6 7
Martin Kližan
0
0 5
sk Pátek 27.04.2018, 16:26ATP Barcelona - Barcelona Open Banc Sabadell (antuka) • Čtvrtfinále

V prvom sete Kližan za súperom veľmi výrazne zaostával, ale v druhom sa to zmenilo. Slovenský hráč mal dokonca trikrát k dispozícii setbal, ale keďže ho nevyužil, tvrdo pykal a v Barcelone končí. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (18:14:17)

Koniec zápasu

7:5
    Rafael Nadal predviedol obojručný bekhendový úder na základnú čiaru, odkiaľ Kližan neprehodil sieť. Španiel sa preto teší z postupu medzi štvoricu najlepších.

A-40
    Slovenský reprezentant už niekoľkýkrát trafil iba sieť. Nadal vďaka tomu získava druhý mečbal v tomto dueli.

40-40
    Nadal spracoval prudký servis, ale potom Kližan vynikajúco zaútočil na základnú čiaru a vypýtal si ďalšiu zhodu. Hra pokračuje ďalej.

A-40
    Nadal bežal z jednej strany na druhú a vzápätí ešte k sieti. Zvládol to však úspešne a k dispozícii má prvý mečbal.

40-40
    Aut z rakety Kližana znamená, že tu máme prvú zhodu v tomto geme.

30-40
    Kližan sa bránil v pravom rohu, ale jeho súper potom zakončil do opačnej strany. Slovák sa nenechal prekvapiť a po čiare loptičkú úspešne vrátil na opačnú polovicu.

30-30
    Nadal trafil iba sieť. Skóre dvanásteho gemu druhého setu sa vyrovnáva na 30:30, na servise je stále Kližan.

30-15
    Slovenský tenista prehodil loptičku tesne za sieť, ale zdalo sa, že to urobil veľmi lažérne. Nadal ju dobehol a prudko zaútočil na telo svojho súpera.

15-15
    Slovák bol teraz dobre rozbehnutý, ale trafil iba sieť. To mu dnes robí naozaj zjavné problémy.

0-15
    Nadal zachraňoval ťažkú loptičku, ktorú na opačnú polovicu poslal iba vysokým padáčikom, ale ten skončil v aute.

6:5
    Kližan sa oprel do forhendu, ale trafil iba pásku na sieti. Rafael Nadal preto víťazí v jedenástom geme vyrovnaného druhého setu a ujíma sa vedenia 6:5. Slovák teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.

A-40
    Podávajúci Nadal došprintoval k sieti, aby potom zaútočil priamo pod nohy Kližana. Španielsky tenista získava výhodu.

40-40
    Nadal držal raketu v ľavej ruke a skúšal to forhendom, ale mieril iba vedľa postrannej čiary. Je z toho ďalšia zhoda.

A-40
    Kližan zachraňoval loptičku hlboko za svojou základnou čiarou, ale je z toho iba aut v jeho neprospech. Nadal získava výhodu a môže gem ukončiť.

40-40
    Nadal chcel zahrať na istotu, ale nedokázal ani prehodiť sieť. V jedenástom geme druhého setu preto prichádza zhoda.

40-30
    Kližan dlho odolával obojručným bekhendom, ale Nadal potom hru zrýchlil a Slováka si vytiahol k sieti, aby popri ňom vynikajúco zakončil k základnej čiare.

30-30
    Nadal zaútočil do pravého rohu, odkiaľ Kližan loptičku odvrátil iba mimo vyznačenej hracej plochy. Skóre sa opäť vyrovnáva.