Buffalo – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:4 (kon.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Ottawa Senators
Čtvrtek 05.04.2018, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
    Na čtyřech gólech Ottawy se podíleli čtyři různí střelci.

Československá stopa

Filip Chlapík (OTT) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:26 (04:13:55)

1. Ryan Dzingel (OTT) 1+1
    2. Matt Duchene (OTT) 1+0
    3. Kyle Okposo (BUF) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:32 (14:10, 7:14, 13:8)
    Zblokované střely – 5:8
    Vyhraná vhazování – 30:27
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 18:14

Hokejisté Buffala se loučí s domácí arénou porážkou 2:4 s Ottawou. To také znamená, že Šavle již neopustí poslední místo v tabulce celé NHL a do draftové loterie půjdou z nejvýhodnější pozice. Ve třetí části už padl jen jediný gól. V samém závěru utkání potrestal domácí hru bez brankáře Alexandre Burrows.

59:21 Alexandre BURROWS - 2:4

59:21
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Puk před vlastní brankou ukořistil Ryan Dzingel, jenž ho vyvezl do středního pásma, kde ho předal ALEXANDREOVI BURROWSOVI a ten trefil od červené čáry bekhendem prázdnou klec – 2:4. Asistence: Ryan Dzingel.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Teď už to domácí zkoušejí s prázdnou brankou!

58:13
    Domácí se zatím nemohou dostat zpět do útočného pásma a Johnson tak zůstává v brance.

57:20
    Do odraženého kotouče se opřel Ryan O'Reilly. Mířil dobře, vyrovnání však zabránil Anderson!

57:07
    Přihrávka rukou byla odpískána domácím. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:48
    Pominville hledal před brankou Johana Larssona, jemuž však obránce Ottawy přizvedl hůl!

56:17
    Další dalekonosná střela Evana Rodriguese. Anderson byl na místě a dorážející Alexander Nylander netrefil branku.

55:52
    Rodrigues to zkoušel od modré, mířil vedle branky.

55:02
    Do konce třetí třetiny zbývá už jen pět minut.

54:16
    Hned po buly se kotouč odrazil do brankoviště Ottawy, kde ho před Mittelstadtem přikryl Anderson. Je tu poslední reklamní přestávka.
    53:31 Zaváhání Mittelstadta nepotrestal Dzingel. Johnson totiž efektně zakročil lapačkou.

53:31
    Sens už jsou kompletní. Devatenáctiletý Casey Mittelstadt zakopl a pustil tak do samostatného úniku Ryana Dzingela. Ten střílel na Johnsonovu lapačku, který ní efektně schoval puk a udržel ještě domácí ve hře o body!

53:15
    Baptiste hledal spoluhráče na modré čáře, ale ten se nacházel jinde. Opět se tedy domácí vyhodili sami.

52:40
    Ristolainen na modré nezkrotil neposedný kotouč a domácí tak přišli o pásmo.

52:00
    Nyní už hosté vyhazují.

51:40
    Tohle bylo pěkně sehrané. Kyle Okposo však z pravého kruhu neprostřelil Andersona!

51:22
    Cody Ceci si přidržel Kylea Okposa a domácí tak dostávají šanci na vyrovnání.

51:12
    Hra je nyní opravdu hodně kouskována. Další icing v podání Šavlí.

50:13
    Zakázané uvolnění Buffala.

50:06
    Kotouč vypadl do hlediště. Čas na reklamní přestávku.

49:46
    Pro změnu další postavení mimo hru.

49:40
    Domácí se nyní vyhodili z útočné třetiny dokonce sami.

49:07
    Evan Rodrigues si na modré čáře našel prostor ke střele. Tu mu vyrazil Anderson.

48:33
    Tentokrát se domácí dopustili přihrávky rukou a jsou vykázáni do středního pásma.

47:59
    Ristolainen byl v momentě, kdy nahazoval puk do předbrankového prostoru, už za modrou čarou. Domácím byl tedy odpískán ofsajd.

47:27
    Johnson dalším zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

46:39
    Filip Chlapík nabil mezi kruhy Jeanovi-Gabrielovi Pageauovi, jehož střelu vykopl špičkou betonu Johnson! Ten následně stačil reagovat i na teč z bezprostřední blízkosti!

45:47
    Magnus Pääjärvi to zkoušel z ostrého úhlu. Chad Johnson byl pozorný.

45:17
    Craig Anderson je teď pod palbou. Nejprve vykopl pravým betonem střelu Evana Rodrigueseao pár sekund později schoval ve výstroji pokus Okposa.

44:19
    Scott Wilson obral o kotouč váhajícího obránce a natlačil se s pukem před Andersona. Ten dokázal zakročit vyrážečkou!

43:20
    Na druhé straně zamířil Magnus Pääjärvi nad branku Sabres.

42:44
    Domácí se snaží vyrovnat. Čtvrtá řada nyní tlačila Senátory, ale Anderson s pomocí obrany odolal.

41:49
    Z pravého kruhu pálil Alexander Nylander. Anderson vyráží.

40:10
    Zack Smith téměř nerušeně projel až před branku Buffala. Domácí podržel Johnson!

40:01
    Buffalo ztrácí po 40 minutách na Ottawu jediný gól.

Hity – 12:9

Ve druhé třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně a do šaten se tedy jde za stavu 2:3. Ve 24. minutě nejprve poslal Senátory do dvoubrankového trháku Ryan Dzingel, ovšem ve 37. minutě Sabres vrátil do hry Kyle Okposo.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:29
    Tohle hosté sehráli skvěle! Matt Duchene zůstal před Johnsonem zcela volný, ale těsně minul branku!

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Hosté se snaží dohrát třetinu aktivně. Střela Ryana Dzingela z levé strany branku minula.

37:10
    Tvrdou střelou se prezentoval Fredrik Claesson. Johnson však přilepil puk na své tělo.
    36:41 Kyle OKPOSO - 2:3

36:41
    Sabres právě vstřelili branku!
    KYLE OKPOSO vrací Šavle do zápasu! Domácí útočník se mezi kruhy na první pokus neprotlačil ke střele, ale k puku se dostal znovu, stahovačkou obehrál obránce a trefil se nad lapačku Andersona. Asistence: Casey Mittelstadt a Evan Rodrigues.

35:31
    Ryan O'Reilly nahazoval z rohu puk před branku, kde cítil Sama Reinharta. Anderson však kotouč vykopl levým betonem.

34:59
    Další zákrok Johnsona, který našel puk ve své výstroji po nahození Christiana Wolanina.

34:51
    Johnson zachytil vystřelený puk a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

34:26
    Jean-Gabriel Pageau střílel z pravého kruhu vedle vzdálenější tyčky branky Buffala.

33:13
    Matt Duchene odvedl dobrou práci při dojíždění vyhozeného kotouče. Díky jeho přispění nebyl hostům odpískán icing.

32:40
    Od levého mantinelu střílel Marco Scandella. Jeho pokus postrádal přesnost.

31:48
    Hosté přebírají iniciativu, hraje se v jejich útočné třetině.

31:12
    Tom Pyatt posílal z rohu puk před domácí branku, pozorný Johnson přerušil hru. Reklamní přestávka.

30:16
    Před domácí brankou se dostal k dorážce Thomas Chabot. Také Buffalo podržel gólman.

29:35
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1. Akci zakončoval Brendan Guhle, který zamířil jen do betonů Andersona!

28:43
    Končí přesilovka,v níž Sabres vůbec neohrozili branku soupeře.

28:05
    A Ottawa opět vyhazuje.

27:51
    Domácím schází střelba. O'Reilly byl v dobré pozici, ale ještě hledal Jacka Eichela.

27:19
    Hostující tým se znovu osvobozuje.

27:04
    Hosté vyhazují.

26:42
    Ben Harpur krosčekoval Johana Larssona a Buffalo si tak po reklamní pauze zahraje přesilovku.

25:57
    Scott Wilson střílel z levé strany hřiště. Branku netrefil.

25:40
    Šavle jsou teď trochu opařené. Třetí gól domácí srazil.

24:01
    Střelu Evana Rodriguese vyráží Craig Anderson. Ottawa hájí dvougólový náskok.
    23:21 Ryan DZINGEL - 1:3

23:21
    Hosté se prosazují v momentě, kdy už byl vyloučený Scandella na ledě! Wolaninovu střelu od modré vyrazil Johnson před sebe. Puk se následně dostal na pravý kruh k RYANOVI DZINGELOVI, jenž zápěstím zamířil ke vzdálenější tyčce – 1:3. Asistence: Filip Chlapík a Christian Wolanin.

23:10
    Hosté drží útočné pásmo, ale schází střelba.

22:11
    Se střelou Matta Duchenea si poradil Johnson, jenž zakročil vyrážečkou.

21:49
    Domácí se osvobozují vyhozením.

21:17
    Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1! Marco Scandella zastavil Hoffmana jen za cenu podražení a uvidíme tak přesilovku Sens.

20:51
    Scott Wilson z levé strany střílel a puk se snažil tečovat Marco Scandella. Anderson si poradil a přerušil hru.

Hity – 6:4

Skončila první třetina, po níž Buffalo prohrává s Ottawou 1:2. Úvod zápasu přinesl brankovou smršť. Už po 30 sekundách hry poslal domácí do vedení Ryan O'Reilly, který úspěšně zakončil samostatný únik. Hosté však rychle otočili skóre. Na konci 3. minuty srovnal pohotovou tečí Borowieckiho rány Max McCormick a v 7. minutě otočil skóre Matt Duchene, který vymetl šibenici branky soupeře. Ve druhé polovině třetiny přišel nápor Buffala, vyrovnat však Šavle zatím nedokázaly.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:09
    Hosté jsou v plném počtu. Probíhá již poslední minuta první třetiny.

18:53
    Senátoři vyhazují.

18:35
    Jean-Gabriel Pageau v oslabení dokonce vystřelil na Chada Johnsona, který raději přerušil hru.

18:14
    Teď navíc o pásmo přicházejí.

17:58
    Domácí si nahrávají v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.

17:08
    Máme tu první vyloučení zápasu. Matt Duchene dostává trest za držení.

16:45
    Rasmus Ristolainen si na pravé straně útočného pásma rovnal kotouč ke střele, branku však netrefil.

16:36
    Zakázané uvolnění Ottawy.

16:19
    Mark Borowiecki střílel z ostrého úhlu. Chad Johnson však byl připraven u své tyčky.

15:33
    Nahození od modré čáry se snažil tečovat Zack Smith. Puk proskákal vedle domácí klece.

14:57
    Propagační střelu Jasona Pominvilla ukryl Craig Anderson v lapačce.

14:24
    Střelu, kterou ještě tečoval Ryan O'Reilly, pokryl Anderson. Následuje reklamní přestávka.

13:55
    Ofsajd Buffala.

13:42
    Až nyní vyvezl puk až do obranného pásma domácích Mike Hoffman.

13:19
    Tlak pokračuje. Neujala se ani střela Scandelly.

12:21
    Domácí se nadechli k velkému náporu. Žádná ze střel si však zatím nenašla cestu za záda brankáře Sens!

11:49
    Obrovská šance Sabres. Kyle Okposo z pravého kruhu prostřelil betony Andersona, ale puk proskákal vedle tyčky!

11:19
    Od modré střílel Casey Nelson. Jeho projektil minul branku Ottawy.

10:52
    Proti dorážce Jasona Pominvilla se stačil postavit Anderson!

10:36
    Od modré čáry vypálil Christian Wolanin. Pokus obránce Sens prolétl vedle branky.

10:07
    Filip Chlapík nemohl s kotoučem do útočného pásma, signalizováno totiž bylo postavení mimo hru. Je tu další reklamní přestávka.

09:01
    Pageauova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou Buffala.

08:43
    Nahozený puk raději podržel Chad Johnson. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

08:26
    Od modré čáry vypálil Marco Scandella. Jeden z jeho spoluhráčů se ještě snažil dorážet, ale hosté se ubránili.

08:16
    Úspěšný zákrok si teď připsal Craig Anderson, jenž ukryl ve výstroji pokus Nicholase Baptisteho z pravé strany. Následuje reklamní přestávka.

07:23
    Tohle je zatím hodně otevřený duel. Brankáři nemají moc šancí, střelci to trefují perfektně.
    06:10 Matt DUCHENE - 1:2

06:10
    Senators otáčejí skóre duelu! Rasmus Ristolainen chyboval v rozehrávce a puk se odrazil na osu hřiště, kde ho MATT DUCHENE napálil z první do šibenice nad lapačku Chada Johnsona. Bez asistence.

05:46
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Sam Reinhart. Anderson dokázal zakročit a přikryl puk.

05:33
    Tentokrát se hráči Ottawy dopustili zakázaného uvolnění.

04:51
    Hostům byl odpískán ofsajd.

03:54
    Sens dobře napadají rozehrávku Buffala, jehož hráči se tak těžko drží na kotouči.
    02:56 Max MCCORMICK - 1:1

02:56
    Je vyrovnáno! Od modré čáry vystřelil Mark Borowiecki a letící kotouč sklepl do protipohybu brankáře Johnsona MAX MCCORMICK. Odehrány jsou tři minuty a už jsme viděli gól na každé straně. Asistence: Mark Borowiecki a Alexandre Burrows.

02:20
    Další akci Senátorů zastavilo postavení mimo hru.

01:31
    Zack Smith se před brankou nedokázal ani nadvakrát prosadit. Johnson domácí podržel dobrými zákroky.
    00:30 Ryan O'REILLY - 1:0

00:30
    Šavle se bleskurychle ujaly vedení! Sam Reinhart poslal o mantinel puk do středního pásma, kde se k němu dostal Scott Wilson. Ten ho přiťukl RYANOVI O'REILLYMU, který najížděl sám na Andersona, jehož překonal bekhendovou kličkou. Asistence: Scott Wilson a Sam Reinhart.

00:21
    Po střele Codyho Ceciho si připsal první zákrok brankář Buffala Chad Johnson.

00:07
    Hosté zahráli hned po 7 sekundách na zakázané uvolnění.

00:01

Čestné buly vhodil Michael Moskal, který byl organizací Sabres vyhlášen fanouškem roku. Nyní zazní hymny Kanady a USA.
    Každý návštěvník zápasu obdrží tuto figurku Dominika Haška.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Wilcox) – Ristolainen, Scandella, C. Nelson, Guhle, Falk, Beaulieu – Pominville, Eichel (A), Rodrigues – S. Reinhart, R. O'Reilly (A), S. Wilson – Okposo (A), Mittelstadt, A. Nylander – Baptiste, Jo. Larsson, Nolan.

Ottawa Senators: C. Anderson (D. Taylor) – Borowiecki, Chabot, Ceci, Wolanin, Claesson, Harpur – Hoffman, Duchene (A), White – B. Ryan, Pageau (A), Pyatt – Pääjärvi, Z. Smith (A), Dzingel – Burrows, Chlapík, M. McCormick.

Rozhodčí: Morton, Syvret – Suchánek, Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres:
    Sabres dohrávají další nepovedený ročník. Dosud získali jen 62 bodů, což je nejhorší bilance v celé soutěži. Šavle se na závěr sezóny vracejí před domácí publikum. Předchozí dva zápasy hrály venku. Nejprve překvapivě vyplenily výsledkem 7:4 Nashville, ale naposledy padly 2:5 v Torontu. Buffalu pravděpodobně budou scházet oba švédští brankáři – tedy Linus Ullmark i Robin Lehner.