Francie – Finsko 0:7 (kon.) | Švýcarsko – USA 5:8 (kon.) | Kanada – Bělorusko 8:3 (kon.)
Slovensko – Česko 5:2 (kon.)
Slovensko
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Česko
Pátek 20.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

51:07
    Rozhodčí vylučují po střetu u slovenské branky po jednom hráči na obou stranách. Z Čechů míří na trestnou lavici Jakub Lauko (CZE) a ze Slováků Nicolas Ferenyi (SVK). Český hráč však dostává o dvě minuty víc, takže Slovensko bude hrát v přesilovce.

48:45
    Je tu další přesilovka pro český tým. Jan Sarvaš (SVK) si půjde sednout na dvě minuty za vysokou hůl.

44:19
    A český národní tým si zahraje přesilovku! Kristian Kováčik (SVK) dostává dvě minuty za krosček.

38:06
    A pozor! Petr Čajka (CZE) vyhodil puk mimo hřiště, dostává dvě minuty za zdržování hry a Česko bude hrát ve třech!

37:10
    Matěj Pekař (CZE) si půjde odsedět menší trest za vražení na hrazení a Češi budou opět hrát ve čtyřech.

33:36
    Petr Čajka (CZE) si nedal v souboji pozor na správné držení hole a dostává menší trest za krosček.

30:03
    V pěti ale nebudou naši východní sousedé hrát dlouho. Matěj Ilenčík (SVK) totiž dostává dvouminutový trest za podražení.

27:44
    Oliver Turan (SVK) si v souboji před vlastní brankou pomohl faulem a půjde na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:24
    Oliver Turan (SVK) musel hasit nebezpečně vypadající protiútok Čechů a za svůj zákrok dostává dvě minuty za podražení.

21:51
    Petr Čajka (CZE) si půjde odsedět menší trest za hákování, Češi se musí opět bránit ve čtyřech.

14:43
    Nicolas Ferenyi (SVK) hákoval v útočném pásmu a dostává menší trest.

10:47
    Boris Česanec (SVK) si půjde sednout na dvě minuty na trestnou lavici za podražení a Češi mají možnost vyrovnat.

08:10
    Až teď přichází české vysvobození. Robert Džugan (SVK) si totiž počínal u hrazení v útočné třetině nedovoleně a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

04:09
    Češi však vzápětí jdou vzápětí do oslabení. Zack Malík (CZE) dostává pět plus do konce utkání za vražení na hrazení.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zůbek, Čederle.
    Česko: Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

Rozhodčí: Anderson (USA), Holm (SWE) – Kovacs (BLR), Nordlander (SWE)