Salzburg – Sparta 5:4 (po pr.) | HC Plzeň – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
5:4 (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 31.03.2018, 12:30 • Ostravar aréna • Mládežnické mistrovství České republiky - dorost • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Hrací systém MMČR – starší dorost:
    Hrají se dvě kola play off (semifinále, finale a zápas o 3. místo) vždy na jedno vítězné utkání. V případě nerozhodného výsledku v základní hrací době následuje prodloužení 10 min. v počtu 4 na 4 a v případě nerozhodného výsledku i po prodloužení budou provedeny samostatné nájezdy.

V prvním semifinálovém utkání se o postup do finále utkají k domácí střídačce přiřazený celek EC Red Bull Salzburg a hostující tým HC Sparta Praha.

Salzburg měl přes skvostnou sezónu v osmifinále potíže s Havířovem, který vyřadil až v posledním možném utkání, série tedy skončila 3:2 na zápasy. Ve čtvrtfinále se jim do cesty postavily Vítkovice, ale Salzburg dokázal vyhrát 2:0 na zápasy, i když obě utkání skončila až po prodloužení (3:2 pp; 3:2 pp). Sparta také sehrála v osmifinále maximální počet zápasů, s Mountfieldem HK zvítězila 3:2 na zápasy, ve čtvrtfinále si dokázala poradit s týmem Liberce, který porazila 2:0 na zápasy (3:2pp; 4:1).

Tyto týmy se během letošní sezóny potkaly dvakrát, oba zápasy vyhrál Salzburg, i když na ledě Sparty až v prodloužení (5:4pp; 4:1).

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Kristiansen) – Obu, Hadamczik (A), Zündel (C), Alanov, Wimmer – Stewart, Rebernig, Lindner, Barinka, Varejcka, Čermák, Hede (A), Vogt, Huber, Peterka, Dube, Peeters

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Bureš, Bláha, Tůma (A), Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: V. Fiala, J. Šindel – M. Gančarčík, V. Rožánek.

00:01

00:05
    Úvodní bully vyhrávají domácí.

00:18
    Sparta se ale ihned dere do útoku, Kolarz má plné ruce práce.

00:29
    Za podražení je vyloučen hostující Arnošt.

00:53
    Salzburg si musí sjet pro puk do svého obranného pásma.

01:25
    Sparta se brání velmi dobře, domácí se ještě nestačili pořádně usadit.

01:49
    Teď už ale rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

02:05
    Barinka si vybruslil mezi kruhy, nahrál na Čermáka, ale Mičán byl na správném místě.

02:24
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí přece jen využívají přesilovku, natlačili se těsně ke sparťanské kleci, po nahrávce Hadamczika posílá puk do branky MARCEL BARINKA – 1:0. Asistence: Filip Hadamczik, Mack Michael Donald Stewart.
    02:24 BARINKA - 1:0

02:58
    Další atak sparťanské klece, Lindner ale trefuje jen Mičánovy betony.

03:38
    Sparta v pásmu, ale Kolarz příliš práce nemá.

04:15
    Salzburg má puk pod kontrolou.

04:49
    Průnik Hubera do pásma byl u mantinelu zastaven, ale na pomoc mu přišli spoluhráči.

05:08
    Příliš prudká nahrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.

05:31
    Salzburgští se dostali do pásma, ale Pika byl proti a přenáší hru do středního pásma.

06:04
    Domácí rozehrávají od své branky, hostům se nedaří narušit jejich rozehrávku.

06:22
    Puk končí v Mičínově lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.

06:38
    Od modré pálil Alanov, ale minul.

06:51
    Domácí v pásmu, natlačili se před branku, od modré to znovu zkusil Alanov, ale Mičán případné dorážky zatrhl.

06:59
    Ofsajd pro Salzburg.

07:18
    Sparta se dostávala do pásma, od modré nastřelil puk na Kolarzovu lapačku Havlín, hra je přerušena.

07:44
    Hosté v pásmu, ale spíše bojují o prostor.

08:14
    Varejckovi se podařilo protáhnout téměř před branku středem, tam byl ale zastaven.

08:26
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Byl signalizován trest pro domácí, Sparta se dostala do pásma, za asistence Kropáčka poslal puk za Kolarzova záda ŠTĚPÁN ČECH – 1:1. Asistence: Vojtěch Kropáček, Miroslav Dani.
    08:26 ČECH - 1:1

08:58
    Domácí se znovu lehce dostali do pásma, Rebernigovi ale střela nesedla.

09:30
    Úmyslný ofsajd hostů.

10:20
    Hosté se ujali puku a mířili ke Kolarzovi, ten ale nakonec zasahovat nemusel.

10:45
    Pšenička se dostal na dostřel braky, od kruhu ale trefil Kolarzovu lapačku.

11:14
    Salzburg se ujal kotouče, ale rozehrává od své branky.

11:39
    Prchal s Kropáčkem se dostali do pásma, ale domácí jim souhru znemožnili.

12:04
    Salzburg v útoku, Vogtovu střelu z dálky Mičán raději přikryl lapačkou.

12:32
    Prymula si najel do pásma se spoluhráčem,nakonec sám vystřelil, Kolarz měl ale dobrý výhled.

13:19
    Hosté ve třech narušují domácí rozehrávku, ale nedaří se.

13:39
    Domácí vtrhli do pásma, ale Huber Mičána nepřekvapil.

13:52
    Salzburg okupoval útočné pásmo, po Peterkově střele zazvonila tyč, Mičán urychleně přikrývá kotouč lapačkou.
    13:52 Salzburg byl blízko druhému gólu.

14:21
    Sparta se rozjela do pásma, střelu Bláhy od kruhu vyráží Kolarz vyrážečkou.

15:10
    Hraje se od branky k brance.

15:19
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.

15:35
    Domácí v pásmu, puky létají kolem branky Sparty.

16:07
    Flídr nenašel přihrávkou Obadala, přesto se ale Sparta alespoň dostala do pásma.

16:56
    Salzburg rozjíždí další útok.

17:03
    Ten zastavil u své branky Havlín a rozehrává na spoluhráče.

17:42
    Hosté v pásmu, ale Kolarz je pozorný.

17:58
    Hostující rozehrávku zdatně narušuje Barinka.

18:17
    Gólman Salzburgu musel čelit skákavé střele jednoho z protivníků, ale dokázal si poradit.

18:21
    Ofsajd odpískán Spartě.

18:37
    Domácí v pásmu, puk mířil na Peterku, ale Prchal před ním odpálil puk do bezpečí.

18:45
    Sám na branku se řítil Peterka, ale prostor mezi Mičánovými betony nenašel.
    18:45 Další obrovská šance rakouského celku.

19:16
    Další průnik domácích zastavuje ofsajd.

19:34
    Boj o kotouč ve středním pásmu.

19:58
    Zmatky v pásmu před Mičánem, ale Sparta si nakonec dokázala poradit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:16.

Po první třetině je stav na světelné tabuli nerozhodný, jako první se dokázali už ve třetí minutě v přesilovce prosadit domácí gólem Barinky, Sparta ale po šesti minutách dokázala srovnat stav díky Čechovi. K vidění je rychlý, útočný hokej, o něco více má ze hry Salzburg, ale také Sparta má jasno a nedá svou kůži lacino. Po přestávce se k nám určitě vraťte, utkání to bude ještě hodně zajímavé.

20:01

20:06
    Po vyhraném vhazování budou sparťané rozehrávat od své branky.

20:35
    Vhazování ve středním pásmu.

20:56
    Hadamczik posílá puk směrem k Mičánovi.

21:24
    Hosté se protáhli do pásma, ale puk končí Kolarzově lapačce.

21:38
    Prudká střela Prymuly se odrazila od gólmana.

22:08
    Domácí přesunují hru k soupeřově brance.

22:35
    Gajdoš v souboji se soupeřem upadl, ale Sparta se stále drží v pásmu.

23:00
    Za sekání bude pykat hostující Kropáček.

23:22
    Salzburg se snaží dostat puk od mantinelu.

23:34
    Mičán je pozorný, schovává kotouč ve své výstroji.

23:41
    Hrubka domácích, Prymula mohl vyjet za pukem, ale to si tým Salzburgu nemohl nechat líbit.

24:13
    Hostující gólman si připisuje další dobrý zásah, bude se vhazovat po jeho pravici.

24:20
    Sparta posílá kotouč do bezpečí.

24:47
    Barinka si sjel mezi kruhy, vystřelil, před brankou se ještě snažil dorážet Rebernig, ale marně.

25:00
    Hostům se nepodařilo dostat puk do bezpečí, Kropáček je ale již na ledě.

25:28
    Hosté v pásmu, Gajdošovi ujel kotouč, a tak je celá akce zpomalená.

25:57
    Hosté se drží před Kolarzem, ale nedaří se jim najít prostor pro střelu.

26:45
    Sparta se znovu dostala do pásma, Arnošt byl ale s pukem vytěsněn až za branku Vogtem.

27:10
    Obrovská šance pro hostujícího Kropáčka, ten byl před brankou sám, ale v pozici klečícího střelce nastřelil jen Kolarzovy betony.
    27:10 Kropáček ve velké šanci.

27:39
    Nepříjemné vpády Sparty do pásma ukončuje nepřesná přihrávka, bude se vhazovat u Mičána.

27:56
    Kotouč zašlápnutý za domácí brankou, sudí vyčkávají.

28:17
    Gajdoš dostal dvakrát puk na modrou, dvakrát byl ale Kolarz na správném místě.

28:26
    Zakázané uvolnění pro Salzburg.

28:45
    Kotouč se od mantinelu podařilo vydolovat hostům, je ale signalizováno vyloučení domácího hráče.

28:55
    Sparta bude hrát přesilovku, na 2 minuty za krosček a 10 minut za nesportovní chování je vyloučen Barinka. Dvouminutový trest odpyká Vogt.

30:00
    Domácí se brání na jedničku, daří se jim držet puk v útočném pásmu a hlídají si už to střední.

30:17
    Hosté přece jen využívají přesilovku a strhávají vedení na svou stranu, dokázali se protáhnout do pásma a po nahrávce Kropáčka mířil přesně MIROSLAV DANI – 1:2. Asistence: Vojtěch Kropáček, Štěpán Čech.
    30:17 DANI - 1:2

30:54
    Další šance pro Spartu, do dobré pozice se dostal Vorobjev, ale Kolarz byl pozorný.

32:46
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany, domácí mají plné ruce práce s výpady hostujících hráčů.

33:00
    Zakázané uvolnění pro hosty.

33:17
    Arnošt si sjížděl do útočného pásma do rohu pro kotouč, ten ale nedokázal zpracovat, na opačné straně se ale puk dostal na hůl Pšeničky, který ale mířil těsně vedle.

33:42
    S náporem domácích hráčů si dokázal Mičán poradit, proti Lindnerově dorážce raději přikrývá kotouč.

35:25
    Probíhá tuhy boj o puk i každé místo na ledě.

35:46
    Mičán je v pohotovosti, hraje se hlavně u jeho branky.

36:08
    Arnošt vyvezl puk z pásma, od kruhů jen nahodil na Kolarze, který rozehrává ke svým spoluhráčům.

36:22
    Vhazování u branky Sparty.

36:42
    Dani s Kropáčkem postupovali do pásma, ale puk je neposlouchal, domácí s nimi neměli příliš práce.

36:50
    Do pásma na opačnou stranu nahazuje Zündel.

37:21
    Kapitán domácích Zündel rozehrává další akci od své branky.

37:40
    Pšeničkova akce nevyšla, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

37:58
    Pika střílel od kruhu, puk projel těsně kolem domácí branky.

38:03
    Je vyrovnáno!! Domácí založili útok od své branky, v rychlosti projeli do pásma, po nahrávce Peeterse srovnává stav JOHN JASON PETERKA – 2:2. Asistence: Senna Peeters.
    38:03 PETERKA - 2:2

38:30
    Hosté mohli navýšit své vedení, k brance se dostal Kropáček s Čechem, ale Kolarz se stačil bleskově přesunout.
    38:30 Hosté měli další velkou šanci.

39:09

39:48
    Hraje se na útočné polovině domácích.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:05.

Také druhá třetina skončila nerozhodně, zhruba v polovině zápasu skóroval Dani v přesilovce a už už to vypadalo, že Sparta svůj těsný náskok přenese do další části, ale prudký výpad přinesl chvilku před druhou sirénou srovnání Salzburgu z hole Peterky. Utkání je velmi vyrovnané, těžko i jen odhadovat, kdo z této dvojice postoupí do finále.

40:01

40:04
    Vhazování pro domácí, kteří okamžitě posílají puk o mantinel do pásma.

40:25
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

40:34
    Vhazování u branky Kolarze.

40:54
    Hra se hned ze začátku kouskuje, puk zamířil na zakázané uvolnění Salzburgu.

41:40
    Oba gólmani jsou v pohotovosti, ale zasahovat nemusejí.

42:30
    Boj o puk za branou domácích vyhrál Alanov.

42:53
    Sparta se ale rychle vrací do pásma.

43:08
    Čermák se společně s Rebernigem dostal až k brance, ale Mičán jejich úmysl vystihl.

43:41
    Zakázané uvolnění Sparty.

43:54
    Hosté se dostali do pásma, od kruhu vystřelil Vitouch, ale Kolarz byl na místě.

44:19
    Domácí využili špatně odehraného puku před brankou Mičána, Varejcka posunul puk na ELISE NIKOLAIE HEDEHO, který v nastalém zmatku poslal puk do branky – 3:2. Asistence: Filip Varejcka.
    44:19 HEDE - 3:2

45:09
    Domácí budou hrát ve třech, na ledě zůstal ležet hostující Kropáček, za podražení bude tedy pykat Barinka, za faul kolenem si Peeters vykoledoval vstupenku do sprch, když dostává trest na 5 minut + do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Vogt.

45:50
    Sparta je usazena v pásmu, nedává třem bránícím hráčům vůbec prostor pro odpálení kotouče do bezpečí.

46:26
    Je vyrovnáno!! Hosté tak dlouho ostřelovali domácí branku, až to po nahrávce Prymuly prošlo MIROSLAVU DANIMU – 3:3. Asistence: Patrik Prymula.
    46:26 DANI - 3:3

46:26
    Sparta pokračuje v klasické přesilovce 5 na 4.

47:06
    Hosté se drží v pásmu, Kolarz neví, kam dříve skočit.

47:22
    Pšenička trefil z pravé strany tyč!!
    47:22 Po další z povedených akcí zazvonila tyč.

48:11
    Oddechový čas pro hosty.

48:43
    Domácí se dostali i s pukem do pásma, Barinka byl blízko a mohl skórovat, ale přestřelil!
    48:43 Obrovská chyba sparťanského golmana málem znamenala gól.

49:08
    Sparta znovu v pásmu, ale nedokázala využít zmatku před Kolarzem, jeden z bránících hráčů posílá rychle puk alespoň do rohu.

49:58
    Hraje se na útočné polovině Sparty.

50:09

50:51
    Salzburg rozjíždí útok od své branky.

51:10
    Čech se protáhl s pukem podél mantinelu do pásma.

51:26
    Tůma rozehrává od své branky.

51:32
    Puk mizí mezi Kolarzovými betony.

51:50
    Barinka byl v pásmu tísněn, puk měl i tak za ním jedoucí Rebernig, ale ten mířil příliš vysoko.

52:18
    Ofsajd pro sparťanské hráče.

52:44
    Dani s Havlínem se dostávali do pásma, ale je pískán ofsajd.

53:01
    Přes hráče střílel Lindner, ale orazil zadní plexisklo.

53:42
    Salzburg útočí ze všech pozic, pokus Peterky byl tečován do ochranné sítě.

54:11
    Sparta na skok v pásmu, útok rozjíždějí rychle domácí.

54:30
    Varejcka si nerozuměl s Stewartem.

54:47
    Za faul kolenem bude pykat hostující Čech.

54:55
    Hosté vyhráli vhazování a na branku se rozjel Arnošt, byl ale podražen Varejckou a je nařízeno trestné střílení.
    54:55 Zákrok, za který bylo nařízeno trestné střílení.

54:55
    DOMINIK ARNOŠT se rozjel na Kolarzovu branku, počkal si na jeho pohyb a do protipohybu zvyšuje vedení svého týmu – 3:4. Bez asistence.
    54:55 ARNOŠT - 3:4

54:55
    Přesilovka Salzburgu pokračuje.

55:10
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

55:36
    Salzburg rozjel přesilovkový kolotoč, ale Alanovi utekl puk na modré a domácí musejí vycouvat.

56:15
    Vitouch se rozjel sám na branku, ale klička mu proti Kolarzovi nevyšla.

56:33
    Domácí znovu usazeni v pásmu, prudká střela Peterky do tyče vyhodila branku ze své pozice.

56:47

56:50
    Je vyrovnáno!! Pro hosty určitě sporný gól, ale po poradě je uznán – po nahrávce Dubeho protlačil puk k tyči JOHN JASON PETERKA – 4:4. Asistence: Samuel Dube.
    56:50 PETERKA - 4:4

57:50
    Sparťané pronikli do pásma, střílet zkusil Obadal, puk se od gólmana odrazil k Prymulovi, ale ten z první skulinku v brance nenašel.
    57:50 Sparťané mohli chvíli před koncem rozhodnout zápas.

58:39
    Salzburg kontroluje kotouč ve středním pásmu.

59:05
    Mičán v brace na zádech, ale puk má pod sebou.

59:38
    Domácí dorážejí na hostující branku, ale prozatím marně.

59:59
    Ještě střela Alanova od modré, ale ta těsně proletěla kolem odkryté tyče.

60:00

Ani po této třetině neznáme vítěze, po krátké přestávce budeme svědky desetiminutového prodloužení s náhlým vítězstvím, které se bude hrát ve čtyřech hráčích.

60:01

60:50
    Salzburg v pásmu, ale Mičán zas tolik práce neměl.

61:22
    Sparta rozjela útok, Čech to myslel dobře, ale Kolarz stačil do střely vložit beton.

62:13
    Po zmatcích před Mičánem nejprve netrefil puk Hadamczik, nakonec do alespoň přihrál mezi ležícími hráči Před brankou na ERIKA ČERMÁKA, který využil odkryté branky – 5:4. Asistence: Filip Hadamczik, Marcel Barinka.
    ČERMÁK - 5:4

Známe prvního finalistu, který bude bojovat o titul Mistra České republiky v kategorii staršího dorostu. Po výborné sezóně, ve které předvedl spanilou jízdu, se jím stává rakouský tým EC Red Bull Salzburg. Sparťané se o postup drali do poslední možné chvíle, vše ale zhatil inkasovaný gól tři minuty před třetí sirénou. Prodloužení trvalo necelé tři minuty, Sparta se v šanci neprosadila, naopak v nastalém závaru se dokázal prosadit Salzburg, a proto právě on na ledě slaví.

Další finalista vzejde z utkání, které začne už za necelou hodinu, zde, v Ostravar aréně, kde se utkají týmy Plzně a Českých Budějovic. Určitě si zapněte náš textový onlajn i z tohoto utkání. Zatím je to ode mne vše, užijte si další příjemný den. (15:18:55)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Barinka (Hadamczik, Stewart), 39. Peterka (Peeters), 45. Hede (Varejcka), 57. Peterka (Dube), 63. Čermák (Hadamczik, Barinka) – 9. Čech (Kropáček, Dani), 31. Dani (Kropáček, Čech), 47. Dani (Prymula), 55. Arnošt (TS)

Rozhodčí: V. Fiala, J. Šindel – M. Gančarčík, V. Rožánek