Hongkong – Bulharsko 0:10 (kon.) | Tchaj-wan – Turecko 2:4 (kon.) | Jihoafrická rep. – Gruzie 4:2 (kon.)
Tchaj-wan
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Turecko
Pátek 20.04.2018, 16:15Mistrovství světa - III. A Divize • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Tchaj-wan: Liao (D. Čchang) – I-Č. Tchang, Pchan, W-T. Čchang (A), Tchi (C), T. Č. Čchan – Šen (A), Pcho-Jün Hsiao, Wang – Pcho-Jüan Hsiao, Lu, H-Ch. Jang – Chung, Tsao, Tchien.

Turecko: Karagül (Bozaci) – Savas, Salt, F. Faner, Y. Kars, Elakas, Aktürk (A), E. Faner – Özmen (C), Solak (A), Semiz – Taygar, Bakal, Kavaz – O. Kars, Bingol, Takar – Inanc, Demirezen.

Rozhodčí: Jarec – Burger, Polak.

Obě mužstva už jsou na ledové ploše, začátek utkání se blíží.

Tchaj-wan bude hrát v červených dresech, Turecko v bílých.

00:01

04:07
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Skvělý start do utkání pro Tchaj-wan. Hned z první střely na branku se prosadil HSIAO-CHAO JANG. Asistence: Čch'-Lun Chung.
    04:07 Jüng-Pching TSAO - 1:0

04:35
    Turci se sice dostali do útočného pásma, ale od pravého mantinelu se nedokázali odpoutat a najít si prostor ke střelbě.

04:54
    Tchaj-wanci získali v obranném pásmu kotouč, ale nedokázali pak svou akci dovést do zakončení.

05:25
    Muhammed Karagül si připsal úspěšný zákrok proti střele Turků z pravého kruhu.

06:06
    Turci se už vzpamatovali po obdržené brance a nyní jsou aktivnějším týmem a tráví více času v útočném pásmu než soupeř.

08:39
    Gokalp Solak si navezl kotouč více na střed a nakonec dokázal vystřelit. Jü-Čcheng Liao si připsal další úspěšný zákrok.

10:48
    Turci byli sice u puku v obranném pásmu jako první, ale mají problémy s rozehrávkou.

11:50
    Turecko se dostalo do útočného pásma a připravuje si palebnou pozici.

12:22
    Turci taky nakonec z pravého kruhu vypálili, ale kotouč proletěl vedle branky Tchaj-wanu.

12:47
    Zakázané uvolnění Tchaj-wanu.

13:15
    Kotouč v útočném pásmu Turků vyletěl ze hřiště.

13:46
    Vyloučení v týmu Tchaj-wan (Pcho-Jüan Hsiao – 2 min., podražení).

14:15
    Tchaj-wan se zatím úspěšně brání, ale je pod velkým tlakem Turků.

15:15
    Tchaj-wanu se podařilo vyhodit kotouč a jeho hráči stihnou vystřídat.

15:46
    Tchaj-wan v plném počtu.

16:39
    Vyloučení v týmu Turecko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sait Bingol.

17:18
    Muhammed Karagül vyrazil dvě střely hráčů Tchaj-wanu a poté dokázali jeho spoluhráči vyhodit puk.

17:43
    Jie-n-Čch'-n Šen pálil z pravého kruhu, ale další zákrok si připsal Muhammed Karagül.

18:47
    Serdar Semiz střílel nebezpečně z mezikruží, ale z této nadějné pozice netrefil branku.

19:19
    Serdar Semiz pálil znovu, tentokrát z pravé strany z otočky. Jü-Čcheng Liao puk vyrazil.

20:00

První třetina skončila, Tchaj-wan vyhrává po dvaceti minutách hry nad Tureckem 1:0. Tchaj-wanským hokejistům se skvěle povedl nástup do zápasu, už v páté minutě se dostali do vedení zásluhou přesné trefy Hsiao-Chao Janga. Turci pak sice vyrovnali hru a také oni měli několik šancí, vyrovnat se jim ale nepovedlo.

Druhá třetina začne přibližně v 17:00.

20:01

20:38
    Gokalp Solak se dostal k volnému puku a vystřelil z pravé strany. Jeho ránu však vyrazil Jü-Čcheng Liao.

21:32
    Jü-Čcheng Liao špatně rozehrál, a proto musel být rychle zase v pohotovosti. Střelu Fatiha Fanera dokázal vyrazit.

22:35
    Jeden z Tchaj-wanských útočníků se vydal do brejku, ale proti čtyřem hráčům Turecka neměl šanci.

23:15
    Paj Wang si nabruslil na levý kruh a vypálil, Muhammed Karagül předvedl spolehlivý zákrok, kterým kotouč vyrazil.

23:53
    Turecku se nepovedl přechod do útočného pásma. Je to ofsajd.

24:32
    Pching-En Lu dostal kotouč na levé křídlo do jízdy, než si ho ale srovnal na hokejce, už o něj přišel.

25:51
    Yusuf Kars měl dobrou rychlost a najel si před branku Tchaj-wanu. Jeho střela si otřela o břevno branky soupeře.

26:21
    Tchaj-wan vyhodil puk na icing.

26:53
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Turecku se podařilo vyrovnat! Stalo se tak po zdánlivě nenápadné akci. SEFA TAKAR převzal kotouč a z pravé strany vypálil přesně k tyči a Jü-Čcheng Liao na kotouč nedosáhl. Asistence: Abdulkadir Inanc.
    26:57 Sefa TAKAR - 1:1

27:57
    Sefa Takar z velké blízky gól nedal, Jü-Čcheng Liao své mužstvo podržel, díky něj trvá nerozhodný stav.

28:46
    Hsiao-Chao Jang se ve velké rychlosti vřítil do útočného pásma, ale jeho střela byla následně přizvednuta do ochranné sítě.

29:17
    Sefa Kavaz dostal kotouč do ideální pozice na střelu, ale kotouč netrefil dobře, takže měl Jü-Čcheng Liao práci usnadněnou.

29:58
    Puk vypadl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:12
    Vyloučení v týmu Tchaj-wan (Pcho-Jüan Hsiao – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Tzu-Čch'-a Čchan.

31:18
    Tchaj-wan zablokoval střelu Turků od modré a následně vyhodil puk.

31:50
    Emre Faner vypálil zápěstím z pravého kruhu, ale netrefil branku Tchaj-wanu.

32:09
    Tentokrát už to bylo mnohem lepší, Emre Faner trefil svou střelou tyčku.

33:30

34:04
    Jü-Čcheng Liao předvedl parádní zákrok, když své tělo vymrštil k pravé tyči, aby zastavil nebezpečnou střelu.

35:07
    Yusuf Kars svou střelou z pravého kruhu neuspěl a hned nato Turci přišli o útočné pásmo.

35:30
    Tchaj-wan byl z ničeho nic blízko vedení, jeho střela ale skončila na boční síti.

36:53
    Tchaj-wan je pod tureckým tlakem a nedokáže dostat kotouč z obranného pásma.

37:17
    Od modré čáry vypálil Kaan Salt, ale jeho střelu hráči Tchaj-wanu srazili mimo.

37:58
    Pcho-Jün Hsiao obětavě zablokoval svým tělem další turecký projektil.

38:35
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Těsně před koncem druhé třetiny se dostává Tchaj-wan znovu do vedení! Prosadil se JIE-N-ČCH'-N ŠEN, který dostal od Čchanga pas za obranu a pak tváří v tvář překonal brankáře Turků Karagüla. Asistence: Wej-Tching Čchang.
    38:38 Jie-n-Čch'-n ŠEN - 2:1

39:21
    Turecku nevyšel pokus o rychlé vyrovnání, Jü-Čcheng Liao si prosto u své levé tyče pohlídal.

40:00

Druhá třetina je za námi, Tchaj-wan stále vede nad Tureckem, tentokrát 2:1. Turci byli ve druhé třetině lepším týmem, ale Tchaj-wan využil ze svého minima maximum. Turecku se nejprve podařilo vyrovnat, střelou z pravého kruhu se prosadil Sefa Takar. V závěru třetiny ale Turkům ujel Jie-n-Čch'-n Šen a samostatným únik dokázal proměnit.

Třetí třetina začne přibližně v 17:45.

40:01

40:59
    Vyloučení v týmu Tchaj-wan (Čch'-Lun Chung – 2 min., podražení).

41:15
    Jü-Čcheng Liao vyrazil nebezpečnou střelou Turecka od pravého mantinelu.

41:38
    Tchaj-wanu se podařilo vyhodit kotouč.

42:09
    Turecku se nedaří dostat se do útočného pásma.

42:37
    Fatih Taygar vystřelil z mezikruží, ale nemířil přesně.

42:53
    Je vyrovnáno, Turecku se opět povedlo srovnat v tomto důležitém utkání s Tchaj-wanem krok. Kotouč vybojoval SERDAR SEMIZ a pak ho poslal rychlou střelou za záda brankáře Jü-Čchenga Liaa. Bez asistence.
    42:54 Serdar SEMIZ - 2:2

44:07
    Turecko obrací skóre a poprvé v utkání se dostává do vedení. Druhý gól Turecka během dvou minut vstřelil FERHAT BAKAL. Napoprvé ještě brankáře Jü-Čcheng Liaa nepřekonal, ale z dorážky už byl úspěšný. Asistence: Gokalp Solak.
    44:11 Ferhat BAKAL - 2:3

45:25
    Zakázané uvolnění Turecka.

46:04
    Vyloučení v týmu Turecko (Yusuf Kars – 2 min., podražení).

46:53
    Turkům se nepodařilo vyhodit, když měli šanci a zůstávají tak pod tlakem.

47:54
    Paj Wang nahodil od modré kotouč na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů puk netečoval.

48:21
    FERHAT BAKAL se dnes podruhé prosazuje a zvyšuje náskok Turecka na 4:2. Bakal udělal hezkou stahovačku jednomu z obránců a pak bekhendovou střelou překonal brankáře Liaa. Asistence: Alp Elakas.
    48:17 Ferhat BAKAL - 2:4

49:30
    Vyloučení v týmu Turecko (Emrah Özmen – 2 min., sekání).

50:13
    Turecku se podařilo vyhodit puk a to mu nyní stačí.

50:21
    Muhammed Karagül má kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho levici.

51:45
    Hsiao-Chao Jang střílel od modré čáry, ale nemířil přesně, branku Turecka netrefil.

53:19
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nedokáže dostat do palebné pozice.

54:40
    Tchaj-wan se usídlil v útočném pásmu a svírá turecké hráče před jejich brankou.

54:56
    Muhammed Karagül se zorientoval v předbrankovém prostoru a dokázal zalehnout puk, který se v něm pohyboval.

56:17
    Zakázané uvolnění Turecka, jeho hráči nyní nemohou vystřídat.

56:24
    Vyloučení v týmu Tchaj-wan (Pching-En Lu – 2 min., nedovolené bránění).

57:08
    Fatih Faner se napřáhl ke tvrdé střele od modré čáry. Jü-Čcheng Liao puk vyrazil a ještě drží naděje svého mužstva.

57:55
    Jü-Čcheng Liao předvedl nádherný zákrok lapačkou proti střele Savase Aktürka od modré čáry.

58:40
    Vyloučení v týmu Tchaj-wan (Čch'-Lun Chung – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

59:32
    Tchaj-wan vyhodil kotouč a už se smiřuje s tím, že z tohoto utkání body mít nebude.

Turecko vítězí 4:2, dokázalo otočit utkání proti Tchaj-wanu a získává tak důležité tři body do tabulky. Turci dlouho hráli pod své možnosti. První třetinu prohráli 0:1, jedinou branku vstřelil Tchaj-wanský Hsiao-Chao Jang. Ve druhé třetině se podařilo Turecku srovnat, prosadil se Sefa Takar. Ale ještě do druhé pauzy se vrátili Tchaj-wanci do vedení díky brance Jie-n-Čch'-n Šena. Až ve třetí třetině přišlo turecké zlepšení a otočka ve skóre. Na 2:2 nejprve vyrvnal Serdar Semiz a dvěma góly pak o vítězství Turků rozhodl Ferhat Bakal. Turecko je díky dalším třem bodům v tabulce s devíti body třetí, Tchaj-wan má bodů šest a je čtvrtý.

Nejlepší hráči zápasu obou týmů

Tchaj-wan: Hsiao-Chao Jang
    Turecko: Ferhat Bakal

Z mé strany je to už všechno, díky za pozornost a hezký zbytek dne. (18:24:05)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 5. H-Ch. Jang (Chung), 39. Šen (W-T. Čchang) – 27. Takar (Inanc), 43. Semiz, 45. Bakal (Solak), 49. Bakal (Elakas)

Rozhodčí: Jarec – Burger, Polak