruží volného VALENTINA ZYKOVA, který zakončil přesně pod horní tyč! Asistence: Sebastian Aho a Jaccob Slavin.

04:32
    A další icing, které se zatím střídají, tentokrát tedy na straně domácích. Lindholmova formace musí zůstat na ledě.

04:04
    Další zakázané uvolnění na straně Coyotes, hra se znovu stěhuje před branku Darcyho Kuempera.

03:49
    Zápas má zatím velmi slušné tempo, Oliver Ekman-Larsson nyní nenašel vhodné řešení v útočném pásmu.

03:17
    Jordan Staal po otočce hledal někoho ze svých spoluhráčů na druhé straně pásma, našel jen hokejku Dereka Stepana.

02:54
    Darcy Kuemper raději pokryl kotouč, který se odrazil od Justina Williamse směrem k jeho brance, ve své lapačce.

02:28
    Icing se nyní píská na straně Caroliny, vhazovat se tak bude před brankou Cama Warda.

01:32
    Inkasovaná branka s hráči Arizony nic neudělala a snaží se hned jednobrankové manko vymazat.
    00:48 Jeff SKINNER - 1:0

00:48
    To je začátek! Hurricanes zavřeli své soupeře v jejich vlastním pásmu, Phillip Di Giuseppe přenechal puk za brankou Eliasu Lindholmovi, který našel u druhé tyče zcela volného JEFFA SKINNERA a tomu už nedělal problém zasunout puk za Kuempera! Asistence: Elias Lindholm a Phillip Di Giuseppe.

00:24
    Utkání začalo zakázaným uvolněním na straně Arizony, vhazovat se bude po levé ruce Darcyho Kuempera.

00:01

Hymna je za námi, nyní tak už nic nebrání začátku dnešního utkání!

Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli zazní americká hymna.

Utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému startu o půlnoci, jak je koneckonců u zámořských utkání zvykem.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Faulk (A), Dahlbeck, McKeown, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Zykov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal (C), Williams – Skinner (A), E. Lindholm, Stempniak – Nordström, D. Ryan, Di Giuseppe.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson (A), Connauton, Chychrun, Hjalmarsson (A), Goligoski (A), L. Schenn – Pánik, Stepan (A), Keller – Domi, Dvorak, J. Archibald – Martinook, Richardson (A), Rinaldo – Cousins, D. Strome, Fischer.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Nansen, Suchánek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v dnešním utkání:

Richard PÁNIK (ARI) – 62 zápasů, 26 bodů (9+17)

ARIZONA COYOTES

Hodně bídnou sezonu prožívají Coyotes. Už od samého úvodu se drží na samotném chvostu celé ligy, od kterého se po celou dobu nedokázali odpoutat. S 59 body na kontě je Arizona aktuálně na 15. místě Západní konference, jen o skóre je na tom lépe než Vancouver. V druhé konferenci má ještě o bod méně Buffalo.

V posledních 19 zápasech nicméně Kojoti hned 12 vyhráli, stejně jako za předešlých 53 utkání. Formu tedy mají svěřenci kouče Toccheta velmi slušnou. Nejproduktivnějším hráčem týmu je mladý americký útočník Clayton Keller s 53 body za 20 gólů a 33 asistencí.

CAROLINA HURRICANES

Carolina ještě živí naději na postup do play off, šance už je ale hodně malá. Hurricanes jsou aktuálně na 10. místě ve Východní konferenci, na poslední postupující ztrácí devět bodů. Canes mají před sebou ještě devět utkání a získat tak mohou maximálně 18 bodů.

Formu ale nemají Hurikání kdovíjakou. Z posledních osmi zápasů vyhráli pouze dva, naposledy doma dostali napráskáno od Edmontonu 3:7. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou s 59 body finští útočníci Sebastian Aho (26+33) a Teuvo Teräväinen (22+37).

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Základní část NHL míří do finiše, rozhoduje se o posledních postupujících do play off. Čtvrteční noc nabídne celkem deset utkání, v našem online přenosu budeme sledovat zápasu mezi Carolinou Hurricanes a Arizonou Coyotes. Zápas začne pár minut po půlnoci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.