Austrálie – Belgie 6:0 (kon.) | Čína – Srbsko 1:3 (kon.) | Island – Nizozemsko 1:11 (kon.)
Island
1:11 (0:3, 0:3, 1:5)
Nizozemsko
Úterý 24.04.2018, 20:00 • IJssportcentrum, Tilburg • Mistrovství světa - II. A Divize • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer u hokejového mistrovství světa 2. divize, skupiny A. Společně se podíváme na duel mezi týmy Islandu a Nizozemska.

Island

Severský tým se v prvním utkání šampionátu představil proti Austrálii a nebyl to povedený vstup. Islanďané nedali ani gól a sami inkasovali hned třikrát. Za Austrálii se trefili Goransson, Malloy a Powell a duel tak skončil výsledkem 3:0. Dnes má Island možnost reparátu, proti se ale postaví domácí tým, který měl vynikající úvod.

Nizozemsko

Mužstvo, které má letošní ročník na vlastní půdě, se v úvodním utkání střetlo s Čínou a bylo to jednostranné představení. Už v první třetině se trefili van der Schuit, van den Heuvel a Nagtzaam a pomohli tak k uklidnění. V dalších částech zápasu se dvakrát prosadil Vogelaar, svůj druhý gól přidal i van den Heuvel a přesně mířil i Stempher. Konečný výsledek zněl 7:0 a Nizozemsko tak vstoupilo do šampionátu nejlepším možným způsobem.

Rozhodčí

Zápas bude jako hlavní řídit Sergej Morozov z Ruska, kterému budou na čárách asistovat Tomislav Grozaj z Chorvatska a Kensuke Kanazawa z Japonska.

Utkání v IJssportcentrum začne ve 20 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson (A), Andrésson (A), Jónsson (C), Thorsteinsson, Jakobsson, Einarsson – Mikaelsson, Orongan, Leifsson – Knutsson, Johannsson, E. Gudnason – Atlason, Kristinsson, Sigrunarson – Induss, Sverrisson, Olafsson – B. Johannesson.

Nizozemsko: Meierdres (Oosterwijk) – Collier, Vogelaar, Loginov, van Gorp, van Oorschot (A), van Gestel, Verkiel, Smid (A) – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Oosterveld, Joly, van Soest.

Rozhodčí: Sergej Morozov (RUS) – Tomislav Grozaj (CRO), Kensuke Kanazawa (JPN).

00:01

00:12
    První útok Nizozemska skončil zakázaným uvolněním, hra se tak stěhuje před Meierdrese.

00:36
    Od modré letěla tvrdá střela na branku Islandu, Hedstom s obtížemi vyrazil.

01:33
    A další nebezpečná akce Nizozemska. Julian van Lijden si najel do pásma levou stranou a vyslal svižnou střelu. Hedström i tentokrát zvládl zasáhnout.

02:36
    Zatím je to hokej na jednu branku, Nizozemci se ale při tomto přechodu do útoku dopustili postavení mimo hru.

02:49
    Bastings už vybízel spoluhráče k sólu, na poslední chvíli zasáhla jedna z islandských hokejek.

03:31
    Bekhendová zadovka van Gorpa skončila mimo útočné pásmo, Nizozemci se ale bleskově vrátili zpátky.

04:30
    Islanďané zatím nestíhají kombinace soupeře, stále se hraje před Hedströmem.

05:18
    Sverrisson alespoň na chvíli udržel hru u Meierdresovy branky, Nizozemsko se ale bleskově osvobodilo a už míří na druhou stranu.

05:46
    Collierovo nahození od modré čáry Hedström velice dobře viděl a nedělalo mu problémy skrýt puk v lapačce.

06:16
    Bastings neudržel puk za brankou Islandu, seveřané se už vydávají na útočný výlet.

06:49
    Přechod Nizozemska byl přerušen čárovým sudím – postavení mimo hru.

07:24
    Hedström opět máchl lapačkou a připsal si další úspěšný zákrok, nyní proti nahození Rena de Hondta.

07:51
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Nizozemci jdou do vedení. Akce byla vedena levou stranou, Bruiksten si všiml před branku najíždějícího JULIANA VAN LIJDENA, poslal mu přihrávku a ten zblízka nedal Hedströmovi žádnou šanci. Asistence: Mitch Bruijsten.
    07:51 Julian van Lijden - 0:1

08:16
    A další závar před brankou Islandu. Nyní se Hedström musel na brankovišti hodně snažit, aby pokryl dotírání v podání Joeye Oostervelda.

09:19
    Je to opravdu hra na jednu branku, Islanďané neví, kam dřív skočit.

09:52
    A už je to o dvě branky. RENO DE HONDT dostal přihrávku na jízdy, zprava si zcela nebráněný najel na střed a bekhendovou kličkou zasunul za bezmocného gólmana Islandu – 0:2. Asistence: Giovanni Vogelaar.
    09:52 Reno de Hondt - 0:2

10:52
    Dvoubrankový náskok Nizozemcům nestačí, i nadále tlačí soupeře do hluboké defenzívy.

11:23
    Hedström se nyní ocitl mimo své brankoviště, aby alespoň trochu zmenšil Oosterveldovi střelecký úhel a vyplatilo se. Puk skončil pod gólmanem a hra byla přerušena.

12:34
    K. Bruijsten se probíjel středem, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole a bylo tak po rodící se šanci.

12:50
    Vhazovalo se před Meierdresem, nemusel však zasahovat proti střele z levého kruhu – puk šel mimo.

13:40
    Island má mnohdy velký problém vůbec vyhodit puk ze svého pásma.

14:08
    Od modré nahodil van Gestel a gólmana Islandu dosti vystrašil. Halou to jen zahučelo.

14:48
    Náskok Nizozemska narůstá a třetí gól připomínal ten druhý. Nyní dostal puk do jízdy KEVIN BRUIJSTEN, nacpal se před gólmana a podařilo se mu propasírovat puk za brankovou čáru. Asistence: Julian van Lijden.
    14:48 Kevin BRUIJSTEN - 0:3

15:42
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hráči Islandu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Raphael Joly.

16:09
    I ve čtyřech se Nizozemci hravě dostali do útočného pásma a diktují tempo na ledě.

17:02
    Konečně si zachytal i gólman v oranžovém dresu, nejprve vyrážel ránu Mikaelssona od modré čáry, poradil si pak i s dorážkou z levého kruhu.

17:42
    Nizozemsko je již v plném počtu, tohle pro ně nebylo těžké oslabení.

18:22
    Hra se nám vrátila před Hedströma a ten již musí opět předvádět své gólmanské umění.

18:56
    Reno de Hondt vybojoval puk ve středním pásmu a rychlou rozehrou založil další atak svého týmu.

19:09
    A byl i u jeho zakončení, zblízka se snažil zvednout puk pod břevno, mířil však až příliš vysoko a puk vyhodil z ledové plochy.

19:54
    Ještě jeden útok Nizozemska, s pukem však skončili za brankou soupeře.

20:00

Máme za sebou první třetinu a zatím není pochyb o tom, kdo utkání vládne. Nizozemci se hned od úvodních okamžiků zakousli do soupeře a ve všech činnostech byli jasně lepší. V této dvacetiminutovce se trefili hned třikrát, gól si připsali Julian van Lijden, Reno de Hondt a Kevin Bruijsten a ti tak dodali svému týmu klid do pokračování duelu.

20:27
    Collier si s pukem na holi objel islandskou branku a po rychlé otočce i vystřelil. Mimo.

20:58
    Mezi kruhy si na přihrávku najel van Gorp a vyslal nepříjemnou střelu. Hedström měl co dělat, aby si poradil.

21:49
    I v úvodu druhé třetiny pokračuje nápor hráčů v oranžovém, skoro to vypadá jako permanentní přesilovka.

22:35
    Alespoň na chvíli dostal Atlason puk za modrou útočnou čáru, přechod před brankáře se ale pro následné postavení mimo hru nekonal.

23:03
    Od modré nahodil Loginov, jeho švih skončil těsně vedle Hedströmovy branky.

23:42
    Teď si od modré sjel van den Heuvel a měl pro svou akci mnoho prostoru. Stačilo mu naznačit střelu a soupeři se mu rozestoupili.

24:46
    Na konci hezké kombinace stál před brankovištěm van der Schuit, nedokázal ale sklepnout poskakující puk.

25:18
    Rychlý přechod Nizozemska do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí – odpískal postavení mimo hru.

25:50
    Smid musel pro puk až za svou brankou, gólman Meierdres si alespoň po dlouhé době prohlédl, jak vypadají jeho spoluhráči.

26:41
    Další gól pro Nizozemsko. Střelu z mezikruží zvládl gólman seveřanů vytáhnout, za brankou se ale puku chopil RAPHAEL JOLY a po výjezdu odrazil svou střelu od Hedströma do branky – 0:4. Bez asistence.
    26:41 Raphael JOLY - 0:4

27:57
    A pokračujeme stále stejným obrazem hry. Island je v hluboké defenzívě, Nizozemci si užívají volnosti na ledě.

28:01
    A nyní si Nizozemci navíc zahrají přesilovku. Island hrál v šesti a lavička tak dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Andri Sverrisson.

29:08
    Přesilová hra je využitá a je to už o pět branek. Po souboji v mezikruží se puk odrazil na hůl JURRYTA SMIDA a ten svižnou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Reno de Hondt.
    29:08 Jurryt SMID - 0:5

30:05
    Po nějaké době se hra přesune před Meierdrese, jeho spoluhráči se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

30:27
    Velká šance Islandu na snížení. Olafsson přihrál před branku na zcela volného Indusse, jenže toho vychytal dnes opravdu nerozchytaný Meierdres!
    30:27 Induss měl velkou šanci na snížení

30:27
    Střídání v brance Nizozemska, na střídačku míří Ian Meierdres, naopak zachytat si jde Martijn Oosterwijk.

31:45
    Islanďané trochu ožili a už se dokázali dostat na dostřel.

32:47
    Zprava se do pásma probil Sigrunarson, jenže jeho bekhendové nahozeni skončilo v rohu.

33:52
    Hedström toho nyní mnoho neviděl, přesto si dokázal poradit s prudkou střelou od modré a poté i s dotírajícím Mitchem Bruijstenem.

34:10
    Nizozemci si už zkouší kombinace ne jeden dotek, obrana Islandu nestíhá.

35:12
    Další nápor Nizozemska, nyní levou stranou. Hedström byl u své tyčky včas a zvládl ucpat všechny mezírky.

35:55
    Atlason pouze nahodil před Oosterwijka a odjel se svými spoluhráči střídat.

36:41
    Stempher se hravě dostal přes stínícího obránce a z rohu přihrál na brankoviště. Tam si najel de Hondt, ale zblízka puk pod gólmanem do sítě nedostal.

36:50
    Teď už to ale gól je. M. Bruijsten ještě neuspěl, ale puk se poté odrazil před prázdnou branku a JULIAN VAN LIJDEN jej hravě z několika centimetrů dopravil za brankovou čáru. Asistence: Mitch Bruijsten.
    36:50 Julian van Lijden - 0:6

37:48
    Nic nového pod sluncem, ani šestibrankový náskok nenutí Nizozemce povolit v tlaku.

38:12
    Nyní to ale v útoku trochu přehnali a Ties van Soest trefil holí gólmana přes rukavici. Dostal ihned dvě minuty za sekání.

39:20
    Bránící čtveřice se hravě osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

39:40
    Atlason prověřil Oosterwijka, ten si alespoň zachytal. Vhazuje se po jeho pravici.

39:57
    Nizozemci vyhodili a ještě donutili Hedströma přerušit hru.

39:57
    Vhazovat se ale bude před Oosterwijkem, neboť Danny Stempher se dopustil sekání a i on už je na trestné lavici.

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut hry a stále sledujeme jednostrannou podívanou. Nizozemsko vládne, v poklidu si útočí a náskok postupně narůstá. I ve druhé třetině padly tři branky, gólově se prosadili Raphael Joly, Jurryt Smid a Julian van Lijden. Island se ale konečně dostal do šance, jenže Meierdres se před svým vystřídáním vytáhl a lapil Indussovu loženou šanci. Stav utkání je po druhé třetině 0:6.

40:01
    Islanďané mění do třetí třetiny gólmana, končí Dennis Hedström, na brankovou čáru se staví Atli Valdimarsson.

40:12
    Nizozemci jsou již ve čtyřech, van Soest se vrátil z trestné lavice na led.

40:59
    Islandu přesilovka nejde, hraje se převážně ve středním pásmu.

41:57
    Nyní je už po přesilovce, Stempher již také naskočil na led.

42:46
    Islanďané se osvobodili vyhozením ze svého pásma, puk pozvolna doklouzal před Oosterwijka.

43:23
    Nizozemci přidávají další gól. Na modré čáře si prohlédl situaci GIOVANNI VOGELAAR a bombou prostřelil gólmana Voldimarssona. Tomu tak čisté konto moc dlouho nevydrželo. Asistence: Raphael Joly.
    43:23 Giovanni VOGELAAR - 0:7

43:41
    No a vzápětí je tu další gól po akci od modré. Před brankářem tečoval nahození MICKEY BASTINGS a upravil na už opravdu drtivých 0:8. Asistence: Jordy Verkiel.
    43:41 Mickey BASTINGS - 0:8

43:41
    Island si bere oddechový čas.

44:52
    Krátká pauzička ale Islanďanům moc nepomohla, opět se hraje v jejich obranném pásmu.

45:34
    Demolice islandských hokejistů pokračuje. Ties van Soest našel zcela volného RAPHAELA JOLYHO a ten proti gólmanovi nezaváhal, když svižná střela nad ledem zaplula k tyčce. Asistence: Ties van Soest.
    45:34 Raphael JOLY - 0:9

46:50
    No a teď začala honba za desátým gólem...

47:02
    Přesilovka pro Island, dvě minuty za vysokou hůl dostal Reno de Hondt.

47:40
    Za Oosterwijkem se nám strhla poměrně velká mela, viníkem toho všeho byl Mikaelsson, který zbytečně postrčil Colliera, který poté nepříjemně narazil do mantinelu. Rozhodně se bude vylučovat.

47:40
    Na trestnou lavici zamířili oba hráči, Andri Mikalesson dostal dvě minuty za krosček, Ryan Collier zase dvě minuty za hrubost.

48:16
    Pokračuje tak přesilovka Islandu, zatím bez střeleckého vyjádření.

48:36
    Nizozemci vyhodili a nyní se snaží o aktivní napadání rozehrávky soupeře.

49:02
    Je po přesilovce, Nizozemsko se tak může plnohodnotně vrhnout do útoku.

50:39
    Kolotoč v pásmu Islandu, bránící pětice už pouze pasivně chrání svou branku.

51:16
    Joly zprava nabíjel spoluhráči na střelu, Valdimarsson se nyní vytáhl a střelu M. Bruijstena vyrazil.

52:28
    Už to vypadalo, že se Leifsson dostane do útočného pásma, na modré čáře byl však atakován, šel k ledu a vystavil akci do postavení mimo hru.

52:57
    Nizozemci neustále pokračují ve své snaze zaokrouhlit skóre na desítku, islandská obrana si ale už dává pozor.

53:41
    Nyní už to ale Islanďané nezvládli a desítka je tady. Po rychlé kombinaci přišla přihrávka zpza branky na volného DANNYHO STEMPHERA, který se s ničím nepáral a propálil gólmana. Asistence: Mitch Bruijsten, Alexej Loginov.
    53:41 Danny STEMPHER - 0:10

54:47
    Island právě vstřelil branku!
    Tak se dočkali i Islanďané. Ti se dostali před branku, Mikalesson přihrál mezi kruhy, odkud zakončoval AXEL ORONGAN. První střelu mu Oosterwijk ještě zvládl vyrazit, ale na dorážku už byl gólman Nizozemska krátký. Asistence: Andri Mikaelsson.
    54:47 Axel ORONGAN - 1:10

55:48
    Už se hraje bezstarostný hokej, o vítězi je už opravdu dávno rozhodnuto a všichni hráči se zapojují do útoku.

56:45
    Bude se ještě vylučovat, rozhodčí má ruku nahoře Nizozemci mají ponechanou výhodu.

57:07
    Tak nakonec se vylučovat nebude, Nizozemci ponechanou výhodu využili. Bastings objel branku, naservíroval přihrávku na KEVINA BRUIJSTENA a ten jen zblízka zametl puk za Valdimarssona. Asistence: Mickey Bastings, Ivy van den Heuvel.
    57:07 Kevin BRUIJSTEN - 1:11

58:30
    I nadále pokračuje nápor hráčů v oranžovém, před brankovištěm se nyní ochomýtal Nagtzaam, na gólmana ale tento hráč nakonec nevyzrál.

59:07
    Střela za střelou létá na Valdimarssona, ten se již zajisté těší, že za chvíli bude konec.

59:25
    Tak ještě menší potyčka u modré čáry, vypadá to ale, že tohle už sudí nechají bez trestu. Svou roli v tom měli i rozhodčí, o jednoho z nich zakopl Aron Knutsson a k radosti publika se poroučel k ledu.

Utkání je u konce a Nizozemsko jej dotáhlo k drtivé výhře o deset branek. Do třetí třetiny nastoupil do islandské branky Atli Valdimarsson, ten ale čisté konto moc dlouho neudržel. Ve 44. minutě inkasoval hned dvakrát, a to z holí Giovanniho Vogelaara a Mickeyho Bastingse a za necelé dvě minuty později jej překonal i Raphael Joly. Desítka byla blízko a diváci se nakonec dočkali, v 54. minutě se po pěkné akci trefil Danny Stempher. Až poté se ke slovu dostal i Island a Axel Orongan dal vůbec první týmový gól na tomto turnaji. Poslední slovo ale měli Nizozemci, na začátku 58. minuty skóroval Kevin Bruijsten a uzavřel skóre na 1:11. Nizozemsko je po dvou kolech v čele tabulky se šesti body a skóre 18:1, Island je poslední s nula body a skóre 1:14.

Statistiky

Střely na branku: 7:66
    Zásahy brankářů: 55:6
    Úspěšnost brankářů: 83,33 % : 85,71 %
    Trestné minuty: 4:10

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Axel Orongan (Island) a Raphael Joly (Nizozemsko).

Utkání sledovalo 1 347 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:23:33)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 55. Orongan (Mikaelsson) – 8. van Lijden (M. Bruijsten), 10. de Hondt (Vogelaar), 15. K. Bruijsten (van Lijden), 27. Joly, 30. Smid (de Hondt), 37. van Lijden (M. Bruijsten), 44. Vogelaar (Joly), 44. Bastings (Verkiel), 46. Joly (van Soest), 54. Stempher (M. Bruijsten, Loginov), 58. K. Bruijsten (Bastings, van den Heuvel)

Island: D. Hedström (41. Valdimarsson) – Pålsson (A), Andrésson (A), Jónsson (C), Thorsteinsson, Jakobsson, Einarsson – Mikaelsson, Orongan, Leifsson – Knutsson, Johannsson, E. Gudnason – Atlason, Kristinsson, Sigrunarson – Induss, Sverrisson, Olafsson – B. Johannesson.
    Nizozemsko: Meierdres (31. Oosterwijk) – Collier, Vogelaar, Loginov, van Gorp, van Oorschot (A), van Gestel, Verkiel, Smid (A) – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Oosterveld, Joly, van Soest.

Rozhodčí: Sergej Morozov (RUS) – Tomislav Grozaj (CRO), Kensuke Kanazawa (JPN)

Diváci: 1 347