Finále SP - závod s hromadným startem mužů, 15 km | Vítěz: M. Cvetkov (RUS) (kon.) | | | Finále SP - závod s hromadným startem žen, 12,5 km | Vítěz: D. Domračevová (BLR) (kon.) |
Gent – Wevelgem 2018 | Sagan (Bora - Hansgrohe) (kon.) |
Lety HS240, Planica | Vítěz: K. Stoch (POL) (kon.) |
Skoky HS106, Schonach | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | | | Běh 15 km klasicky, Schonach | Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) |
konec
Finále SP - závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Ťumeň
Vítěz: D. Domračevová (BLR)
Adam Pavlíček
Konečné pořadí
1. Darja Domračevová
2. Paulina Fialková +1,8
3. Anaïs Chevalierová +6,6
4. Vanessa Hinzová +9,6
5. Franziska Preussová +9,8
6. Kaisa Mäkäräinenová +17,4
7. Tiril Eckhoffová +26,1
8. Karolin Horchlerová +26,4
9. Fujuko Tačizakiová +29,1
10. Anna Frolinová +35,9
11. Anastasia Kuzminová +36,4
12. Laura Dahlmeierová +43,0
13. Anais Bescondová +43,4
14. Franziska Hildebrandová +44,0
15. Lisa Theresa Hauserová +44,4
16. Naděžda Skardinová +50,1
17. Maren Hammerschmidtová +53,3
18. Denise Herrmannová +59,0
19. Dorothea Wiererová +1:01.1
20. Marte Olsbuová +1:01.3
21. Irina Usluginová +1:16.8
22. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +1:24.7
23. Darja Virolajněnová +1:33.2
24. Iryna Krjuková +1:36.1
25. Galina Višněvská +1:42.1
26. Célia Aymonierová +2:09.1
27. Lena Häckiová 2:10.7
28. Lisa Vittozziová 2:10.8
29. Weronika Nowakowská +2:26.4
30. Synnøve Solemdalová +4:17.0
Startovní listina
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Darja Domračevová (BLR)
4. Laura Dahlmeierová (GER)
5. Dorothea Wiererová (ITA)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Anais Bescondová (FRA)
8. Franziska Hildebrandová (GER)
9. Vanessa Hinzová (GER)
10. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Marte Olsbuová (NOR)
13. Maren Hammerschmidtová (GER)
14. Naděžda Skardinová (BLR)
15. Iryna Krjuková (BLR)
16. Anaïs Chevalierová (FRA)
17. Célia Aymonierová (FRA)
18. Weronika Nowakowská (POL)
19. Franziska Preussová (GER)
20. Tiril Eckhoffová (NOR)
21. Anna Frolinová (KOR)
22. Synnøve Solemdalová (NOR)
23. Galina Višněvská (KAZ)
24. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
25. Paulina Fialková (SVK)
26. Karolin Horchlerová (GER)
27. Darja Virolajněnová (RUS)
28. Lena Häckiová (SUI)
29. Irina Usluginová (RUS)
30. Fujuko Tačizakiová (JPN)
Pořadí po 1. střelbě
1. Anaïs Chevalierová (FRA) 7:06,1
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +0,6
3. Dorothea Wiererová (ITA) +0,8
4. Laura Dahlmeierová (GER) +2,1
5. Marte Olsbuová (NOR) +2,3
Pořadí po 2. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 14:25,1
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +0,6
3. Dorothea Wiererová +3,4
4. Vanessa Hinzová +4,2
5. Laura Dahlmeierová +4,4
Pořadí po 3. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 21:47,9
2. Laura Dahlmeierová +0,8
3. Karolin Horchlerová +2,4
4. Paulina Fialková +9,1
5. Anastasia Kuzminová +25,0
Pořadí po 4. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 29:21,1
2. Paulina Fialková +1,7
3. Franziska Preussová +13,1
4. Vanessa Hinzová +13,8
5. Darja Domračevová +13,8
1. Darja Domračevová
2. Paulina Fialková +1,8
3. Anaïs Chevalierová +6,6
4. Vanessa Hinzová +9,6
5. Franziska Preussová +9,8
6. Kaisa Mäkäräinenová +17,4
7. Tiril Eckhoffová +26,1
8. Karolin Horchlerová +26,4
9. Fujuko Tačizakiová +29,1
10. Anna Frolinová +35,9
11. Anastasia Kuzminová +36,4
12. Laura Dahlmeierová +43,0
13. Anais Bescondová +43,4
14. Franziska Hildebrandová +44,0
15. Lisa Theresa Hauserová +44,4
16. Naděžda Skardinová +50,1
17. Maren Hammerschmidtová +53,3
18. Denise Herrmannová +59,0
19. Dorothea Wiererová +1:01.1
20. Marte Olsbuová +1:01.3
21. Irina Usluginová +1:16.8
22. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +1:24.7
23. Darja Virolajněnová +1:33.2
24. Iryna Krjuková +1:36.1
25. Galina Višněvská +1:42.1
26. Célia Aymonierová +2:09.1
27. Lena Häckiová 2:10.7
28. Lisa Vittozziová 2:10.8
29. Weronika Nowakowská +2:26.4
30. Synnøve Solemdalová +4:17.0
Startovní listina
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Darja Domračevová (BLR)
4. Laura Dahlmeierová (GER)
5. Dorothea Wiererová (ITA)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Anais Bescondová (FRA)
8. Franziska Hildebrandová (GER)
9. Vanessa Hinzová (GER)
10. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Marte Olsbuová (NOR)
13. Maren Hammerschmidtová (GER)
14. Naděžda Skardinová (BLR)
15. Iryna Krjuková (BLR)
16. Anaïs Chevalierová (FRA)
17. Célia Aymonierová (FRA)
18. Weronika Nowakowská (POL)
19. Franziska Preussová (GER)
20. Tiril Eckhoffová (NOR)
21. Anna Frolinová (KOR)
22. Synnøve Solemdalová (NOR)
23. Galina Višněvská (KAZ)
24. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
25. Paulina Fialková (SVK)
26. Karolin Horchlerová (GER)
27. Darja Virolajněnová (RUS)
28. Lena Häckiová (SUI)
29. Irina Usluginová (RUS)
30. Fujuko Tačizakiová (JPN)
Pořadí po 1. střelbě
1. Anaïs Chevalierová (FRA) 7:06,1
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +0,6
3. Dorothea Wiererová (ITA) +0,8
4. Laura Dahlmeierová (GER) +2,1
5. Marte Olsbuová (NOR) +2,3
Pořadí po 2. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 14:25,1
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +0,6
3. Dorothea Wiererová +3,4
4. Vanessa Hinzová +4,2
5. Laura Dahlmeierová +4,4
Pořadí po 3. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 21:47,9
2. Laura Dahlmeierová +0,8
3. Karolin Horchlerová +2,4
4. Paulina Fialková +9,1
5. Anastasia Kuzminová +25,0
Pořadí po 4. střelbě
1. Anaïs Chevalierová 29:21,1
2. Paulina Fialková +1,7
3. Franziska Preussová +13,1
4. Vanessa Hinzová +13,8
5. Darja Domračevová +13,8
Startovní listina
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Anastasia Kuzminová (SVK)
3. Darja Domračevová (BLR)
4. Laura Dahlmeierová (GER)
5. Dorothea Wiererová (ITA)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Anais Bescondová (FRA)
8. Franziska Hildebrandová (GER)
9. Vanessa Hinzová (GER)
10. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Marte Olsbuová (NOR)
13. Maren Hammerschmidtová (GER)
14. Naděžda Skardinová (BLR)
15. Iryna Krjuková (BLR)
16. Anaïs Chevalierová (FRA)
17. Célia Aymonierová (FRA)
18. Weronika Nowakowská (POL)
19. Franziska Preussová (GER)
20. Tiril Eckhoffová (NOR)
21. Anna Frolinová (KOR)
22. Synnøve Solemdalová (NOR)
23. Galina Višněvská (KAZ)
24. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
25. Paulina Fialková (SVK)
26. Karolin Horchlerová (GER)
27. Darja Virolajněnová (RUS)
28. Lena Häckiová (SUI)
29. Irina Usluginová (RUS)
30. Fujuko Tačizakiová (JPN)
Prakticky už se ale bude rozhodovat právě mezi Mäkäräinenovou a Kuzminovou. Obě závodnice dělí pouhých pět bodů. Na špici žebříčku se nyní nachází finská závodnice, jež se na ní bude chtít určitě udržet. Pokud by zkušená Finka závod opanovala, vyhraje také malý křišťálový glóbus za "masák". Na něj si ale také dělá zálusk Němka Dahlmeierová, která posbírala za závody s hromadným startem stejně bodů jako Mäkäräinenová.
Nejen tedy, že se bude rozhodovat o prvním místu v celkovém hodnocení Světového poháru, ale také se bude bojovat o malý křišťálový glóbus. Nenechte si tedy poslední závod v ruské Ťumeňi, a vlastně také finální závod pro tento soutěžní ročník, ujít!
1. Anaïs Chevalierová
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +0,6
3. Dorothea Wiererová +0,8
4. Laura Dahlmeierová +2,1
5. Marte Olsbuová + 2,3
-----
17. Anastasia Kuzminová + 20,2
23. Paulina Fialková +27
1. Anaïs Chevalierová
2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +0,6
3. Dorothea Wiererová +3,4
4. Vanessa Hinzová +4,2
5. Laura Dahlmeierová +4,4
----
11. Anastasia Kuzminová +10,4
17. Paulina Fialková +15,9
1. Anaïs Chevalierová
2. Laura Dahlmeierová +0,8
3. Karolin Horchlerová +2,4
4. Paulina Fialková +9,1
5. Anastasia Kuzminová +25,0
-----
20. Kaisa Mäkäräinenová +51,8
1. Anaïs Chevalierová
2. Paulina Fialková +1,7
3. Franziska Preussová +13,1
4. Vanessa Hinzová +13,8
5. Darja Domračevová +13,8
----
8. Anastasia Kuzminová +30,6
9. Kaisa Mäkäräinenová +32,4
1. Darja Domračevová
2. Paulina Fialková +1,8
3. Anaïs Chevalierová +6,6
4. Vanessa Hinzová +9,6
5. Franziska Preussová +9,8
6. Kaisa Mäkäräinenová +17,4
------
11. Anastasia Kuzminová +36,4
1. Darja Domračevová
2. Paulina Fialková +1,8
3. Anaïs Chevalierová +6,6
4. Vanessa Hinzová +9,6
5. Franziska Preussová +9,8
6. Kaisa Mäkäräinenová +17,4
7. Tiril Eckhoffová +26,1
8. Karolin Horchlerová +26,4
9. Fujuko Tačizakiová +29,1
10. Anna Frolinová +35,9
11. Anastasia Kuzminová +36,4
12. Laura Dahlmeierová +43,0
13. Anais Bescondová +43,4
14. Franziska Hildebrandová +44,0
15. Lisa Theresa Hauserová +44,4
16. Naděžda Skardinová +50,1
17. Maren Hammerschmidtová +53,3
18. Denise Herrmannová +59,0
19. Dorothea Wiererová +1:01.1
20. Marte Olsbuová +1:01.3
21. Irina Usluginová +1:16.8
22. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová +1:24.7
23. Darja Virolajněnová +1:33.2
24. Iryna Krjuková +1:36.1
25. Galina Višněvská +1:42.1
26. Célia Aymonierová +2:09.1
27. Lena Häckiová 2:10.7
28. Lisa Vittozziová 2:10.8
29. Weronika Nowakowská +2:26.4
30. Synnøve Solemdalová +4:17.0