Japonsko – Rumunsko 3:2 (po pr.) | Estonsko – Chorvatsko 5:1 (kon.) | Litva – Ukrajina 5:4 (po pr.)
Japonsko
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Rumunsko
Pátek 27.04.2018, 11:30 • Zalgiris Arena • Mistrovství světa - I. B Divize • 4. kolo

V prodloužení po chybě Rumunka se Japonsko dostalo do velké šance Japonsko, které i s trochou štěstí dokázalo prostřelit brankáře a získat bonusový bod. Japonsko, které bylo střelecky aktivní, dlouhou dobu nemohlo vyrovnat, výborně chytal Patrik Polc. Střely na branku 50:29.

Nejlepší hráči zápasu
    Rumunsko: Patrik Polc
    Japonsko: Juta Narisawa (13:47:47)

62:28 Šogo NAKADŽIMA - 3:2

62:28
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Rumunsko přišlo v útočném pásmu o puk, do dobré střelecké pozice se dostalo Japonsko. Ani jeden hráč nechtěl vzít zodpovědnost na sebe. Následně se puk dostal do míst, kde byl ŠOGO NAKADŽIMA, který rozhoduje. Asistence: Hiroto Sato a Makuru Furuhaši.

61:46
    Hraje se hodně takticky, ani jeden celek nechce chybovat.

61:11
    Rumunsko kombinuje v útočném pásmu, bez zakončení.

60:40
    Japonskou ránu od modré čáry celkem snadno kryje gólman Patrik Polc.

60:13
    Go Tanaka dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

60:01

Ve třetí třetině dokázalo Japonsko vyrovnat, a tak uvidíme prodloužení, ve kterém se utká Japonsko s Rumunskem o bonusový bod.

60:00

59:30
    Japonsko se pokouší rozhodnout v základní hrací době.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

58:40
    Japonská rána od modré čáry končí mimo branku.

58:15
    Rumunsko se snaží držet hru co nejdál od své branky.

57:50
    Kenta Takagi se přes obráce Bira nedostal do útočného pásma.

57:30
    Sledujeme rychlý hokej, který momentálně mnoho šancí nenabízí.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Patrik Polc kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

56:30
    Zsombor Molnar dobře vedl akci svého celku, dostal se do útočného pásma a vystřelil. Jutaka Fukufudži přerušuje hru,

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Takagi (T. Kawaj), 53. Ečigo (Nakadžima, Furuhaši), 63. Nakadžima (H. Sato, Furuhaši) – 9. Fodor (O. Biro), 21. Részegh (Tranca, Sallo)

Japonsko: Narisawa (Fukufudži) – Jamada, R. Kawaj, Hašimoto, H. Sato, Ušu, Ito, Hajata – Takagi, T. Kawaj, Sajto – Tanaka, Mjura, Furuhaši – Terao, Nakadžima, Ečigo – Jamada, Nakajašiki.
    Rumunsko: Polc (Toke) – Gecse, Sallo, Bors, O. Biro, Györfy, Berdila, Ferencz-Csibi, Creanga – Zsom. Molnar, Gliga, G. Biro – Fodor, Tranca, Részegh – B. Péter, M. Biro, Constantin – Vasile, Z. Peter, Timaru.

Rozhodčí: Bliek – Kroyer, Stepankevicius