Vltavín – Domažlice 3:1 (kon.) | Vyšehrad – Zápy 1:3 (kon.) | Čížová – Ústí n/O 0:2 (kon.)
Dobrovice – Litoměřicko 2:3 (kon.)
FK Dobrovice
2:3 (0:2)
FK Litoměřicko
Sobota 28.04.2018, 17:00 • Husova 627, Dobrovice • Česká fotbalová liga • 25. kolo

Litoměřicko slaví nečekané vítězství na venkovním hřišti, které mu hodně pomůže v bojích o záchranu. Domácí fotbalisté naopak podruhé za sebou prohráli, když si navzdory územní převaze nevytvořili moc šancí a dvoubrankové manko z prvního poločasu stačili už jen snížit.
    Děkuji za pozornost a těším se zase u dalších přenosů z ČFL na počtenou. Hezký večer. (18:55:29)

90+3

90+3
    Domácí akce končí za čarou, Plachý vykopává a tříminutové nastavení za pár vteřin vyprší.

90+2
    Hostující brankář Plachý ještě vidí žlutou kartu za zdržování hry.

90+1
    Kacafírek z 20 metrů střílel velmi nepřesně a už zase spěchají dopředu domácí.

90+1
    Plachý znovu výborně vyboxoval centrovaný míč právě když hlasatel oznámil tři nastavené minuty.

90
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Radek Dvořák (FK Litoměřicko), který šlápl na ležícího Volfa.

89
    Žlutou kartu dostává Marek Sedláček (FK Dobrovice).

88
    Plachý si troufl ven z vápna a hlavou dostal nakopnutý míč do zámezí.

86
    Kacafírek po zemi křížem minul. Útočit by potřebovali spíše domácí...

83
    Dvořákova kvapná, ale docela povedená rána z dálky končí vedle a Dědek spěchá pro míč, aby rychle rozehrál.

81
    Adam Fotr nakonec přece jen nemůže ve hře pokračovat, střídá ho Pavel Tvaroha.

81
    Osmý roh Dobrovice znovu k ničemu nevedl.

80
    Fotr to po delším ošetření nakonec rozběhal a vrací se na hřiště. Už stihl prostrčit míč do uličky Volfovi, toho tentokrát čistě odzbrojil Maršálek.

79
    Dobrovice právě vstřelila branku!
    Soběslavův polovysoký centr šikovně sklepl za Plachého záda opět MAREK VOLF a dává ještě domácím naději.

76
    Žlutou kartu dostává Štancl (FK Litoměřicko). Jak mohl rozhodčí hnusný a zákeřný faul na Fotra zezadu přes kotníky potrestat jen žlutou kartou, je mimo moje chápání.

75
    Inkoustové ruce hostujícího Dvořáka uvedly míč vhazováním znovu do hry, Litoměřicko je zase v jedenácti.

74
    Po půldruhé minutě hra pokračuje, celkem už se zápas takto protáhl o zhruba 6-7 minut. Uvidíme, kolik ve druhé půli sudí nastaví.

72
    Už páté přerušení hry pro ošetřování hostujících fotbalistů. Tentokrát berou křeče Výborného, první pomoc mu poskytl hlavní rozhodčí Paták.

70
    Točená střela Výborného zpoza šestnáctky končí v ochranné síti.

68
    Kacafírek vyhrál hlavičkový souboj pro Výborného, který si to zase namířil do vápna, obehrál Nováka, ale stopku mu vystavil dobře postavený Miroslav Routek.

66
    Žaloudek napálil odražený míč nad litoměřickou svatyni.

65
    Do litoměřického vápna létá centr za centrem, přetížená obrana hostů zatím odolává.

64
    Osvald se hezky uvolnil na levé straně a získal sedmý roh pro Dobrovici.

62
    Plachý opět ve vzduchu s jistotou pokryl Novákův centr od pravé lajny.

60
    Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází David Surmaj, na jeho místo míří Nguyen Bao Luong.
    59. VÝBORNÝ - 1:3

59
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Tak to byl vrácený direkt. Pouhých 15 vteřin po výkopu utekl obráncům PETR VÝBORNÝ a po zemi na zadní tyč obstřelil vybíhajícího Dědka.
    58. VOLF - 1:2

58
    Domácí zůstali v tlaku, Sedláčkovu hlavičku zblízka ještě Plachý na čáře vystihl, ale z dorážky už napnul síť MAREK VOLF.

57
    Na rohy právě Picava nadělila hostům kanára. Sedláček se patičkou na bližší tyči neprosadil, Kacafírek nedůrazně odkopává a domácí zůstávají u míče na útočné půlce.

56
    "To je nejhorší fotbal, jaký jsem tady kdy viděl", zlobí se na tribuně starší pán, který zjevně nenavštívil zápas Dobrovice – Brozany.

54
    Zraněného Hanuše střídá v litoměřickém dresu Štěpán Kacafírek, čímž končí krátká přesilovka domácích.

53
    Pro dlouhý nakopávaný míč se vydal sprintem Volf, jenže úspěšně ho zakřižoval hostující Maršálek.

52
    Už se zase hraje, Osvaldův centr si stahuje ze vzduchu do rukavic brankář Plachý.

51
    Další přerušení hry kvůli ležícímu litoměřickému hráči. Zdravotník už Hanušovi ošetřuje nohu sprejem, nezdá se, že by postižený hráč v utkání pokračoval.

50
    Domácí jsou v náporu, zatažený blok v zeleno-černém ale zatím ničím nepřekvapili.

48
    Dnešní utkání sleduje 230 diváků.

46
    Hostující Radek Dvořák si vykoledoval žlutou kartu už v osmé vteřině.

46
    Domácí o přestávce už potřetí vystřídali: místo Kostky nastoupil do druhé půle Soběslav.

46

Hosté jsou díky slepeným gólům z 18. a 20. minuty blíže nečekanému bodovému importu. Dobrovičtí fotbalisté se dnes znovu trápí a těžko říct, jestli najdou sílu ke zvratu podobně jako před týdnem sousední Benátky, které s Litoměřickem také prohrávaly o dvě branky a dovedly zápas k výhře alespoň na penalty.
    Statistiky první půle: střely na bránu 0:4, střely mimo 5:1, rohy 5:0, fauly 6:6, ofsajdy 2:0.

45

45+1
    Rozhodčí Paták nastaví poločas jen o jednu minutu, přitom se jen kvůli ošetřováním nehrálo více než tři minuty!

45
    Plachý se natáhl po přetaženém centru a vyškrábl míč mimo nebezpečnou zónu.

44
    Volf chtěl překvapit po dlouhém výkopu soupeřova brankáře, jeho pokus byl sražen na roh.

43
    Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Vajgl, přichází Peljak.

43
    Krátká přesilovka Dobrovice končí Volfovou nepřesnou střelou z otočky.

42
    Na trávníku klečí litoměřický Surmaj a rozhodčí ho zatím marně přemlouvá, aby se zvednul a šel se nechat ošetřit do zámezí.

40
    Melu uprostřed hřiště, kdy se míč odrážel z nohy na nohu, ukončila dobrovická kombinace, na jejímž konci pálil ukvapeně a nepřesně z dálky Novák.

36
    Hned z protiútoku zahrozili i domácí, tísněný Volf bez přípravy napálil míč do zábradlí za bránou.

36
    Surmaj vyhrál hlavičkový souboj a Výborný postupoval sám na dobrovickou bránu. Dědek mu zmenšil střelecký úhel a jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vykopl.

34
    Další zbytečná ztráta míče v podání Picavy, rychlý brejk zakončil prudkou křížnou ranou Trýzna. Mezi tyče se nevešla.

33
    Žlutou kartu dostává Dominik Šustr (FK Litoměřicko) za nesportovní zakopnutí míče.

33
    Série faulů přibližuje hru k litoměřické bráně.

31
    Také Dobrovice musí střídat, ze hřiště kulhá kapitán David Miškovský, novým mužem na trávníku je Radek Žaloudek.
    Trenér Vladimír Sedláček také přeskupil řady, místo Miškovského jde na hrot útoku Kostka.

28
    Závar před litoměřickou bránou končí, míč je pevně v moci střídajícího Plachého.

27
    Do útoku se vrhl Volf, jeho pokus sráží na roh Maršálek.

25
    Litoměřicko už podruhé nuceně střídá: otřeseného brankáře Ordelta vyměnil Plachý a vystřídaný gólman zlostně praštil pěstí do střídačky.

24
    Surmajovu skákavou ránu z 20 metrů chytá na čáře brankář Dědek.

23
    Litoměřicím narostla křídla, po sérii narážeček centroval nebezpečně Šimkovský, ovšem obraně se včas vrátil vypomoci Kostka.

20
    Vajgl před vlastní bránou namazal DAVIDU SURMAJOVI a litoměřický kanonýr mu za nabídku poděkoval přesnou střelou k tyči.

19
    Nuceně střídá Litoměřicko: odstupuje Valenta, na jeho místo přichází Štancl.

18
    Hosté se od úvodního hvizdu jen bránili, ale teď z prvního brejku udeřili. Radek Dvořák utekl po levém křídle, jeho zpětný centr ještě jeden ze spoluhráčů šikovně pustil mezi nohama až k JAKUBU TRÝZNOVI, který placírkou z penaltové značky trefuje do černého.

16
    Osvald udržel míč vepředu a přiťukl Fotrovi, který obloučkem našel ve vápně Volfa. Jeho střílený centr však nikdo ze spoluhráčů nezachytil.

13
    5:0 na fauly pro Dobrovici...

11
    Žlutou kartu dostává Tomáš Osvald (FK Dobrovice). Rozhodčí zcela správně trestá domácího záložníka za nafilmovaný pád.

10
    Hostující Výborný byl při své kličkované na půlící čáře zastaven nedovoleně, píská se proti domácí bráně a zeleno-černí se poprvé mohou podívat za půlící čáru.

8
    Po zhruba dvou a půl minutách čekání domácí rozehráli roh a Sedláčkova prudká hlavička jen těsně přeletěla bránu, kterou nyní s obvázanou hlavou hájí Ordelt.

7
    Litoměřický gólman při předchozím zákroku narazil hlavou do tyče a utrpěl tržné zranění na hlavě. Čeká se na obvaz.

6
    Kostkův ostrý centr zleva málem zaskočil brankáře Ordelta, ten v poslední chvilce vyškrábl míč na další roh.

5
    Druhý roh pro Dobrovici, po souboji Valenty s s Volfem zůstal domácí útočník ležet na trávníku v pokutovém území, ale penalty se Dobrovičtí domáhali marně.

3
    K hlavičce se prosadil Routek, litoměřickou bránu přestřelil.

2
    Fotrův průnik zajistil domácím roh.

1

S mírným zpožděním nastupují obě mužstva na perfektně připravený dobrovický pažit. Domácí oblékli zbrusu nové bílé dresy a modré trenýrky, hosté budou hrát v zelených trikách a černých trenýrkách.

Na obloze ani mráček, pod horkým sluncem se už scházejí diváci a těsně před stanoveným výkopem zatím čekají na příchod obou jedenáctek na hrací plochu.

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Vajgl – Fotr, Krystan, Osvald, Kostka, Volf – Miškovský
    Náhradníci: Bartoš – Bernát, Žaloudek, Soběslav, Peljak, Tvaroha, Jakubec

FK Litoměřicko: Ordelt – Šustr, Šimkovský, Hanuš, Trýzna, Výborný, Maršálek, Husenský, Valenta, Surmaj, Dvořák
    Náhradníci: Plachý – Zdržálek, Luong, Zbudil, Kacafírek, Štancl

Rozhodčí: Paták – Košan, Cihlář.

Vzájemné zápasy
    podzim 2016 DOB – LIT 3:0 (48. Volf, 55. Valenta, 84. Schubert)
    jaro 2017 LIT – DOB 0:0, na pk 6:7
    podzim 2017 LIT – DOB 2:1 (76. Hanuš, 86. Šustr – 34. Osvald).

Loňský nováček je v mnohem méně komfotním postavení, na 14. místě ho pouhé dva body dělí od sestupového pásma. V soutěži nasbírali Litoměřičtí 31 bodů a skóre 34:44.
    Na jaře se však Severočechům daří více než domácím, jejich konto je o bod tučnější, když třikrát zvítězili, stejný počet zápasů prohráli a naposledy ztratili vedení 2:0 a nakonec neuspěli ani v rozstřelu proti největšímu rivalovi v boji o záchranu, Benátkám nad Jizerou.
    Nejlepší střelci: 8 – Surmaj, 6 – Hanuš, 4 – Šimkovský.

Celek z města cukru na jaře roznesl dva nejslabší účastníky ČFL, Čížovou a nymburský Polaban, shodně 4:0. Naopak třikrát odešel s prázdnou a to pokaždé nejtěsnějším poměrem 0:1, naposledy takto prohrál v Převýšově. Zbylé dva zápasy dovedla "Picava" k penaltovému rozstřelu s polovičním úspěchem.
    Dobrovice uzavírá horní polovinu tabulky s 37 body a výrazně aktivním skóre 35:23.
    Nejlepší střelci: 7 – Volf, 6 – Osvald, 4 – Bernát, Fotr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.