Lovosice – Strakonice 38:31 (kon.) | Plzeň – Královo Pole 30:26 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
30:26 (15:14)
SKKP Handball Brno
Středa 28.03.2018, 18:00 • Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany • Chance Extraliga mužů • 22. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších on-line přenosů z Plzně se těším na počtenou. (19:25:25)

Talent si tak zajistil postup do čtvrtfinále z jedné z prvních čtyř pozic, odstartuje tedy čtvrtfinále na domácí palubovce. Na jakého soupeře narazí, to si ještě musí Západočeši počkat. Brno nezvládlo ani poslední zápas základní části a bude bojovat ve skupině o udržení.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – SKKP Handball Brno 30:26 (15:14)
    Nejvíce branek: Poloz 7/6, Šafránek 6, Fořt 4 – Cabák 6, Stein 5/1, Kučera 4/1. Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody: 7/7 – 2/2. Vyloučení: 1:1.

Je konec, Talent dokázal v každém poločase vsítit patnáct branek a slaví vítězství 30:26! V prvním poločase domácí přišli o šestibrankový náskok, ale trpělivou hrou ve druhé půli si ho znovu vypracovali a tentokrát se s ním popasovali lépe. Plzeň zlepšila obranu, proměňovala šance a po zásluze vítězí. Ovšem Brno nesehrálo špatný duel, bez největších opor se svého soupeře dlouho drželo, hned šest branek vstřelil Ondřej Cabák, v bráně dlouho trápil plzeňské střelce Jakub Koňařík.

Konec zápasu. (30:26)
    60
    Tentokrát Jonáš na Fořta míč propašoval a tento obránce se dnes trefuje počtvrté! Dává tak jubilejní třicátou branku Talentu v samém závěru. (30:26)
    60
    Přihrávka Ivanceva na Fořta na pivotu neprošla a Tomáš Cáb skóruje z rychlého protiútoku. (29:26)

59
    Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra). (29:25)
    59
    Václav, ač faulovaný, se protlačil přes obranu a zavěsil. (29:25)

58
    Oddechový čas pro hosty. (29:24)
    58
    Martin Říha proměnil suverénně sedmičku a dává první branku v plzeňském dresu! (29:24)

58
    Po faulu na Josefa Jonáše je tu sedmička pro Talent, přichází mladý Říha. (28:24)

57
    Ivancev se protlačil ke střele, ale neuspěl, Šafář však zachytil přihrávku do rychlého brejku. (28:24)
    57
    Tomáš Cáb měl na levém křídle hodně prostoru a střelou o zem skóruje. (28:24)

57
    Šafránek mihl přidat další branku, ale Koňařík vychytal jeho rychlý brejk. (28:23)
    56
    Ivancev nahazovačkou vybídl ke skórování Šafránka, ten dokázal zpracovat míč a rychle zakončit mimo dosah Koňaříka! (28:23)
    56
    Sám Vít Kučera ji proměnil, trefil se k pravé tyči. (27:23)

56
    Průnik Kučery končí faulem a sedmičkou pro hosty. (27:22)

55
    Ivancev se vyšponoval do vzduchu, ale Koňařík znovu dokázal vyrazit jeho pokus. (27:22)